Zaloguj się, aby obserwować  
Kakarotto

Internet - Jaki? Za ile? Skąd? - pomoc, porady, co do wyboru wymarzonego dostawcy netu. :)

428 postów w tym temacie

Czy da się jakoś połączyć dwóch dostawców internetu żeby razem działało szybciej. Bo mam neta normalnie po kablu i z play. Jak mam normalnie i wkładam play online to ten pierwszy przestaje działać i działa tylko ten z play. Da się to jakoś połączyć ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanie. Polecają mi w neostradzie router zte zxv10 w300. Wtedy przy umowie na 20 lata nie muszę za niego płacić tylko dostaję na własność. Czy ten sprzęt jest dobry? Warto to wziąć? Bardzo zależy mi na odpowiedzi więc z góry dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam internet Orange Free. Wcześniej jak wyczerpałem limit (4gb) to internet zwalniał. Wczoraj zajrzałem a stronę Orange i patrzę ile mi zostało transferu. i jest -41,99 Mb. Nigdy jeszcze nie miałem na minusie. U was też tak jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znacie jakąś rzetelną firmę która oferuje internet radiowy?

Nie mam możliwości na kablowy bo zlikwidowaliśmy telefon.

1mb starczy, ew. 2 w cenie koło 50 zł/miech.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2010 o 16:43, zerohunter napisał:

Znacie jakąś rzetelną firmę która oferuje internet radiowy?

Nie mam możliwości na kablowy bo zlikwidowaliśmy telefon.

1mb starczy, ew. 2 w cenie koło 50 zł/miech.

Internet radiowy bierze się od tego u kogo masz zasięg, a przynajmniej tak u mnie sprawa wygląda. Tak czy siak jest to lipa straszna- zmienny transfer przy złych warunkach i przeciążeniu sieci itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2010 o 21:37, zerohunter napisał:

Ogólnie z bratem mamy na to już w..., co jakiś czas niema neta, a teraz się router zepsuł.

A coś takiego jak Orange freedom pro? Nie jest to głupi pomysł, tak sobie myślę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh, mnie umowa kończy się końcem września, mam netie 1mb (telefon też mam z netii). Sprawdziłem sobie dostępność usługi na ich stronie i pokazało, że śmiało mogę mieć nawet to 20mb, gdy niedawno mówili mi, że nie mogę mieć więcej niż 2. Ok zadzwoniłem, a tu się okazuje, że mogę mieć maksymalnie 1mb... Coś tam lekko wytknąłem za pociskanie kitu i zadzwoniłem do tp, gdzie dowiedziałem się, że mogą mi zaoferować max 6mb, czyli stwierdziłem, że jednak się da, ale cena mnie zbiła z nóg niestety. Po tygodniu odbieram tel. z netii, gdzie wyskakują ze specjalną ofertą "tylko dla mnie" 6mb za 59 zł, wówczas gdy tydzień wcześniej nie mogłem mieć nawet 2, super. Ale po za tym chyba się zdecyduje na to, ale poczekam niech znowu zadzwonią, bo może im się coś jeszcze przypomni :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od połowy Sierpnia podpisuje umowę z miejscowym dostawcą internetu (Rybnet.) Dają mi 5mb/s w dzień 20mb/s w nocy (23-11.) i router przy 3 letniej umowie za 49zł miesięcznie i pierwsze 2 miesiące za 1zł. To mi się podoba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od 2 miesięcy jestem na internecie od UPC 25mb/s, i powiem, że już mam dosyć ciągłego rozłaczenia mnie z netem przy połoczeniach z losowymi witrynami, czy ktoś ma podobnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.07.2010 o 20:52, POZDRO-Grizzly napisał:

Czy da się jakoś połączyć dwóch dostawców internetu żeby razem działało szybciej. Bo
mam neta normalnie po kablu i z play.

Potrzebne są dwa routery, z których wyjścia WAN są podłączone do DSL/kabla lub urządzenia radiowego dających połączenie z internetem, oba routery trzeba połączyć kablem ethernet 1-1, na normalnych portach LAN i ustawić ten sam zakres numerów lokalnych (LAN). Zwykle powinno to być 192.168.0.1-192.168.0.254. Co ważne w jednym z tych routerów należy wyłączyć serwer DHCP. Oba powinny być ustawione na automatyczne powtórne zestawianie połączenia w przypadku jego zerwania. To drugie jest nieco trudniejsze do ustawienia dla sieci radiowej/DSL. Dla kablówki lub zewnętrznego ethernetu nic nie trzeba ustawiać.
W takim układzie pakiety sieciowe będą szły przez oba routery i obu dostawców internetu właściwie losowo, a jednocześnie nie będzie routowania zewnętrznych pakietów między obydwoma dostawcami, co jest w większości regulaminów udostępniania łącza zabronione. Przy najtańszych routerach 4-portowych po 1 porcie tracimy na połączenie routerów od strony wewnętrznej sieci, co pozostawia nam 3 gniazda ethernet w każdym z nich.
Nie będzie miało znaczenia do których wolnych pozostałych gniazd wbudowanych w router portów przełącznika podłączymy konkretne komputery lub inne urządzenia korzystające z sieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A moglby mi ktos doradzic? Jaki modem do polaczen szerokopasmowych (netia) bylby kompatybilny z vista x64? Bo jak na razie to co oferuje netia nie jest, tzn mozna ale komp sie wiesza i sa czeste blue skriny:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2010 o 23:36, The-Darkest napisał:

A moglby mi ktos doradzic? Jaki modem do polaczen szerokopasmowych (netia) bylby kompatybilny
z vista x64? Bo jak na razie to co oferuje netia nie jest, tzn mozna ale komp sie wiesza
i sa czeste blue skriny:(


Każdy który łączy się z komputerem za pomocą kabla sieciowego (wyjście RJ45 - Ethernet), a nie USB.

PS. Modem musi być w odpowiednim standardzie Annex A lub Annex B (w netii chyba ten drugi)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.08.2010 o 14:53, KamyK_84 napisał:

internet radiowy - jak sprawdza się w grach sieciowych i normlanym użytkowaniu (ściąganie,
surfowanie po sieci)?


Wszystko zależy od tego jaką ma mieć prędkość owy internet i jakie będzie oddalenie od nadajnika.

Miałem kiedyś radiówkę, stare dzieje. Prędkością nie powalało (1/4 mb :P), ale było stabilnie i komfortowo. Jeśli nie masz innego wyboru radiówka powinna ci służyć, piszę to przez pryzmat moich doświadczeń rzecz jasna ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja już od kilku lat mam internet radiowy i jestem zadowolony. Prędkość jest taka sama jak po łączu kablowym, zdarzają sie momenty, w których warunki atmosferyczne powodują obniżenie transferu ale na szczęście zdarza się to bardzo rzadko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Raczej kiepskawo :P Przynajmnie u mnie bylo tak sobie, kiedys przez kilka miesiecy mialem Internet radiowy 128kb/s (:D)... Nie dosc, ze mulil, pingi byly w cholere wysokie (jak bylo 150-200ms to bylo dobrze ;]), to czesto (zwlaszcza jak byla slaba pogoda, ale zdarzalo sie w latem) tracilem sygnal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Taką prośbę o rade miałbym do szanownych Gramowiczów. Otóż planuję w najbliższym czasie zamontować sobie w domku internet (w końcu po dosyć długiej przerwie). Zrobiłem taką tabelkę porównawczą i teraz zastanawiam się co wybrać. (mam nadzieję, że ta tabelka będzie tu w miarę czytelna)

Operator
Upload [Mb/s]/ Download [Mb/s]/ Cena [zł z VAT]/ Uwagi
UPC
0,5/ 5/ 55/ Umowa na 12 miesięcy
1/ 10/ 65/
1,5/ 25/ 79/
Rozbark-net
1/ 4/ 37/ Umowa na 24 miesiące
1/ 8/ 47/
1/ 20/ 57/
Netia
0,5/ 4/ 49/ Umowa na 24 miesiące
1/ 8/ 59/
1/ 20/ 69/
TP SA
0,25/ 2/ 70/ Zależnie od czasu trwania umowy, pierwsze miesiące mogą być taniej
0,5/ 6/ 100/
1/ 10/ 130/

Ten rozbark-net to taki osiedlowy dostawca, w sumie wychodzi najtaniej, ale nie mam żadnych opinii na jego temat :/ Z drugiej strony w UPC mam zawsze możliwość dokupienia kiedyś kablówki, a w pakiecie będzie to taniej (choć nie wiem czy mi w ogóle telewizja będzie kiedyś potrzebna, nawet telewizora w domu nie mam póki co :)).
Netię i TPSę chyba odrzucę z powodu cen, choć słyszałem gdzieś, że TP SA ma niedługo obniżyć ceny neostrady (tylko kiedy to będzie).

A co do tej rady. Najbardziej zastanawia mnie jaką prędkość wybrać. Głównie chodzi mi o to, żeby bez żadnych lagów chodziły radia i telewizje internetowe (np. Polska Stacja, czy jakieś VODy), aby można było komfortowo oglądać filmy HD na youtubie, i od czasu do czasu w coś pograć (i raczej chodzi mi o FPSy a nie browserówki :) ). Jeśli chodzi o ściąganie czegokolwiek to raczej nastawiam się na nowsze wersje używanych programów, sterowników, czy dema. Jakoś ściąganie filmów czy muzyki mnie nie pociąga, wolę systemy streemingowe (i legalniej i miejsca na dysku nie zajmuje).
Najlepiej to by mi było zainwestować w FiberPower120 od UPC, ale drogo no i pewnie nigdy bym takiego łącza nie wykorzystał.
No więc co byście radzili do moich wymagań, żeby nie było ani za mało, ani za dużo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować