Zaloguj się, aby obserwować  
Kakarotto

Internet - Jaki? Za ile? Skąd? - pomoc, porady, co do wyboru wymarzonego dostawcy netu. :)

428 postów w tym temacie

Dnia 14.10.2009 o 22:17, rob006 napisał:

A to nie wiem czy to ma sens, jak masz możliwość to przeciągnij te kable jakoś po ścianach
na stałe, trochę z tym roboty będzie, ale na dłuższą metę i tak mniej zabawy niż ze zwijaniem
i rozwijaniem kabla. No i wtedy masz pewność że nikt nie potknie się o ten kabel i nie
zrobi krzywdy sobie albo sprzętowi. No i jeśli schody są drewniane to strop i ściana
to nie jest jakaś strasznie duża przeszkoda, więc bezprzewodowo też mógłbyś się połączyć.
IMO zabawa w rozwijanie i zwijanie kabla po schodach to na dłuższą metę męka.


Coż istniała by jeszcze szansa preciągąć pd chdami pod listwom boczną, ale potem jakoś musiałby przejść do pokoju przez korytaż...

Piter_Fersin
ILe kosztyuje ten router , ewentualnie poleć jakiś tańszy bezprzewodowy, kartą do kompa wlącznie.
Cena do 200.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2009 o 06:33, Kakarotto napisał:

> Tp.SA i Windows Vista x64 to porażka , Stery powodują uszkodzeni warstwy transportu
w
> TC/IP , oraz lokalizacje w sieci ,

To kwestia modemu, takie tandety i ich stery na viście x64 nie ruszą. Polecam zainwestować
w nowy modem/router i zapomnieć o problemach na parę lat :)

Miałem tego ZTEshita tyle, że od orange, na x64 nie dało się stera do niego zainstalować.
Więc zakupiłem Cerberusa P 6311-07A i po problemie. Router na kilka lat i luzik ;)


Aktualnie zrobiłem z kompa (Drugi komp) router xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wchodząc do routera wchodziłem... na stronę mojej sieci(zambrow.net). Nijak się nie dało. Wchodziłem w PSP sprawdzić klucz Wep, jednak tam był ogwiazdkowany... dowiedziałem się tylko ile ma znaków. Całe szczęście Ojciec sobie go przypomniał. Mimo wszystko dzięki za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Głupie pytanie: czy jak mam w domu 2 gniazdka internetu, a korzystam z jednego, to czy żeby korzystać też z drugiego musiałbym coś dopłacać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2009 o 11:33, Peter44 napisał:

Głupie pytanie: czy jak mam w domu 2 gniazdka internetu, a korzystam z jednego, to czy
żeby korzystać też z drugiego musiałbym coś dopłacać?


Nie trzeba nic płacić, ale net będzie teoretycznie dwa razy słabszy, gdy pod dwa kompy go podłączysz :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2009 o 16:22, Kakarotto napisał:

> Głupie pytanie: czy jak mam w domu 2 gniazdka internetu, a korzystam z jednego,
to czy
> żeby korzystać też z drugiego musiałbym coś dopłacać?

Nie trzeba nic płacić, ale net będzie teoretycznie dwa razy słabszy, gdy pod dwa kompy
go podłączysz :P

Aa czy router który rozdwoi net też go osłabi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2009 o 11:33, Peter44 napisał:

Głupie pytanie: czy jak mam w domu 2 gniazdka internetu, a korzystam z jednego, to czy
żeby korzystać też z drugiego musiałbym coś dopłacać?


Akurat to zależy od dostawcy, np niektórzy chcą żeby im dopłacać za drugi komputer. Generalnie wszystko zależy od tego co to za sieć, bez tej informacji to jak wróżenie z kart...
Router nie osłabi neta, ale logiczne że jeśli będziesz ściągał coś z neta za pomocą 2 kompów, to łącze podzieli się na 2 i net będzie dla każdego z nich dział o połowę słabiej (no chyba że łącze nie ma narzuconego ograniczenia maksymalnej prędkości, wtedy zwykle w ogóle nie widać różnicy). Gdy w jednej chwili z neta korzysta tylko jeden komputer, lub gdy z żadnego kompa nie pobiera się żadnych większych plików, nie powinno się zauważyć różnicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2009 o 16:41, Crew_900 napisał:

Internet UPC , czy to jest najszybszy jak na razie w Polsce?


Tak, raczej żaden ze znanych polskich dostawców nie daje neta do 120 mb/s ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2009 o 16:59, Crew_900 napisał:

Cholera szkoda, że nie ma UPC w moim mieście : /


Ciekawe po co ci taki internet. Jakiś serwer chcesz postawić, czy tylko dla szpanu? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No nie, ale wiesz teraz mam taki internet że od 12.00 do 23.00 mam transfer dzienny, czyli prędkość pobierania tak do 700 kb/s
A od 23.00 do 12.00 transfer nocy czyli prędkość pobierania do 1.2 Mb/s

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2009 o 17:08, Crew_900 napisał:

No nie, ale wiesz teraz mam taki internet że od 12.00 do 23.00 mam transfer dzienny,
czyli prędkość pobierania tak do 700 kb/s
A od 23.00 do 12.00 transfer nocy czyli prędkość pobierania do 1.2 Mb/s


Też bym tak chciał mieć ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W takim razie czy ktoś mógłby mi polecic bezprzewodowy router, dość mocny by dostał się na piętro wyżej + karte do mojego koputera?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.11.2009 o 20:35, Crew_900 napisał:

Mam teraz internet 24 Mb/s
Czyli z jaką prędkością, max będzie mi pobierać, bo kurde nie wiem jak to się przelicza.

Dzielisz przez 8. 24/8= 3 MB/s. Całkiem, całkiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować