Zaloguj się, aby obserwować  
Kakarotto

Internet - Jaki? Za ile? Skąd? - pomoc, porady, co do wyboru wymarzonego dostawcy netu. :)

428 postów w tym temacie

A ja się muszę pożalić na TP - jako, że korzystam ostatnio z Cyfrowego Polsatu (HSPA) to zauważyłem różnicę (już wcześniej ją widziałem, ale to jest po prostu jakościowa przepaść).
Swego czasu, dość nie dawno, (mam łącze "2 mb/s") ktoś coś spieprzył w TP i internet był dostępny na jakieś 10 minut dziennie. Teoretycznie byliśmy informowani, że ktoś tutaj się pojawi i będzie sprawdzał... Tiaa, po 3 tygodniach od zawiadomienia, obniżyli rachunek, i ktoś przyjechał. Naprawili, ale chyba wymienili łącze na jakieś z marchewki, bo internet ciągnie 1 - 1.5 mb góra. W porywach. Pingi do dupy. No bo chyba 50-70 ms do polskich serwerów to DUŻO, skoro mieszkam w Łodzi.
Jakiś nadajnik mam dość niedaleko, 40-50 metrów góra. Małą antenkę z zestawu ustawiłem na parapecie, (ulica dość "zalesiona", ale liści zbytnio nie ma bo zima... No i mam na ogół 4 kreski zasięgu, czasami 5. Szumy na poziomie 82 dBm. Czyli jakbym ustawił sobie jakąś "porządną" antenę na dachu skierowaną w stronę tego nadajnika, to mogłoby być całkiem nieźle - chociaż już teraz jest, zwłaszcza w porównaniu do łącza TP (up: 256 kb/s, dl: 1-1.5 mb/s) a Cyfowy Polsat (dl: 6.5 - 8 mb/s, up: około 2.5 mb/s). Na TP dość często filmików z YouTuba nie dało się oglądać - a tutaj śmiga. Po za tym pingi - tutaj to jest kompletna porażka TPsy, bo CP ma niższe pingi, chociaż jest "transportowany" drogą radiową. W testach pingów:
TP = około 50-60 ms. CP = około 30 ms.
Ogólnie, to teraz CP można testować za darmo (chyba). Warto. Maksymalne prędkości to dla wysyłania około 5.5 mb/s a dla pobierania 21 mb/s. Prawdopodobnie przestawię się na niego jak tylko będzie normalnie dostępny. Jedyny problem - nie wiem jak z limitami. TP jest bez ograniczeń, ale CP jest radiowy, więc na ogół są limity. Mam nadzieję, że jako, że mieszkam w mieście to będą wstanie zapewnić łącze bez limitów. Wie może ktoś coś o łączach radiowych bez limitów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobrze: dzięki routerowi mam net na górze i na dole. I tu pytane jakie aplikacje powinienem zainstalować: mam antywira i exlodera ściągne gg ale chodzi mi tu o różne Gamespy arcade, xfire itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

chciałbym wymienić firmę łączącą mnie z Netem. Jako, że to, co teraz mam raczej łączem nazwać się nie da (raczej drogą męki i rozpaczy), poszukuję czegoś nowego i lepszego. Na celowniku mam firmę Inter-Media. Mój kolega ma łącze w tej firmie i ma RZECZYWIŚCIE ma wartość szybkości połączenia taką, jak w cenniku.
Jako jednak, że nie chcę wpaść w gó*no, wolę najpierw popytać. A więc: jaki ten Net jest wg. Was (użytkowników jego)? Działa dobrze? Nie oszukują?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja mam od kilku dni taki problem chyba mogę tu spytać

Jak chce ściągnąć np jeden komiks mangi warzący 5mg mam 1-3kbs a mam internet 1 mega radiówkę jak temu zaradzić .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2010 o 16:59, script_user_name napisał:

Witam,

chciałbym wymienić firmę łączącą mnie z Netem. Jako, że to, co teraz mam raczej łączem
nazwać się nie da (raczej drogą męki i rozpaczy), poszukuję czegoś nowego i lepszego.
Na celowniku mam firmę Inter-Media. Mój kolega ma łącze w tej firmie i ma RZECZYWIŚCIE
ma wartość szybkości połączenia taką, jak w cenniku.
Jako jednak, że nie chcę wpaść w gó*no, wolę najpierw popytać. A więc: jaki ten Net jest
wg. Was (użytkowników jego)? Działa dobrze? Nie oszukują?


Mógłbyś powiedzieć gdzie mieszkasz? Bo to też zależy. (chodzi mi o miasto). A opinii o dostawcach internetu raczej na necie nie czytaj, większość to wylewanie żółci, tylko dla tego, że jakimś jednostką coś tam nie działa, bo prawdopodobnie nawet nie umieją tego skonfigurować.

Karol44 - www.speedtest.pl
Powiedz jakie wyniki, ping też mógłbyś podać ;P Ogólnie, to jakbyś mógł, to spróbuj innego serwera, być może ten jest przeciążony, albo naprawdę słaby...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2010 o 18:37, Karol44 napisał:

A ja mam od kilku dni taki problem chyba mogę tu spytać

Jak chce ściągnąć np jeden komiks mangi warzący 5mg mam 1-3kbs a mam internet 1 mega
radiówkę jak temu zaradzić .

NA radiówce może być ciężko być może po prostu za wiele osób korzysta i to dlatego. Jeśli nie dzwoń do kolesi u których zakładałeś. No i nie wykluczam, że ściągasz ze słabej strony typu gram.pl bo tu też licho idzie.
Peter44
Java, adobe flash player, adobr reader, quick time, shockwawe, pluginy do mozilli np wmp firefox plugin, jakieś nero do nagrywania płyt, ccleaner do wywalania syfu, antywir, coś do defragmentowania dysku, all player, flv player, sub edit, win rar albo 7zip. Wszystkie stery- od grafy, dźwięku chipsetu itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miasto to miasteczko 10 tyś i prawie połowa korzysta z radiówy więc może dla tego ale ja z sąsiadem mamy oddzielne łącze

w teście wyszło mi download 1988
a upolad 496

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2010 o 15:05, Karol44 napisał:

Miasto to miasteczko 10 tyś i prawie połowa korzysta z radiówy więc może dla tego ale
ja z sąsiadem mamy oddzielne łącze

w teście wyszło mi download 1988
a upolad 496


No to raczej na pewno jest wina serwera. Znajdź jakiś inny, bo tamten musi być naprawdę ociężały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zależy też od siły sygnału, bo czasem to też ma wpływ. Ale generalnie jest tak, że jak jest mało osób to śmiga, jak dużo to trochę przymula, ja mam też tak że od 24 do 6 mam 2x szybszy net niż w ciągu dnia, choć ostatnio tak nie było. Ograniczenia mam takie, że wszyscy mają to same IP i trudno ściągać pliki z serwerów typu rapid, bo cały czas ktoś coś ściąga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2010 o 00:26, Lord_Polish napisał:


Mógłbyś powiedzieć gdzie mieszkasz? Bo to też zależy. (chodzi mi o miasto). A opinii
o dostawcach internetu raczej na necie nie czytaj, większość to wylewanie żółci, tylko
dla tego, że jakimś jednostką coś tam nie działa, bo prawdopodobnie nawet nie umieją
tego skonfigurować.


Heh, dzięki za ostrzeżenie (rozumiem, że w Twoim przypadku jest inaczej?). A więc mieszkam pod Warszawą, a najbliższy oddział Inter-Medii znajduje się w Pruszkowie, czyli o rzut beret(tą)em ode mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam internet od Netii 1Mb/s za który płacę 55zł miesięcznie. Umowę podpisałem ok. 3 lata temu, czyli niedługo jej termin upłynie. Czy teraz za te 55zł dostanę jakiś szybszy internet? Jakiej prędkości mogę się spodziewać? ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2010 o 16:37, script_user_name napisał:

Heh, dzięki za ostrzeżenie (rozumiem, że w Twoim przypadku jest inaczej?). A więc mieszkam
pod Warszawą, a najbliższy oddział Inter-Medii znajduje się w Pruszkowie, czyli o rzut
beret(tą)em ode mnie.


Ja na TP wylewam "konstruktywną żółć". Popartą kilkoma sprawami, zwłaszcza ich ociężałością.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2010 o 22:59, Lord_Polish napisał:

A więc mieszkam
> pod Warszawą, a najbliższy oddział Inter-Medii znajduje się w Pruszkowie, czyli
o rzut
> beret(tą)em ode mnie.



No dobra, to co z tą Inter-Medią?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2010 o 16:44, MadDogg napisał:

Jakiej prędkości mogę się spodziewać? ;]


U mnie w mieście właśnie netia ostatnio się pojawiła z netem, 2 mega za 60 zł/m-c. Z tego co mi znajomi mówią to netia nie jest zła, może warto dalej u nich siedzieć ;)

IMO 2 mega za 60 zł to dobra cena, zapewne znajdzie się coś tańszego, ale na ogół to tacy lokalni operatorzy z ograniczonym zasięgiem ;)

W jednej wiosce niedaleko mnie właśnie jeden facio "sprzedaje" taki net, 4 mega za 30 zł/m-c :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam pytanie do użytkowników Vectry. Co sądzicie o tym dostawcy internetu? Właśnie się zastanawiam nad wyborem. 8Mb/s za 60-70zł to kusząca oferta. Proszę o opinie z argumentami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

szukam jakiegoś dobrego i w miare taniego dostawcy internetu możecie pomóc ? najlepiej bezprzewodowy lub radiówka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2010 o 19:19, Eregion napisał:

szukam jakiegoś dobrego i w miare taniego dostawcy internetu możecie pomóc ? najlepiej
bezprzewodowy lub radiówka

Ja mam Orange Free i jestem zadowolony. Za 60 zł jest do wykorzystania 4 GB transferu co starczy jak korzystasz godzinkę lub dwie dziennie (oczywiście bez pobierania dużych plików). Ostatnio się dowiedziałem,że Orange planuje w ogóle usunąć ten limit, i ma to nastąpić niebawem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2010 o 19:28, tofikt25 napisał:

> szukam jakiegoś dobrego i w miare taniego dostawcy internetu możecie pomóc ? najlepiej

> bezprzewodowy lub radiówka
Ja mam Orange Free i jestem zadowolony. Za 60 zł jest do wykorzystania 4 GB transferu
co starczy jak korzystasz godzinkę lub dwie dziennie (oczywiście bez pobierania dużych
plików). Ostatnio się dowiedziałem,że Orange planuje w ogóle usunąć ten limit, i ma to
nastąpić niebawem :)

EDIT: Jeszcze lepiej się upewnić jaki zasięg jest w twojej okolicy. Bo jak EDGE to radzę odpuścić
EDIT2: Sorry za podwójny ale źle kliknąłem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tak czytam ten watek i az ciarki mam na plecach ile wy placicie za neta.
Ja mieszkam w Krakowie jakies 6 km od centrum i mamy net od takiego osiedlowego dostawcy 13Mb/s a od 23 do 5 rano 20 Mb/s i płacimy 60 zł. W tamty roku mialem upc 10Mb/s i placilismy 90 zl a z tego co wiem teraz 15 Mb/s w upc jest za 80 zl. A upc IMO jest super dostwaca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 01.02.2010 o 19:28, tofikt25 napisał:

Ja mam Orange Free i jestem zadowolony. Za 60 zł jest do wykorzystania 4 GB transferu
co starczy jak korzystasz godzinkę lub dwie dziennie (oczywiście bez pobierania dużych
plików). Ostatnio się dowiedziałem,że Orange planuje w ogóle usunąć ten limit, i ma to
nastąpić niebawem :)

bardzo mnie zaciekawiło to co napisałeś tak sie sklada ze mam ten sam internet co ty ale jakoś nie jestem zadowolony, z tego internetu nie da sie korzystać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować