Zaloguj się, aby obserwować  
Shreder67

Jak podłączyć głośniki 5.1?

12 postów w tym temacie

Witam. Mam zamiar kupić zestaw głośników 5.1. Myślałem o Creative T6100 albo Logitech X-530. I tu zaczyna się problem. Obecnie głośniki (z tego co wiem) mają wtyczki pomarańczową, czarną i szarą, a moja karta dźwiękowa(zintegrowana cmi 9739) ma wejścia zielone, niebieskie i różowe. W sterownikach pisze, że karta ma odsługuje 5.1 tylko nie wiem jak to podłączyć?? Z góry dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jesteś pewien, że obsługuje...
Mój system 5.1 potrzebuje 4 wejścia na podłączenie i jest to różowy,pomarańczowy,zielony i czarny, przy trzech wyjściach nie wiem jakim cudem udało by ci się podłączyć zestaw 5.1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2009 o 15:07, Joł ziomek napisał:

Karta obsługuje 5.1, ale czy na pewno bez wymiany karty się nie obejdzie?

Przypadkiem nie jedziesz na wbudowanej karcie? Bo ja taką miałem dawno temu i obsługiwała 5.1 ale dość marnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2009 o 15:07, Joł ziomek napisał:

Karta obsługuje 5.1, ale czy na pewno bez wymiany karty się nie obejdzie?

Wiesz powiem to tak, karty zintegrowane z płytą to najgorsza jakość dźwiękówek jaka może być, naprawdę głośniki będą ci się tylko marnować przy takim zestawie by go w pełni eksploatować potrzeba dobrą dźwiękówkę... radzę ci się nad tym zastanowić bo podłączysz głośniki a potem będziesz się dziwił dlaczego taki kiepski dźwięk masz..... sam mam zestaw logitecha G-51 i naprawdę na zintegrowanej muzycznej hmmmm.... wiele do życzenia....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2009 o 14:58, Malcollm napisał:

Jesteś pewien, że obsługuje...
Mój system 5.1 potrzebuje 4 wejścia na podłączenie i jest to różowy,pomarańczowy,zielony
i czarny, przy trzech wyjściach nie wiem jakim cudem udało by ci się podłączyć zestaw
5.1


Każdy jack obsługuje 2 kanały.
5.1, jak sama nazwa wskazuje - składa się z 6 kanałów (PP, LP, PT, LT, C, S)
Więc do obsługi 5.1 powinny wystarczyć trzy wyjścia jack w karcie dźwiękowej.

--> Joł ziomek
Sam posiadam (a w zasadzie jestem w trakcie zastanawiania się nad pozbyciem) SB Audigy 2 ZS - dźwięk jest całkiem niezły, ale nic specjalnego, podobnie mam głośniki Creative Inspire T6060 - i szczerze powiedziawszy za kwotę, jaką dałem za komplet mogę stwierdzić, że się skrajnie nie opłacało (łącznie za kartę i głośniki jakieś 3 lata temu dałem 300zł, przy odrobinie szczęścia po tych trzech latach może jeszcze na nich zarobię ;)).

Jeśli lubisz słuchać muzyki - najlepiej kupić wzmacniacz z dwiema kolumnami stereo. Jeśli takie rozwiązanie Ci nie odpowiada, choćby ze względu na koszta, pozostają głośniki aktywne. Obecnie chyba najlepszym wyjściem są Geniusy 2000X (~150zł), lub 3000A (~180zł) (ewentualnie Microlaby z serii Solo (powyżej szóstki), ale są dużo droższe niż geniusy).

Jeśli natomiast upierasz się przy 5.1 (też tak kiedyś miałem, niestety nikt mi nie wyperswadował tego pomysłu na czas) - kup kartę dźwiękową Asus Xonar DX (~250zł), z wyczytanych opinii wynika, że obecnie jest jedną z lepszych opcji. Do tego Genius SW-HF 5005 (~340zł), który jak wyżej - z wyczytanych opinii jest uważany za obecnie najlepszy na rynku w tym przedziale cenowym.
Aczkolwiek polecam też samemu poszukać, zapytać się również na forach zajmujących się właśnie dźwiękiem.

Mam nadzieję, że choć trochę Ci pomogłem :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do głośników sam mam logitech X-540, polecam je bardziej niż 530 bo mają pilot, który dosyć często się przydaje. A co do podłączenie ja również mam 4 kable, więc nie wiem jakim cudem producent chce podłączyć do tej karty 5.1> Bo kable są takie : sub. tylne. przednie i centralny. Więc jak podłączysz nie będą Ci działały zapewne tylnie. Hmm rozejżyj się za jakimiś przejściówkami albo zminą karty. Na allegro widziałem sound blastery obsługujące 5.1 i mające odpowiednią liczbę wejść za kilkadziesiąt złoty. PZDR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2009 o 15:07, Joł ziomek napisał:

Karta obsługuje 5.1, ale czy na pewno bez wymiany karty się nie obejdzie?



Jak mogę uruchomić takie okno?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2009 o 16:52, Zabuza95 napisał:

> Karta obsługuje 5.1, ale czy na pewno bez wymiany karty się nie obejdzie?


Jak mogę uruchomić takie okno?

Panel sterowania> Inne opcje panelu sterowania>Cmi Audio config

Popytam jeszcze, ale chyba wezmę genuisa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować