Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Twórca Braida pracuje nad RPG-iem

16 postów w tym temacie

Mialem okazje zagrac w Braida i powiem ze zostalem calkiem mile zaskoczony. Dobrze by bylo jakby Jonathan nie zajal sie ''''klonem Pac-mana'''' i skonczyl to rpg. Zobaczymy co z tego bedzie :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.01.2009 o 23:54, mroczny mrok napisał:

Nie ma za dużo RPG-ów w 2D. Sukcesu temu panu nie wróżę.

to dobrze bo nie będzie miał dużej konkurencji :P zresztą jak dla mnie grafika w grach rpg nie stoi na pierwszym miejscu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wprawdzie nad Briadem nie pracował tylko i wyłącznie Jonathan (jak twierdzi w newsie Renor), ale faktem jest, że w dużej mierze ta gra to jego zasługa. Mam nadzieję, że jego nowy projekt wypali i podobnie jak Briad odniesie sukces - ten człowiek ma prawdziwy talent :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2009 o 00:25, penny napisał:

Wprawdzie nad Briadem nie pracował tylko i wyłącznie Jonathan (jak twierdzi w newsie
Renor)


Racja, już kiedyś to sprawdzałem, zapomniałem... skorygowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A mnie wie wydaje ze gry w 2D to przyszłosc branży....gry zaszybko weszły w trzeci wymiar! wg. mnie wszystkie gry owinny prezentowac grafike 2D a nie tanie i badziwene 3D jak ta beznadziejna maszynka PS3--TYLKO XBOX360!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.01.2009 o 23:54, mroczny mrok napisał:

Nie ma za dużo RPG-ów w 2D. Sukcesu temu panu nie wróżę.

A wróżką jesteś? Być może sanie się tak, że każdy rzuci Gothic''e i inne MAss Effecty aby się pobawić wielowątkową fabułą w 2d. To się może udać. Ja osobiście będę na to czekał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@sepokiu: co do technologi 3D w grach - racja. Reszty nie skomentuję.

@xczar0: racja, już mam dośc gier akcji które mienią się cRPGami (a mają tylko elementy RPG). Jeśli przyłozy się do tego jak do Braida to możemy dostać świetnego cRPG ze świetne skonstruowaną fabułą.
Czekam na jakieś informacje o projekcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może jeszcze rzut izometryczny? :D Ja zagram (prawie) na pewno :)

Jak ktoś pisał, nie ma za dużo gier RPG w 2D- i może właśnie to jest szansa dla dewelopera, a nie zapowiedź jego porażki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy to zapomnieli (albo nigdy nie wiedzieli), że dobrze zrobione 2D w grze, która nie wymaga swobodnego obracania kamery wystarczy i będzie się sprawować lepiej niż mierne 3D (np. mapa w Mount & Blade o wieeeele lepiej by wyglądała w 2D).

Od dłuższego czasu czekam na grę, która treścią przerośnie formę w gatunkach... "poważniejszych" niż gry logiczne (w Puzzle Quest czy World of Goo 3D by tylko przeszkadzało). Ale coś czuję, że jeszcze długo poczekam.

A wiecie - jedyna rzecz jaka kusi mnie do zakupienia Xbox360 to gierki z Live Arcade... Kupować wersję Elite?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Elitka kosztuje sporo, lepiej kup Premium a jeśli chcesz to poszukaj sobie dysków na Allegro. No i ostra przeprawa z konfiguracją:)

Dalej - tez czekam na gry z lepszą treścią. PQ? Potrafi dobijać:)
Z dwojga złego 2D wygląda bajecznie, zwłaszcza ręcznie malowane tła. Tylko "dzieci HDR" będą zrzędzić ale co tam. Taka okazja aby pograc w cRPG zamiast strzelanek z tymi elementami już sienie pojawi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2009 o 10:39, zegosz napisał:

Może jeszcze rzut izometryczny? :D Ja zagram (prawie) na pewno :)

przyjmuje się, że rzut izometryczny to 2.5D :) więc raczej Johnatan miał na myśli klasyczne 2D. W końcu dobry RPG może być nawet sidescrolerem ;) A przy talencie tego gościa wszystko jest możliwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2009 o 12:05, Spector 109948 napisał:

Elitka kosztuje sporo, lepiej kup Premium a jeśli chcesz to poszukaj sobie dysków na
Allegro.

Dla mnie wygląd też się liczy a Elite bez gier w pakiecie wcale nie jest ostro kosztowne - poza tym kabel HDMI i component w zestawie...

Dnia 26.01.2009 o 12:05, Spector 109948 napisał:

No i ostra przeprawa z konfiguracją:)

Działające konto LIVE już mem. No chyba nic więcej nie trzeba specjalnie mieszać na konsoli? Podobno są łatwiejsze w obsłudze (na Wii się sprawdza).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2009 o 12:39, penny napisał:

przyjmuje się, że rzut izometryczny to 2.5D :)


Pewnie masz rację... Ale, jak napisałeś- w RPG grafika nie jest najistotniejsza, jest tylko miłym dodatkiem, nie zmieniam zdania i nadal będę chciał w to zagrać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować