Zaloguj się, aby obserwować  
Diagoras

Mass Effect 2

8089 postów w tym temacie

/ciach/
Z tego co wiem to w ME2 achievmenty się nie zapisują, po ponownym zainstalowaniu me2, czy formacie komputera.
Z me1 pamiętam, że jak się wgrywało save to wszystkie achievmenty też się aktualizowały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2010 o 22:47, Exelius napisał:

/ciach/
Z tego co wiem to w ME2 achievmenty się nie zapisują, po ponownym zainstalowaniu me2,
czy formacie komputera.
Z me1 pamiętam, że jak się wgrywało save to wszystkie achievmenty też się aktualizowały.


Dobra, już dałem radę. Oto link, do tematu na forum bioware''u, w którym jest wyjaśnione co i jak trzeba zrobić, żeby odzyskac achievmenty: http://social.bioware.com/forum/1/topic/106/index/1179715
Po angielsku, ale raczej każdy średnio zaawansowany sobie poradzi. Dodam, że jest to post użytkownika o nicku skan5.

PS. Może ktoś dokleji do tematu tego linka, bo może ktoś tu jeszcze kiedyś wpaść z usuniętymi achievmentami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak osiągnąć limit 200% w Kainie? Mam 5 ulepszeń, ekstra bonus z pancerza N7 i mam max 184%. Jakiś bug, czy konieczne jest zdobycie 6 ulepszeń amunicji broni ciężkiej, czyli włącznie z upgradem z "prawej" ścieżki z Ceny Zemsty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.04.2010 o 09:45, Siriondel napisał:

/ciachu ciachu/

Z tego co wczoraj wyczytałem jest 5 ulepszeń na amunicje do broni ciężkiej + Zaeed razem 6.
Do tego jeszcze bierzesz opaskę (bonus pancerza), dla Sheparda, która zwiększa pojemność broni cięzkich o dodatkowe 10%. Po zdobyciu tego wszystkie da rade wystrzelić nawet 2 razy Cainem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Za nic w świecie nie mogę sobie przypomnieć gdzie , w jakiej misji zdobywa się ulepszenie do celności w karabinach szturmowych. Ktoś z Was może wie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.04.2010 o 16:29, xkarionx napisał:

Za nic w świecie nie mogę sobie przypomnieć gdzie , w jakiej misji zdobywa się ulepszenie
do celności w karabinach szturmowych. Ktoś z Was może wie?

Nigdzie się tego nie zdobywa. Badania odblokowują się zaś same po zdobyciu trzech ulepszeń obrażeń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.04.2010 o 14:07, xkarionx napisał:

Nawet mozliwe bo znalazlem wlasnie gdzies ze koles zdobył to po zdobyciu 8/10 towarzyszy.


Specjalne ulepszenia broni są po 2 na broń i wymagają odpowiednio 2 i 4 podstawowych ulepszeń broni. Zresztą one pokazują się w ulepszeniach zwiększeniu obrażeń o 10% i 30%. Celność karabinu wymagała chyba 4 podstawowych karabinowy i nie powinno być z tym problemów

Spoiler

(ja znalazłem 6/5, bo dodatkowe było w misji lojalnościowej Zeada)

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra, udało się załatwić głównego protagonistę, wykonując wszystkie misje lojalnościowe (

Spoiler

poza Legionem, którego sprzedałem

). Strasznie dziwnie się gra pod to zakończenie, trzeba umyślnie robić głupka z komandora, by podejmował nieuzasadnione niczym decyzje.

Sytuacja wyglądała tak:
Lojalni - Kasumi, Jacob, Mordin, Grunt, Jack, Garrus
Normalni - Samara, Miranda, Zaeed, Tali, Thane
Spoiler

Legion oddany Cerberusowi, ale sądzę, że z nim też by mi się udało, bo chyba nie wnosi zbyt wiele do Hold the Line score.



- spartolone cztery misje lojalnościowe, które można spartolić
- obrona Jack podczas kłótni między nią i Mirandą
- żadnych ulepszeń statku

Misja samobójcza:
Spoiler

- na dzień dobry trzy ofiary - Jack, Kasumi i Thane
- specjalista techniczny - Garrus (ginie)
- dowódca drugiej drużyny - Jacob
- biotyk - Samara
- do drużyny zabrany Grunt i Mordin, Grunt ginie.
- eskorta - Tali (ginie)
- drugi dowódca drugiej drużyny - Zaeed (ginie)
- Hold the Line - Mordin i Jacob (mimo tego że obaj są lojalni, obaj zginęli... na szczęście ;P)
- finałowa walka - Samara i Miranda (giną)
- Shepard - heh, jak widać, mimo swoich umiejętności, nie umie dobrze się podciągać pod silnym ostrzałem, co go zgubiło :)


Mimo "dziwności" rozgrywki epilog naprawdę zrywa spodnie. Warto przejść grę jeszcze raz, by zobaczyć to ekranie własnego monitora/TV. Polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.04.2010 o 14:41, xkarionx napisał:

Czyli Wszyscy zgineli?

Tak,

Spoiler

jeśli chcesz, żeby Shepard przeżył muszą przeżyć 2 osoby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.04.2010 o 13:44, Siriondel napisał:

Dobra, udało się załatwić głównego protagonistę


Antagonistę :)
Protagonista to bohater ;)

EDIT:
Ah, sorki, nieważne. Kawałek posta przeskoczyłem i nie załapałem całości. Zwracam honor ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.04.2010 o 14:45, xkarionx napisał:

/ciach/

Nie ja tylko Siriondel,

Spoiler

ja nie jestem w stanie uśmiercić Sheparda i całej drużyny :/


Więc brawa dla niego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1)

Spoiler

Ja uratowałem wszystkich oprócz salariańskiego doktorka, ale tym razem uda mi się uratować wszystkich.


2)
Spoiler

Co do ulepszenia zmniejszającego rozrzut i zwiększającego celność to mieliscie racje zdobędzie się go gdy zbierze się dość ulepszeń do broni.


3) Mojim ulubionym towarzyszem jest Thain,
Spoiler

ma zajebistą pamięć i misję lojalnościową.

a na misje najbardziej lubie zabierać grunta jest bardzo dobry na małe i średnie odległości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W sumie nic specjalnego, po prostu trzeba wiedzieć, jakie są konsekwencje konkretnych decyzji, jak z każdą inną grą, z tym, że decyzje są nieco inne :P Całość zagrałem Żołnierzem na Twardzielu, przy okazji rozgrywając moją najszybszą w historii walkę z finałowym bossem w grze RPG (

Spoiler

2xKain+3 strzały z Wdowy położyły Human-Reapera, trwało to trochę ponad minutę

). Szkoda, że coś takiego jest możliwe, toż to niedopuszczalne w RPG, szczególnie bez możliwości przegrindowania postaci. cRPG rulez ;)

Co do uwagi Exeliusa, to mniemam, że chodzi o kwestię... sumienia, nie umiejętności - też czułem to brzemię cały czas, a gdy
Spoiler

musiałem słuchać wyrzutów Tali po specjalnie schrzanionej misji na Alarei, aż mnie ściskało

:) Ale przemogłem się, chęć zobaczenia zakończenia wygrała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować