Zaloguj się, aby obserwować  
Kakarotto

Internet - Jaki? Za ile? Skąd? - pomoc, porady, co do wyboru wymarzonego dostawcy netu. :)

428 postów w tym temacie

Niech mi ktoś da w ryją jeśli jest, ale nie znalazłem takiego tematu. Takiego co do porad jakiego dostawce netu wybrać... ;P

Przejdźmy do sedna:

Obecnie mam badziewny radiowy, przez niektórych zwany net :P


Przejrzałem oferty:

Netia (1/4 mb za 59/74 zł + VAT) - problemem jest, że mieszkam w takim miejscu że bedzie ciężko :P

upc (sprint 2mb/69 zł z VAT, turbo 10mb/89 zł z VAT) - turbo byłby w sam raz, ale podejrzana ta oferta jest... haczyk jakiś musi być i jest, nie świadczą usług w moim mieście :/ Czyli pewnie nici z neta :(

orange freedom (1/2 mb 49/74 zł z VAT/umowa 36 m-cy) - nie pasują mi te dwie literki TP

Spoiler

rzygam nimi

... z nimi nie chce miec nic wspolnego :P


Pytanie skierowane do osób, które korzystają z w/w ofert... co wziąć? IMO upc jest najlepsze... będę musiał obdzwonić i opytać co i jak. Tylko, najpierw trochę opinii użytkowników trza zebrać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mieszkam na wsi, nie mam żadnej możliwości internetu przez kabel, ale od dzisiaj używam Orange Freedom PRO. Płacę 50zł/mc i jak na razie mam takie wyniki:

Serwer: http://www.speedtest.pl
Twój adres IP: 79.162.228.216
Download: 555 kbps (69.4 KB/s)
Upload: 160 kbps (20 KB/s)

Ludzie po kupieniu anteny zewnętrznej mają i powyżej 1Mb/s, a kosztuje ona ok. 60 zł. Ale to oferta raczej dla ludzi odciętych od kabla, jak na razie: najlepsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.01.2009 o 19:31, Jaki Ganh1 napisał:

Możesz powiedzieć coś więcej o tej antenie? Ale czy ona dotyczy także osób z modemami
jak w Neo?

Eee... tzn. do Freedom Pro dodawany jest tylko jeden rodzaj modema - routera, do którego można dokupić antenę zewnętrzną na dach. Ale to co innego niż Freedom. Niby tylko dodane "Pro", ale sposób dostępu zupełnie inny ;)
Ale jak masz kabel, to raczej nie przechodź na OFP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2009 o 14:54, hunter22 napisał:

Niech mi ktoś da w ryją jeśli jest, ale nie znalazłem takiego tematu. Takiego co do porad
jakiego dostawce netu wybrać... ;P


http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=18336&u=26
Poczekaj chwilę, znajdę tylko mój kastet... :D

A co do tematu - Orange Freedom jest świadczone na liniach TP, bardzo możliwe że z ofertą Netii będzie podobnie. Dużo zależy od miejsca w którym mieszkasz, w mniejszych miejscowościach raczej trudno znaleźć przyzwoity net nie korzystający z łącz TP ;]

BTW: Wyniki mojego niedawnego testu -> http://www.speedtest.net/result/395306838.png . W sumie płacę za niego 10 zł miesięcznie, problem polega na tym, że mam ograniczenie do 1500 MB na dobę, a ten transfer dzielę z 2 współlokatorami, więc przekroczyć go nie trudno ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja mam internet z kablówki (echostar) i ściąganie mam jakieś 1300 kbps a wysyłanie około 150kbps..a płacę około 70 zł... nie jest źle. .ale mogłoby być lepiej.. zastanawiam się czy nie przejść do upc..a i teraz pytanie ..ile naprawdę kosztuje ten net 10 mb ? tam są różne promocje bajery a później wychodzi 100zł...ma ktoś ten pakiet?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.01.2009 o 19:40, rob006 napisał:

http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=18336&u=26
Poczekaj chwilę, znajdę tylko mój kastet... :D


Głebiej nie dalo sie go schować :/ A w ryja z prawej strony mi daj :P

Dnia 29.01.2009 o 19:40, rob006 napisał:

A co do tematu - Orange Freedom jest świadczone na liniach TP, bardzo możliwe że z ofertą
Netii będzie podobnie. Dużo zależy od miejsca w którym mieszkasz, w mniejszych miejscowościach
raczej trudno znaleźć przyzwoity net nie korzystający z łącz TP ;]


Właśnie chce się odczepić od TP... mam telefon w TP od lat, i tylko mi kasują... abonament 45 zł a rozmowy za 3 zł... strata kasy, ale to matka płaci xD

Dnia 29.01.2009 o 19:40, rob006 napisał:

BTW: Wyniki mojego niedawnego testu -> http://www.speedtest.net/result/395306838.png
. W sumie płacę za niego 10 zł miesięcznie, problem polega na tym, że mam ograniczenie
do 1500 MB na dobę, a ten transfer dzielę z 2 współlokatorami, więc przekroczyć go nie
trudno ;D


Bez ograniczeń musi być... IMO bezsensu mieć płatnego neta z ograniczenia :P


A upc? Ktoś się orientuje? Tam to jest dość szybki net :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.01.2009 o 08:50, hunter22 napisał:

A upc? Ktoś się orientuje? Tam to jest dość szybki net :)

Bardzo dobry net - dają porządny modem, nie żadne tepsowskie badziewie, mam od pół roku i raz był problem z łączeniem który trwał ok. 30 min. I przede wszystkim dobra cena.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.01.2009 o 09:03, Clegan napisał:

Bardzo dobry net - dają porządny modem, nie żadne tepsowskie badziewie, mam od pół roku
i raz był problem z łączeniem który trwał ok. 30 min. I przede wszystkim dobra cena.


A jaki dokładniej masz? Turbo? I jakie prędkości download/upload?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2009 o 14:54, hunter22 napisał:

orange freedom (1/2 mb 49/74 zł z VAT/umowa 36 m-cy) - nie pasują mi te dwie literki
TP

Spoiler

rzygam nimi

... z nimi nie chce miec nic wspolnego :P


Taki sam miałem teoretyczny stosunek dopóki nie sprawdziłem. Oni są na liniach tepsy ale jest taniej i stabilniej a nawet szybciej.
Wcześniej miałem standardową TP Neostradę i było:
- długie oczekiwanie na załadownie sterownika,
- niespodzianki takie jak rozłączenie sie w pewnych niespodziewanych momentach,
- przywieszanie się peceta,
- problemy z instalacją i konfiguracją,
- bywały czasami spowolnienia - zamiast 512 kb miałem 32 kb.
- wysokie rachunki

Umowa się skończyła i przerzuciliśmy się na tepsę przez Orange i jest taniej, stabilniej, prościej, szybciej i brak w/w problemów. Opłaca się, wg mnie jest najlepszy net na rynku za całokształt i daję mu 9/10 ponieważ modem lubi szfankować kiedy jest dużo urządzeń USB podłączonych do kompa, modem orange nie działa na koncentratorze USB ;/.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam neta z RDI. 2mb/s z turbo nocą. Teraz akurat chodzi ładnie, ale później(za jakieś 2h) na pewno będę musiał czekać 30sec żeby się otworzyło wp.pl...nie podoba mi się ten net :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.01.2009 o 08:50, hunter22 napisał:

Właśnie chce się odczepić od TP... mam telefon w TP od lat, i tylko mi kasują... abonament
45 zł a rozmowy za 3 zł... strata kasy, ale to matka płaci xD

Eee, coś przesadzasz chyba, za taki abonament powinieneś mieć z 60 darmowych minut, a i rozmowy na pewno tyle nie kosztują. Ja np w domu mam teraz Netię 1Mb na łączach TP, powodów do narzekań nie mam, podobnie jak poprzednio z Neostradą, tylko teraz płacę mniej, i mogę sobie wziąć najtańszy abonament, za 35 zł chyba. Weź pod uwagę, że istnieje coś w rodzaju mody na narzekanie na TP i ich usługi, więc sporo negatywnych opinii jest trochę ubarwiona. ;]

Dnia 30.01.2009 o 08:50, hunter22 napisał:

Bez ograniczeń musi być... IMO bezsensu mieć płatnego neta z ograniczenia :P

Da się przeżyć, trzeba się tylko pilnować trochę, bo wczoraj np obejrzałem kilka trailerów w wyższej rozdzielczości i swoje 500 MB bez problemu przekroczyłem :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.01.2009 o 11:19, rob006 napisał:

Eee, coś przesadzasz chyba, za taki abonament powinieneś mieć z 60 darmowych minut, a
i rozmowy na pewno tyle nie kosztują.


To akurat szczera prawda. Dużo abonamentu a rozmówy są z dwie na miesiąc... :P

Dnia 30.01.2009 o 11:19, rob006 napisał:

Ja np w domu mam teraz Netię 1Mb na łączach TP,
powodów do narzekań nie mam, podobnie jak poprzednio z Neostradą, tylko teraz płacę mniej,
i mogę sobie wziąć najtańszy abonament, za 35 zł chyba. Weź pod uwagę, że istnieje coś
w rodzaju mody na narzekanie na TP i ich usługi, więc sporo negatywnych opinii jest trochę
ubarwiona. ;]


To nie żadna moda tylko stwierdzanie faktu. TP i PP schodzą na psy i ludzie o tym glośno mówią, piszą. Moja opinia nie jest wyrobiona na podstawie tego co wyczytałem na temat TP, tylko na podstawie osobistych doświadczeń. Kolorowo nie jest niestety :/

Dnia 30.01.2009 o 11:19, rob006 napisał:

Da się przeżyć, trzeba się tylko pilnować trochę, bo wczoraj np obejrzałem kilka trailerów
w wyższej rozdzielczości i swoje 500 MB bez problemu przekroczyłem :P.


Da się żyć, ale co to za życie? :)


Dalej jestem przy poczatku... nie wiem jaki net wziąć xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.01.2009 o 12:05, hunter22 napisał:

To akurat szczera prawda. Dużo abonamentu a rozmówy są z dwie na miesiąc... :P

To weźcie sobie najtańszy abonament, "socjalny" się chyba nazywa ;]

Dnia 30.01.2009 o 12:05, hunter22 napisał:

Da się żyć, ale co to za życie? :)


Eee tam, nie jest źle, ja rzadko kiedy przekraczam 500 MB dziennie, więc idzie wytrzymać, a net jest prawie za darmo ;]. Zresztą nawet po przekroczeniu limitu net działa całkiem sprawnie, tylko strasznie często ma lagi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.01.2009 o 12:15, rob006 napisał:

> Da się żyć, ale co to za życie? :)


Właśnie w tym problem... nie chca mi dac innego abonamentu i mam zamiar zlikwidowac telefon stacjonarny... place duzo a i tak nie korzystam, kazdy na komore :)

Dnia 30.01.2009 o 12:15, rob006 napisał:

Eee tam, nie jest źle, ja rzadko kiedy przekraczam 500 MB dziennie, więc idzie wytrzymać,
a net jest prawie za darmo ;]. Zresztą nawet po przekroczeniu limitu net działa całkiem
sprawnie, tylko strasznie często ma lagi...


Mam net 256 i place 55 zł (najlepszy netodawca w moim mieście xD), a w Orange za 49 zł 4x szybszy net mam :P

Bez limitów :D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować