Zaloguj się, aby obserwować  
Diagoras

Mass Effect 2

8089 postów w tym temacie

Dnia 08.03.2010 o 18:11, Avarr napisał:

Czyli co, powtórka z DA? Myślę, że do tego by się nie posunęli...


Raczej nie, moim zdaniem będziemy szukać sposobu na Żniwiarzy, zbieraniem armii zajmą się nasi członkowie byłych drużyn z innych ras - Wrex i Grunt (lub tylko Grunt) będą nakłaniać krogan, Legion wyruszy do gethów z wiadomością że trzeba się sprzymierzyć z organicznymi żeby wygrać ze Starymi Maszynami, Tali zostanie admirałem i zbierze quariańską flotyllę, Garrus zyska wielki szacun u turian i ich przeciągnie na stronę Sheparda, Thane o ile dożyje tego czasu wyruszy do drelli i hanarów, Mordin do salarian itd.

W efekcie tego większość starych ziomków będzie niedostępna i będziemy zbierać nową drużynę podczas wypełniania zadania które będzie polegało na znalezieniu słabości Żniwiarzy.

Tak ja sądzę przynajmniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nieeee ... Ja nie chce innego teamu ! :D Przechodzę już Mass effect''a 2 chyba 4 raz i dalej mi się nie nudzi. Postacie i ich historie to coś co dawno nie spotkałem w grze. (O ile w ogóle)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.03.2010 o 18:34, Jedimax napisał:

Nieeee ... Ja nie chce innego teamu ! :D Przechodzę już Mass effect''a 2 chyba 4 raz
i dalej mi się nie nudzi. Postacie i ich historie to coś co dawno nie spotkałem w grze.
(O ile w ogóle)

Jak się w rpg nie gra ;]
A co do teorii to bardzo prawdopodobna. Przy okazji zwolniłyby się miejsca dla Liary i Ashley/Kaidana ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.03.2010 o 18:29, Nagaroth napisał:

W efekcie tego większość starych ziomków będzie niedostępna i będziemy zbierać nową drużynę
podczas wypełniania zadania które będzie polegało na znalezieniu słabości Żniwiarzy.


Nie mow tego nawet zartem, trzeci raz zbierac druzyne? No to z Shepard musi byc naprawde gamoń ;) Te druzyne to juz zbieramy w kazdej grze od Bioware moze poza Jade Empire, moze juz czas na jakies inne pomysly? Wszystko jest dobre ale w miare, jak bedzie za duzo to sie porzygamy.
Mysle raczej ze predzej zorganizuja to tak jak w NWN przy okazji obrony twierdzy. Bedziemy juz zbierac armie a nie pojedynczych ludzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie tej wtórności się obawiam najbardziej. Mam nadzieję, że Bioware wyjdzie w końcu poza ten utarty już przez Kotora, JE, ME, czy DA schemat: wprowadzenie-> 4 główne lokacje -> epicki finał ;D. Ile już można... ME2 oferowało przynajmniej choć trochę nowe spojrzenie na rekrutowanie drużyny, gdyż był to główny wątek w grze i następni towarzysze byli specjalnie wybrani, a nie spotkani przypadkowo w dżungli/podziemiach/mieście/knajpie/gdziekolwiek ;D. Nie wiem czy uczynienie tego rdzeniem rozgrywki było aż takie genialne, choć grało mi się równie przyjemnie jak w inne gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 08.03.2010 o 18:41, Terrorite napisał:

Nie mow tego nawet zartem, trzeci raz zbierac druzyne? No to z Shepard musi byc naprawde
gamoń ;)


Nie gamoń a po prostu wyśle wszystkich/prawie wszystkich obcych do zebrania swoich ras na wojnę. Do drużyny w 3 prawie na pewno dołączy Ashley (lub Kaidan), Liara, Miranda i Jacob. Opcje romansowe żeby dokonać ostatecznej rozgrywki :P (i pewnie do wyboru będą też jakieś nowe postaci do romansu).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.03.2010 o 19:14, Nagaroth napisał:

Nie gamoń a po prostu wyśle wszystkich/prawie wszystkich obcych do zebrania swoich ras
na wojnę. Do drużyny w 3 prawie na pewno dołączy Ashley (lub Kaidan), Liara, Miranda
i Jacob. Opcje romansowe żeby dokonać ostatecznej rozgrywki :P (i pewnie do wyboru będą
też jakieś nowe postaci do romansu).


A co jesli zabiles Sheparda w ME2? Niby czemu mieliby dolaczyc do kogos obcego? Widziales juz co sie stalo po "smierci" w ME2, wszyscy sie rozlezli i czesc nawet jakies fochy robila. Wszyscy z ekipy deklaruja jasno ze pracuja wlasnie dla Sheparda nie dla zadnego cerberusa czy rady. Wiec gdyby zginal to musialbys zbierac od nowa, nowa ekipe z nowych ludzi, dlatego mysle ze juz zbierania druzyny nie bedzie. ME3 musi byc epickie w kazdym aspekcie a nie znowu "znajdz kolesia, zdobadz jego lojalnosc".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też sądze jak mój przedmówca, mistrzowie z BioWare na pewno nie zafundują nam drugiej śmierci Sheparda w czasie między 2 częścią a 3. Ja osobiście sądzę, że więksość drużyny będziemy mieć od początku, i tylko kilka osób dołączy spowrotem. A co do fabuły, sądzę że będzie typowo, czyli będziemy pozyskiwać każdą rase/orgaizację do ostatecznej walki ze Żniwiażami, a potem w wielkim finale całkowicie odmienimy oblicze galaktyki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 08.03.2010 o 19:19, Terrorite napisał:

A co jesli zabiles Sheparda w ME2? Niby czemu mieliby dolaczyc do kogos obcego?


Nic, i BioWare ogłaszało i w grze pojawiają się napisy że savy możesz przenieść do ME 3 tylko i wyłącznie wtedy jeśli Shepard przeżyje. Możliwość śmierci podczas misji w ME2 miała nam pokazać tylko że jeśli nie będziemy dbać o drużynę - przegramy, jednak nie jest to kanoniczne zakończenie. W ME3 będziemy grać Shepardem bo to o nim jest trylogia. Było to wyjaśniane.

A drużyna się nie rozlezie z byle powodu tylko tak jak mówiłem - zbierać armię dla Sheparda.

Oczywiście, mogę się mylić, to co mówię to moje czyste spekulacje. Okaże się po zapowiedziach ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja to uważam, że będzie można zebrać 6 lub 12 członków załogi w tym do wyboru po 1 lub 2 specjalistów danej klasy... 2 Inżynierów, 2 Biotyków, 2 Żołnierzy...itp. a jak fabularnie to rozwiążą to zobaczymy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.03.2010 o 20:05, Nagaroth napisał:

Oczywiście, mogę się mylić, to co mówię to moje czyste spekulacje. Okaże się po zapowiedziach
;)


No wlasnie, jesli zabiles Sheparda w ME2 to grac sie bedzie kim innym:

"Shepard może zginąć w Mass Effect 2. To nie jest coś, co staje się w środku gry. Oczywiście możesz »zginąć«, tak jak w każdej grze, ale nie o tym mowa. Nie chodzi o napis »Game Over«. Nie chodzi o jakiś wybór na końcu, po którym widzisz, jak Shepard ginie, a potem wczytujesz grę i oglądasz »prawdziwą« końcówkę. Na samym końcu fabuły Mass Effect 2 graczy czeka wiele klimatycznych zakończeń. W jednym z nich Shepard ponosi najwyższą ofiarę, by ukończyć swoją misję". I umiera. Naprawdę. I na zawsze. Jeśli dokonasz takiego wyboru, Shepard nie powróci już w Mass Effect 3!

Casey Hudson

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Martwy to martwy. Mass Effect 3, tak jak i reszta trylogii, opowiada historię Sheparda. Jeśli twój Shepard zginie na końcu Mass Effect 2, zapisanej gry z tym faktem nie da się importować do Mass Effect 3".

"Możesz grać w Mass Effect 3 jeśli zginąłeś w Mass Effect 2, ale musisz stworzyć nowego Sheparda. Ostro? Oczywiście, że ostro. Ale jak moglibyśmy inaczej przedstawić w poważny sposób koncepcję samobójczej misji, jeśli nie mógłbyś zginąć, a twoja śmierć nie miałaby poważnych konsekwencji?"

Casey Hudson

:)

I szczerze powiedziawszy nie widzę w tym nic dziwnego. Jakby miało być inaczej, to trzeba by było zrobić 2 gry zamiast jednej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No zgadza sie, nowa postac, nie zwiazana w zaden sposob z Shepardem z ME1/2. Wiec w tym momencie wszystkie watki romansowe, jego zwiazki z druzyna itd nie maja racji bytu bo to juz ktos inny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kto, niby jest godzien zająć miejsce Sheparda w ME3? Conrad Verner? Vrex? Garrus? Tali? Barmanka z Illum? Anderson?
Sądze że w przypadku śmierci Sheparda, po prostu będzi można zacząc gre w wersji kanonicznej, jak to było w przypadku z ME1.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś śledził newsy dotyczące ME2 to byś wiedział, że jeżeli Shepard zginie Ci w 2 części, a zaimportujesz save''y, to będziesz zmuszony od początku stworzyć swojego Sheparda. Zatem import save''a da Ci Twój własny, wykreowany świat, bez swojego Sheparda, którego zabiłeś pod koniec gry. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.03.2010 o 20:33, Kraju napisał:

Zatem import save''a da Ci Twój własny, wykreowany świat, bez swojego Sheparda, którego
zabiłeś pod koniec gry. :D

Przeczytaj cytat, który podałem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skoro tak, to ten "wielki ficzer" że Shepard może zginąc w Me2, nie ma sensu. Jak zginę to sobie stworze Sheparda z save''a, który ma za przeproszeniem w dupie finał ME2? Rozwiązanie te nie pociąga konsekwencji związanej ze śmiercią głownego bohatera, przynajmniej ja to tak zrozumiałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj mój cały post, a dowiesz się że się nie pomyliłem. Bo wyraźnie napisałem że trzeba będzie stworzyć od początku Sheparda. A w tym cytacie co podałeś, chodziło mi że import save''ów da wszystko oprócz Sheparda, co jest logiczne bo trzeba go stworzyć od początku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdzie muszą być umieszczone sejfy z jedynki żeby miały wpływ na dwójkę? W sensie wywaliłam ME1 całkowicie z dysku łącznie z sejfami, ale mam je w innym miejscu i nie wiem gdzie teraz je wrzucić :P A w ogóle to wygrałam ME2 i możecie mi gratulować :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować