Zaloguj się, aby obserwować  
Kakarotto

Internet - Jaki? Za ile? Skąd? - pomoc, porady, co do wyboru wymarzonego dostawcy netu. :)

428 postów w tym temacie

Zamawiał ktoś coś na lepszyzasieg.pl? Ja zamówiłem w poniedziałek antenę, miałem dostać maila z linkiem potwierdzającym, ale nic takiego nie otrzymałem... Zero kontaktu maile albo nie dochodzą, albo na nie nie odpowiadają. Dzwoniłem kilka razy, nikt nie podnosi słuchawki. Dziwne bo na necie ludzie chwalą ten sklep. Miał ktoś z was podobną sytuację?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kumpel ma problem z netem, jutro wpadnę do niego żeby ogarnąć sprawę. Jedno pytanie - w jaki sposób Aster dostarcza neta bezprzewodowego? Kumpel normalnie ma bez żadnych modemów neta w całym domu, mieszka w centrum dużego miasta. Strona Astera nie wyjaśnia tej kwestii, a ja jakoś wątpię żeby to było 802.11, więc w takim razie co - HSDPA czy jakieś inne cholerstwo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2010 o 21:26, kuba9876543210 napisał:

No u mnie tez niestety jest za malo... mam 2Mb/s, ale faktycznie wychodzi mi maks. 1,4Mbps
+/- 0,1Mbps.
Bo predkosc jest do xx Mb/s. :/

Ale to jest wina dostawcy czy coś na linii odbiorcy? Bo zazwyczaj jak ludzie kupują net 1 mega to mają to 1mega. Wątpię żeby był to problem z lokalizacją, bo mój brat który mieszka na wsi z prawami miejskimi, w dodatku na samych obrzeżach, ma umowę na 2 mega i rzeczywiście ma to 2 mega.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.08.2010 o 11:06, ping-pong napisał:

Ale to jest wina dostawcy czy coś na linii odbiorcy?


Może to wina dostawcy, może linia jest uszkodzona, może wszystko na raz... polecam zadzwonić do jakieś tam pomocy technicznej tp i niech oni działają. Przecież jak się płaci za coś to się tego wymaga i trzeba swoich racji bronić. Spokojnie, ale stanowczo trzeba wyjaśnić ocb i powinni zareagować.

Osobiście nie wyobrażam sobie bym miał płacić za wybrakowane usługi i nic z tym nie zrobił :) Do boju :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zalezy to chyba od jakosci linii i odleglosci domu od centrali i DSLAM, w zaleznosci od typu linii odleglosci moga byc rozne.

@Kakarotto

Zalezy to od umowy, jesli jest napisane, ze gwarantowane jest 2Mb/s 24/7, to mozna, wrecz trzeba sie klocic... Ale jesli jest gwarantowana predkosc DO 2Mb/s i chocby byla polowa czy mniej, chyba nic nie mozna zrobic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W sumie to w listopadzie kończy mi się umowa, już jakoś przeczekam. Niedługo ma przyjść facet z Orange sprawdzić tą linię wtedy zobaczy się czy to była wina telekomuny czy coś u mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.08.2010 o 23:02, Pile napisał:

Witam. Mam internet 1mb/s od tp. Od kilku dni wszystko strasznie wolno się ładuje. Co
to może być?

Możliwości jest dużo:
- syf na komputerze
- problemy na łączu
- przeciążenie centrali
Zadzwoń do TP.SA, i powiedź im o sytuacji. Na komputerze u siebie sprawdź czy nie masz wirusów itp. dziadostwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.08.2010 o 12:32, ping-pong napisał:

W sumie to w listopadzie kończy mi się umowa, już jakoś przeczekam. Niedługo ma przyjść
facet z Orange sprawdzić tą linię wtedy zobaczy się czy to była wina telekomuny czy coś
u mnie.

Prawdopodobnie centrala jest przeciążona bądź kable są już stare. Jak interesuje cię internet z Netii napisz do mnie, lub zadzwoń (wszystko na GramSajcie) i postaram ci się pomóc. Nie oczekuj że będziesz miał też od razu 20Mb/s. Wszystko zależy od infrastruktury na jakiej pracujemy w twojej miejscowości, postaram cię poinformować o wszystkim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad Internetem mobilnym od Orange i mam 3 pytania. Jestem na granicy zasięgu na ich mapce, czy będzie to wpływało na łącze (chodzi mi o ping, bo prędkość na pewno spadnie)? I drugie pytanie. Czy da się w ogóle na takim Internecie grać? Wiem, że do przeglądania stron i takich rzeczy jest idealny, bo kolega miał, ale jak jest z grami? I ostatnie pytanie czy 23 GB limitu jest wystarczające dla kogoś, kto ściąga jakieś 3 dema miesięcznie i używa komunikatorów, przegląda strony, ogląda dużo filmików na Youtube, ale nie ściąga filmów, ani muzyki, ani gier innych niż dema?

Z góry dziękuje za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.10.2010 o 22:12, Xjumpaytech napisał:

Zastanawiam się nad Internetem mobilnym od Orange i mam 3 pytania. Jestem na granicy
zasięgu na ich mapce, czy będzie to wpływało na łącze (chodzi mi o ping, bo prędkość
na pewno spadnie)? I drugie pytanie. Czy da się w ogóle na takim Internecie grać? Wiem,
że do przeglądania stron i takich rzeczy jest idealny, bo kolega miał, ale jak jest z
grami? I ostatnie pytanie czy 23 GB limitu jest wystarczające dla kogoś, kto ściąga jakieś
3 dema miesięcznie i używa komunikatorów, przegląda strony, ogląda dużo filmików na Youtube,
ale nie ściąga filmów, ani muzyki, ani gier innych niż dema?

Z góry dziękuje za odpowiedź.

1. Ping wzrośnie.
2. W MMORPG pograsz ale FPS''y już nie moim zdaniem.
3. Za mało jeśli dużo oglądasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie też Blue Connect chodziło koszmarnie, teraz mam Orange Freedom PRO CDMA i jest świetnie, idzie do 1 mb/s, tylko szkoda, że limit to tylko 3GB...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra, liczę na szybkie odpowiedzi. Internet tylko dla rodzica dokładnie. Korzysta tylko by trochę popatrzeć na internecie i tyle. Dobra dostępność, szybkość nie musi być duża i jak najtaniej. Internet mobilny proszę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W następnym miesiącu zmieniam internet na inny i mam kilka pytań. Posiada ktoś internet bezprzewodowy z Netii? Jak z nim jest? Nadaje się do grania w multi? Będę chyba miał jeszcze możliwość założenia netu radiowego. Kabel światłowodowy robię też w mojej okolicy. Która z tych opcji jest najlepsza? Chodzi mi głównie o pobieranie bez limitów i granie przez internet. Obecnie mam Orange Freedom i laguje mi w grach czasem. Do tego mam limit 3 GB i przedłużyć umowy nie zamierzam. Liczę bardzo na pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować