Zaloguj się, aby obserwować  
Kakarotto

Internet - Jaki? Za ile? Skąd? - pomoc, porady, co do wyboru wymarzonego dostawcy netu. :)

428 postów w tym temacie

Dnia 21.12.2009 o 18:48, rob006 napisał:


Jeśli chcesz się łączyć bezprzewodowo przez sufit to nie byłbym pewny z tym cieszeniem
się, spodziewałbym się racze lagów niż radości. :P


No to kupie mocniejszy, albo antenę dokupie, w końcu ile to może kosztować?
A z tego co wiem to przewodowy nie miałby takiego długiego kabla.
A co do reszty punktów to chyba dobrze wnioskuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.12.2009 o 18:48, rob006 napisał:

Jeśli chcesz się łączyć bezprzewodowo przez sufit to nie byłbym pewny z tym cieszeniem
się, spodziewałbym się racze lagów niż radości. :P


A czy jest przewodowy router z modemem, co by się jedne złącze przedłużyło na 15 metrów?
Bo moze bym poscil pod listwa.

ps. cos mam problemy z klawiatura.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.12.2009 o 12:47, Peter44 napisał:

A czy jest przewodowy router z modemem, co by się jedne złącze przedłużyło na 15 metrów?
Bo moze bym poscil pod listwa.


Kabel sieciowy może mieć i 100 metrów, tylko musiałbyś się przejść do sklepu aby ci taki zrobili. Nie powinien kosztować więcej niż 20 zł, a jeśli kosztuje więcej to po prostu zdzierają z ciebie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bo myślę że łącze bezprzewodowe może być problematyczne i nie stabilne. Myslę, że kupię router z modemem i wydłuże jeden z kabli na górę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, ostatecznie podsumowując:
Kupuje router z modemem, zlecam informatykowi wykonanie kabla (jest znajomy więc chyba nie powinno być problemu) Wyrzucam stary modem, podłączam router, podłączam do pierwszego komputera, następnie wykonanym kablem łącze router i mój komputer. Wszystko instaluje. wpisuje dawne hasło i nazwę użytkownika wszystko działa, bez opóźnień (o ile komputery nie łączą się równocześnie).

Jeżeli wszystko dobrze rozumuje to OK, i poproszę tylko o dobry model routera z modemem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.12.2009 o 22:22, Peter44 napisał:

Wszystko instaluje.

Nic nie instalujesz, po prostu podpinasz i konfigurujesz router przez przeglądarkę. Gdy to zrobisz wystarczy tylko podpiąć kabelkiem jakikolwiek komputer do routera i będzie na nim działał net bez żadnych instalacji czy konfiguracji. No i logiczne jest że potrzebujesz 2 kabli sieciowych aby podpiąć 2 komputery. Jeśli masz znajomego informatyka to powinien ci pomóc jeśli z czymś byś sobie nie radził.

Dnia 22.12.2009 o 22:22, Peter44 napisał:

Jeżeli wszystko dobrze rozumuje to OK, i poproszę tylko o dobry model routera z modemem.

Wcześniej podałem link do modelu z którego ja korzystam - powinien być dobry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A czy nie mógł byś dać innego linka lub nazwy? Bo mój stary zawirusowany komputer (co pójdzie na śmietnik) nie jest skłonny go otworzyć. I jeszcze jedno- kable od informatyka podłączam z jednej strony do routero-modema a z drugiej bezpośrednio do komputerów? Oraz czy po odłączeniu od jednego z komputerów, będzie wymagana ponowna konfiguracja? A na koniec skoro router ma w sobie modem, to jego też nie trzeba instalować?

Jeśli wszystko będzie grało, to od razu poproszę o kable informatyka, i zamawiam od razu routera. ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.12.2009 o 12:03, Peter44 napisał:

A czy nie mógł byś dać innego linka lub nazwy?

Cerberus P 6311-07A
http://pentagram.pl/produkty/sieci_i_komunikacja/routery/cerberus_p_6311_07a

Dnia 23.12.2009 o 12:03, Peter44 napisał:

I jeszcze jedno- kable od informatyka
podłączam z jednej strony do routero-modema a z drugiej bezpośrednio do komputerów?

Tak

Dnia 23.12.2009 o 12:03, Peter44 napisał:

Oraz czy po odłączeniu od jednego z komputerów, będzie wymagana ponowna konfiguracja?

Nie, router to oddzielna i niezależna jednostka, nie wymaga komputera do działania (no oczywiście poza konfiguracją).

Dnia 23.12.2009 o 12:03, Peter44 napisał:

A na koniec skoro router ma w sobie modem, to jego też nie trzeba instalować?

Nic nie trzeba instalować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje, jakoś wole połączenie przewodowe, bo nie wiem czy sobie poradze z bezprzewodowym (karta bezprzewoodwa, tworzeni sieci) zamówie go prawdopodobnie dziś. Dziękuje za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.12.2009 o 18:25, Peter44 napisał:

A czy ten przewodowy cerberus ma w końcu wbudowany modem?
Bo w opisie nic nie pisali.


Ma modem.
Idealny do Neostrady (ADSL - Aneks A)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Teraz to sam już nie wiem co kupić. Witcher1990 mówi:
> to jest odpowiedź na posta dodanego przez Peter44

> Jednak wolę przewodowy-prostszy tańszy. Poza tym do bezprzewodowego musiałbym dokupić
> karte, a poza tym niby grubych ścian nie mam ale syngnał musi przejść przez drewniane
> schody, sufit, ściany szafkę pod pewnym katem.


To kup taki jak ja z modemem i z wi fi bo nigdy nie wiadomo co może sie przydać a będzie droższy może o 20zł. A zasięg na pewno będzie bo u mnie jest dokładnie taka sama sytuacja jak u Ciebie i do tego karton gips na ścianach i suficie i 100sygnału

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mógłby mi ktoś powiedzieć jaką największą prędkość ma iplus? Chciałbym tym samym prosić o polecenie mi szybkiego internetu, czytaj post wyżej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2009 o 23:07, Yutima napisał:

Mógłby mi ktoś powiedzieć jaką największą prędkość ma iplus? Chciałbym tym samym prosić
o polecenie mi szybkiego internetu, czytaj post wyżej.

Nie chcę ci kłamać bo teraz to mogło ulec zmianie ale gdy ja miałem bezprzewodowy na zasięgu 3g miałem transfer (chodzi o pobieranie plików) 120kbps a na edge 17. Z tym, że obecne modemy dają większą prędkość i na edge ponoć 30kbps leci.
To, że masz daleko nic nie znaczy istnieją sposoby takie jak choćby router z wi fi. Ja do pokoju ciągnąłem 15m kabla rj11 a później ok 20m rj45 na dół. Do tego wi fi i jest po prostu wy... super xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A wiesz może czy iPlus faktycznie ma prędkość 12mb/s? Gdzieś o tym czytałem, do końca w to nie wierzę i próbuję się upewnić czy to faktycznie jest prawda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2009 o 23:45, Yutima napisał:

A wiesz może czy iPlus faktycznie ma prędkość 12mb/s? Gdzieś o tym czytałem, do końca
w to nie wierzę i próbuję się upewnić czy to faktycznie jest prawda.

Słuchaj powiem tak- w busines nowwhere teoretycznie miałem 1.8mb. Oni mogą podać, że jest 12 a tak na prawdę w przypadku bezprzewodowego neta nikt nie jest w stanie zapewnić ci, że będziesz miał taką prędkość gdzieś w Polsce. Tak więc pozostaje to tylko na papierze i trzeba patrzeć na to bardziej realnie. Ja na Twoim miejscu 2razy bym się zastanowił albo i 3 bo taki internet wcale nie jest fajny. Już nie mówię o prędkości ale same przerwy w połączeniu, brak zasięgu, jedno ip i LIMITY DANYCH jakbyśmy żyli w średniowieczu a nie w XXIwieku. Tak więc ja bym najpierw radził sprawdzić jaki masz zasięg i poczytał w internecie opinie użytkowników bo nie widziałem pozytywnej opinii swojej bezprzewodówki (co nie znaczy, że z plusem będzie to samo).
Aha możesz też zainteresować się orange freedom pro. Też bezprzewodowy ale z większymi limitami i znacznie większą prędkością w dobrym zasięgu i chyba nawet z możliwością testowania przez jakiś czas za free. Znajomy z grama to ma KoD997 więc możesz z nim pogadać o szczegółach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niedługo będę sie przeprowadzał. Tam gdzie będę mieszkał (okolice W-wy - wschód - nie dalej jak 30 km od centrum) nie ma możliwości założenia kablówki. Mam pytanie, czy któras z cyfrowych telewizji oferuje tez internet ? Jak ktoś korzysta, to niech podzieli się wrażeniami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam routera, i co do komputera na dole: jak ustawić stronę startową? Mam internet exploder 8 i kiedy chce ustawić pole : rozpocznij w-jest nie aktywne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować