Zaloguj się, aby obserwować  
ArreatPL

Gram.pl jako strona umiera?

114 postów w tym temacie

Zależy mi na tej stronie, tak samo jak każdemu z nas.
Zamiast pisać "mi się podoba" czy "wyjdź jak ci się nie podoba" to napisz coś z myślą i kreatywnego.
Według mnie gram.pl robi coraz więcej błędów których nie poprawia - to jest ich główny grzech.
I nie ukrywajmy że problemów nie ma. Ja nie marudzę na gram.pl - mam przecież alternatywy. Ale lubię tą stronę, i chciałbym z chęcią na nią wchodzić co dzień, ale niestety coraz bardziej mi się odechciewa.
Nie piszę tutaj o Gramsajtach czy forum, bo forum zawsze jest słusznym wyborem, a pisanie blogów, postów czy coś w ten deseń - to nie moja działka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.01.2009 o 21:31, rob006 napisał:

Coś musi być, ostatnio powstało tyle tematów...


Nic z niczego nie powstaje. Jeżeli pojawiają się takie tematy oznacza to, że nie tylko pojedynczy użytkownik serwisu zauważył, iż coś jest nie tak. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie nazwa tematu jest nieco myląca. Reven wyżej dobrze zauważył, że jest to bardziej odchodzenie w złym kierunku niż umieranie. Mogę się jeszcze spierać co do konstruktywności Twojej krytyki. Przykład?
"-gram.pl nie dodaje dostatecznej ilości wiadomości ze świata gier, za to dostarcza nam ją w jakości. Tak, w jakości której nie ma! (rozum.: do d***)"
Mógłbyś uzasadnić, pokazać artykuł "do d***". Co prawda ja nie czytam regularnie gramowych artykułów, ale IMO podanie przykładu poprawiło by to wagę Twoich argumentów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.01.2009 o 21:34, ArreatPL napisał:

Zależy mi na tej stronie, tak samo jak każdemu z nas.


Skoro ci na tej stronie zależy to napisz coś z sensem, a nie marudź że nie jest tak jak byś chciał. Jeżeli masz dobre pomysły to o nich napisz - na forum i do zespołu tworzącego gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.01.2009 o 21:42, Dark ziom napisał:

> Zależy mi na tej stronie, tak samo jak każdemu z nas.

Skoro ci na tej stronie zależy to napisz coś z sensem, a nie marudź że nie jest tak jak
byś chciał. Jeżeli masz dobre pomysły to o nich napisz - na forum i do zespołu tworzącego
gram.pl

Nie jestem alfą i omegą(czyt. nie jestem chory na pewność, tak jak tutaj niektórzy) , poza tym nie jestem aktywnym członkiem gram.pl.

A co do uwag wzgl. tematu: zgadzam się. To bardziej obieranie złego kierunku niż "umieranie".
Uzasadnienie? Wejdź na stronę główną poczytaj pare artykułów, a potem wklep pare zagranicznych serwisów o tematyce komputerowej. To zrozumiesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.01.2009 o 21:42, Mediv napisał:

Jak dla mnie nazwa tematu jest nieco myląca. Reven wyżej dobrze zauważył, że jest to
bardziej odchodzenie w złym kierunku niż umieranie.


No to prawda. Ludzie w dziwny sposób odczytują znacznie tego tematu. Kłania się czytanie ze zrozumieniem.

@Dark ziom

Napisanie do zespołu ? Chyb kpisz... Oni nie potrafią normalnie odpowiedzieć na proste pytania, a co dopiero na tego typu, hmm... "zarzuty". Argumenty Arreat''a zostały przedstawione. Kto siedzi wystarczająco długo na tym serwisie będzie wiedział o co chodzi, nie trzeba przytaczać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.01.2009 o 22:05, oOreVenOo napisał:

> Jak dla mnie nazwa tematu jest nieco myląca. Reven wyżej dobrze zauważył, że jest
to
> bardziej odchodzenie w złym kierunku niż umieranie.

No to prawda. Ludzie w dziwny sposób odczytują znacznie tego tematu. Kłania się czytanie
ze zrozumieniem.

@Dark ziom

Napisanie do zespołu ? Chyb kpisz... Oni nie potrafią normalnie odpowiedzieć na proste
pytania, a co dopiero na tego typu, hmm... "zarzuty".


A zadałeś im jakieś pytanie, bądź podsunąłeś jakiś swój pomysł?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.01.2009 o 21:06, ArreatPL napisał:

Witam wszystkich zaniepokojonych jak i rozśmieszonych tym jakże interesującym nagłówkiem.
Jeśli chodzi o rozwinięcie tematu, to streszczając własne nerwy, i wszechobecny czas
uważam że:
-gram.pl nie dodaje dostatecznej ilości wiadomości ze świata gier, za to dostarcza nam
ją w jakości. Tak, w jakosci której nie ma! (rozum.: do d***)
-gram.pl traci na swojej wartości umieszczając wszelkie promowane artykuły (czyt. Age
of Conan, EA) w takiej formie, w jakiej to niby gram.pl je poleca i recenzuje. Jeśli
natomiast nie są to promowane artykuły... To współczuję.
-gram.pl NIE jest kreatywne - kiedyś to zawsze coś się działo, można było wejść i poczytać.
A teraz spam jakimś GotW z numerem większym niż ostatni odcinek Mody na Suckes, a z treścią
i jeszcze ... denniejszą.
-gram.pl niepotrzebnie próbuje wciskać różne rzeczy, na przykład: wideo.gram -> chyba
od 2 dni działa mi jakimś cudem, a www.youtube.com to jakieś 5ms dalej jest, nie mówiąc
o szybkości | Wieści ze świata IT: psiamać, zdecydujcie się, piszecie artykuł wy, albo
dajecie linki nam, a później zdecydujcie, czy piszecie o komputerach czy o technologii,
czy dla graczy i czy z sensem. Bo takie zalewanie "Wieści ze świata IT nr xx", w tym
streszczone dwa gorące kawałki (zazwyczaj wyszczególnione są tematy na które można się
pokłócić - XboX360, PS3, ekskluzywne wydania na daną platformę), a reszta to linki.
-gram.pl powinno się zmienić!

Za wszelkie błędy przepraszam.
Autor uprasza czytelników do przyswojenia faktu że treść tego materiału jest tylko jego
(Autora) własną opinią, i nie ma na zamiarze robienie kolejnej kłótni, tylko zwrócenie
uwagi na pewne sytuacje. Ponadto, autor uwzględnił tylko te najważniejsze i najbardziej
go dręczące problemy, które w jego (Autora) opinii powinni zostać szybko zmienione.

Twoje "pewnie sytucaje" się sprzeczają. Piszesz że gram nie daje dużo informacji o grach, a dział z filmami, który ty uważasz za niepotrzebny daje dużo informacji o grach. Mógłby by być tylko jakiś krótki opis o nowościach w grze pod filmem. a gram.pl się rozrasta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.01.2009 o 22:42, xD ominik napisał:

> Witam wszystkich zaniepokojonych jak i rozśmieszonych tym jakże interesującym nagłówkiem.

> Jeśli chodzi o rozwinięcie tematu, to streszczając własne nerwy, i wszechobecny
czas
> uważam że:
> -gram.pl nie dodaje dostatecznej ilości wiadomości ze świata gier, za to dostarcza
nam
> ją w jakości. Tak, w jakosci której nie ma! (rozum.: do d***)
> -gram.pl traci na swojej wartości umieszczając wszelkie promowane artykuły (czyt.
Age
> of Conan, EA) w takiej formie, w jakiej to niby gram.pl je poleca i recenzuje. Jeśli

> natomiast nie są to promowane artykuły... To współczuję.
> -gram.pl NIE jest kreatywne - kiedyś to zawsze coś się działo, można było wejść
i poczytać.
> A teraz spam jakimś GotW z numerem większym niż ostatni odcinek Mody na Suckes,
a z treścią
> i jeszcze ... denniejszą.
> -gram.pl niepotrzebnie próbuje wciskać różne rzeczy, na przykład: wideo.gram ->
chyba
> od 2 dni działa mi jakimś cudem, a www.youtube.com to jakieś 5ms dalej jest, nie
mówiąc
> o szybkości | Wieści ze świata IT: psiamać, zdecydujcie się, piszecie artykuł wy,
albo
> dajecie linki nam, a później zdecydujcie, czy piszecie o komputerach czy o technologii,

> czy dla graczy i czy z sensem. Bo takie zalewanie "Wieści ze świata IT nr xx", w
tym
> streszczone dwa gorące kawałki (zazwyczaj wyszczególnione są tematy na które można
się
> pokłócić - XboX360, PS3, ekskluzywne wydania na daną platformę), a reszta to linki.

> -gram.pl powinno się zmienić!
>
> Za wszelkie błędy przepraszam.
> Autor uprasza czytelników do przyswojenia faktu że treść tego materiału jest tylko
jego
> (Autora) własną opinią, i nie ma na zamiarze robienie kolejnej kłótni, tylko zwrócenie

> uwagi na pewne sytuacje. Ponadto, autor uwzględnił tylko te najważniejsze i najbardziej

> go dręczące problemy, które w jego (Autora) opinii powinni zostać szybko zmienione.

>
Twoje "pewnie sytucaje" się sprzeczają. Piszesz że gram nie daje dużo informacji o grach,
a dział z filmami, który ty uważasz za niepotrzebny daje dużo informacji o grach. Mógłby
by być tylko jakiś krótki opis o nowościach w grze pod filmem. a gram.pl się rozrasta.

Twój przykład nie ma racji -> serwis wideo jest spartolony do potęgi, a youtube niedość że darmowy, to jeszcze niedaleko jest. I jest szybszy, I jest lepszy. I można na własnej stronie umieszczać jego filmiki. Jak serwer gram.pl nie potrafi uciągnąć takich połączeń, to niech serwer pierw rozbudują... :/
Poza tym nie widzę sprzeczności w tym co ja napisałem. Nigdzie. Żadnej.
Ja nie zaprzeczam że gram.pl się rozwija, ale szczerze mówiąc, to są foto-blogi, są blogi, jest youtube.. więc na cholere mi takie opcje w Gram.pl? To jest serwis dla graczy, czy serwis społecznościowy o charakterystyce "gry"? W mojej opinii gram.pl poszło do celu po trupach - przecież udostepnienie opcjii bloga, dla graczy, wraz z konkursami - > to jeden z lepszych sposobów na zaciągnięcie ludzi do gram.pl. Tyle że większość takich ludzi to hałastra, trolle etc. Podkreślam -> większość.
Nie tędy droga, moim zdaniem, poza tym co takiego nowego gram.pl zrobiło co byłoby porządnie wykonane?
Bo wideo odpada. Blogi odpadają. Kolektywy? :/ Chyba jedyny ich plus to toże masz wszystkie w jednym miejscu. Konkursy? To żadna nowość, zawsze fajnie było wygrać coś za friko.
A tak to lep na muchy-> blog, uszczęśliwianie na siłę (czyt. wideo.gram.pl), oraz przerzedzanie w newsach.
Jeżeli ktoś uważa że gram.pl daje dużo informacji... to zapraszam na www.shacknews.com ... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie gram.pl to forum i gramsajt. "Newsy" najczęściej są troszkę opóźnione i mało ciekawe. Nie martwię się o istnienie gram.pl puki nie zamkną forum ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.01.2009 o 21:35, driv4r napisał:

Nie wydaje mi się ze gram pl umiera raczej bardziej się rozwija. NP. dzięki wideo na
stronie itp.


imo post roku~~
Zeby nie bylo ot: wedlug mnie poziom gram pl caly czas sie zaniza, wiekszosc newsow prezetuje zalosny poziom, ale przynajmniej forum daje rade :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem strona jest troche zaniedbana, a jeszcze do tego dochodza inne atrakcje np. flaszki, wideo ktore wlasciwie nie wniosly nic dobrego do gram.pl i odciagaja tylko graczy od czytania tego co jest na str. glownej. Forum zato trzyma poziom i to jest waznie :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.01.2009 o 21:19, polskavaenk napisał:

Po za tym:
- świetne konkursy,
- wPLN mania - choć nieco zapuszczone, świetny pomysł
- sklep gram.pl -> taniej niż w zwykłem sklepie
- kolektyw


Zakaszlał zakaszlał i prawie się zadusił, mam nadzieję, że to co napisałeś to sarkastycznie bo jakoś w 3/4 nie mogę nie wiedząc czemu się z szanownym kolegą zgodzić.....
BO Wpl-mania totalnie nietrafiony pomysł zamiast pozbywać się WPLN-ów to dostajesz ich jeszcze więcej do tego ten towar którego nie ma i ogólne olewanie aktualizacji
Sklep gram.pl - najdroższy ze sklepów - w dobie internetu i sprawnych paluszkow wykorzystując google możesz trafić na gry nie dość, że tańsze to do tego jeszcze z wysyłką za free na przykład od 150 złotych co przy 600 bodajże na gram.pl jest kolosalną różnicą...
kolektyw no comment...
Pozdrawiam szanownego kolegę

Nie wiem dlaczego kilka osób tutaj myli pojęcia marudzenia z konstruktywną krytyką kolega wylicza błędy które jego zdaniem prowadzą w złym kierunku całe gram.pl - rozumiem to bardzo dobrze, czasami od tej reklamy niedobrze mi się robi, wiem wy jesteście szczęśliwi i wszystko wam pasuje my mamy inny gust i o tym mówimy otwarcie ... zgadzam się z kolegą ArreatPL jest coś zgniłego w państwie duń... o przepraszam w gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.01.2009 o 23:10, ArreatPL napisał:

Twój przykład nie ma racji -> serwis wideo jest spartolony do potęgi, a youtube niedość
że darmowy, to jeszcze niedaleko jest. I jest szybszy, I jest lepszy. I można na własnej
stronie umieszczać jego filmiki. Jak serwer gram.pl nie potrafi uciągnąć takich połączeń,
to niech serwer pierw rozbudują... :/

Gram.pl miało konto na YT. Zbanowali je 2 razy... Raz podczas nagonki na piratów umieszczających filmiki z grą jeszcze przed jej premierą, banowali chyba jak leci wszystkich, którzy umieszczali filmiki na temat tej gry, nawet jeśli były to zwykłe powszechne i legalne trailery (a przynajmniej taka jest oficjalna wersja powodu zbanowania). Po jakimś czasie ban zdjęto. Później zbanowano ponownie, nie wiem czemu, ekipa możliwe że też nie wie :P, nie odbanowano do dziś. To taka dygresja na temat "lepszości" konta na YouTube...

@miszcz929

Dnia 25.01.2009 o 23:10, ArreatPL napisał:

Zeby nie bylo ot: wedlug mnie poziom gram pl caly czas sie zaniza, wiekszosc newsow prezetuje
zalosny poziom, ale przynajmniej forum daje rade :P

Teraz zastanawiam się czy to sarkazm, czy... "post roku" :D

@oOreVenOo

Dnia 25.01.2009 o 23:10, ArreatPL napisał:

Nic z niczego nie powstaje. Jeżeli pojawiają się takie tematy oznacza to, że nie tylko pojedynczy użytkownik serwisu zauważył, iż coś jest nie tak. :)

Poczytaj sobie narzekania z tego tematu. Jedni narzekają na brak rozwoju, inni na to że się rozwija. Nie mam więcej pytań ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2009 o 00:47, rob006 napisał:

> Twój przykład nie ma racji -> serwis wideo jest spartolony do potęgi, a youtube
niedość
> że darmowy, to jeszcze niedaleko jest. I jest szybszy, I jest lepszy. I można na
własnej
> stronie umieszczać jego filmiki. Jak serwer gram.pl nie potrafi uciągnąć takich
połączeń,
> to niech serwer pierw rozbudują... :/
Gram.pl miało konto na YT. Zbanowali je 2 razy... Raz podczas nagonki na piratów umieszczających
filmiki z grą jeszcze przed jej premierą, banowali chyba jak leci wszystkich, którzy
umieszczali filmiki na temat tej gry, nawet jeśli były to zwykłe powszechne i legalne
trailery (a przynajmniej taka jest oficjalna wersja powodu zbanowania). Po jakimś czasie
ban zdjęto. Później zbanowano ponownie, nie wiem czemu, ekipa możliwe że też nie wie
:P, nie odbanowano do dziś. To taka dygresja na temat "lepszości" konta na YouTube...

@miszcz929
> Zeby nie bylo ot: wedlug mnie poziom gram pl caly czas sie zaniza, wiekszosc newsow
prezetuje
> zalosny poziom, ale przynajmniej forum daje rade :P
Teraz zastanawiam się czy to sarkazm, czy... "post roku" :D

@oOreVenOo
> Nic z niczego nie powstaje. Jeżeli pojawiają się takie tematy oznacza to, że nie
tylko pojedynczy użytkownik serwisu zauważył, iż coś jest nie tak. :)
Poczytaj sobie narzekania z tego tematu. Jedni narzekają na brak rozwoju, inni na to
że się rozwija. Nie mam więcej pytań ;D

Co do tego YT - kto powiedział że gram.pl musi umieszczać tam filmiki? Do tego jest jeszcze multum serwisów z odtwarzaczami i filmikami o grach... :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2009 o 01:48, ArreatPL napisał:

Co do tego YT - kto powiedział że gram.pl musi umieszczać tam filmiki? Do tego jest jeszcze
multum serwisów z odtwarzaczami i filmikami o grach... :/


To mam dla ciebie świetną radę - zignoruj to wideo gramu. Skoro nie jest ci potrzebne, to po prostu je olej, w końcu nic nie tracisz na tym, że jest...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2009 o 02:10, ArreatPL napisał:

Nie będę ignorował żadnego błędu.


Marudząc dla samego marudzenia (bo inaczej nie mogę nazwać twojej postawy - narzekania na istnienie czegoś, z czego nie korzystasz) licz się z tym, że inni będą ignorowali ciebie...
A skoro tak wiele nowych pomysłów i nowości na gramie skrytykowałeś, to może sam popisałbyś się "kreatywnością", której tak temu serwisowi brakuje, i wymyślił coś ciekawego i nowego, coś, czego nie było jeszcze na żadnym serwisie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować