Zaloguj się, aby obserwować  
Diagoras

Mass Effect 2

8089 postów w tym temacie

Dnia 28.01.2010 o 09:40, Kimin napisał:

Nie spodziewałem się po ME jakiś strasznych możliwości
rolplejowych, ale w Dwójce nie potrafię uwierzyć w motywy własnej postaci.


Rzecz w tym, ze jak wynika z rozmow to

Spoiler

Shepard tez nie jest zachwycony ta wspolpraca. Co wiecej jak sie dokona odpowiednich wyborow to mozna sie dowiedziec, ze jest ona tymczasowa.

Ale zeby sie o tym rzekonac to chyba najpierw trzeba skonczyc gre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.01.2010 o 10:27, Wojman napisał:

Ale zeby sie o tym rzekonac to chyba najpierw trzeba skonczyc gre.


Ależ oczywiście.
Wg mnie od początku widać, że

Spoiler

Shepard współpracuje z Cerberusem tylko dlatego, że ''musi''. No i niejako czuje się ''zobowiązany'' za uratowanie życia. Oczywiście jest to trochę naciągane, bo nagle wielka organizacja przestępcza staje się pracodawcą.

Ale z drugiej strony można w to uwierzyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.01.2010 o 10:47, Phobos_s napisał:

Ale z drugiej strony można w to uwierzyć.


Można się zgodzić,

Spoiler

zwłaszcza, że są jedynie neutralne bądź renegata opcje dialogowe w dyskusjach z Ilusive Manem, ale ja naprawdę na Hope chciałem wpakować po kulce tym pacanom z Cerbarusa i wrócić na Cytadelę.

A teraz to najchętniej
Spoiler

wyrzuciłbym większość tej hołoty przez śluzę i uprowadził Normandię, obsadził swoimi ludźmi i walczył z Collectorami na własnych, nie Cerberusa, warunkach

.
Swoją drogą dziwi mnie, że wszyscy załoganci, zwłaszcza ci, którzy służyli w Sojuszu, są tak dobrze do Cerberusa nastawieni. Jestem teraz terrorystą i dobrze mi z tym:)
Ale może się to jakoś rozwinie. Pewnie nie miałbym takich uwag, gdybym grał renegatem;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.01.2010 o 10:28, Black_Ajgor napisał:

Możecie w grze (menu itp.) przewijać scroll-em? U mnie działa tylko zmiana broni.


Nie, nie możemy :)
Trochę to sterowanie nieintuicyjne wg mnie. A może to kwestia przyzwyczajenia do MS1?
Najbardziej uderzyło mnie to, że nie ma Inventory jako takiego tylko żeby zmienić pancerz czy broń trzeba szukać jakichś terminali.
Widać, że BioWare robili sterowanie pod konsolę :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podjarałem się filmikami z gry na YT, opiniami w necie, i idę sobie dzisiaj kupić ME2. I mam pytanie, nie miałem okazji do tej pory kupić pierwszej części, jest sens grać w dwójkę bez znajomości jedynki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

każdy dubbing niszczy klimat. Dlatego tak ważne jest, aby gra miała dostępne obie wersje językowe tak, aby każdy miał wybór, tak jak filmy na Canal+ :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.01.2010 o 11:28, Blantman napisał:

mam pytanie o polski dubbing czy głosy są dobrze dobrane? Czy gra aktorska nie niszczy
klimatu gry etc ?

To jest akurat kwestia bardzo dyskusyjna.
A przy okazji: próbował ktoś zmienić język ME2 przez rejestr (tak jak w przypadku Mirrors Edge)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.01.2010 o 11:28, Blantman napisał:

mam pytanie o polski dubbing czy głosy są dobrze dobrane? Czy gra aktorska nie niszczy
klimatu gry etc ?


Mi się podoba, nie mam uprzedzeń do swojego języka. Z pewnością będzie krytyka, że to, tamto, klimat itp.
Moim zdaniem nie jest tragicznie, wystarczy koncentrować się na znaczeniu dialogu, a nie na nieustannym szukaniu problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.01.2010 o 11:39, Henrar napisał:

> mam pytanie o polski dubbing czy głosy są dobrze dobrane? Czy gra aktorska nie niszczy

> klimatu gry etc ?
To jest akurat kwestia bardzo dyskusyjna.
A przy okazji: próbował ktoś zmienić język ME2 przez rejestr (tak jak w przypadku Mirrors
Edge)?


Na gry-online jest opis jak to zrobić. Piszą że działa. Wczoraj gdzieś tam czytałem.

EDIT: Przepraszam za kolejny post.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.01.2010 o 11:37, PozdzieranyGumolit napisał:

Podjarałem się filmikami z gry na YT, opiniami w necie, i idę sobie dzisiaj kupić ME2.
I mam pytanie, nie miałem okazji do tej pory kupić pierwszej części, jest sens grać w
dwójkę bez znajomości jedynki?

Sens jako taki jest bo MS2 jest świetne samo w sobie :)
Pytanie czy zdajesz sobie sprawę z tego, ile historii stracisz:) 1 i 2 są mimo wszystko dość mocno powiązane ze sobą. Poza tym MS1 też było świetną grą z bardzo dobrym klimatem.
Ja bym nie grał w 2 bez przejścia 1 ale to subiektywne ocena.
Jeśli Ci się spieszy i nie potrzebujesz znać uniwersum MS i historii od podstaw to spokojnie możesz sięgnąć od razu po MS2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.01.2010 o 11:45, Black_Ajgor napisał:

Na gry-online jest opis jak to zrobić. Piszą że działa. Wczoraj gdzieś tam czytałem.


To wiem, ale czy zmiana przez rejestr działa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.01.2010 o 07:02, Oloninho napisał:

14h?! To Ty naprawdę musiałeś się śpieszyć...

@lis_23
Tak, grafika ustawiona na full detale jest naprawdę ładna.


No właśnie się nie spieszyłem, i to jest największy ból

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.01.2010 o 11:01, Kimin napisał:

Swoją drogą dziwi mnie, że wszyscy załoganci, zwłaszcza ci, którzy służyli w Sojuszu,
są tak dobrze do Cerberusa nastawieni. Jestem teraz terrorystą i dobrze mi z tym:)
Ale może się to jakoś rozwinie. Pewnie nie miałbym takich uwag, gdybym grał renegatem;)


Spoiler

Na końcu Shepard będzie musiał dokonać dużego wyboru, czy zostanie człowiekiem, czy pomoże Cerberusowi. Działania wpłyną na pewno na przebieg Mass Effect 3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.01.2010 o 11:43, Black_Ajgor napisał:

/../


Ja traktuję lokalizacje jako zło konieczne. W przypadku lokalizacji robionych przez naszych lokalnych wydawców, rozumiałem, że był to warunek niższej ceny na polskim rynku, ale w przypadku EA nie widzę powodu robienia dubbingu, tym bardziej, że w wersjach czeskiej i węgierskiej dubbing był angielski. Dzięki bogom dość łatwo można zmienić sobie dubbing na profesjonalny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.01.2010 o 11:24, Phobos_s napisał:

Najbardziej uderzyło mnie to, że nie ma Inventory jako takiego tylko żeby zmienić pancerz
czy broń trzeba szukać jakichś terminali.
Widać, że BioWare robili sterowanie pod konsolę :/


No i co za głupoty wygadujesz? Widziałeś ME1 na X360? Bo jeśli nie to polecam zapoznać się chociażby z filmami na YT - sprawdź jak wtedy wyglądał inwentarz i sposób zmiany uzbrojenia/pancerza czy też modyfikacji swoich przedmiotów. Dopiero w ME2 zmieniło się to diametralnie.

Poza tym ME od zawsze kojarzył się przede wszystkim z konsolą Microsoftu. Część pierwsza została wydana najpierw na X360, a dopiero później na PC. Tak więc nie rozumiem o co kaman.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.01.2010 o 09:14, Pariah napisał:

Tym razem ja z pytankiem:
Muzyka, która jest w launch trailer.... znajduje się na soundtracku, jak dokładnie nazywa
się utworek? Kurcze jeszcze muszę czekać do jutra a tak chętnie bym sobie jej posłuchał
niezakłóconej lektorem z trailera :/


Trzymaj :] http://www.youtube.com/watch?v=LRLdhFVzqt4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.01.2010 o 12:00, O2si napisał:

No i co za głupoty wygadujesz? Widziałeś ME1 na X360? Bo jeśli nie to polecam zapoznać
się chociażby z filmami na YT - sprawdź jak wtedy wyglądał inwentarz i sposób zmiany
uzbrojenia/pancerza czy też modyfikacji swoich przedmiotów. Dopiero w ME2 zmieniło się
to diametralnie.

Poza tym ME od zawsze kojarzył się przede wszystkim z konsolą Microsoftu. Część pierwsza
została wydana najpierw na X360, a dopiero później na PC. Tak więc nie rozumiem o co
kaman.


Ale nikt tu nie mówi o MS1 na X360 tylko o MS2 na PC. Właśnie o tym, że zmiana pancerza i broni została tak zmieniona w stosunku do MS1 na PC.

Wiem jak wyglądał inwentarz w xboxowej jedynce. I cieszę się, że na pc zostało to usprawnione i zmienione tak, że grało się wygodnie.

Natomiast w MS2 sterowanie nie zostało tak zmodyfikowane zależnie od platformy i jest konsolowe.

A skoro nie rozumiesz o co chodzi to proszę nie komentuj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i Mass Effect 2 zawitał do mojego domu :] Niedługo biorę się za granie. Szkoda tylko, że przepadł mi save z jedynki z pierwszego przechodzenia jako idealista. Ale przynajmniej mam postać z drugiego przechodzenia jako renegat.
P.S. Mam nadzieje, że w grze nie ma takich błędów jak w tym trailerze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować