Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Gram pytań: wypytujemy Rafała Rembiszewskiego, dyrektora handlowego Vedii

16 postów w tym temacie

Gdy tego sluchalem zdawalo mi sie ze pan gram.pl chwilami byl troche nieobecny. Ale moze to tylko zludzenie :P. Pytania ciekawe. Odpowiedzi jeszcze bardziej. Dobry wywiad.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. Pan Rembiszewski prawie miał na końcu języka "PC umiera".
2. Prowadzący zadaje pytania tak, jakby je czytał z kartki. Odniosłem wrażenie, jakby kolejne pytania były nagrywane osobno.
3. Oczywiście wywiad nie jest żadną reklamą związaną z tym:
http://www.gram.pl/news_8gfiJ,u7_CES_09_Prezentujemy_nowosci_Vedii_odtwarzacze_A10_B6_X11.html

albo z Wyhaczto.gram.pl
http://wyhaczto.gram.pl/?utm_source=gram_pl&utm_medium=billboard&utm_content=wyhacz&utm_campaign=gram_wyhacz

Naprawdę, godne pożałowania jest, że nie nazywacie rzeczy po imieniu... Sami podważacie swoją reputację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ten portal przestaje być informacyjnym o grach, zaczyna być internetową broszurą reklamową cdprojekt i przyjaciół królika, a ja się na to nie zgadzam.I tak coraz mniej tu wchodzę, a teraz poczułem straszny niesmak.GOL i polygamia, wy się liczycie coraz mniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.01.2009 o 22:30, Vojtas napisał:

Naprawdę, godne pożałowania jest, że nie nazywacie rzeczy po imieniu... Sami podważacie swoją reputację.


Z drugiej strony jak juz gadali na targach i dogadali sie w sprawie umowy na playery to bylo im latwo przy okazji zrobic wywiad. Czy jesli za tydzien w wyhaczto byly by towary logitecha i wtedy by puscili wywiad z Vedia to mniej by ci to przeszkadzalo? Czy jesli spotkaja sie z Techlandem i ten da przy okazji pare gierek na konkurs to maja czekac 2-3 miesiace zanim opublikuja wywiad?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiesz mnie. Mnie nie przeszkadza publikowanie wywiadu ani publikowanie artykułów sponsorowanych czy reklam. Ale jeden warunek musi byc zachowany: ja i inni czytelnicy musimy wiedzieć, że za napisanie danego tekstu/przygotowanie materiału redakotrzy Gram.pl dostali pieniądze od firmy, która go zleciła. Nie ma w tym nic złego, dopóki pojawia się wyraźna informacja "Artykuł zlecony/sponsorowany". Jeśli nie ma takiej informacji, to skad mam wiedzieć, czy np. za pozytywną recenzję jakiejś gry, nie dostali exlusive''a czy jakiejś promocji, krótko mówiąc korzyści. Już jaśniej? Każda taka wpadka podważa to, co dla dziennikarza najważniejsze: wiarygodność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2009 o 03:46, Xantus napisał:

> Naprawdę, godne pożałowania jest, że nie nazywacie rzeczy po imieniu... Sami podważacie
swoją reputację.

Z drugiej strony jak juz gadali na targach i dogadali sie w sprawie umowy na playery
to bylo im latwo przy okazji zrobic wywiad. Czy jesli za tydzien w wyhaczto byly by towary
logitecha i wtedy by puscili wywiad z Vedia to mniej by ci to przeszkadzalo? Czy jesli
spotkaja sie z Techlandem i ten da przy okazji pare gierek na konkurs to maja czekac
2-3 miesiace zanim opublikuja wywiad?


Reklama ma to do siebie, że zbyt nachalna podważa wiarygodność redakcji. Ten materiał w tych okolicznościach faktycznie wygląda na reklamę tyle, że w formie wywiadu (co dodatkowo pogarsza sprawę). Zresztą zaraz pod newsem, właśnie nim na niego kliknąłem, widziałem banner reklamowy Vedia. Nazwijmy to niesamowitym splotem okoliczności który bardzo przypomina reklamę jeśli wolisz. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja się czuje jak by mi ktoś próbował wcisnąć, co budzi mój wewnętrzny sprzeciw i fuj, przez co częstotliwość wchodzenia na tą stronę spadła dramatycznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pan dziennikarz powinien się bardziej wyluzować, a pytań nie zadawać z pamięci, a i tak nawet z tym jest troszeczkę ciężko ( 1:04 ) cóż zobaczymy jak będzie wyglądał następny wywiad :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować