Zaloguj się, aby obserwować  
ArreatPL

Gram.pl jako strona umiera?

114 postów w tym temacie

Puki gram.pl będzie miało te ~390k użytkowników jest ok lecz z tego co widzę tendencja jest spadkowa i zapewne za kilka lat może być nie ciekawie chyba że coś się zmieni.

I jak widać z gram.pl znikli sponsorzy tacy jak AMD, Heya

I nie jestem pewien ale jak dobrze pamiętam to gram.pl nie jest już pod CDP i chyba po tym fakcie jak stali się samodzielni pojawiły się na chwile reklamy z google.pl wspaniałe wPLN stały się bezwartościowe z nimi czy bez i tak cena gry jest taka sama lub nawet droższa niż w innych sklepach internetowych i wspomniana cena przesyłek darmowa faktycznie jest za droga bo nikt nie nakupi gier za 600zł by dostać je dostawą za darmo ale to wina prawdopodobnie dodania akcesoriów pokroju kart graficznych itd. i to wszystko faktycznie może się przekładać na jakość serwisu jego funkcjonowania jak i treści.

Ale pożyjemy to zobaczymy :) gdybym nie miał na forum gram.pl aktywnych tematów z przed 4 lat to bym prawdopodobnie zapomniał już o gram.pl wiec jak widać magnesem jest jeszcze forum bo sam serwis faktycznie jest już mało ciekawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wprawdzie jakoś niusów i ich szybkość spadła, to jednak cała społeczność gram.pl czyli użytkownicy ratują sytuacje. Na żadnym forum nie ma takich znajomości między sobą ani takich więzi (? jak to nazwać ?).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wykres bicia serca Gram.pl
__/\/\__/\/\__/\/\__/\/\__/\/\__/\/\__/\/\__ (...)
(Jeszcze żyje)

Wykres bicia serca forum
__/\/\___/\/\______/\_____/\____ (...)
(Umiera) (Wiem co mówię, staż lekarski pozwala mi to ocenic)

A pomyłki ("Sam jesteś pomyłka, Killer.") są zawsze i wszędzie, duże i mniejsze. Niektórzy je obserwują i nie lubią, drudzy ignorują i są obojętnie. Ja należę do OI (Obojetni Ignoranci (Jaka nazwa :o)) gdyż dla mnie tylko Irc i forum ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardziej chodzi o mega hype jaki się wokół tego zrobił a wyszło im dość średnio. Sporo tracą też przez śmieszne reklamy gier w stylu "30% taniej" które i tak można dostać taniej w innych sklepach (120zł + koszt przesyłki vs 100zł + koszt biletu ciekawe kto wygra :P )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z wieloma zarzutami trzeba się zgodzić - zupełna stagnacja wielu inicjatyw (gramsajty, kolektyw), wyraźny brak pomysłu na nowe elementy serwisu, ciągła degradacja jakości newsów, postępujące zdziecinnienie zawartości serwisu. Pomijam kwestie techniczne jak żałosny transfer z serwerów gramu lub całe lata oczekiwania na nowe skiny forum. Kolejne sensacyjne rewolucje jakie są zapowiadane nie wprowadzają tak naprawdę nic nowego i widać, że redakcja nie jest w stanie się zdecydować czy ten serwis ma właściwie być - bazą informacji o grach i IT, społecznościowym portalem dla młodszych użytkowników internetu, a może jeszcze czymś innym. Forma tego przedsięwzięcia też jest niepewna co widać w tych jak skrajnie różny jest design samej strony od tego jak wyglądają kolejne prezentacje jego nowych funkcji (chodzi o te trzy kwadraciki na czarnym tle w stylu a''la Apple). Coś zmienić się powinno, bo takie dreptanie w miejscu działa na szkodę całego community.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2009 o 10:53, Graffis napisał:

Z wieloma zarzutami trzeba się zgodzić - zupełna stagnacja wielu inicjatyw (gramsajty, kolektyw)


Czego oczekujesz od sajtów, czy kolektywu? Kolektyw sobie działa i strony w kolektywie sobie działają, co więcej, w miarę regularnie dochodzą nowe. Sajty są co jakiś czas poprawiane i uaktualniane, nie wiem czego byś chciał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2009 o 12:07, Budo napisał:

Czego oczekujesz od sajtów, czy kolektywu?

Większość stron kolektywu znacząco odbiega od tego co oferują konkurencyjne serwisy przygotowywane przez fanów, a pod skrzydłami dużych serwisów internetowych. Przyczyną jest po pierwsze to, że większość stron kolektywu jest przygotowywana jako typowo fanowski materiał, do tego gram.pl ma znaczne ograniczenia techniczne w tej kwestii. Efekt jest taki, że na strony kolektywu zwyczajnie nie ma po co wchodzić.
Gramsajty są świetnym pomysłem, ale w ogóle się nie rozwijają. Dodanie kilku paneli do dowolnego wykorzystania i sortowanie listy znajomych to zdecydowanie za mało jak na (o ile mnie pamięć nie myli) 3 lata istnienia inicjatywy. Wystarczy spojrzeć na comunity-sites typu Facebook, by widzieć, że to co jest na gramsajtach to bardzo niewiele. brak widgetów, słabe możliwości edycji tekstu, brak funkcji pozwalających na komunikację między użytkownikami etc. A strona społecznościowa dla polskich graczy to byłoby coś fajnego i na początku istnienia gramsajtów właśnie na to liczyłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Oczekujesz zbyt wiele. Ograniczony zespół może się zajmować ograniczoną liczbą rzeczy, a oni zajmują się tym, co przynosi zyski (albo tak im się wydaje :P). Ja nie narzekam- jest ok. A porównywanie gram.pl do facebooka to trochę jak narzekanie na wideo gram.pl, bo na jutubie jest więcej ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2009 o 15:03, Budo napisał:

A porównywanie gram.pl do facebooka to trochę jak narzekanie na wideo gram.pl, bo na jutubie jest więcej ;]

Zdaje sobie z tego sprawę, ale przyznasz że jakieś funkcje można dodać bez przesadnie wielkiego wysiłku w ciągu trzech lat. Ale ponieważ zdaję sobie sprawę z tego, że nie można mieć przesadnych oczekiwań, to moje podstawowe zarzuty w kwestii jakości serwisu to newsroom, który obniża loty w zastraszającym tempie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego tak bardzo krytykujecie ludzi którem gram.pl się nie podoba? Często jedyną odpowiedzią na wszelkie zarzuty jest: "nie podoba się, to wynocha". Jeżeli coś mi się nie podoba mam prawo to skrytykować, zwłaszcza na forum strony, które służy także do wyrażania swoich odczuć na temat serwisu. Są ludzie którzy być może to wychwycą i gram.pl się poprawi.

Teraz do tematu, zgadzam się, że gram.pl jako serwis informacyjny jest co najwyżej na średnim miejscu w peletonie, ale jako miejsce zrzeszania się społeczności grającej sprawia się bardzo dobrze. Prawda, że newsy są stare i jest ich za mało. Wszystkie te kąciki typu "weekend z tym albo tamtym", "GotW", albo "community sobota" zaśmiecają dział newsów, ale ROZWIJAJĄ społeczność i wydaje mi się, że właśnie na tym koncentruje się ekipa gram.pl. Zauważcie, że forum, GSy, IRC i Kolektyw rozwijają się bardzo prężnie, gorzej z właśnie stroną główną, bo artykuły są niestety słabe, a recenzje już omijam szerokim łukiem. Znajdźcie mi jednak inny serwis growy w Polsce który tak bardzo rozwiją ideę WEB 2.0.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Budo czy Ty aby na pewno przeglądałeś kolektyw ? Coś mi się widzi, że nie do końca. Kolektyw Lineage II ? Przecież tam nic nie ma na dobrą sprawę... World in Conflict ? Nie dosyć, że serwis umarł, niby była tam jakaś reaktywacja to jeszcze nic ciekawego tam nie ma. CM Revolution nie wiele ma ale jest nawet nieźle w porównaniu do innych. Ekhm NWN2 przemilczę, bo tam wieje nudą i pustką. Guild Wars ? Pod względem informacji zawartych raczej "ssie", dobrze że newsy są bo inaczej było by kiepsko. 70% stron zawartych w kolektywie jest dodana bo ktoś się zgłosił, a nie dlatego że strona ma "bazę". Jedyna strona w kolektywie, która jest przydatna i posiada "prawdziwą" bazę to strona o DII.

Poza tym jest multum czynników, które wpływają negatywnie na wizerunek gramu:

-ceny w sklepie i brak darmowej przesyłki. 129zł Dawn of War, przeceniony na 99,99 dzięki wPLN. Dolicz przesyłkę i wychodzi drożej niż nówka w Media Markt,
-głupkowate reklamy. Noworoczna wyprzedaż itp,
-nowy wygląd serwisu i opcje, które doprowadziły, że portal wolniej się wczytuje itp,
-tragiczny transfer podczas downloadu,
-albo opóźnione newsy albo z bzdurami (było kilka, nie chce mi się przytaczać - bo kto czyta ten wie),
- brak nowych skórek na forum. Odkąd je zapowiadają ? 2006 czy 2007 rok ?

Jak widzisz trochę tego jest ale nawet nvm, pies im mordę lizał (znaczy się błędom). Jak widzisz nie tylko JA narzekam, są inni. Grono zaczyna się powiększać tym, którym jest "źle".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie jest to jedna z lepszych stron i forum traktująca o sprzęcie i grach... trochę mało zajmują się jakimiś modernizacjami . mało newsów co do nowości w sprzęcie ..za mało testów sprzętu i gier...ale ogólnie nie jest źle ...stronie nadaje charakter to, że można prowadzić tutaj własną stronę / blog więc nie jest ogólnie źle...my gracze mamy tutaj wszystko w jednym miejscu...sklep, nowości, forum.,, wystarczy popatrzeć na statystyki... codziennie przecież jest dodawanych pełno postów ... do puki my będziemy dbali o tą stronę patrz..odpowiadali na posty pisali na gramsajtach i kupowali sprzęt i gry z ich strony( nie oszukujmy się. bez tego by tej strony nie było..) tak długo będzie żyła ta strona.. myślę że upadek nie nastąpi zbyt szybko.. pzdri

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W gram.pl interesuje mnie jedynie forum (no może jeszcze trochę GramSajty) to ono mnie tu sprowadziło i to ono mnie tu trzyma. A patrząc na forum, rzeczywiście można powiedzieć, że gram umiera. Kiedyś całymi godzinami śledziłem dyskusje, od czasu do czasu wyrażając własne zdanie, a teraz... Widzę, że większość nie dorosła do korzystania z takich stron, mało kto ma pojęcie o prowadzeniu normalnej dysputy, stara ekipa się wykrusza, a ja już dawno przestałem regularnie pisać. Ogólnie coraz bardziej wieje tu nudą, kiedyś było o wiele lepiej.
O Kolektywie nie mogę powiedzieć dobrego słowa, ale może jestem stronniczy. Za to co zrobili stronce o Tormencie nie będę ich nigdy bronić.
GSy też jakby już tak nie zadowalają. Przydałaby się jakaś naprawdę mocna nowość, aby to wszystko znowu ruszyło.
O warstwie tekstowej już nie będę wspominał, choć niektórzy redaktorzy piszą całkiem nieźle, to giną w zalewie głupich newsów.
Od rozbratu gram.pl i CDP zaczęła się powolna śmierć gramu, choć wcześniej również nie było czasem zbyt wesoło, to jednak aż tak źle nie było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zresztą nie widzę problemów w rozwoju - przecież gram.pl może umieszczać video w serwisach które są darmowe i szybkie, albo nawet nie, niech gram.pl wejdzie na GT Trailers i da bezpośredniego linka tak że wideo będzie na stronie z newsem od razu, a tutaj wy wymyslacie coś z banami, yt, tak dalej.
Na wszystko można znaleźć rozwiązanie.
Poza tym - ja nie narzekam. Ja się cieszę że mam polskojęzyczny serwis który oferuje tak dużo i się rozwija... Ale, nie ukrywajmy, kurka coś się tutaj źle dzieje!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2009 o 15:59, golona11 napisał:

do puki my będziemy dbali o tą stronę
patrz..odpowiadali na posty pisali na gramsajtach i kupowali sprzęt i gry z ich strony(
nie oszukujmy się. bez tego by tej strony nie było..) tak długo będzie żyła ta strona..
myślę że upadek nie nastąpi zbyt szybko..


golona nie chce nic mówić ale piłeś coś ? Bo pier***** jak mały Kaziu po kwaśnym mleku! Co mają wypowiedzi na forum do ogólnego stanu technicznego oraz zawartości portalu ? No myśl chłopak zamiast pisać bzdety. Nie chodzi o to, że gram.pl śmierdzi na całej linii bo tak nie jest ale o to, że ludzie zajmujący się gramem/pracujący "tam" nie przyjmują do siebie słowa krytyki. Powiedz mi czemu chociaż raz żaden człowiek z gramu nie wypowiedział się w takim temacie ? Nie wszedł w dyskusję z nami ? Ciągle jest "echo". Ciągle brak odzewu. Dodają tylko te swoje bzdurne rzeczy. Pominę fakt kiedy ludzie zjechali cały gram w komentarzach pod Noworoczną Wyprzedażą, a oni dalej z uporem maniaka dodawali nowe newsy. No chyba k*** coś powinno im to dać to myślenia, nieprawdaż ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2009 o 16:12, oOreVenOo napisał:

> do puki my będziemy dbali o tą stronę
> patrz..odpowiadali na posty pisali na gramsajtach i kupowali sprzęt i gry z ich
strony(
> nie oszukujmy się. bez tego by tej strony nie było..) tak długo będzie żyła ta strona..

> myślę że upadek nie nastąpi zbyt szybko..

golona nie chce nic mówić ale piłeś coś ? Bo pier***** jak mały Kaziu po kwaśnym mleku!
Co mają wypowiedzi na forum do ogólnego stanu technicznego oraz zawartości portalu ?
No myśl chłopak zamiast pisać bzdety. Nie chodzi o to, że gram.pl śmierdzi na całej linii
bo tak nie jest ale o to, że ludzie zajmujący się gramem/pracujący "tam" nie przyjmują
do siebie słowa krytyki. Powiedz mi czemu chociaż raz żaden człowiek z gramu nie wypowiedział
się w takim temacie ? Nie wszedł w dyskusję z nami ? Ciągle jest "echo". Ciągle brak
odzewu. Dodają tylko te swoje bzdurne rzeczy. Pominę fakt kiedy ludzie zjechali cały
gram w komentarzach pod Noworoczną Wyprzedażą, a oni dalej z uporem maniaka dodawali
nowe newsy. No chyba k*** coś powinno im to dać to myślenia, nieprawdaż ?

NO w całości się z Tobą zgadzam.. źle zrozumiałem sens tematu....pzdr :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2009 o 16:15, golona11 napisał:

NO w całości się z Tobą zgadzam.. źle zrozumiałem sens tematu....pzdr :D


Luz, obcinaj tylko posty bo robi się śmietnik. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2009 o 15:52, oOreVenOo napisał:

-ceny w sklepie i brak darmowej przesyłki. 129zł Dawn of War, przeceniony na 99,99 dzięki
wPLN. Dolicz przesyłkę i wychodzi drożej niż nówka w Media Markt,


To idź do MM, nikt Ci nie broni.

Dnia 26.01.2009 o 15:52, oOreVenOo napisał:

- brak nowych skórek na forum. Odkąd je zapowiadają ? 2006 czy 2007 rok ?


Było już mówione, skinów nie będzie, chyba, że jakiś tam gość wexmie i zrobi jak go poprosimy na jego sajcie (czyli, że nie będzie). Konkurs został olany już dawno temu.

>Grono zaczyna się powiększać tym, którym jest "źle".

Podejrzeam, że ciągle jest znacznie mniejsze od grona, które ma gdzieś narzekanie, za to sporo klika "złóz zamówienie" w sklepie. Poza tym, jest spora grupa, która narzeka byle narzekać, dla zasady.
Na resztę Twojego posta można odpowiedzieć tym
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=45435&pid=10

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2009 o 16:26, Budo napisał:

To idź do MM, nikt Ci nie broni.


Tak robię. :)

Dnia 26.01.2009 o 16:26, Budo napisał:

Było już mówione, skinów nie będzie, chyba, że jakiś tam gość wexmie i zrobi jak go poprosimy
na jego sajcie (czyli, że nie będzie). Konkurs został olany już dawno temu.


Szkoda ale bywa.

Dnia 26.01.2009 o 16:26, Budo napisał:

Poza tym, jest spora grupa, która narzeka
byle narzekać, dla zasady.


Bez przesady, nikomu chyba aż tak się nie nudzi. Większość zarzutów jest uzasadniona.

Dnia 26.01.2009 o 16:26, Budo napisał:

Na resztę Twojego posta można odpowiedzieć tym.


I wg Ciebie to dobre posunięcie gramu ?


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować