Zaloguj się, aby obserwować  
Diagoras

Mass Effect 2

8089 postów w tym temacie

Dokładnie o to mi chodzi. Głos miał dobry, pasował ale jak słyszałem siedem Kur... w zdaniu to mnie niesmak brał. Dobra, niech będą te przekleństwa ale cholera, z wyczuciem!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się, skąd to się tłumaczom wzięło, było gdzieś o tym mówione? Bo w oryginale Wrex przeca takich słów nie używał, jakie mieliśmy w polskim dubbingu. Co tam Wrex zresztą, wszyscy Kroganie w polskiej wersji to banda galaktycznych blokersów (Inamorda na Noverii ma jeszcze "lepsze" teksty). Tym razem stworzenie ewentualnego dubbingu zlecać będzie EA Polska, więc jestem spokojniejszy, zarówno o jego jakość jak i możliwość wyboru wersji językowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oby tylko nie było za grzecznie(jak w Drakensang - A teraz zabiję cię i sprawiedliwości stanie się zadość...Geez).
EA POL? Dobrze wiedzieć, dzięki za info. Też się uspokoiłem.

Może się mylę ale dla narodu Polskiego(i nie tylko) to wygląda mniej więcej tak:
Wygląda brzydko - ma brzydką robotę i w dodatku dobrze płatną - znaczy mówi jeszcze brzydziej. Ekipa od ME mogłaby brać przykład z Wieśka - tam przekleństwa były, ale nikomu nie przeszkadzały bo pasowały. No może tylko Talar przesadzał czasem, ale taki "skur...syn" Geralta był dla mnie bezcenny.

Okay, Liceum wzywa, Zielona Góra... Jadę na stancję :) Do zobaczenia/napisania za tydzień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.10.2009 o 11:45, Nagaroth napisał:

Wrex miał świetny głos, tylko z tekstów powinni wywalić te tony przekleństw.


Pewnie się co poniektórzy zasmucą, ale ja uważam, że te przekleństwa budowały klimat. Jak dla mnie nie było ich za dużo - znam ludzi, którzy rzucają znacznie większymi porcjami mięcha, więc nie można tu mówić o przesadzeniu jakoby coś takiego było nienaturalnego. Takie ilości wulgaryzmów zmuszały nas, byśmy odbierali Korgan dokładnie tak, jak zostali przedstawieni w świecie Mass Effect - jako bezlitosne maszyny do zabijania, które inteligencje nadrabiają siłą. Coś jak Krasnoludy. :) Są ludzie, których faktycznie razi taka ilość przekleństw - ale na tym polega gra RPG -> nie podoba Ci się jedna ścieżka? Nie bierz Wrexa do drużyny. I tyle, w grę musimy się wczuć. I nie piszcie mi tu o jakimś czymś że akurat Wrex wam pasuje bo ma takie umiejętności czy coś - Role Playing Game mówi samo za siebie, nie liczą się tylko statystyki.
Ja liczę na to, że nikt mi nie ocenzuruje mass-mięchera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tam jestem ciekaw jak bedzie z optymalizacją ME2, ogólnie wszelakie filmiki zapowiadaja się smakowicie bo gra lata płynnie i mam nadzieje że będzie porzadnie wspierać dwujajowe procki [w przeciwieństwie do jej pierwszej części]

P.S.
Tak na oko:
GTX 260 + E8400 + 3.25 GB Ram na WinXP sądzicie uciagnie nowego ME na max ?
Czy bedę musiał szykować zmianę kompa o.0 jak sądzicie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2009 o 14:28, Choinix napisał:

Takie ilości wulgaryzmów zmuszały nas, byśmy odbierali Korgan dokładnie tak, jak zostali
przedstawieni w świecie Mass Effect - jako bezlitosne maszyny do zabijania, które inteligencje
nadrabiają siłą. Coś jak Krasnoludy. :)


Buhahahahahaa, krasnoludy głupie, nie mogę... Prędzej orkowie. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2009 o 03:52, Some_kind_of_Devil napisał:

> Buhahahahahaa, krasnoludy głupie, nie mogę... Prędzej orkowie. :P

Raczej mało jest światów, gdzie krasnale należą do mensy. A Wrex też takim kretynem nie
jest, imo dobre porównanie ;]


W samym podstawowym świecie fantasy, Tolkiena, krasnoludy to mistrzowie kowalstwa, obróbki kruszców, budownictwa itp. itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2009 o 10:45, Buhahahahaha napisał:

W samym podstawowym świecie fantasy, Tolkiena, krasnoludy to mistrzowie kowalstwa, obróbki
kruszców, budownictwa itp. itd.


Jak widać źle mnie zrozumiałeś. Właściwie to wymyśliłeś sobie bzdurne zdanie w mojej wypowiedzi, które tak na prawdę nie istnieje. Nie napisałem, że krasnoludy są głupie. Napisałem tylko, że inteligencję nadrabiają siłą - co oznacza, że wolą rozwiązywać sprawy orężem [siłą], a nie dyplomatycznie [inteligencją], po prostu tak zostali stworzeni i znacznie lepiej im wychodzi przekazywanie swoich racji toporem.

Mógłbym napisać, że przytoczyłeś Tolkiena a wcale nie czytałeś jego dzieł - dokładnie tam ta rasa została tak opisana. Prawdopodobnie odpowiesz mi coś w stylu "przeczytałem". W takim razie muszę powiedzieć, że czytałeś na siłę i nie potrafiłeś wczuć się w klimat. Przerobiłeś samą fabułę książki bez zobaczenia tego, co tak na prawdę chciał Tolkien ukazać - świetnie wykreowany świat przez niego wymyślony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jasne, w takim razie napisz jeszcze że elfowie są tacy, bo przeca synowie Feanora latali za głównym dziełem swojego ojca i wypowiadali wojnę każdemu kto zdawał się mieć te kamienie. Dawaj napisz tak, bo chcę zobaczyć jak ty wszedłeś w ten świat. I jeszcze jedno: krasnoludy wolały zamknąć swe królestwa i siedzieć w środku nie wpuszczając nikogo niż atakować. Atakowali jeśli ktoś je czymś obraził, zostali zwiedzeni lub przekupieni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2009 o 10:45, Buhahahahaha napisał:

W samym podstawowym świecie fantasy, Tolkiena, krasnoludy to mistrzowie kowalstwa, obróbki
kruszców, budownictwa itp. itd.


Jednak za wiele książek nie piszą i nie są zbyt wyrafinowani. A do walenia młotem w cokolwiek wysokiego IQ nie potrzeba. Powiedziałbym, że to takie średniaki... ale nam się tu już lekki offtop robi ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2009 o 14:35, Some_kind_of_Devil napisał:

> W samym podstawowym świecie fantasy, Tolkiena, krasnoludy to mistrzowie kowalstwa,
obróbki
> kruszców, budownictwa itp. itd.

Jednak za wiele książek nie piszą i nie są zbyt wyrafinowani. A do walenia młotem w cokolwiek
wysokiego IQ nie potrzeba. Powiedziałbym, że to takie średniaki... ale nam się tu już
lekki offtop robi ;]


Może i piszą, ale krasnoludy mają bardzo skrytą kulturę. Co do walenia młotem to spróbuj zrobić najprostszą kolczugę.

@Choinix

Co do elfów mam jeszcze jeden przykład- ucieczka z Błogosławionego królestwa i bratobójstwo na Telerich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2009 o 14:44, Buhahahahaha napisał:

Może i piszą, ale krasnoludy mają bardzo skrytą kulturę. Co do walenia młotem to spróbuj
zrobić najprostszą kolczugę.

hmmm, a może zamiast tego wybuduję sobie bombę termojądrową? Ciekawszy efekt.
Tu nie o to chodzi co kto potrafi. Przeciętny przedstawiciel krasnali (jak i krogan) bardziej woli przywalić w pysk niż siąść przy okrągłym stole i debatować, temu zaprzeczyć nie możesz. Jakby nie patrząc to właśnie ta druga czynność jest przypisywana do tych mądrzejszych. I raczej wcale to nie jest stereotyp, wystarczy się rozejrzeć po naszym, realnym świecie ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2009 o 14:32, Buhahahahaha napisał:

Jasne, w takim razie napisz jeszcze że elfowie są tacy, bo przeca synowie Feanora latali
za głównym dziełem swojego ojca i wypowiadali wojnę każdemu kto zdawał się mieć te kamienie.


Jesteś mistrzem bajek kolego. Nie pamiętam żebym wspominał cokolwiek o elfach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, a gdzie kolega napisał, że krasnoludy są głupie? Wymyślasz jakieś bzdury i próbujesz z tego wyjść obronną ręką.

Poza tym ile książek tyle rodzajów - krasnoludy tolkienowskie różnią się np. od tych Wiedźmińskich a te wiedźmińskie mogą się różnić od tych opisanych w książce pana X.

Tak więc - właściwie po coś to napisał? Chciałeś podyskutować o krasnoludach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Leos8

Imho krasnoludy tolkienowskie są takim rdzennym rodzajem krasnoludów wszelakich (oczywiście nie inne nie są takie same w 100%, ale zawsze tą część siebie zawdzięczają tym pierwszym), poza tym choinix napisał że,

>które inteligencje nadrabiają siłą. Coś jak Krasnoludy.

co lekko wskazuje na to że owszem, krasnoludy są głupie

@Chionix

Chodzi o to, żeś napisał o krasnoludach, co jeśli coś się dzieje to oni zaraz się leją. nawet nie wiem, na jakim przykładzie to dałeś. A co do elfów, chciałem ci pokazać, że jednak wiem trochę ze śródziemia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Okay. Szanuję Tolkiena, ba, ubóstwiam go(oczywiście do granic - facet stworzył nieziemski świat i rasy ale do doskonałości TROSZKĘ mu brakło). I jego krasnoludy też. Ale patrząc tak - uprzedzę, że bardzo lubię krasnoludy - to jednak nasze kochane krasnale głupi nie są, ale jacyś wielce inteligentni też nie. Fakt, potrafili się jednoczyć i całkiem sprawnie mieli rozwiniętą dyplomację, jednak trzeba zaznaczyć, że preferowali rozwiązania siłowe.
A krogan można porównać do krasnali - czemu nie? w sumie pewne cechy są podobne, zwłaszcza u Wrexa - jednakże to całkiem dwie inne bajki, dwie inne rasy. Najlepiej więc potraktujmy to jako bardzo luźne i ogólne porównanie :)


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dwa nowe gameplay''e :

Spoiler

Powrót Garrusa - fajnie, że będzie można chociaż w taki sposób powalczyć ramię w ramię ze starą ekipą
http://www.gametrailers.com/video/garrus-gameplay-mass-effect/58767
Tylko coś zdecydowanie za szybko padł ten mech...



Spoiler

Wycieczka po Afterlife - "omegowym" klubie rozpusty. Mocne tam mają drinki :D
http://www.gametrailers.com/video/afterlife-gameplay-mass-effect/58765
BTW. Bluzgi w angielskiej wersji? Aż strach pomyśleć co by było w polskiej, gdyby za grę odpowiadał CDP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować