Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Biało-czerwoni w Hyborii. Polski serwer gry Age of Conan 2009 oficjalnie otwarty!

100 postów w tym temacie

Dnia 23.01.2009 o 14:17, Selv napisał:

Spotkałeś tylko więcej dlatego, że tak naprawdę polacy to niewielki odsetek grających.
Zagęszczęnie mmowych głupków jest jednak u nas o wiele większe niż w innych krajach.


nie zgadzam sie, gralem i WoWa i w WARa i w inne mniejsze projekty i nic ponad norme nie wykraczalo, spotykalem roznych ludzi ale z kazdym mozna bylo sie dogadac (mowie o polakach), nieliczne jednostki robily sobie "jaja" - ale nie tylko polacy to robili ;)

rozumiem rasizm czy inne fobie, ale uprzedzen do rodakow nie jestem w stanie zaakceptowac ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może mało grałeś bo różne fobie innych narodowości są głownie kierowane na polaków.
Może w WoW czy WAR tego tak nie widać (chociaż, popytaj w WoWie co myślą o serwerze BL) to większość gier mmo (zwłaszcza darmowe) polaków wspomina niezbyt miło.

Polskie serwery GW pokazały "pasóry" i jaka naprawdę społeczność jest ;)
Podczas mojej 10 letniej przygody z gatunkiem MMO spotkalem się WIELOKROTNIE z uprzedzeniami właśnie do polaków. Zabawne, że taka mała społecznosć potrafi budzić tak skrajne emocje. To sie nie bierze z niczego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie w pracy co chwilę reklamują tą grę w telewizji. Widziałem jak kolega gra w betę. Może bym się skusił gdyby była bez abonamentu. Ale to ja już taki skąpy jestem. Gra zapowiada się świetnie, oby klienci nie zawiedli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2009 o 14:32, TobiAlex napisał:

zawcia widać, że z Ciebie to dopiero jest fanboy. Skoro twierdzisz, że w takim WoW to
taka jedna instancja z AoC no to się ośmieszasz. Jeden serw WoW''a obsługuje 15.000 ludzi.
A AoC''a? 4000? Idąc Twoim tokiem rozumowania to powiem tak - AoC ma instancje w instancji.
Mam nadzieję, że rozumiesz co mam na myśli.


He, he :>
I widać, że mówisz o czymś o czym nie masz zielonego pojęcia.
Może i jestem fanboyem AoC, ale tak się składa, że w WoWa też gram ;]
WoW 15k ludzi na jednym serwie? Nigdy w życiu. Bardziej obstawiałbym coś koło 4k-6k.
Rozumiem co masz na myśli, ale argument o instancjach i zabijaniu świata MMO jest nie trafiony.


@cibo07

nie ma szans :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2009 o 16:09, Selv napisał:

Może mało grałeś bo różne fobie innych narodowości są głownie kierowane na polaków.
Może w WoW czy WAR tego tak nie widać (chociaż, popytaj w WoWie co myślą o serwerze
BL) to większość gier mmo (zwłaszcza darmowe) polaków wspomina niezbyt miło.

Polskie serwery GW pokazały "pasóry" i jaka naprawdę społeczność jest ;)
Podczas mojej 10 letniej przygody z gatunkiem MMO spotkalem się WIELOKROTNIE z uprzedzeniami
właśnie do polaków. Zabawne, że taka mała społecznosć potrafi budzić tak skrajne emocje.
To sie nie bierze z niczego.



Cholercia, i to mnie właśnie boli...gdyż sądziłem, że na polskim serwerze GW spotkam normalnych graczy. I wszystko było OK, dopóki nie trafiłem do Kamadanu. Na żadnym innym serwie nie spotkałem się z takim natężeniem głupoty i homofobii. Dlatego też obawiam się, że podobnie może być z serwerem AoC. Naprawdę chciałbym się mylić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chce cie to sie czepiajcie moich literowek. Jak byscie przez chwile pomysleli to mozna bez problemu wydedukawac ze chodzi mi o MMORPG. Nie chcie to nie grajcie. Wracajcie do wowa i dalej bawcie sie w "kliknij i zabij " z kolorowa grafika.

W sprawie na temat kultury polakow w grach to powiem jedno. Wystarczy znalez sobie odpowiednie towarzystow i nie przejmowac sie debilami ktorzy nie potrafia sie bawic. Wieli razy spodkałem sie ze polak polakowi kose pod zebra włozyl, ale nie trodno było znalezc odpowiednich ludzi na odpowiednim pozmie zeby gra była miała. Dlatego uwazem ze i tak przewazaja ludzie kulturalni moze nie zanacznie. Mało tego w AOC ma byc duzy nacis na kulture graczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzę tu znaleźli się sami specjaliści :P Sam gram bardzo dużo w MMO i to co mówicie, że Polacy to chomy i prostaki mija się z prawdą i to szerokim łukiem. Na arenie narodowej wypadamy całkiem nieźle, a w porównaniu do tego co się dzieje na ulicach (w realu) to aż dziw łapie. Prostym przykładem może być np Community w EVE albo np porównanie naszych graczy do Turków czy Rosjan którzy reprezentują na prawdę niski poziom, a zwłaszcza Ci pierwsi. Podsumowując od siebie mogę stwierdzić jedno: czym bardziej dostępna gra tym więcej chamów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@loczyn

e wszędzie i wszyscy mają jakieś uprzedzenia - w WoWie moi najlepsi znajomi to właśnie Turcy i jeszcze tak fajnych ludzi w żadnej grze nie spotkałem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2009 o 22:22, Idapl napisał:

Chce cie to sie czepiajcie moich literowek. Jak byscie przez chwile pomysleli to mozna
bez problemu wydedukawac ze chodzi mi o MMORPG. Nie chcie to nie grajcie. Wracajcie do
wowa i dalej bawcie sie w "kliknij i zabij " z kolorowa grafika.

W sprawie na temat kultury polakow w grach to powiem jedno. Wystarczy znalez sobie odpowiednie
towarzystow i nie przejmowac sie debilami ktorzy nie potrafia sie bawic. Wieli razy spodkałem
sie ze polak polakowi kose pod zebra włozyl, ale nie trodno było znalezc odpowiednich
ludzi na odpowiednim pozmie zeby gra była miała. Dlatego uwazem ze i tak przewazaja ludzie
kulturalni moze nie zanacznie. Mało tego w AOC ma byc duzy nacis na kulture graczy.


My się nie czepiamy twoich literówek, śmiejemy się z nich :P
Przykro mi ale akurat WoW to nie jest kliknij i zabij ( jak np L2) :> no grafika niby kolorowa, ale niestety nie ma lepszego mmo z ciekawszą grafiką, coś trzeba poświęcić dla dobrej zabawy.
Spodki mogą być latające a nacisk na kulturę graczy to wszędzie jest a każdy obejść i tak potrafi ( jeden z powodów powstawania neologizmów prawda ? :> )
Powtórzę jeszcze raz, AoC umrze, albo zatrzyma się na paru tysiakach graczy :P

PS. @zawcia - bliżej 8-10k mówiąc szczerze.

PPS. Uber wymiatacze "10 lat" grania w MMO, a pewnie nigdy o UO nie słyszeli :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2009 o 16:09, Selv napisał:

Może mało grałeś bo różne fobie innych narodowości są głownie kierowane na polaków.
Może w WoW czy WAR tego tak nie widać (chociaż, popytaj w WoWie co myślą o serwerze
BL) to większość gier mmo (zwłaszcza darmowe) polaków wspomina niezbyt miło.


Aż żal słuchać takiego jęczenia. Wiesz czemu na BL narzekają na Polaków? Bo dużo ich tam. Wiesz czemu wydaje Ci się, że Polacy są nielubiani? Bo jesteś Polakiem i wszelkie nawet drobiazgi bierzesz do siebie.
Na serwerze na którym ja w WoWa gram narzekano swego czasu na Turków. W battlegroupie narzekano (i to ostro) na Rosjan. O "polskim chamstwie" ani słowa nie było ani na serwerowym forum, ani na czacie.

Grałeś w GW na niemieckich serwerach? Bydło. Same dzieciaki, które jeszcze nie znają na tyle angielskiego coby grać na międzynarodowych (nie wiem jak jest teraz, opisuję wrażenia sprzed dwóch lat) - czyli to samo co na serwerach PL.

Darmowe mmorpg - sam nie grałem. Od kumpla słyszałem o chamskich Polakach, Hiszpanach i Włochach (KAL online, Last Chaos)

Dnia 23.01.2009 o 16:09, Selv napisał:

Zabawne, że taka mała społecznosć potrafi budzić tak skrajne emocje.
To sie nie bierze z niczego.


Po pierwsze, nie jesteśmy wcale małą społecznością w internecie. Po drugie... chyba naprawdę jesteś ślepy na buractwo innych nacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@ Astropath
Bardzo trafnie i elegancko to ująłeś !

Jeśli chcenie, whinerzy, ujrzeć prawdziwe oblicze graczy innych narodowości to uczccie się ich języków ! I oby wam uszy nie zwiędły !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2009 o 15:51, kubq napisał:

siema, kiedy będzie możliwość kupna karty pre paid online do AoC?

To nie temat pomocy technicznej. No i w sumie to się cieszę, że Polacy stworzyli swój serwer. Jest to dobra okazja do promowania wśród twórców gier tej części Europy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oczywywiście, że narzekaja na BL bo `dużo tam polaków` ale dlaczego nigdy nie słyszałem narzekania na belga czy kogokolwiek innego poza rosjanami (głownie za używanie swojego języka - wszedzie gdzie się da) i polakami (całokształt) - nigdy.
Jeśli chodzi o społeczeństwo mmo to jesteśmy niemal znikomą społęcznością. Niewielkim może %. Nie wiem skąd masz informacje, jako żeby nas było dużo. W Tibi chyba dużo bo w płatnych mmo jest garstka.
Grałem w GW na niemieckich serwerach parokrotnie zanim otworzono serwery pl i umożliwiiono granie na serwerach us. Nie pamiętam tam jakoś buractwa ani wręc zmasakrycznego kaleczenia tego języka.
Ze wszystkich gier w jakie grałem polskie com wspominam dobrze jedynie z EQ2, Eve i częściowo WoW ze względu na naprawdę fajna gildie w której grałem.
Nigdy mnie nie spotkała przykra sytuacja szczerze mówiąc z innymi narodowosciami a z polakami miała wielokrotnie. Ja nie chce gdybać, nie musze - sam mam doświadczenie w mmo i opieram wszystko na własnych wnioskach i rozmowach z ludzmi.
Nie masz uprzedzeń - świetnie, wskakuj na PL serwery i baw się dobrze. Ja na przykład nie wskocze tam nigdy i... tyle.
Chociaż w AoC grałem zaledwie miesiąc to nikomu nie polecałbym serwerów PL. Nawet pomojając swoje "uprzedzenia" i wyimaginowane fobie. Po prostu zbyt mała społeczność.

@PiotrRK wskakuj do AoC PL i jak wyżej. HF. Szczerze mówiąc, to błędy językowe innych narodowości mi nie przeszkadzaja, tak długo jak da się ich rozumieć. Doskonale sobie zdaje sprawę, że nie każdy musi znać perfekt angielski i rozumiem, że angielski nie jest ich językiem na codzien. Jednak to naprawdę rarytas, aby kaleczyć swój język ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uwazem ze jezli ktos bluzga juz na polakow w mmo to najczesciej własni rodacy. Wiele razy spodkałem ze dla jaj robia sobie konta zeby tylko pospamowac swoje aukcje, strony itp.i to najczesciej polacy zwracali im uwage.
Powiem wam jedno ze to my uwazamy ze jestesmy nie kulturalni. W tylu mmo gadałem z ludzni i niegdy nie mieli problemow do polakow no jednynie ze dostali łomot na jakims GW ;P

A servery pl AOC powiem tak nie bedzie niewiadomo ilu graczy ale bedzie stała elita. Przykład polskiego mmo na bazie przegladarki( Blood Wars) gra nie ma nie wiadomo ilu graczy jest pare serverow ale za to gra jest utrzymana na wysokim poziomie. Wydaje mi sie ze tak samo moze byc z polskim Aoc. CDP pokazał juz pare razy na co go stac i dba o swojch klijentow wiec nawet jezelizy sa błedy to bede one naprawione.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2009 o 12:28, Idapl napisał:

CDP pokazał juz pare razy na co go stac i dba
o swojch klijentow wiec nawet jezelizy sa błedy to bede one naprawione.


Przestan żartować bo cie smiechem zabije.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2009 o 12:28, Idapl napisał:

Przykład polskiego mmo na bazie przegladarki( Blood Wars) gra nie ma nie wiadomo ilu
graczy jest pare serverow ale za to gra jest utrzymana na wysokim poziomie.


Błagam dowiedz się co to jest MMO zanim napiszesz kolejną "śmieszną" rzecz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować