Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Nowe sterowniki od ATI

8 postów w tym temacie

Domek

Firma ATI, producent układów graficznych z rodziny Radeon, wypuściła właśnie nową wersję sterowników do nich. I nie byłaby sobą, gdyby nie obiecała, że pakiet Catalyst oznaczony numerem 5.10 wyraźnie poprawia wydajność jej kart w niektórych grach.

Przeczytaj cały tekst "Nowe sterowniki od ATI" na gram.pl

W sterownikach tych ATI jest coś za coś i nie zawsze przyspieszenie w części gier wychodzi na dobre całości. Opieram się, tylko i wyłącznie, na własnym doświadczeniu:
Mam kartę Radeon 9800 Pro i monitor LCD Eizo 16" o rozdzielczości natywnej 1280x1024, sygnał z komputera cyfrowy. Karta obsługuje tyle rozdzielczości, że trudno wszystkie zliczyć. Sterownik ATI pokazuje, że mógłbym ustalić rozdzielczość na 1280x1024 i monitor pracuje przy tej rozdzielczości. Tenże sterownik ATI pokazuje, że mogę ustawić rozdzielczość 1280x960. W wersji Catalyst 5.3 obraz zajmuje cały ekran, w wersji Catalyst 5.6 mam czarny pasek u spodu ekranu, w wersji Catalyst 5.8 przez ekran biegnie drgający zygzak, zajmujący 1/4 - 1/5 ekranu. Po co mi taka rozdzielczość, mógłby ktoś zapytać. Ano, po to, żeby grać w Morrowinda z dodatkami w najwyższej możliwej rozdzielczości. Właśnie przez Morrowinda wpadłem na tą niedogodność sterowników ATI, uwierzyłem, że nowe sterowniki są lepsze...
Jak już raz się zawiodłem, to trochę poeksperymentowałem i gram na Catalyst 5.6, bo już nie chce mi się wracać do 5.3, zresztą wersję 5.3 wgrałem do drugiego systemu operacyjnego. Może nie tyle wgrałem, ile WinXP, po odinstalowaniu sterowników i oczyszczeniu z resztek DraiverCleanerem, wykrył po restarcie kartę, uprzejmie zapytał, czy może połączyć się z internetem i sam ściągnął i zainstalował sterownik - był to Catalyst 5.3...

W nowych sterach ATI podczas grania w WarCraft III na moim Radeonie 9100 są czarne screeny. Jest tak od wersji 4.2. Na starszych everything OK.

Zaloguj się, aby obserwować