Zaloguj się, aby obserwować  
Kakarotto

Internet - Jaki? Za ile? Skąd? - pomoc, porady, co do wyboru wymarzonego dostawcy netu. :)

428 postów w tym temacie

Dnia 14.09.2009 o 20:55, Akoss-94 napisał:

Opłąca sie brać net z Orange? Chodzi mi taki do kompa gier np. Nie ma problemów z szybkością
i zasiegiem?


Mam orange freedom 2mb, stabilny i jeszcze nigdy mnie nie zawiódł ;) Gram raz na jakiś czas po sieci i nie zauważyłem problemów ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam net z Orange, ale Orange Freedom PRO CDMA. Działa dobrze, ale wkurza 3GB limitu. Po wykorzystaniu, a łatwo ten limit szybko wykorzystać, net jest bardzo wolny. Do gier więc, za bardzo się nie przyda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, nie znam się na prędkościach internetu, więc proszę o poradę. Oferują mi taki z prędkością Max 5 Mbit. To szybko czy wolno? Wystarczy do takiej normalnej studenckiej pracy? Nie chodzi mi o ściąganie czegokolwiek, tylko, żeby był taki, aby, np. gram.pl nie wczytywało się przez pół godziny. ;) Z góry dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

5 mbit do niedawna to jeszcze mało kto miał :-). Ja mam 6 z Dialoga i wystarcza mi całkowicie. Przy 5 powiedzmy 1GB plik będzie ci się sciągał jakieś 40 min. Chyba nieźle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mieszkam w dzielnicy niedaleko głownego miasta. Jaki internet byście mi polecili? Słyszalem że z Netii jest dobry. Aktualnie mam radiówkę a wcześniej miałm neostradę (pożal się boże).
Proszę o propozycję . Za odp. z góry dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.09.2009 o 21:07, Outlander-pro napisał:


> Chyba ten http://www.upc.pl/internet/?campaignID=lp_int&NW=LP3za2

Słyszałem, że UPC jest tak beznadziejne, że u nich 5mb działa jak 512 kb u Tepsy :P W
każdy razie jeszcze nigdy nie słyszałem pochlebnych opinii o UPC.

Dziwne, bo ja mam internet u nich od ok 5lat i jedyne na co mogę narzekać to przy pierwszym podłączeniu problemy z "montażem", mimo wcześniejszych deklaracji coś nie szło im podłączenie ichszego modemu przez USB, więc w końcu sam sobie podłączyłem przez kartę sieciową. Drugi problem który miałem to nazwijmy to obsługa klienta - przy zamawianiu telewizji cyfrowej, powiedziano mi o elektronicznej fakturze w taki sposób, że sugerowało to iż będą do mnie normalnie przychodziły faktury na papierze, a dodatkowo będę miał dostęp do e-faktury... jakoś nie zwróciłem uwagi na to, że mi faktury z UPC po jakimś czasie przestały przychodzić i któregoś pięknego dnia nagle net padł (telewizja działała ok)... w poniedziałek pojechałem do BOK-u wyjaśniłem sprawę, zapłaciłem w Żabce rachunek dałem im kopię, internet miał działać jak wrócę... no i internet działał, ale wyłączyli mi kablówkę :D, musiałem do nich jeszcze z 2 razy przedzwonić i dopiero ok 22 miałem znów TV cyfrową.
Poza tym ja i wszystkie osoby, które znam i mają internet z UPC są zadowoleni, nie ma problemów z awariami, net działa szybko i niezawodnie.
Znajomy się ostatnio przeprowadzał i nie wiem na ile jest to prawda, ale mówiono mu że problemy z łączem zdarzają się często przy zamówieniu "ekonomicznego" pakietu kablówki i szybszego łącza.
Ja tam ze swojego jestem w pełni zadowolony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ziom, ja mam 512 i wszystko śmiga bez problemu, bez krępacji mogę cisnąć w Guild Warsa itd. nie wiem po co komu net szybszy niż 1Mb ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.09.2009 o 09:17, Tieru napisał:

Mieszkam w dzielnicy niedaleko głownego miasta. Jaki internet byście mi polecili? Słyszalem
że z Netii jest dobry. Aktualnie mam radiówkę a wcześniej miałm neostradę (pożal się
boże).
Proszę o propozycję . Za odp. z góry dziękuję.


Ja tylko przypomnę, że Netia to tak naprawdę Neostrada, bo oni dierżawią od Tepsy linie.
Ale nic więcej Ci nie powiem, bo nie znam nikogo co by miał Netię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na obecny moment 117zł + kilkanaście za stałe IP, domyślnie dają zmienne. Brałem to rok temu ponad więc ceny z tamtego okresu obowiązują. Jedyny minus to imo mała prędkość uploadu (512kb/64KB), ledwie 1/12 tego co download. Gdyby mnie jeszcze przez rok umowa nie obowiązywała to zmienił bym na co innego, ochoczo patrze na nowe oferty które się niedawno pojawiły z wyższymi transferami. 10 czy 15 mbit za nie więcej jak 150/mies bym łyknął, byle uploady były lepsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam neostrade 1mb i mimo iż prawie wszyscy narzekają na neostradę, ja większych zastrzerzeń nie mam. Prędkość pobierania 130 w porywach 150, mogłoby być lepiej ale tragicznie nie jest. No ale cena 60zł trochę odstrasza a doliczając abonametn za stacjonarny wuchodzi ok. 115zł. Właśnie cena jest tu najgorszym aspektem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mój internet to istna zmora :/

4086/256, w nocy down jest x2.

Ten up jest TRAGICZNY. Nie da się grac w WoW i rozmawiać na ventrillo w tym samym momencie. tak VT laguje, że to mała bania :/


Orientuje się ktoś czy w Łodzi jest jakiś provider oferującym łącze z up 768 kbps? Download żeby był koło 2 Mb.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować