Zaloguj się, aby obserwować  
Diagoras

Mass Effect 2

8089 postów w tym temacie

Dnia 01.02.2010 o 16:03, darth_16 napisał:

Spoiler

W sumie czemu? Przecież atakują wszyscy. Jest ich tam tak dużo, że 1 mniej lub jeden
więcej wcale nie robi różnicy. :P Zresztą Zwiastun może, ale nie musi być szefem Żniwiarzy.
:)


Spoiler

W sumie to zwiastun jest generałem zbieraczy (czytaj protean). Zależnie od końca statek można zniszczyć lub "ocalić". Nie wiem jak wygląda ocalenie, ale w zniszczeniu widać jak żniwiarze zrywają kontakt ze zbieraczami. Można też zainterpretować jeden z ostatnich gestów zwiastuna. Chodzi o to zrezygnowanie po rozłączeniu się ze żniwiarzami. No i wątpię żeby ktokolwiek mógłby przetrwać taki wybuch.


Gra ma u mnie 11/10. Nie mam na co narzekać. Do tego jeszcze bardziej niż w 1 części zaciekawił mnie prawdziwy wygląd quarian.
Ciekaw też jestem jak twórcy rozwiążą to -
Spoiler

śmierć Sheparda

. Oczywiście nie jest ona konieczna, i ja jeszcze nie
Spoiler

zginąłem. W 3 przypadkach przeżyłem.

Na pewno będzie można importować save''y z 2, wiadomo to z jednej z porad na ekrani wczytywania.
No i jeszcze koniec. W pierwszej części był dosyć dobry motyw do kontynuacji, a ostatnia scena w 2 -
Spoiler

cóż, jeden żniwiarz zrobił sporo, a taka armia.

Już się nie mogę doczekać.

Odpowiedzi dla miquel93:
1. Są pochłaniacze ciepła. W 1 ciepło samo "schodziło" tu tak nie jest. Można przyjąć że pochłaniacze to ammo, bo bez nich nie da się strzelać. No i jeszcze bronie ciężkie. Do nich amunicja nie leży wszędzie. Jest w specjalnych skrzynkach.
2. Owszem, umiejętności jest mniej. Dla załogi 4, dla głównej postaci nawet 7. Nie oznacza to jednak że jest gorzej. W jedynce mało kto używał wszystkich skilli, tu są one bardziej użyteczne, i można z nich robić naprawdę potężne komosy.
3.Jeżeli nie masz save'ów, tworząc postać historia jest dobierana domyślnie. Nie wiem jak dokładnie, nie grałem nową postacią tylko importowałem save'y. Może pomoże Ci ta strona - http://www.annakie.com/me/
Znajdziesz na niej kilka save'ów z różnymi "wyborami na drodze do kariery".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czekałem na premierę, aż w końcu ją przegapiłem :P W każdym razie jutro gierkę już będę miał i już nie mogę się doczekać, kiedy po raz kolejny zgłębię się w świat ME :D Liczę na to, że dwójka zachwyci mnie równie bardzo jak jedynka, a nawet bardziej!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2010 o 17:07, Master_Uszol napisał:

Spoiler

W sumie to zwiastun jest generałem zbieraczy (czytaj protean). Zależnie od końca statek
można zniszczyć lub "ocalić". Nie wiem jak wygląda ocalenie, ale w zniszczeniu widać
jak żniwiarze zrywają kontakt ze zbieraczami. Można też zainterpretować jeden z ostatnich
gestów zwiastuna. Chodzi o to zrezygnowanie po rozłączeniu się ze żniwiarzami. No i wątpię
żeby ktokolwiek mógłby przetrwać taki wybuch.



Spoiler

Poczytaj leksykon tam pisze że zwiastun to jest żniwiarz który przez generała zbieraczy przejmuję kontrole nad sondami, w kilku rozmowach też to można usłyszeć


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Outi, jak nie przeszkadza Ci wymieniona mechanika i większy nacisk na strzelanie to wsiąkniesz jak Ja :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2010 o 14:31, CrazyGambler napisał:

Kurde już 5 dni temu dostałem grę ale kodu na armor i broń dalej nie mam, ktoś jeszcze
nie dostał??

Ja we wtorek otrzymałem grę i jak nie otrzymam do jutra do ~24 to wysyłam poprzez Formularz kontaktowy zażalenie/prośbe/czy jak to nazwać :p
Grę już zaczynam 3 raz.

Spoiler

Pierwszy udało mi się każdego zachować
Drugi pozbyłem się nie-ludzi (niestety Jack również zginęła, ale mówi się trudno)
Trzeci spróbuje być całkowicie "Dobrym"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2010 o 17:40, CrazyGambler napisał:

Spoiler

Poczytaj leksykon tam pisze że zwiastun to jest żniwiarz który przez generała zbieraczy
przejmuję kontrole nad sondami, w kilku rozmowach też to można usłyszeć



Spoiler

Co do tego że zwiastun przejmuje kontrole nad innymi zbieraczami zgadzam się, i owszem, można to usłyszeć w kilku rozmowach. Ale można też się dowiedzieć że zbieracze to proteanie zniewoleni/zindyktrynowani(czy jak to się pisało) wiele tysięcy lat temu. Nie pełnią oni roli żniwiarza ale ich sługusów. Budowali żniwiarza. W każdym razie, zwiastun na pewno nie był żniwiarzem, jest tylko dowódcą protean/zbieraczy, którzy są sługami starych maszyn.


W każdym razie proszę o podanie zakładek w leksykonie w którym znajduje się owa informacja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2010 o 17:41, L33T napisał:

Outi, jak nie przeszkadza Ci wymieniona mechanika i większy nacisk na strzelanie to wsiąkniesz
jak Ja :P


Strzelanie lubię, choć trochę szkoda mi, że zmniejszono nacisk na RPG ... ale pewnie ludzie z Bioware wiedzą co robią, więc zapewne wsiąknę :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spoiler

w leksykonie -> dodatkowe -> rasy niewchodzące w skład rady -> zbieracze:zwiastun i jest też osobny wpis dla generała zbieraczy zaraz wrzucę screen na wypadek jakbyś nie miał tych wpisów



cholera nie mogę zrobić tego screena bo mam tylko wskaźnik myszy i czarny ekran jak go wkleję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spoiler

Ziwastu jest żniwiarzem - widać to na ostatnim filmiku w którym mówi do proteana przy konsoli, że go zawiedli i że znajdą(żniwiarze) inny sposób. A na hologramie był statek identyczny do Suwerena. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spoiler

Jeszcze jedno mnie interesuje. Skoro Żniwiarze przybierali kształt tej rasy, którą wykorzystano do budowy Żniwiarza to ciekawe z jakiej rasy (i jak liczna musiała ona być) powstały pozostałe Żniwiarze? Bo na filmiku widać, że wszystkie wyglądają tak samo jak Suweren.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do posiadaczy wersji iksboksowej - można prowadzić jednocześnie dwie kampanie ? ( chodzi o nadpisywanie profili ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2010 o 18:42, Ecko09 napisał:

Spoiler

Jeszcze jedno mnie interesuje. Skoro Żniwiarze przybierali kształt tej rasy, którą
wykorzystano do budowy Żniwiarza to ciekawe z jakiej rasy (i jak liczna musiała ona być)
powstały pozostałe Żniwiarze? Bo na filmiku widać, że wszystkie wyglądają tak samo jak
Suweren.



Spoiler

no też mnie to ciekawi, chociaż mi się wydaje że jakaś rasa chciała zrobić statek wyposażony w si (może to zwiastun właśnie) który się zbuntował i zaczął budować następne i widać że się trochę różnią, i mam też jakieś takie dziwne przeczucie że w 3 części EDI nam wywinie jakiś numer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spoiler

Też się nad tym zastanawiam. Ale nie mam pojęcia. Może tylko główna część żniwiarzy ma postać danej rasy a reszta to "żywe opakowanie"? Nie mam pojęcia. Ale w ME3 chyba będzie to wyjaśnione.(w końcu musi bo żniwiarze sobie przylatują na wojne:P)




CrazyGambler -
Spoiler

ale przecież to żywe organizmy jak ludzie, asari czy turianie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2010 o 18:42, Ecko09 napisał:

Spoiler

Jeszcze jedno mnie interesuje. Skoro Żniwiarze przybierali kształt tej rasy, którą wykorzystano do budowy Żniwiarza to ciekawe z jakiej rasy (i jak liczna musiała ona być) powstały pozostałe Żniwiarze? Bo na filmiku widać, że wszystkie wyglądają tak samo jak Suweren.


Spoiler

a) Dobrze że wyglądają tak samo ja Sovereign bo ten nowy Żniwiarz był po prostu śmieszny (wyobraża sobie ktoś coś takiego latające w przestrzeni>)
b) Podejrzewam że większość Żniwiarzy powstała w tym samym momencie na początku ich historii, w takim wypadku albo zostali stworzeni z własnej rasy (czyli ograniczona liczba najbardziej wpływowych jej przedstawicieli osiągnęła nieśmiertelność poświęcając całą resztę) albo też z pierwszej rasy którą podbili (co jest dosyć dziwne bo rasa ta musiała być niewiarygodnie liczna a Żniwiarze nie mieli jeszcze wtedy takiej przewagi)..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spoiler

ale przecież to żywe organizmy jak ludzie, asari czy turianie.



Spoiler

w pierwszej części chyba sovereign mówił że są najbardziej zaawansowanymi maszynami i jakby byli żywymi istotami to by ich gethy nie czciły i jeszcze mi się przypomniało w 2 części jak już się okazało że zbieracze budują żniwiarza podczas rozmowy tali się chyba wtrąca że czemu zwiastun miałby dążyć do stania się żywym organizmem skoro uważają że żywe istoty są słabe


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spoiler

Tak, ale nie są to "czyste" maszyny. Są to również organizmy żywe co potwierdza EDI na końcu besztając Sheparda. :P A co do Gethów - Żniwiarze to żywe maszyny. A więc nie dziwie się tym 5% Gethów, że poszli sobie czcić maszyny. Ale to również organizmy zywe(najbardziej rozwinięte Technologicznie i biologicznie, oc zym może świadczyć proces prania mózgów na ich pokładzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No może, ale możemy się tak spierać aż nie wyjdzie 3 część i tam pewnie będzie wszystko wyjaśnione

Spoiler

...o czym może świadczyć proces prania mózgów na ich pokładzie.


Spoiler

a co to ma do tego czy są maszynami czy nie, mogą to robić rozmawiając z tymi nad którymi chcą przejąć kontrole a potem wszczepiają im implanty jak suweren sarenowi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie. Czy wszyscy macie już kod na terminus armor?, bo ja jeszcze łaskawie nie mam i zaczyna mnie to wpieniać. Miało być do zaksięgowania wpłaty no ale do diabła tydzień się wpłatę księguje, no ludzie to są jakieś jaja. Po prostu żałosne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2010 o 19:22, damos123 napisał:

Mam takie pytanie. Czy wszyscy macie już kod na terminus armor?, bo ja jeszcze łaskawie
nie mam i zaczyna mnie to wpieniać. Miało być do zaksięgowania wpłaty no ale do diabła
tydzień się wpłatę księguje, no ludzie to są jakieś jaja. Po prostu żałosne.

Też nie mam kodu.
Eh, ten temat zaczyna przypominać ten o

Spoiler

Risenie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować