Zaloguj się, aby obserwować  
Kakarotto

Internet - Jaki? Za ile? Skąd? - pomoc, porady, co do wyboru wymarzonego dostawcy netu. :)

428 postów w tym temacie

Dnia 20.11.2010 o 13:48, SongoX napisał:

W następnym miesiącu zmieniam internet na inny i mam kilka pytań. Posiada ktoś internet
bezprzewodowy z Netii? Jak z nim jest? Nadaje się do grania w multi? Będę chyba miał
jeszcze możliwość założenia netu radiowego. Kabel światłowodowy robię też w mojej okolicy.
Która z tych opcji jest najlepsza? Chodzi mi głównie o pobieranie bez limitów i granie
przez internet. Obecnie mam Orange Freedom i laguje mi w grach czasem. Do tego mam limit
3 GB i przedłużyć umowy nie zamierzam. Liczę bardzo na pomoc.

Internet bezprzewodowy netii to play na dużo gorszych warunkach. Pytaj ludzi, którzy mają playa i wtedy ewentualnie bierz playa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.11.2010 o 00:11, hans_olo napisał:

Internet bezprzewodowy netii to play na dużo gorszych warunkach. Pytaj ludzi, którzy
mają playa i wtedy ewentualnie bierz playa.

Jest różnica między działaniem internetu Netii a Play. Nie wiem czemu, chodź korzystają z tych samych Nadajników ale w Warszawie, lepiej chodzi Netii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie a propos internetu. Jako, że nie mam neostrady i mieszkam w miejscu gdzie raczej malo neta dochodzi jestem zmuszony na bezprzewodówkę. I mam pytanie, myślę o Erze i takie parametry
czy 8GB limitu miesięcznego to dużo? Będe mógl spokojnie filmiki oglądać, grać w Black Opsy WoWa itd?
i 7,2 Mbit/S to w dzień jakieś ~3-3.5 Mb/s. Jak to widzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jesli duzo streamujesz audio, a tym bardziej video (chyba, ze uber male rozdzielczosci i skompresowane, zeby malo zajmowalo) to szybko ten limit wykorzystasz. Grac w gry owszem, ale jesli duzo patchy/map/DLC/gier przez dystrybucje elektr. zasysasz to 8 GB bedzie za malo. Dobrze by bylo jakbys najpierw wyprobowal czy bedzie to u Ciebie dobrze chodzic i czy pingi nie bede za wysokie jesli grasz przez siec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.11.2010 o 19:04, kuba9876543210 napisał:

Jesli duzo streamujesz audio, a tym bardziej video (chyba, ze uber male rozdzielczosci
i skompresowane, zeby malo zajmowalo) to szybko ten limit wykorzystasz. Grac w gry owszem,
ale jesli duzo patchy/map/DLC/gier przez dystrybucje elektr. zasysasz to 8 GB bedzie
za malo. Dobrze by bylo jakbys najpierw wyprobowal czy bedzie to u Ciebie dobrze chodzic
i czy pingi nie bede za wysokie jesli grasz przez siec.


Mam teraz play 5GB limitu, gram w multi Black Opsów i jakoś wystarcza. Ile to sciąga? bo slyszalem ze da radę, 8GB.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.11.2010 o 14:06, Shadow1994 napisał:

bo slyszalem ze da radę, 8GB


wiesz, zalezy czy dalej bedziesz tylko gral, czy cos inne robil. Do samego grania to i 1 GB wystarczy :P
gorzej jak Ty bedziesz (albo ktos z rodziny) przykladowo ogladal duzo filmikow na YT, wtedy w kilka dni mozna zuzyc miesieczny limit. Jesli do Twoich gier wychodzi duzo patchy miesiecznie to takze bym polecal wiecej; wtedy z kilkadziesiat GB sie przydaje (a najlepiej normalny net, bez limitow transferu ;p).

A jesli tylko grasz sobie casualowo, nie zasysasz patchy wielogigowych patchy, sprawdzasz poczte, nie ogladasz kilku seriali dziennie w HD przez Internet itp. to nie trzeba duzo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do tych limitów, to mogę od siebie powiedzieć, że niedawno se właśnie na lapku z orange free (na umowie 1mb, ale w realu jest coś koło 2,5mb) w około 2h oglądania filmów na YT na liczniku wyskoczyło, że pobrałem w tym czasie 800mb danych :P

Jak się chce oglądać filmy to trza limit pobierania danych mieć duży ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2010 o 21:18, SongoX napisał:

Posiada ktoś internet stacjonarny Orange w TP.SA? Są jakieś limity? Jak gra się na tym
necie w multi w grach?


Limitów nie ma, mam 2mb i gram w CoDy multi, gra się komfortowo i bez problemowo. Ping w porządku, tak czy tak lwia część warunków do komfortowej gry w mutli to dobry serwer :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2010 o 21:41, Kakarotto napisał:

Limitów nie ma, mam 2mb i gram w CoDy multi, gra się komfortowo i bez problemowo. Ping
w porządku, tak czy tak lwia część warunków do komfortowej gry w mutli to dobry serwer
:P


No to teraz będę musiał zastanowić się, który net wybrać. Radiówkę, czy właśnie stacjonarny :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obecnie też mam taki. Nie nadaje się do gier, a po, limicie chodzi jak krew z nosa i właśnie w tym tygodniu mam założyć inny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2010 o 22:01, SongoX napisał:

No to teraz będę musiał zastanowić się, który net wybrać. Radiówkę, czy właśnie stacjonarny
:P


Jeśli chcesz grać w multi to musisz wciąć stacjonarny, na mobilnym zbyt komfortowo se nie pograsz :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pewnie pytanie. Jaką firmę byście mi radzili do korzystania z internetu mobilnego (do laptopa) z Cyfrowego Polsatu czy Orange??

Z góry dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować