Zaloguj się, aby obserwować  
Kakarotto

Internet - Jaki? Za ile? Skąd? - pomoc, porady, co do wyboru wymarzonego dostawcy netu. :)

428 postów w tym temacie

Dnia 26.11.2014 o 23:41, Dared00 napisał:

Co do Netii mam bardzo mieszane uczucia. Sam internet działał bez problemu i z zadeklarowaną
prędkością, padł dosłownie z dwa razy przez 5-6 lat. Za to problem był z zakończeniem
umowy, bo najpierw odłączyli sam telefon, "zapominając" o internecie (i wysyłając rachunek
za kolejny miesiąc), a następnie "nie udało im się" przenieść numeru telefonu do UPC.
W internecie też sporo ludzi na nich narzeka.

Tak więc sprawdź czy nie możesz czasem podłączyć UPC u siebie, bo mam z nimi dużo lepsze
wspomnienia.

Niestety nie da rady, dzwoniłem do nich i do Vectry, jedyna opcja to kablówka z której może poprzez kabel korzystać jeden komputer, LTE (wszystkie komputery drogą radiową z routera) i Netia oraz Orange, a Orange po tym jak przez całe wakacje ciągle nie miałem internetu (drugi raz swoją drogą przez 8 lat), dosłownie całe wakacje 5 minut internet był a potem nie było i tak co chwila ;/, ani grać ani muzyki słuchać nic. Chyba zaryzykuję z netią a gdy będe w razie czego pismo z rezygnacją pisał to sformułuje odpowiednio by nie było problemu, choć stacjonarnego telefonu nie mam od dobrych 5-6 lat, sama linia ze starego TP została. Dzięki za informację, jeśli net będzie stabilny to jak najbardziej w porządku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kraków po kablu. Gdzie najlepiej?

Aktualnie mam 120Mb/s w UPC za 77zł na czas nieokreślony. W związku z przeprowadzką zastanawiam się nad jakąś tańszą, jak i również wolniejszą alternatywą (nie mniej niż 20Mb/s). Może ktoś coś poleci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie wszystkim odradzam UPC. Problemy z ich winy i zasłanianie się ustawami przy reklamacji gdy internet osiągał znikomą prędkość tej z umowy na wifi. Wysyłanie ofert które miały być darmowe a potem przychodziły mi faktury i to jeszcze ja musiałem się tłumaczyć że to bezprawie i nie zapłacę. Łaskawie uznali. Nigdy więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hejo!
Sluchajcie mam dziwny przypadek (a moze to tylko moje wrażenie), jeśli chodzi o internet. Mam od niedawna (przeprowadzka) od UPC - 120Mb/s. Wszystko działało ślicznie - odpowiednio wolniej na Wi-Fi, ale nic strasznego. Nagle - z dnia na dzień - internet zaczął zwalniać. Do momentu, w którym miałem problem, żeby połączyć się z siecią (a o załadowaniu jakiejkolwiek strony mogłem pomarzyć). Sprawdziłem wszystko. Aktualizacje do karty sieciowej, skanowanie PC-ta, reinstalacja sterowników, wszystko. Dzisiaj poszedłem do pokoju, w którym stoi router (ten, który daje UPC), sprawdzam - po kablu śmiga. Myślę - pewnie kara szwankuje. Ale odłączyłem i po Wi-Fi też śmiga. Przeniosłem kompa do swojego pokoju i tutaj lipa. Znowu to samo. Ustawiłem router na oknie, u siebie antenkę wzmacniającą maksymalnie ku podłodze i... nagle śmiga jak wcześniej.
Czy kwestia przesunięcia routera pod okno oraz zmiana ustawienia anteny może aż tak diametralnie wpływać na połączenie? Bo nie wiem czy uznać moje rozwiązanie za sensowne czy raczej szukać innego bo to jest takie "na około". A może problem leży gdzieś indziej?
Router jest ustawiony w sąsiednim pokoju (czyli tylko jedna ściana), bo wuj, z którym mieszka potrzebuje połączenia po kablu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.09.2015 o 14:15, rob006 napisał:

A czy pomiędzy routerem a komputerem nie pojawiła się jakaś wielka metalowa przeszkoda?

Cóż, powiem tak - to jest ściana nośna, stare budownictwo, więc nie wiem. Ale tutaj jest to kwestia przesunięcia go o 50 cm (wuj go postawił niżej na taborecie bo okna nie można otworzyć kiedy stoi na parapecie). Jakieś pręty etc. - możliwe, ale żeby aż tak zakłócały sygnał?
Od razu mówię, że się nie znam, ale dla mnie wygląda podejrzanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niedawno wziąłem mobilny internet LTE z Plusa, w poniedziałek dojdzie kurier z kartą sim, lecz brakuje mi jeszcze routera, który mógłby ją obsłużyć. Problem w tym, że internet ma służyć mi i trzem współlokatorom, w tym dwie osoby będą korzystać z Wi-Fi, a dwie (w tym ja) z kabla, więc router musi mieć przynajmniej jedno wejście LAN. Mówimy o prędkości do 150 Mb. Kompletnie się na tym nie znam i chciałbym, żeby ktoś doradził mi z zakupem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować