Zaloguj się, aby obserwować  
Kakarotto

Internet - Jaki? Za ile? Skąd? - pomoc, porady, co do wyboru wymarzonego dostawcy netu. :)

428 postów w tym temacie

Chciałem się spytać, czy ktos mieszkający pod Warszawą (konkretnie Radzymin i okolice) używa internetu z Cyfrowego Polsatu i jak się to sprawuje. Jaka jest prędkość i czy nie ma problemów z jej spadkami. Najbardziej zależy mi na kwestii czy można zrobić sobie bez problemów sieć wifi na domek jednorodzinny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skończyła mi się umowa z dostawcą netu i szukam czegoś nowego. Planuję przesiadkę na stacjonarny, stąd pytanie, co lepsze: Netia, Orange, a może coś innego? Chciałbym mieć minimum 4mb, ale im więcej tym lepiej, cena 50-60zł.

Aha, jeszcze jedno - od TP dowiedziałem się, że max szybkość netu jest uzależniona od odległości od centrali. Jak bardzo wpływa na to rodzaj kabla? Sam jestem przyłączony do jakiegoś starego, ale wiem, że po drugiej stronie drogi leci bodaj światłowód, może dałoby się jakoś podpiąć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję porady.

Dostępny jest:

- laptop
- komórka w Orange
- telefon domowy

W jaki sposób [ najtańszy i najwygodniejszy ] zaopatrzyć tego lapka w neta? Od razu mówię że jakieś wielkie transfery nie są potrzebne, wystarczyłby taki dostęp żeby można było wygodnie i bezproblemowo surfować po sieci. Odpada Tepsa i inne paskudztwa. Ktoś byłby tak łaskawy by coś doradzić? Tak żeby można się było zmieścić w powiedzmy 100 zł rachunku i umowie na rok / dwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.05.2012 o 16:06, Tyler_D napisał:

Podbijam pytanko bo zależy mi na odpowiedzi dosyć mocno.


Vectra oferuje internet mobilny, nie wiem jak jest z zasięgiem i prędkościami w twoim przypadku, ale mam internet po kablu i 2-gi rok zero problemów. Ceny nie wysokie, a jak ktoś bierze pakiet to 4 w 1 coś około 100 zł w promocji akurat jest (chyba nawet xboxa dają?)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.05.2012 o 18:12, Tyler_D napisał:

Nie mam dostępu do Verctry w swoim mieście, może jakaś inna propozycja?

Ja mam PlayOnline i mam 12 Gb na miesiąc, zasięg jest świetny a cena to tylko 49zł ale to już druga umowa wcześniejsza była droższa ale i tak jeśli chodzi o mobilny internet to bardzo dobry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A możesz mi powiedzieć gdzie się zgłosić by zawrzeć z nimi umowę i czy czegoś wymagają [ tak jak np: tepsa telefonu stacjonarnego ]?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2012 o 16:06, Tyler_D napisał:

A możesz mi powiedzieć gdzie się zgłosić by zawrzeć z nimi umowę i czy czegoś wymagają
[ tak jak np: tepsa telefonu stacjonarnego ]?

Zgłosić byś się musiał do najbliższego punktu Play, z tego co wiem mają duży wybór różnych umów i nie wymagają żebyś miał u nich telefon (ja na ten przykład nie mam) aczkolwiek jak masz to wtedy zniżki są jakieś z tego co wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam internet w TP. Ostatnio dzwonił do mnie konsultant z Netii i zaproponował 2x szybszy internet z telefonem o ponad 1/3 taniej. I chciałbym zapytac czy ma ktoś jakieś doświadczenia z Netią? Wiele osób podobno chwali tego dostawcę, ale zależy mnie na dobrym internecie i niskim pingu tak jak mam teraz w Neostradzie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wyjeżdżam na 2 miesiące za granicę do pracy i chciałbym mieć tam dostęp do internetu, żeby np. Euro obejrzeć czy coś ale nie wiem czy będzie tam wifi. Jest jakiś internet bezprzewodowy który byście w tym wypadku polecali?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kwestia na jakim łączu będziesz miał ten internet, bo Netia śmiga po kablach Orange (dawniej TP).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy odpowiedni temat na to pytanie, ale gdzieś musze uzyskać odpowiedź.
Mam 10mb internet z TPSa, ale prędkość wysyłania plików... nawet do 1mb nie dochodzi. Swoją drogą strony internetowe czasami ładują się baaaardzo długo, a krótkie filmiki na YT po kilka minut. Nie mam pojęcia czemu tak jest. Myślałem, że to wina komputera, bo ten nie miał długo formatu, więc zamulać mógł troszeczkę, ale nie, ta opcja się wykluczyła. Może to przez router? No nie, bo na laptopie, gdzie łączę się przez wi-fi działa bez problemów, większych przynajmniej. Nie mam co prawda hasła na wi-fi, ale mieszkam w domu jednorodzinnym i zasięg jest sam w sobie ochroną :). Jakieś pomysły gdzie może leżeć przyczyna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.05.2012 o 18:30, noobie napisał:

Mam 10mb internet z TPSa, ale prędkość wysyłania plików... nawet do 1mb nie dochodzi.


To normalne - 10 MB dotyczy tylko pobierania, wysyłanie jest dużo wolniejsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.05.2012 o 18:45, rob006 napisał:

To normalne - 10 MB dotyczy tylko pobierania, wysyłanie jest dużo wolniejsze.

No ja rozumiem, że tak jest, bo inaczej by życie było zbyt piękne :D. Ale dziwną rzeczą jest brak możliwości wysłania zdjęcia majlem, bo to nie jest w stanie załadować się... Na tą chwile speed test pokazuje mi szybkość wysyłania 0.06 mb/s...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.05.2012 o 19:10, noobie napisał:

Na tą chwile speed test pokazuje mi szybkość wysyłania 0.06 mb/s...


0,06 Mb czy MB?
Sprawdź na routerze czy ktoś ci się pod łączenie nie podpina, bo upload łatwo zapchać, a wtedy wszystko muli. Możliwe też że masz w sieci jakiegoś wirusa, który wysyła jakieś dane. Ewentualnie po prostu łącze jest do dupy, ale tu już nic nie wymyślisz poza męczeniem infolinii :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z internetem bezprzewodowym. W laptopie nie mam wbudowanego wiifi, jednak mam karte sieciowa dokupiona i tak: znajduje mi konkretna siec ktora posiada haslo jednak gdy probuje sie z nia polaczyc to nic nie wyskakuje abym wpisal haslo. Jedynie co to od razu probuje sie polaczyc i jest napisane zamiast np polaczona to albo automatyczne albo sprawdzanie tozsamosci. Ale nic nie wyskakuje abym wpisal haslo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, w jakim innym temacie zadać to pytanie.
Mam problem z pingowaniem.
Zrobiłem topologię 2 routerów połączonych ze sobą i do każdego z nich po 2 komputery.
PC0 - PC1, PC 1 - PC 0, PC0 - router 0, PC1 - router 0, router 0 - PC 0, router 0 - PC 1, router 1 - PC 2, router 1 - PC 3, PC 2 - router 1, PC 3 - router 1, PC 2 - PC 3, router 0 - router 1, router 1 - router 0 mi działają.
Ale nie PC 0 - PC 3, PC 0 - PC 2, PC 2 - PC 0, PC 2 - PC 3.
Na pewno pomyliłem się przy przypisywaniu IP, jak poprawnie zaadresować?

Załączam plik z Packet Tracera => http://www.sendspace.pl/file/c68eabd769c6785d8c317d5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować