Zaloguj się, aby obserwować  
Diagoras

Mass Effect 2

8089 postów w tym temacie

Spoiler

Powiedzcie mi czemu Jack nie jest lojalna po wykonaniu jej misji ?? Czyżby miało na to wpływ moje zachowanie między dwoma załogantkamii zaraz po tej misji ?? Nie mogłem wybrać żadnej wypowiedzi dobrej/złej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jesteś pewien że nie jest lojalna (wciąż ma zablokowaną umiejętność specjalną i odmienny pancerz)?

Spoiler

Może jedynie nie chce z Tobą rozmawiać po tym jak poparłeś Mirandę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

We wszystkich przypadkach kłótni między członkami drużyny strona, której nie popierasz zawsze traci swoją lojalność, choć zachowuje strój i moc (jeżeli samą misję lojalnościową ukończyłeś ze skutkiem pozytywnym). Opcje są dwie - albo podczas kłótni wybierasz opcję Paragon/Renegade, a jeśli Ci brakuje punktów, możesz porozmawiać z członkiem drużyny na osobności i odzyskać lojalność poprzez opcję dialogową później, kiedy uzbierasz wystarczającą ilość punktów - oczywiście wymagany próg jest wtedy znacznie wyższy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.06.2010 o 00:25, Siriondel napisał:

We wszystkich przypadkach kłótni między członkami drużyny strona, której nie popierasz
zawsze traci swoją lojalność, choć zachowuje strój i moc (jeżeli samą misję lojalnościową
ukończyłeś ze skutkiem pozytywnym). Opcje są dwie - albo podczas kłótni wybierasz opcję
Paragon/Renegade, a jeśli Ci brakuje punktów, możesz porozmawiać z członkiem drużyny
na osobności i odzyskać lojalność poprzez opcję dialogową później, kiedy uzbierasz wystarczającą
ilość punktów - oczywiście wymagany próg jest wtedy znacznie wyższy.


No to chyba tak się to stało. Bo strój ma na pewno :D I potem jak poszedłem porozmawiać z Jack to miała dwie opcje Paragon/renegade ale nie mogłem ich użyć :D Z czasem użyje jak uzbieram te punkty. Musze poinwestować w tą umiejętność co mi zwiększa obie te "postawy". I właśnie za to kocham ME2, tyle opcji, tyle możliwości i w końcu widać że nasze decyzje mają jakieś skutki.

BTW. Jak gramy NIE zaimportowaną postacią to jakie są ustalone decyzje to co podjęliśmy sami jak gramy importowaną postacią. Pytam się bo sam gram importowaną z ME1.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.06.2010 o 09:44, Kerigun napisał:

BTW. Jak gramy NIE zaimportowaną postacią to jakie są ustalone decyzje to co podjęliśmy
sami jak gramy importowaną postacią. Pytam się bo sam gram importowaną z ME1.


Zmiany dotyczą tylko decyzji z ME1. Losu rady i tego kto zginął na Virmirze w fabryce klonów. Grając zaimportowaną postacią spotykamy też kilku starych znajomych jak np. Helenę Blake albo tą asari, która była przetrzymywana przez Toriana. W sumie wielkich zmian nie ma, no chyba, że bardzo Ci na radzie zależy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gra nową postacią jest IMO beznadziejna. Cała przyjemność z poznawania wydarzeń, konsekwencji i dialogów wynikających z działań Shepard w ME idzie w diabły, nawet jeżeli są to pierdoły w stylu komentarza w wiadomościach o Hannah Shepard. Już lepiej zaimportować sobie czyjąś postać stąd http://www.masseffect2faces.com/
i mieć kompletne doświadczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.06.2010 o 09:44, Kerigun napisał:

BTW. Jak gramy NIE zaimportowaną postacią to jakie są ustalone decyzje to co podjęliśmy
sami jak gramy importowaną postacią. Pytam się bo sam gram importowaną z ME1.


Jeśli chodzi Ci o konkretne decyzje to ustalone domyślnie są tak:

Spoiler

Rada nie żyje
Wrex nie żyje
Królowa Rakni nie żyje
Na Virmire uratowana zostaje Ashley jeśli w ME2 wybierasz faceta, Kaidan jeśli w ME2 wybierasz kobietę.


I jeszcze kilka innych mniej ważnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.06.2010 o 11:27, Siriondel napisał:

Gra nową postacią jest IMO beznadziejna. Cała przyjemność z poznawania wydarzeń, konsekwencji
i dialogów wynikających z działań Shepard w ME idzie w diabły, nawet jeżeli są to pierdoły
w stylu komentarza w wiadomościach o Hannah Shepard. Już lepiej zaimportować sobie czyjąś
postać stąd http://www.masseffect2faces.com/
i mieć kompletne doświadczenie.

Ja jak zobaczyłem, jak szwagier grał postacią nie zaimportowaną z me1 to gra mi się, aż pusta wydawała, szczególnie Illum, Omega.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moja zaimportowana postać ma dokładnie wszystko na odwrót :D Grałem standardowym komandorem Shephardem :D U mnie to tak wygląda po imporcie:

Spoiler

Wrex żyje i ma się dobrze, jest przywódcą klany :D
Królowa Rakni żyje i dostałem od niej pozdrowienia na Ilium
U mnie zginęła Ashley :D Gram facetem i spotkałem Kaidan''a :D
Podobało mi się jeszcze sposób w jaki określamy kto został radnym :D



A co do tego czy rada żyje bądź nie to teoretycznie nie ma znaczenia to w grze. W praktyce wiemy że są i inaczej się patrzy na całą rozgrywkę. Przynajmniej ja to tak odczuwam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest fajna promocja na gramie i chciałem grę zakupić. Wyszedł już patch umożliwiający "kinowe" ustawienie lokalizacji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.06.2010 o 18:32, damlon napisał:

Jest fajna promocja na gramie i chciałem grę zakupić. Wyszedł już patch umożliwiający
"kinowe" ustawienie lokalizacji?

Jeśli chodzi o ustawianie w menu gry to nic mi o tym nie wiadomo, a podmieniając nazwę kilku plików, jak to opisano w przypiętym poście można już od premiery.;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam
Wiec grałem w jedynkę a jak jest z dwójką ? Jak fabuła , misje itd ? Co się zmieniło na lepsze a co na gorsze ? Na ile godzin starczy gra i jak jest z dodatkami do 2 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.06.2010 o 20:06, karolekx23x napisał:

Witam
Wiec grałem w jedynkę a jak jest z dwójką ? Jak fabuła , misje itd ? Co się zmieniło
na lepsze a co na gorsze ? Na ile godzin starczy gra i jak jest z dodatkami do 2 ?


Zmian na lepsze jest wiele, chociaż ME1 był (i jest) dobrą grą. Ogólnie usprawniono rozgrywkę, jest więcej gadżetów typowych dla RPG (personalizacja pancerza, kajuty). Duże możliwości rozwoju uzbrojenia i ogólnie tego co nas otacza. Jedyne co mi się wydaje to jakby rozwój postaci był trochę biedniejszy niż ten z ME1. A co do długości, grę mam od zeszłego piątku, mam nabite ponad 25 h grania i końca nie widzę :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

karolekx23x- gra ma lepszy gameplay(więcej akcji, wymiany ognia są bardzo efektowne) chociaż według mnie trochę fabuła gorsza niż w jedynce, no i nie ma jakiegoś "wielkiego złego"(banda bezimiennych ufoków i ich wódz(nie mówię więcej aby nie spojlować)) ale ogólnie warto kupić dwójkę która jest według mnie lepsza od jedynki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja mam taki mały problem. Ogólnie wszystkie misje poboczne wykonałem bez pomocy zewnętrznej (solucje/poradniki) ale z jednym mam problem:

Spoiler

Podczas jednej z misji na Cytadeli znalazłem "podrobione dokumenty". Wyskoczyła mi dzięki temu misja że mam kogoś znaleźć co z nich będzie mógł skorzystać. Przeszedłem Cytadele wzdłuż i wszerz i nikogo nie znalazłem. Ktoś wie coś o tej mini misji ?? Gdzie tego ktosia znajdę ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spoiler

Koło schodów znajdujących się blisko sklepu z przyprawami siedzą dwie Asarianki rozmawiające o tym że kontrola nie chce ich przepuścić, możesz albo sprzedać im dokumenty albo przekonać gryzipiórka(ę) że nie wyglądają na gethy.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sprostowanie do wyjaśnienia Karharota -

Spoiler

asari pojawią się dopiero po wykonaniu misji Grzechy Ojca - będącej misją lojalnościową Thane''a

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować