Zaloguj się, aby obserwować  
Eregion

Ksiazka czy film co lepsze

15 postów w tym temacie

Co wedlug Was jest lepsze ksiazka czy nakrecony w oparciu o ta ksiege film....dlaczego taki a nie inny wybor. Czy czytanie daje wieksza satysfakcje niz ogladanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2009 o 21:03, misiakpitra napisał:

Co wedlug Was jest lepsze ksiazka czy nakrecony w oparciu o ta ksiege film....dlaczego
taki a nie inny wybor. Czy czytanie daje wieksza satysfakcje niz ogladanie?

Uwielbiam książki i nie mówię,że są one lepsze od filmu. Czasem warto zobaczyc film nakręcony na podstawie przeczytanej ksiażki.Osobiście i tak wybieram książkę , bo wiadomo,że na filmie nie ma tego co jest w książce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2009 o 21:11, Agathe156 napisał:

> Co wedlug Was jest lepsze ksiazka czy nakrecony w oparciu o ta ksiege film....dlaczego

> taki a nie inny wybor. Czy czytanie daje wieksza satysfakcje niz ogladanie?
Uwielbiam książki i nie mówię,że są one lepsze od filmu. Czasem warto zobaczyc film
nakręcony na podstawie przeczytanej ksiażki.Osobiście i tak wybieram książkę , bo wiadomo,że
na filmie nie ma tego co jest w książce.

powiedzial bym ze ogladniecie filmu a pozniej przeczytanie ksiazki to zly pomysl zopelnie inaczej jest bw droga strone duzo lepiej jest przeczytac ksiazke a potem porownac to co przeczytalismy z wizja rezysera i scenarzysty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2009 o 21:18, misiakpitra napisał:

> > Co wedlug Was jest lepsze ksiazka czy nakrecony w oparciu o ta ksiege film....dlaczego

>
> > taki a nie inny wybor. Czy czytanie daje wieksza satysfakcje niz ogladanie?

> Uwielbiam książki i nie mówię,że są one lepsze od filmu. Czasem warto zobaczyc film

> nakręcony na podstawie przeczytanej ksiażki.Osobiście i tak wybieram książkę , bo
wiadomo,że
> na filmie nie ma tego co jest w książce.
powiedzial bym ze ogladniecie filmu a pozniej przeczytanie ksiazki to zly pomysl zopelnie
inaczej jest bw droga strone duzo lepiej jest przeczytac ksiazke a potem porownac to
co przeczytalismy z wizja rezysera i scenarzysty

Jeszcze nigdy tak nie próbowałam,ale może warto spróbować :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2009 o 21:18, misiakpitra napisał:

> > Co wedlug Was jest lepsze ksiazka czy nakrecony w oparciu o ta ksiege film....dlaczego

>
> > taki a nie inny wybor. Czy czytanie daje wieksza satysfakcje niz ogladanie?

> Uwielbiam książki i nie mówię,że są one lepsze od filmu. Czasem warto zobaczyc film

> nakręcony na podstawie przeczytanej ksiażki.Osobiście i tak wybieram książkę , bo
wiadomo,że
> na filmie nie ma tego co jest w książce.
powiedzial bym ze ogladniecie filmu a pozniej przeczytanie ksiazki to zly pomysl zopelnie
inaczej jest bw droga strone duzo lepiej jest przeczytac ksiazke a potem porownac to
co przeczytalismy z wizja rezysera i scenarzysty

Jeszcze nigdy tak nie próbowałam,ale może warto spróbować :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2009 o 21:03, misiakpitra napisał:

Co wedlug Was jest lepsze ksiazka czy nakrecony w oparciu o ta ksiege film....dlaczego
taki a nie inny wybor. Czy czytanie daje wieksza satysfakcje niz ogladanie?

JEŚLI miałbym powiedzieć co jest lepsze. Oglądanie filmów czy czytanie książek to powiedziałbym że remis bo obie grupy mają pewne cechy które czynią je wartościowymi i wartymi zapoznania się. Jednak w kwestii ekranizacji to od razu mówię że o wiele bardziej wartościowe są książki. Film nigdy nie będzie tak dobry jak książka, będzie zaledwie jego okrojoną i pozmienianą wersją. Film sam w sobie może być dobry i można go przyjemnie oglądać, ale w starciu z książką na podstawie której został nagrany automatycznie przegrywa. Film zazwyczaj jest okrojony, niektóre rzeczy są pozmieniane, niektórych nie ma w ogóle, diabli biorą przesłanie które w książce zawarł autor. Ekranizacja w porównaniu do książki Zawsze będzie tylko jej przekręconą i pozmienianą wersją. Ja to przynajmniej tak widzę. Nie mówię że Nie Warto oglądać filmów, wręcz przeciwnie, niektóre filmy bywają naprawdę świetne, ale jeśli masz wybór Książka albo jej ekranizacja to bierz książkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja wolę film ponieważ nie mam cierpliwości do książek, ale to nie znaczy, że uważam iż każdy film na podstawie książki jest lepszy od pierwowzoru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a co powiecie np na zestawienie Wladca Pierscieni ksiazka vs. ten sam tytoł ale film podawajcie pozycje filmowe oparte na ksiazkach uzasadniajcie co i dlaczego lepsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2009 o 14:24, DarkMavid napisał:

Po krótkim namyśle zdecydowałem, że lepsza jest książka.

bardzo fascynujaca i intrygujaca odpowiedz a moze jakies uzasadnienie co do swego wyboru co daje ksiazka a co film

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myśle, że ksiązka jest lepsza niż film. Np. dla mnie przygody Harrego Pottera zrobiły większe wrażanie niż film. Bo w filmie masz już gotowe wszystko, natomiast czytając można skorzystać z wyobraźni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... Kocham filmy, ale w książkach jest coś, czego nie ma w filmie. Ciężko opisać ten charakterek. Zresztą tak naprawdę nie wszystko da się tak perfekcyjnie rzedsatwić w filmie jak książce.

Zapomniałam dodać - wielkim plusem dal filmów - tworzącym inny klimat - jest muzyka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować