Zaloguj się, aby obserwować  
zelekwilus

Brutal Legend

75 postów w tym temacie

Dnia 11.05.2013 o 22:19, Kraju napisał:

Czy istnieje jakieś spolszczenie do tej gry?

No iu znalazłeś jakieś? Bo dzisiaj zacząłem grać - teksty są bardzo fajne, ale lepiej byłoby je przyswajać po polsku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety, gra wiele straciłaby z Polskimi napisami, ze względu na to, że jest tam mnóstwo nawiązań do rocka, nazw, których nie powinno się tłumaczyć, bo inaczej gra straciłaby swój caly urok :) Chyba że napraaaawdę tłumaczyliby to ludzie, którzy w 120% wiedzą co robią, a i to nie byłbym do końca przekonany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ma żadnego i też żadna z grup robiąca spolszczenia nie zabrała się za tę grę.

Kirabaxior
Nazw własnych zazwyczaj się nie tłumaczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.09.2013 o 11:58, Kirabaxior napisał:

Niestety, gra wiele straciłaby z Polskimi napisami, ze względu na to, że jest tam mnóstwo
nawiązań do rocka, nazw, których nie powinno się tłumaczyć, bo inaczej gra straciłaby
swój caly urok :) Chyba że napraaaawdę tłumaczyliby to ludzie, którzy w 120% wiedzą co
robią, a i to nie byłbym do końca przekonany.


A po co tłumaczyć nazwy, np. grup rockowych?
osobiście nie chciałbym, żeby mi ktoś tłumaczył na polski The Beatles, The Rolling Stones, Queen, Genesis, itp.
tak samo, jak nie lubię tłumaczeń nazw / imion amerykańskich superbohaterów / np. w komiksach lub w filmowych ekranizacjach /.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.09.2013 o 13:02, lis_23 napisał:

> Niestety, gra wiele straciłaby z Polskimi napisami, ze względu na to, że jest tam


Ogromna część humoru gry opiera się na nieprzetłumaczalnych żartach słownych. Napisy odwracałyby uwagę od żartów- musiałbyś przeczytać, potem wysłuchać jeszcze raz po angielsku od nowa :P

Po za tym gra zostałą wydana najpierw na Xboxa- wersja PC i jej wersje językowe nie były piorytetem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ty mnie nie pytaj po co, ale jak się biorą za spolszczenia amatorzy to różne cyrki wychodzą, tak jak przetłumaczenie half-pipe''a z tonego hawka 4 na ''połrurka'' :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znalazł by się ktoś chętny, żeby od czasu do czasu zagrać w multi ? Od razu uprzedzam, że nie wiem jak bo mi szło. Chętnych proszę pisać nicki Steam w odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.09.2013 o 17:52, Odin123 napisał:

...


W sumie czemu nie :). Link do profilu Steam na moim gramsajcie, choć szansa na pogranie byłaby raczej tylko w weekendy. No i mój sprzęt jakiś full wypasa nie jest, więc możliwe, że będą lagi z mojej winy :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś może jakieś porady, jak pokonać

Spoiler

Ophelię podczas bitwy o Morze Czarnych Łez? Po zniszczeniu tych wież broniących mostu wszystko się sypie, Ophelia miażdży moje wojska, a ja ginę po dwóch ciosach od jej kosiarzy i kompletnie nic nie jestem w stanie zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hm, ja (poziom Normal) przed rozwaleniem drugiej wieży zgromadziłem całą armię na moście i w czasie ataku jak najczęściej korzystałem z Bladehenge Solo Rock Crushera (priorytet to oczywiście Tree Back :)). Jak się uda odeprzeć ten atak, to już powinno być z górki - być może to bug, ale u mnie po zniszczeniu jej głównej armii przestała produkować jakiekolwiek jednostki, więc zniszczenie jej sceny to była praktycznie formalność. Uważaj tylko, żeby zniszczenie drugiej wieży nie zbiegło się z atakiem Reaperów i Grave Diggerów, groźni w sumie nie są, ale jak zaatakują razem z główną armią, to może być trochę kłopot.
Jak nie uwolniłeś wszystkich smoków, to warto to zrobić, dary Ormagödena mogą być tym, co przechyli szalę na Twoją korzyść :).
A, no i różnorodność w armii to podstawa :). Dobrze mieć po parę jednostek z każdego rodzaju, może poza Roadies (chyba, że zamierzasz korzystać z double team, bo ich normalny atak jest skuteczny tylko przeciw budynkom) i Headbangerami (lepiej zdać się na Metal Beasts :)).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już udało mi się skończyć, ale i tak dzięki. Tym razem zadziwiająco dobrze poszła mi walka na moście po zniszczeniu wież, moim oddziałom udało się zniszczyć drzewo przy zaskakująco małych stratach. A potem już poszło z górki.

Swoją drogą, co to te dary Ormagodena? Uwolniłem ponad 20 tych smoczków i w sumie nie zauważyłem żadnych korzyści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Za każde 10 uwolnionych dostajesz jakiś bonus:
http://brutallegend.wikia.com/wiki/Bound_Serpent
Przydatne, w moim odczuciu najbardziej regeneracja zdrowia dla pobliskich jednostek :). Choć szybsza regeneracja zdrowia Eddiego czy zwiększenie jego zdrówka to też miłe dodatki :). Chyba szybsze latanie jest najmniej przydatne, bo w pojedynkę Eddie i tak średnio sobie radzi, a poza stage battles latać nie można.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.10.2013 o 15:46, Blackhand napisał:

atak jest skuteczny tylko przeciw budynkom) i Headbangerami (lepiej zdać się na Metal
Beasts :)).


Nie do końca się zgodzę, banda ulepszonych Headbangerów, potrafi zdziałać niezłe cuda, szczegulnie jeśli trzeba rozwalić PainLiftera, czy Skull Rakera, Mniejsza z tym, że ulepszanie jednostek załapałem dopiera jak miałem problem z tłuczeniem armii Doviculus''a na koniec gry, ale później poszło z górki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować