Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Nowe sterowniki od ATI

8 postów w tym temacie

Domek

Firma ATI, producent układów graficznych z rodziny Radeon, wypuściła właśnie nową wersję sterowników do nich. I nie byłaby sobą, gdyby nie obiecała, że pakiet Catalyst oznaczony numerem 5.10 wyraźnie poprawia wydajność jej kart w niektórych grach.

Przeczytaj cały tekst "Nowe sterowniki od ATI" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W sterownikach tych ATI jest coś za coś i nie zawsze przyspieszenie w części gier wychodzi na dobre całości. Opieram się, tylko i wyłącznie, na własnym doświadczeniu:
Mam kartę Radeon 9800 Pro i monitor LCD Eizo 16" o rozdzielczości natywnej 1280x1024, sygnał z komputera cyfrowy. Karta obsługuje tyle rozdzielczości, że trudno wszystkie zliczyć. Sterownik ATI pokazuje, że mógłbym ustalić rozdzielczość na 1280x1024 i monitor pracuje przy tej rozdzielczości. Tenże sterownik ATI pokazuje, że mogę ustawić rozdzielczość 1280x960. W wersji Catalyst 5.3 obraz zajmuje cały ekran, w wersji Catalyst 5.6 mam czarny pasek u spodu ekranu, w wersji Catalyst 5.8 przez ekran biegnie drgający zygzak, zajmujący 1/4 - 1/5 ekranu. Po co mi taka rozdzielczość, mógłby ktoś zapytać. Ano, po to, żeby grać w Morrowinda z dodatkami w najwyższej możliwej rozdzielczości. Właśnie przez Morrowinda wpadłem na tą niedogodność sterowników ATI, uwierzyłem, że nowe sterowniki są lepsze...
Jak już raz się zawiodłem, to trochę poeksperymentowałem i gram na Catalyst 5.6, bo już nie chce mi się wracać do 5.3, zresztą wersję 5.3 wgrałem do drugiego systemu operacyjnego. Może nie tyle wgrałem, ile WinXP, po odinstalowaniu sterowników i oczyszczeniu z resztek DraiverCleanerem, wykrył po restarcie kartę, uprzejmie zapytał, czy może połączyć się z internetem i sam ściągnął i zainstalował sterownik - był to Catalyst 5.3...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W nowych sterach ATI podczas grania w WarCraft III na moim Radeonie 9100 są czarne screeny. Jest tak od wersji 4.2. Na starszych everything OK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować