Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Quiz #43: Jak nazywała się niebieska frakcja w grze Dune II?

60 postów w tym temacie

Jak ktoś napisał wcześniej - podanie prawidłowej odpowiedzi to był odruch :) ... aż łezka w oku się kręci jak sobie przypomnę Amigę500 i przechodzenie Dune II kilkakrotnie każdą frakcją. W żadną późniejszą strategię się tak nie zagrywałem. To jest ponadczasowe dzieło - i książka (cała saga opanowana :^^) i film (ale ten pierwszy) i gra.
Z przyjemnością zagrałbym sobie w odświeżoną wersję Dune II. Jak by się tak np Blizzard o tym przypomniał ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Amiga 600 i nieprzespane noce :) Tak sie rozpoczela moja przygoda z RTSami. Ksiazek nigdy nie mialem przyjemnosci przeczytac ale... pod wplywem tych dzisiejszych wspomnien czas to chyba nadrobic :D Pozdrawiam wszystkich "Amigowcow"...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Również na A600 w to rąbałem :D Zresztą taki sam kolor posiadali w następnych częściach tego RTSa. Acz książkowa wersja ich sztandaru mogłaby kogoś zmylić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli o mnie idzie to, zastanawiałem się czy mam omamy, czy co? I wróciłem specjalnie na stronę wcześniej żeby przeczytać dokładnie to na co ledwie rzuciłem wzrokiem. Myślę "Diuna, co to za obrazek, niebiescy?" ;-D Powrót na stronę, i tylko Athreides szukać ;]. Łezka się kręci w oku na wspomnienia, teraz co prawda ledwie migawki, ale zawsze coś. Pamiętam, że grając (gdzieś w wieku 7-8 lat na amidze (dobre 12 lat temu...) - ani w ząb po angielsku nie rozumiałem... Wtedy starczyły mi kolorki - i jechano :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siostra w to kiedyś grała(ja też troszeczkę) ale za cholerę nic z tej gry nie mogę sobie przypomnieć...i jeszcze mi się pomyliły frakcje ze starcraftem xD.

Dodam że w strategie rzadko gram (ale mimo wszystko nie aż tak bardzo). ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.01.2009 o 00:16, dTb napisał:

nie znac Dune II: Battle for Arrakis - wstyd i hanba :D


Taki był podtytuł w Europie, a w USA Building of a dynasty. Cóż tu dużo mówić - pierwszy RTS we współczesnym rozumieniu tego słowa. Wtedy chyba pierwszy raz usłyszałem digitalizowaną mowę. Intro robiło nieprawdopodobne wrażenie.
http://www.youtube.com/watch?v=tppjzT-su0Q
Tradycje Diuny świetnie kontynuował Command and Conquer.

A poza tym cały rok 1992 - niemal w tym samym czasie ukazuje się Wolfenstein 3D, Dune II i Alone in the Dark. Co chwila gry przełomowe, bądź wręcz rewolucyjne - wszędzie tony innowacji. To były czasy. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować