Zaloguj się, aby obserwować  
Kakarotto

Internet - Jaki? Za ile? Skąd? - pomoc, porady, co do wyboru wymarzonego dostawcy netu. :)

428 postów w tym temacie

Hi, mam mały problem. Chwilowo jestem poza domem, mam ze sobą swojego PC i nie mogę za nic podłączyć się do internetu.
Mam tu do dyspozycji modem motorola sb5101e, internet od astera. Podłączam znany i lubiany kabel do mojego pc i ofc nic. Nic nie wykrywa i internetu nie ma. Zamiast 5 świecących diod są ciagle 4. Piszę z nie swojego laptopa, który w tej chwili podłączony jest kablem do modemu i internet jest. Czemu więc ja nie mam? Mógłby mi ktoś pomuc i wytłumaczyć co powinienem zrobic, aby wszystko dzialalo:|?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2010 o 19:43, Eregion napisał:


> Ja mam Orange Free i jestem zadowolony. Za 60 zł jest do wykorzystania 4 GB transferu

> co starczy jak korzystasz godzinkę lub dwie dziennie (oczywiście bez pobierania
dużych
> plików). Ostatnio się dowiedziałem,że Orange planuje w ogóle usunąć ten limit, i
ma to
> nastąpić niebawem :)
bardzo mnie zaciekawiło to co napisałeś tak sie sklada ze mam ten sam internet co ty
ale jakoś nie jestem zadowolony, z tego internetu nie da sie korzystać

Mi on nie przeszkadza. Może przez to że dużo go nie używam :) I jest on jedyny jaki mogę mieć w domu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2010 o 19:43, In_The_End napisał:

Hi, mam mały problem. Chwilowo jestem poza domem, mam ze sobą swojego PC i nie mogę za
nic podłączyć się do internetu.
Mam tu do dyspozycji modem motorola sb5101e, internet od astera. Podłączam znany i lubiany
kabel do mojego pc i ofc nic. Nic nie wykrywa i internetu nie ma. Zamiast 5 świecących
diod są ciagle 4. Piszę z nie swojego laptopa, który w tej chwili podłączony jest kablem
do modemu i internet jest. Czemu więc ja nie mam? Mógłby mi ktoś pomuc i wytłumaczyć
co powinienem zrobic, aby wszystko dzialalo:|?



Prawdopodobnie provider udostępnia tylko jeden adres IP, przydałby się router.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To aster, więc problemów może być milion, ale zacznij od sprawdzenia czy przypadkiem nie strzelił focha, i nie każe Ci się zalogować do wilgi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.02.2010 o 00:40, fripSide napisał:

To aster, więc problemów może być milion, ale zacznij od sprawdzenia czy przypadkiem
nie strzelił focha, i nie każe Ci się zalogować do wilgi.

Ej, ej, mam aster i jakoś nigdy nie miałem z nimi problemu. Jak się podłączasz to A) trzeba zalogować się w Wildze B) mieć sterowniki : /

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem ciekaw nowego internetu od Polsatu. Czy ktoś bierze udział w testach konsumenckich? Czy ktoś wie coś więcej na temat tego internetu? Ja obecnie posiadam internet bezprzewodowy od Orange i jak wiadomo mam lagi w grach przez multi. Jestem ciekaw jak gra przez multi będzie wyglądała przez internet satelitarny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ze względu na odległość satelity od ziemi beznadziejnie (opóźnienia mogą sięgnąć kilku sekund), zakładając że faktycznie będzie to net satelitarny a nie w całości oparty o sieć komórkową. A przynajmniej częściowo na pewno będzie, bo na wysyłanie danych do satelity trzeba mieć koncesję niezależnie od ich przeznaczenia (tak wiec jak będzie satelitarny to tylko do danych przeznaczonych dla ciebie).

ps w testach nie uczestniczę, ale sygnał w necie satelitarnym ma za dużą drogę do pokonania żeby to działało dobrze w grach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2010 o 22:12, S1G napisał:

/.../

Aha, dzięki za trochę info. Wiesz, tego się raczej spodziewałem. Chyba jak będę zmieniał internet to postawię na stary i dobry radiowy (mieszkam w mniejszej miejscowości).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2010 o 01:12, Vernio napisał:

Czy Vectra to dobry dostawca internetu?


Opinie sa masakrycznie podzielone. Ma fajne oferty, za dobra kase. Ludzie z pracy odradzaja - a sasiad z naprzeciwka jest mega-zadowolony. Sprobuj popytac u siebie w okolicy najblizszej, moze ktos ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2010 o 02:29, Kamiloos napisał:

> Czy Vectra to dobry dostawca internetu?
>

Opinie sa masakrycznie podzielone. Ma fajne oferty, za dobra kase. Ludzie z pracy odradzaja
- a sasiad z naprzeciwka jest mega-zadowolony. Sprobuj popytac u siebie w okolicy najblizszej,
moze ktos ma.



W tym problem, że dopiero co niedawno założyli swoje kable.:/ Poszukam opinii na necie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam w mieszkaniu router wi-fi na 4 osoby. Zależy mi na jak najszybszym internecie a mam komputer stacjonarny. I tu mam pytanie. Co lepiej kupic, transmiter wi-fi czy kabel ? Z kablem jest troche problem bo by musiał leciec z innego pokoju do mojego przez przedpokoj i musiałby miec chyba z 13 metrów więc to byłby mały problem. Dlatego chciałbym transmiter tylko teraz mam pytania:
Jaki kupic ?
Czy przez transmiter mogą byc problemy ?
Czy duża jest różnica przesyłu danych między transmiterem a kablem ?
Co mi doradzicie ?
:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie. Posiadam internet neo i liveboxa. Rozumiem że on pełni funkcję modemu. Gdybym zrezygnował z takiego internetu na wifi to musiałbym osobno dokupić modem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2010 o 15:44, Pile napisał:

Witam, mam pytanie. Posiadam internet neo i liveboxa. Rozumiem że on pełni funkcję modemu.
Gdybym zrezygnował z takiego internetu na wifi to musiałbym osobno dokupić modem?


Tak, ewentualnie od razu kupić router z wbudowanym modemem, koszt na pewno będzie mniejszy niż oddzielnie zakup routera i modemu (który już będzie musiał mieć wyjście ethernet, aby go do routera podłączyć).

PS: Zakładam że chodzi ci o pozbycie się Liveboxa, zastąpienie go czymś innym i pozostawienie Neostrady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym nowy net, chyba z upc bo z neo to drogo i pewnie kupiłbym nowy router (we własnym zakresie). Ewentualnie zostawię liveboxa, dzięki za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak się nazywa taki kabel którym mam chyba w domu sygnał prowadzony? Taki dosyć okrągły, cienki, biały? Widziałem że jak kumple mają do modemów podpięte to różne a ten to telefoniczny jest czy co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2010 o 16:46, Pile napisał:

Chciałbym nowy net, chyba z upc bo z neo to drogo i pewnie kupiłbym nowy router (we własnym
zakresie). Ewentualnie zostawię liveboxa, dzięki za odpowiedź.


Jeśli chcesz zmienić na UPC to prawdopodobnie livebox nie będzie się nadawał. Poza tym dowiedz się najpierw czy UPC w ogóle może ci dostarczyć neta.

A co do kabli, to pewnie któryś z tych 2:
http://pl.wikipedia.org/wiki/RJ-45
http://pl.wikipedia.org/wiki/RJ-11
Praktycznie go nie opisałeś, więc ci nie wywróżę (choć obstawiałbym RJ-11), poszukaj sobie na google zdjęć i sprawdź o który ci chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować