Zaloguj się, aby obserwować  
Diagoras

Mass Effect 2

8089 postów w tym temacie

Dnia 11.02.2010 o 19:14, darth_16 napisał:

Nie wiem jak wam, ale jak dla mnie alternatywne(lojalnościowe) spodnie są dużooo lepsze i klimatyczniejsze. :)

Dla mnie większość również, strojowi Mirandy mogliby nadać taki sam jak w podstawowym sześciokątny wzór materiału, cały taki wygładzony nie do końca mi podszedł. Szkoda, że nie pokuszono się o jakieś bonusy dla strojów skoro całkowicie zrezygnowano ze zbroi kupowanych w sklepach czy zdobywanych na przeciwnikach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1.

Spoiler

Gdzieś musiałeś popełnić błąd, wybrać złą opcję dialogową, zadeklarowałeś zainteresowanie inną kobietą i potem go nie odwołałeś. Nie można flirtować z wszystkimi na raz ;P


2.
Spoiler

Zawczasu zapewnić sobie ich lojalność i dokonać właściwych wyborów podczas misji samobójczej dotyczących wyboru specjalistów i liderów drugiego składu. Po szczegóły najlepiej zajrzyj do opisu gry na wikii Mass Effect, masz jaśniutko napisane, kto do czego najlepiej się nadaje i jakie podjąć decyzje. Błędny wybór skutkuje śmiercią towarzyszy.


3.
Spoiler

To, co ominąłeś wcześniej - skanowanie, misje poboczne i lojalnościowe, rozmowy. Choć możliwość gry po wszystkim jest przewidziana głównie na przyszłe bardziej rozbudowane DLC.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś się orientuje czy ME 2 w wersji na xboxa 360 jest wersją internacjonalną z multilanguage( tak jak ME1, gdzie w wresji europejskiej było do wyboru kilka języków, w zależności od ustawienia regionu konsoli)?

Mieszkam w Norwegii i zasatanawiam się czy grę sprowadzać z Polski, czy może ta dostępna dostępna w Norwegii będzie właśnie podobnie jak ME1 w wersji multi-language

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź, jednak mam problem.. po zastąpieniu wcześniejszego (przerobionego w celu pozbycia się dubbingu) pliku Biogame_int, tym plikiem z linka podanego przez Ciebie - zamiast napisów pojawiają mi się szeregi liczb zakończone znaczkiem dolara :).. Czy powinienem jeszcze gdzieś coś zmienić, czy poszukać innego "zangielszczenia".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W koncu skonczylem gre. Szczerze mowiec spodziewalem sie znacznie wiecej po drugiej czesci, a tak w mojej opini wyszla ''tylko'' dobra gra, a po takiej produkcji spodziewam sie wiecej niz ''Dobry''. Pierwszy zawod przyszedl kiedy okazalo sie ze zdarzenia i zachowane save game z pierwszej czesci maja tylko sladowane znaczenie w drugiej czesci. Obiecano w tej kwestii jak zwykle wiele a rzeczywistosc jest taka jaka jest. Najbardziej mnie wkurzylo ze nie moge kontynowac zwiazku z Ashley, tworcy celowo wrecz zmuszali mnie zebym skupial sie na nowych towarzyszach, nie powiem ze mniej urodziwych ale ja tam wolalem stara kompanie. Co do samej fabuly, no wlasnie, jesli nie brac pod uwage misji zwiazanych z naszymi towarzyszami to sama glowna fabula dzieli sie moze na 3-4 misje? Generalnie 70% gry to zdobywanie zaufania swoich kompanow, a dla mnie polowa z nich miala historie nudna jak flaki z olejem i robilem je na sile. Reszte gry wypelnia (wogole jak mozna wymienic to jako plus gry w reckach Mass Effect 2) skanowanie planet, przeciez to jest masakrycznie nudne, ja sie czulem jakbym gral w jakies MMO i farmil cos na sile po to zaby pozniej miec z tego pozytek i jakas zabawe. Oczywiscie sam pomysl moze i jest na plus, ale w znacznie mniejszej dawce, bo nie wiem komu sie podobalo kilka godzin skanu?! Do tego dochodza drobne bledy, chocby nie dzialajacy przycisk zakonczenia misji, w wiekszosci przypadkow nie dzialal. Albo w trybie druzynowym, zmiana broni, jesli przypadkowo klikne pistolet a chcialem snajperke, to musze odpalzowac gre, czekac az Shepard wyjmie bron ktorej nie chce i znowu zapauzowac zeby wybrac porzadany przeze mnie przedmiot. Tak samo z Hackowaniem, czasami zdarzalo mi sie kliknac cos do hackowania i akurat w tym momencie ktos z druzyny cos mowil, do wyboru jest start i wyjscie, kiedy wybierze sie to drugie juz nie mozna powtorzyc akcji...ja rozumiem jakbym wyszedl w trakcie hackowania ale ja nawet nie kliknalem startu. Wogole porownanie systemu walki do Gears of War jest totalna przesada, ME2 daleko do tamtego tytulu. Robienie wszystkiego spacja to momentami wielka udreka, szczegolnie kiedy probowalem uciekac Shepardem w tyl pod ostrzalem, trzymajac spacje czasami automatycznie chowal sie za barykadami tylem do przeciwnika. Pozatym kiedy probowalem obrocic sie o 180 stopni to mialem wrazenie ze zawracam statek kosmiczny a nie ludzka postac, gibkosc i zwinnosc glownego bohatera sa bardzo male a podczas szarzy to juz kompletnie nie mozna sie odwracac, od kiedy to czlowiek biegnac nie potrafi zmienic kierunku? Strasznie dlugie byly tez loadingi jak na gre umowmy sie z ladna grafika ale nie powalajaca. Przy 4 giga ramu to powinien byc moment. Bylo jeszcze pare innych malych pierdol, ktorych nawet nie pamietam, wiec nie byly az takie uciazliwe. Co do samej rozgrywki, ja ustawilem sobie trudnosc na Weteran, bo myslalem ze bede mial wyzszy poziom importowana postacia, tymczasem gralem od 1 lv, ale trudnosci nie zmienilem, bo szczerze mowiac nie bylo po co, gra jest dosc prosta nawet na takim ustawieniu i niskim levelu. Takze ME2 to Jedne wielkie przygotowania, zbieranie ekipy, ulepszanie broni, ulepszanie statku, ulepszanie wlasniej postaci i towarzyszy, czyli wszystko to zajmuje 99% gry tylko po to aby na koncu zagrac ten 1% ktory byl calkiem niezly, ale jak na przygotowania o tak duzej skali pozostawial wielki niedosyt. O Smierci Sheprada i sojusznikow tez bylo tyle gadania, a tymczasem u mnie wszyscy przezyli i to za pierwszym razem, wystarczylo tylko rozdzielic grupy biorac to na chlopski rozum i nie bylo problemu. Najbardziej jednak rozczarowala mnie walka z ostatnim bosem wygladajacym jak z filmu terminator, pytanie takie czy to cos wogole Atakuje? bo mnie nawet nie drasnal, wydawalo mi sie ze on tylko opada i wstaje zeby dostac kolejna porcje kul od Sheparda. Walka ze zmienionym Sarenem w 1 czesci byla o wiele bardziej wymagajaca,a fabula prawie ciagle krazyla wokol glownego watku, ciagle chcialem wiecej i wiecej aby dowiedziec sie co dalej, jednak w drugiej czesci kompletnie tego zabraklo. Krotki watek glowny gry i chec w koncu rozpoczecia go powodowal u mnie znurzenie i niecierpliwosc podczas wykonywania misji pobocznych i tych zwiazanych z lojalnoscia druzyny, a gra powinna trzymac wysoki poziom gameplaya przez caly czas. To jest oczywiscie tylko i wylacznie moja opinia, nie chce byc zjedzony zaraz przez fanow tej trylogii, ale moim skromnym zdaniem pierwsza czesc byla o wiele bardziej tajemnicza, ciekawsza...jednym slowem lepsza.


ps. Nie moge uwierzyc ze Me 2 dostalo 10/10 w cda. Dal bym 8 ewentualnie 9, na najwyzsza ocene zasluguje pierwsza czesc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.02.2010 o 14:36, Gosu napisał:


ps. Nie moge uwierzyc ze Me 2 dostalo 10/10 w cda. Dal bym 8 ewentualnie 9, na najwyzsza
ocene zasluguje pierwsza czesc.

Napewno masz w większości rację tylko weź pod uwagę jedną rzecz, oczekujesz ideału od gry , która i tak w swoim gatunku na obecną chwilę nie ma równych - a więc jak dal mnie twórcy dali z siebie wszystko co widać i słychać w grze , a może zostawili pola by znów zadziwić w ME3?
co do punktacji w pełni się zgadzam 8-9/10 bo przecież to nie ideał!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.02.2010 o 14:53, Bongo777 napisał:

>
> ps. Nie moge uwierzyc ze Me 2 dostalo 10/10 w cda. Dal bym 8 ewentualnie 9, na najwyzsza

> ocene zasluguje pierwsza czesc.
Napewno masz w większości rację tylko weź pod uwagę jedną rzecz, oczekujesz ideału od
gry , która i tak w swoim gatunku na obecną chwilę nie ma równych - a więc jak dal mnie
twórcy dali z siebie wszystko co widać i słychać w grze , a może zostawili pola by znów
zadziwić w ME3?
co do punktacji w pełni się zgadzam 8-9/10 bo przecież to nie ideał!!


Ale ja nie napisalem ze oczekuje idealu, tylko rozgrywki rownie dobrej co w pierwszej czesci lub lepszej, a tego nie dostalem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.02.2010 o 15:00, Gosu napisał:

> >
> > ps. Nie moge uwierzyc ze Me 2 dostalo 10/10 w cda. Dal bym 8 ewentualnie 9,
na najwyzsza
>
> > ocene zasluguje pierwsza czesc.
> Napewno masz w większości rację tylko weź pod uwagę jedną rzecz, oczekujesz ideału
od
> gry , która i tak w swoim gatunku na obecną chwilę nie ma równych - a więc jak
dal mnie
> twórcy dali z siebie wszystko co widać i słychać w grze , a może zostawili pola
by znów
> zadziwić w ME3?
> co do punktacji w pełni się zgadzam 8-9/10 bo przecież to nie ideał!!

Ale ja nie napisalem ze oczekuje idealu, tylko rozgrywki rownie dobrej co w pierwszej
czesci lub lepszej, a tego nie dostalem.

Jedno jest pewne każdy ma prawo do swoich wniosków i tak ma być.
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.02.2010 o 14:36, Gosu napisał:

Robienie wszystkiego spacja to momentami wielka
udreka,


Nie wiem czy wiesz, ale klawisze mozna sobie skonfigurowac :) Ja praktycznie od razu zamienilem funkcjami klawisze LShift oraz spacja i gralo sie duzo lepiej.

Inna sprawa, ze trzeba wtedy pamietac, na co sie zmienilo domyslne klawisze, bo wskazowki podczas ladowania lokacji operuja klawaiszami domyslnymi - nie wiem zupelnie, dlaczego tak to skaszanili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>/ciach

Zgadzam się co do tego, że główny wątek jest bardzo krótki i mam wrażenie, że każda część ME jako oddzielna gra będzie powyżej przeciętnej jednak ostatecznie jako trylogia nie powali na kolana. Głównie właśnie przez ME2 i to, że twój team może zginąć, chociaż jak tego dokonać to nie wiem, tzn. wiem ale to trzeba zrobić chyba umyślnie, bo nie wydaje mi się żeby ktoś był na tyle głupi by mu się udało to podczas normalnej rozgrywki. Ale właśnie przez to "może" boje się, że BW zapomni do końca o tym co obiecywało przy ME2 - mianowicie, że nasze decyzje będą miały znaczenie i dadzą m.in kompletnie nową drużynę (żeby przypadkiem gracze którym sie udało zabić pół drużyny nie mieli trudniejszej gry) co imho niweluje aspekt, że nasze decyzje maja jakikolwiek wpływ na fabułę, rozgrywkę itd. Jak na mnie ME3 będzie powtórka z ME2 + aspekt ze zbieraniem armii jak w DA:O. Czy się mylę? Mogę mieć tylko taką nadzieje, jeżeli jednak będę mieć rację to w ME3 nie zagram. Bo reset bohatera i teamu mogę przełknąć tylko raz.

Natomiast jeszcze co do Twojego postu to jaką masz wersję gry? Ja zakupiłem wersje angielska z ea store i osobiście nie spotkałem z takimi problemami przy hackowaniu, a ten terminator to ta.. atakuje tyle, że średnio skutecznie -> pluje co raz jakimiś czerwonymi laserami czy coś ale generalnie skrzynie są niezniszczalne więc właściwie ostatnia walka jest faktycznie śmieszna nawet na insanity. Co do biegu spróbuj używać A i D nie myszki, trochę pomaga ale uważam też, że trochę przesadzasz -> przy sprincie raczej ciężko jest skręcać szczególnie w pancerzu i uzbrojeniem. Co do loadingu to z mojego doświadczenia jego czas jest..hmh zmienny. Zazwyczaj trwa to w cholerę długo ale czasami jakby gra dostawała kopa i CIC (mówię o tym pokładzie z jokerem i mapą) załaduje się z 3 sekundy - nie mam pojęcia od czego to zależy.
Co do lv. zaimportowanej postaci to ona chyba dostaje wyższy lv niz 1 jeżeli import miał lv 50+ (np. 60lv postać = 5lv w ME2).


@Llordus -> myślę, że jemu chodziło o to, że spacją jest i sprint i chowanie i używanie, jak to mówią za dużo grzybów w barszcz:P Zazwyczaj mi to nie przeszkadzało ale co im przeszkadzałoby rozdzielić sprint od chowania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.02.2010 o 14:36, Gosu napisał:

[2066]

Pozwolę sobie przytoczyć cytat ze swojej powiedzmy "recenzji" ;-)
Fabularnie jest to bowiem jedynie wypełniacz i zapchajdziura pomiędzy częścią pierwszą, a trzecią, a nie tytuł aspirujący do miana pełnoprawnej kontynuacji. Na domiar złego zapychacz ten mógłby w ogóle nie istnieć, a gdyby wyciąć z niego motywy związane z werbowaniem nowej drużyny, główny wątek fabularny mógłby posłużyć jako całkiem udane DLC do części pierwszej! Kto go tam wie czy czasem pierwotnie tym nie był ;-)

Dragonith
Była już oficjalna informacja od BioWare. Zapisy z uśmierconą drużyną nie będą obsługiwane przez ME3, jedynie te w których drużyna przeżyła. To tylko potwierdza, że ME2 to bardziej wypadek niż zaplanowana opowieść. Motyw ze śmiercią drużyny mogli zostawić na finałową opowieść, a nie na nic nie wnoszący środek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że jak uśmierci się całą drużynę wraz z Shepardem to nie ma importu. Chodzi mi właśnie o to, że przez te niby możliwości zapewne cały team z ME2 zostanie zepchnięty do jakichś mało ważnych ról itp. Co jeszcze dobitniej pokaże to o czym już napisałeś, że ME2 powstał trochę nie wiadomo po co. Pomijając oczywiście nabijanie kieszeni :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.02.2010 o 18:59, Dragonith napisał:

Chodzi mi właśnie o to, że przez te niby możliwości zapewne cały team z ME2 zostanie zepchnięty do jakichś mało ważnych ról itp. Co jeszcze dobitniej pokaże to o czym już napisałeś, że ME2 powstał trochę nie wiadomo po co.

Ja chyba też nie przełknę po raz trzeci zbierania drużyny od nowa, wcale bym się nie zdziwił gdyby tak było biorąc pod uwagę zamiłowanie BioWareu do ogólnej schematyczności swoich gier.
Pozbycie się części pierwszej drużyny wyszło dość sensownie, ciekawe co wymyślą z drugą i czy dalej będziemy ją prowadzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>> Pozbycie się części pierwszej drużyny wyszło dość sensownie, ciekawe co wymyślą z drugą

Dnia 12.02.2010 o 19:18, Marco_Polo napisał:

i czy dalej będziemy ją prowadzić.


Wydaje mi się że zrobią coś takiego jak w Dragon Age że będziemy musieli przekonać wszystkie pozostałe rasy (patrz obcy) żeby ocalić galaktykę przed czymś większym niż żniwiarze, a drużyna z 2-giej części nam w tym pomoże. Ale są to tylko moje przypuszczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.02.2010 o 19:52, Ostrowiak napisał:

Prosto - stary team się rozdzieli, by przekonać swoje rasy do poparcia Sheparda, który
skołuje sobie na boku przydupasów 3.0


Pewnie będzie tak jak mówisz. Chociaż jak na mnie to z punktu widzenia fabuły nie ma to żadnego sensu, bo właściwie żadna z tych postaci nie ma specjalnie wysokiego statusu w swojej rasie. Może poza Legionem, który może po prostu zadzwonić do reszty. Oczywiście pomijam tu mocno przereklamowany fakt, że każda z tych postaci może nie żyć.
Miło byłoby zobaczyć BW który wkłada trochę wysiłku w zakończenie swojej trylogii, no ale wszyscy wiemy jak to zazwyczaj wychodzi z tym wysiłkiem i obietnicami twórców. Większość ludzi i tak grę kupi nie ważne jak bzdurnej historii i wytłumaczeń by ta nie miała, a miło byłoby zobaczyć jak autorzy dostają po nosie za głupoty, no ale o tym to już można już tylko pomarzyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.02.2010 o 16:46, Llordus napisał:

> Robienie wszystkiego spacja to momentami wielka
> udreka,

Nie wiem czy wiesz, ale klawisze mozna sobie skonfigurowac :) Ja praktycznie od razu
zamienilem funkcjami klawisze LShift oraz spacja i gralo sie duzo lepiej.


Ale to przeciez niczego nie zmienia, Spacja sluzy do sprintu, chowania sie i uzywania, jakbym spacje zmienil na inny klawisz, to inny i tak by odpowiadal za te wszystkie trzy funkcje i podczas ucieczki przed wrogiem Shepard moglby sie znowu przytulic do skrzyni tylem do wroga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Da się jakoś wyłączyć te początkowe "reklamówki" Bioware i EA w sensie które pliczki odpowiadają za to by się pojawiały przy każdorazowym włączaniu gry?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.02.2010 o 20:57, Thalanthas napisał:

Da się jakoś wyłączyć te początkowe "reklamówki" Bioware i EA w sensie które pliczki
odpowiadają za to by się pojawiały przy każdorazowym włączaniu gry?

Cytat z forum ME:
"I believe if you rename the BWLogo.bik and the ME_EAsig_720pv2_raw.bik in your Movies folder (in the BioGames folder in your Mass Effect 2 installation), that will do it. Rename them with something like .backup at the end of the file name (so, BWLogo.bik.backup). I''d also make backups just in case."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hm... Po ukończeniu fabuły i zrobieniu zadań dla lojalności każdego członka załogi Sheparda można coś jeszcze robić w grze? Bo nie mam co robić teraz. Czy pozostaje czekanie na DLC?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować