Zaloguj się, aby obserwować  
Kakarotto

Internet - Jaki? Za ile? Skąd? - pomoc, porady, co do wyboru wymarzonego dostawcy netu. :)

428 postów w tym temacie

jakiego dostawce polecacie w szczecinie ? jestem obecnie w netii ktora przejela dawny global connect. niby netie tak reklamuja na cala polske ale tutaj internet koszmarny. ostatnimi czasy to przerwy sa w dostawie neta tak 5-10 minut, dzien w dzien. a najlepsze jest to ze mam ok 4mb a place 70zl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2014 o 17:40, brzozima napisał:

nie gram w necie ani nic nie ściągam…tak tylko żeby poprzeglądać stronki, pogadać
ze znajomymi..może film jakiś obejrzeć. Pomoże ktoś?


Skłaniałbym się ku Play. Ale to wszystko zależy od zasięgu oraz aktualnej oferty :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli cena nie gra roli a szybkość to priorytet to definitywnie LTE. Sam byłem zadzwiony o ile szybszy jest od zwykłego bezprzewodowego. Z zasięgiem LTE przoduje Plus o ile się nie myle, więc popytaj czy w Twoim rejonie będzie zasięg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

właśnie zastanawiałam się nad LTE..jeśli chodzi o zasięg to nie będzie raczej problemu-centrum Wawy ;) Widziałam promocję na LTE w Vectrze i trochę mnie to zaciekawiło. Wiedziałam, że Vectra ma internet stacjonarny, telewizje i tel, ale o mobilnym nie miałam pojęcia. Używał ktoś może od nich tego LTE?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szukam jakiejś ciekawej oferty dla studenta. Jest nas 4 w mieszkaniu i zależy nam na umowie na czas nieokreslony, ewentualnie na długośc roku akademickiego. Mile widziana oferta, gdzie nie trzeba płacić dodatkowo za utrzymanie linii jeżeli nie posiada sie telefonu stacjonarnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2014 o 13:04, Gumisiek2 napisał:

https://www.netia.pl/zamowienie_dom,270.html?v1=478,479

Sprawdź takie coś. 79 złotych za aktywację, abonament w wysokości 69,90 zł miesięcznie
i można wziąć umowę na 6 miesięcy.

Cena całkiem w porządku, ale 6 miesięcy odpada(co przez pozostałe 3?). Modem LTE warto wgl brać pod uwagę ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2014 o 16:15, Net_com napisał:

Cena całkiem w porządku, ale 6 miesięcy odpada(co przez pozostałe 3?). Modem LTE warto
wgl brać pod uwagę ?


Nie będziesz mógł przedłużyć umowy na kolejnych 6 miesięcy? Co prawda wtedy zapłacicie trzykrotny abonament za nic, ale wyniesie on po niewiele ponad 50 złotych na głowę, co daje jakieś 17-18 złotych miesięcznie, więc tragedii nie ma. W tej cenie masz świetną prędkość, szybkie działanie w razie awarii (których jest raczej mało - ja na przykład w zeszłym roku akademickim nie miałem żadnej).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2014 o 12:44, Net_com napisał:

Szukam jakiejś ciekawej oferty dla studenta. Jest nas 4 w mieszkaniu i zależy nam na
umowie na czas nieokreslony, ewentualnie na długośc roku akademickiego. Mile widziana
oferta, gdzie nie trzeba płacić dodatkowo za utrzymanie linii jeżeli nie posiada sie
telefonu stacjonarnego.


Nie masz żadnego lokalnego dostawcy? Oni często mają oferty dla studentów z 9-miesięcznym abonamentem. Generalnie ciężko polecić internet stacjonarny, bo to jest specyficzne dla danej lokalizacji - nie wszędzie są ci sami dostawcy, nie wszędzie też oferują taką samą jakoś usług. O takie rzeczy lepiej pytać na forach lokalnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mieszkam we Wrocławiu i dostawców jest tu od groma. Ofert na 9 miesięcy nie jestem w stanie znaleźć niestety. Co sądzicie o tej: http://dropss.pl/internet_stacjonarny/?gclid=CK6nv8Xv8sACFcrjwgod4k0AWg&gclsrc=aw.ds
Alternatywą jest oferta podana przez Gumisiek2, aczkolwiek 70zł to trochę za dużo jak dla mnie. Na neostradę nawet nie patrzę bo ceny są astronomiczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.09.2014 o 20:52, ziptofaf napisał:


Jak mieszkasz we Wrocku to czy przypadkiem nie sięga do ciebie moico?
http://www.moico.pl/oferta.html
100 Mb/s (100 download i 100 upload) za 55 zł, za 85 masz 333. Bez lojalki (fakt że termin
wypowiedzenia umowy to 3 miesiące), 99 zł opłaty instalacyjnej.

Nie bardzo jestem przekonany do lokalnych operatorów i niestety nie mam kiedy się tym zająć. Zależy mi na w miarę szybkim założeniu sieci, gdyż za tydzień się wprowadzam. Jakieś opnie o drops ? Miał ktoś problemy z rozwiązaniem umowy itd. ? Dostaje pewne 20mb/s ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2014 o 23:57, Net_com napisał:

Nie bardzo jestem przekonany do lokalnych operatorów i niestety nie mam kiedy się tym
zająć. Zależy mi na w miarę szybkim założeniu sieci, gdyż za tydzień się wprowadzam.
Jakieś opnie o drops ? Miał ktoś problemy z rozwiązaniem umowy itd. ? Dostaje pewne 20mb/s
?


Co prawda nie korzystałem ale mogę z pewnością odpowiedzieć jedno - gwarantowanych 20 Mb/s to ty tam nie masz. "Podana przepływność to przepływność maksymalna do 20 Mb/s" - słowo DO jest tutaj kluczem. O ile mi wiadomo to np. Neostrada 80 Mb/s ma gwarantowane 20 dopiero. Poza tym radzę zerknąć też na prędkość wysyłania - jeśli to 2 Mb to w porządku ale jeśli mniej to kiepsko...

Z większych dostawców którymi możesz się zainteresować jest np. Multimedia Polska. Mam od nich internet (w Toruniu akurat ale we Wrocku też działają) - bez lojalki masz 12 Mb/s za 44 zł, 30 Mb/s za 49. Mieli też w swoim czasie oferty dla studentów ale paradoksalnie co prawda nie miałeś wtedy opłaty instalacyjnej ani umowy na X miesięcy ale za to wyższy abonament i w sumie wychodziło przez to nieco drożej na przestrzeni roku. Samemu mam u nich obecnie 60 Mb/s i zazwyczaj tyle rzeczywiście jest (ze spadkami do 40-50 w najbardziej ruchliwych godzinach).

Zaś na lokalnych dostawców warto zerknąć i przynajmniej spytać o ofertę, często mają dużo lepszą niż najwięksi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.09.2014 o 01:30, ziptofaf napisał:

> Nie bardzo jestem przekonany do lokalnych operatorów i niestety nie mam kiedy się
tym
> zająć. Zależy mi na w miarę szybkim założeniu sieci, gdyż za tydzień się wprowadzam.

Na pewno w przyszłym roku rozejrzę się za czymś lepszym i ciekawszym. Teraz chyba decyduję się na dropssa. W mojej lokalizacji jest problem z niektórymi dostawcami, natomiast Netia podobno działa dobrze. Pani z obsługi proponuje mi za 180zł opłaty instalacyjnej przysłanie technika i jakiś router obsługujący aneks b. Mogę sobie skonfigurować wszystko sam(wtedy płacę 49zł) i mam router asmax ar 1004g-v2. Teraz pytanie czy ten model obsługuje aneks b cokolwiek to jest ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

180 zł opłaty instalacyjnej...? No no. Takiej kwoty to ja od dawna nie widziałem.

Zaś co do tego za 49 zł. To chyba ten:
http://asmax.pl/produkty/parametry/acro/asm_router_ar-1004_g

Z tego co widzę wspiera co najwyżej 802.11g jeśli chodzi o wifi (w sąsiednim pokoju to już na więcej niż 15 Mb/s nie licz) i Aneks A. Ot, zwyczajna budżetówka nieprodukowana od kilku lat. Wątpię żebyś potrzebował Aneksu B, to jest zazwyczaj wykorzystywane w ISDN-ach. Większość obecnego sprzętu korzysta z Aneksu A.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem neta przez kilka lat w Multimedii, i o ile jakość była znośna, to załatwienie tam czegoś graniczyło z cudem. W biurze obsługi kolejki z kosmosu, chcesz przedłużyć umowę, to czeka cię co najmniej godzinne posiedzenie. A po rezygnacji z ich usług dostałem 4 telefony z tym samym pytaniem (plus to samo pytanie przy zakończeniu umowy i później oddaniu modemu - w sumie 6 razy): dlaczego rezygnuję. W tym jedna miła pani stwierdziła, że konkurencja nie jest w stanie zapewnić takich prędkości jak obiecują, a druga próbowała mnie przekonać że takich prędkości nie potrzebuję i ich oferta w zupełności wystarczy. :D Po przejściu na lokalnego dostawcę, nagle poczułem się jak w innym świecie. Za niższą cenę mam jakieś 8 razy szybszy download i 25 razy szybszy upload. W końcu większa ilość połączeń nie zamula sieci, w końcu można korzystać z internetu, gdy ktoś inny w mieszkaniu odpali torrenta. Wszystko załatwione przez telefon, kurier przyjechał do domu z umową, a router dowieziono mi nawet do pracy. Kosmos.

A Dropss to zwykła masówa od Netii, tylko pod inną marką. Wiele rzeczy mógłbym od nich oczekiwać, ale na pewno nie jakości :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.09.2014 o 12:26, ziptofaf napisał:

/.../

180 zł opłaty instalacyjnej...? No no. Takiej kwoty to ja od dawna nie widziałem.

Plus router jakiś ichni. Na 4 osoby to nie tak dużo, ale fakt też się zdziwiłem. Nie korzystam z tego asmaxa w domu(dostałem kiedyś gratis), mam jakiegoś liksysa na którego trochę dałem swojego czasu i ma wszystko co potrzebne(niestety na studia go nie wezmę). 20mb/s będzie dla mnie kosmosem(w rodzimej miejscowosci mam max 4-6), ale pewnie jak się zorientuję w lokalnym ryku to się zmieni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, dnia 24 grudnia kończy mi się umowa na internet z Orange mam zamiar przejść do LTE Play unlimited, 70Mb/s i moje pytanie jest takie, ja wygląda sytuacja ze stabilnością tego internetu oraz czy często są pingi po miliardy, czy raczej działa to wszystko płynnie i bezproblemowo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować