Zaloguj się, aby obserwować  
Kakarotto

Internet - Jaki? Za ile? Skąd? - pomoc, porady, co do wyboru wymarzonego dostawcy netu. :)

428 postów w tym temacie

Dnia 30.01.2009 o 12:25, hunter22 napisał:

Właśnie w tym problem... nie chca mi dac innego abonamentu i mam zamiar zlikwidowac telefon
stacjonarny... place duzo a i tak nie korzystam, kazdy na komore :)


Likwidując telefon stacjonarny prawdopodobnie nie będziesz miał możliwości założenia neta korzystającego z linii telefonicznej, a sądząc po twoim dotychczasowym opisie masz do wyboru albo radiówkę, albo net właśnie na łączach TP. ;] Poza tym jak mogą nie chcieć zmienić abonamentu? Musi być jakiś powód, jakaś umowa, albo coś. A jak nie ma, to znaczy że ściemniają i trzeba z nimi zagadać ostro ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.01.2009 o 09:10, hunter22 napisał:

A jaki dokładniej masz? Turbo? I jakie prędkości download/upload?

Turbo. Teraz nie podam, bo jestem parę dni poza mieszkaniem, ale z szybkości jestem bardzo zadowolony.

Ponoć najlepszą infrastrukturę na Telekomunikacja Kolejowa - ma mało klientów i własne łącze światłowodowe w Niemczech szybsze niż TPSA. Jak jest w praktyce - nie wiem, nie miałem do czynienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.01.2009 o 21:34, Xantus napisał:

Czy mial ktos do czynienia z interentem od UPC? TO 10 Mb/s wyglada bardzo kuszaco ;)


Z upc są problemy, bo nie każdy kto chce może mieć... zasięg jest ograniczony, przez to nie mogłem se upc wziąć :(

Siostra kupiła super szybki mobilny internet orange free... mówiłem by kupiła stacjonarny... ale gdzie tam, chciała mieć przenośny... :P

Osobiście to likwiduję TP i przechodzę na orange, będę na linii orange to biorę Orange freedom, 2 mb :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.02.2009 o 09:21, hunter22 napisał:

Osobiście to likwiduję TP i przechodzę na orange, będę na linii orange to biorę Orange
freedom, 2 mb :)


Ja osobiście nie polecam. Mam dwóch znajomych którzy są do Orange nastawieni negatywnie odkąd zamówili internet. Nie dość, że przez modem wywalają Ci się jakieś błędy w systemie to obsługa ma Cię głęboko w d****

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.02.2009 o 09:25, lol94 napisał:

Ja osobiście nie polecam. Mam dwóch znajomych którzy są do Orange nastawieni negatywnie
odkąd zamówili internet. Nie dość, że przez modem wywalają Ci się jakieś błędy w systemie
to obsługa ma Cię głęboko w d****


Nie orange to neostrade... albo netie... u mnie nie ma dużego wyboru... muszę coś na linii TP brać... :/

Obługe Orange znam dobrze, tych co są u mnie w mieście, to mnie nie oleją :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.02.2009 o 09:27, hunter22 napisał:

Obługe Orange znam dobrze, tych co są u mnie w mieście, to mnie nie oleją :P


To widać, że masz znajomości i możesz startować w tych wyborach xD

A tak na serio jeśli się nie boisz to bierz. W końcu na necie zdarzają się 2/10 pozytywnych opinii o nich :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.02.2009 o 09:30, lol94 napisał:

To widać, że masz znajomości i możesz startować w tych wyborach xD


Zagłosuj na mnie to załatwie ci net w orange + dobra obsługe xD

Dnia 12.02.2009 o 09:30, lol94 napisał:

A tak na serio jeśli się nie boisz to bierz. W końcu na necie zdarzają się 2/10 pozytywnych
opinii o nich :p


Jak się zapiszesz to musisz u nich siedzieć... albo karę płacić za zerwanie umowy przed końcem... 1000 zł xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie od nośnie wyboru intenetu.Mam teraz tele2 i strasznie mi przerywa jak dzowniłem do nich to powiedzieli, że sa strasznie linie przeladowane i dopiero za miesiąc może dwa bedzie lepiej... Zastanawiam się nad rezygnacją i teraz nasuwa się pytanie jaki internet byście polecili do urzytku domowego ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie oragne, i żadne inne jakieś tam tepsy, UPC itp.
Kiedyś pisałem na temat orange, że jest bez zarzutów z mojej strony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.03.2009 o 14:06, TetraGramaton napisał:

Zdecydowanie oragne, i żadne inne jakieś tam tepsy, UPC itp.
Kiedyś pisałem na temat orange, że jest bez zarzutów z mojej strony.


Ale to na czym ten internet polega , dostajesz modem czy w jakiś iny sposob ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli miałeś neostradę to jest podobnie tak jak z orange. Przychodzą montują ci gniazdko, dostajes modem, podłanczasz i śmigasz. Jeśłi bys miał jakieś wątpliwości to pytaj.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Normalnie do gniazdka telefonicznego tp podłączają modem ? Ile płacisz miesięcznie i jaką prędkość masz, bo mnie intereuje 1 MB.Jak grasz np. w cs''a czy jakieś inne gry to jaki masz ping ?Jaka masz prędkośćpodczas ściągania ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Możecie polecić coś ciekawego radiowego? (tereny Łódź-Zgierz) Moje 512 za 50zł już jest jak na te czasy za słabe , czasem całkowicie tracę sygnał ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Orange jest liniach tepsy. Jeśli ją kiedyś miałeś to spokojnie możesz przejść na linię orange tylko musisz się skontaktować z nimi. Ja mam prędkość oficjalnie 512kb/s ale i tak jest trochę szybciej. Kiedyś grałem w UT2004 na polskich servach z taką prędkością, miałem pingi średnio ok 55 więc nie jest źle, gra się płynnie bez lagów,a prędkość pobierania na czysto to ok.63 kilobajtów na sekunde. Jak weźmiesz usługę z 1mb oooo to chłopie będzie śmigać ale cena nie jest już taka niska.
Poza tym jest stabilnie, bezproblemowo i łatwo się obsługuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.03.2009 o 14:36, TetraGramaton napisał:

Orange jest liniach tepsy. Jeśli ją kiedyś miałeś to spokojnie możesz przejść na linię
orange tylko musisz się skontaktować z nimi. Ja mam prędkość oficjalnie 512kb/s ale i
tak jest trochę szybciej. Kiedyś grałem w UT2004 na polskich servach z taką prędkością,
miałem pingi średnio ok 55 więc nie jest źle, gra się płynnie bez lagów,a prędkość pobierania
na czysto to ok.63 kilobajtów na sekunde. Jak weźmiesz usługę z 1mb oooo to chłopie będzie
śmigać ale cena nie jest już taka niska.
Poza tym jest stabilnie, bezproblemowo i łatwo się obsługuje.


Tylko jak mam tele2 i mi przerywa bo niby są przeciążone linie , to czy ten nie będzie mi przerywał...
To jest ten internet freedom? Jak wyczytałem to 49 zł miesięcznie, czyli jeszcze nie aż tak drogo tzn taniej niz w tp.Nie ma ograniczenia z ilością pobierania danych ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.03.2009 o 14:44, Ludvic napisał:

Tylko jak mam tele2 i mi przerywa bo niby są przeciążone linie , to czy ten nie będzie
mi przerywał...

Jeśli jest coś przeciążone to żadna usługa ci nie pomoże. Owszem są usługi takie że transfer jest minimum tylko jeden 1MB ale net z takim korytem za miesiąc kosztuje ok 2500 zł.

Dnia 05.03.2009 o 14:44, Ludvic napisał:

To jest ten internet freedom? Jak wyczytałem to 49 zł miesięcznie, czyli jeszcze nie
aż tak drogo tzn taniej niz w tp.Nie ma ograniczenia z ilością pobierania danych ?

Chyba nie, nie pamiętam bo nie ściągam z neta aż tak dużo więc taka opcja mnie nie interesuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.01.2009 o 21:34, Xantus napisał:

Czy mial ktos do czynienia z interentem od UPC? TO 10 Mb/s wyglada bardzo kuszaco ;)


Ja mam takowy :) śmiga że hej, absolutnie żadnych zastrzeżeń nie mam :)
chyba nawet jak dla mnie to za szybki jest ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować