Zaloguj się, aby obserwować  
Diagoras

Mass Effect 2

8089 postów w tym temacie

Spoiler

Co do pierwszego pytanie to przeżywalność członków Twojej załogi zależy od trzech czynników:
a) Wykupienie ulepszeń statku - bez nich część towarzyszy zginie podczas bitwy w przestrzeni
b) Lojalności towarzyszy
c) Doboru odpowiednich osób do odpowiednich zadań - Drugą drużyną powinien dowodzić ktoś kto ma w tym doświadczenie (np. Miranda), do otwarcia drzwi trzeba wysłać kogoś kto wie jak to zrobić (Tali) a barierę biotyczną powinna podtrzymywać najlepsza dostępna biotyczka (Samara) itp. Wybranie wszystkich opcji poprawnie sprawi że cała drużyna przeżyje, każdy błąd będzie natomiast kogoś kosztował życie.
Natomiast co do romansów to można zacząć więcej niż jeden w -pewnym momencie będziesz jednak musiał dokonać wyboru bo doprowadzić do końca można tylko jeden wątek miłosny (Kelly rezygnuje sama z siebie jeśli tylko masz romans z kimś innym)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.07.2010 o 16:42, hunterPL napisał:

1,5GB RAMu
GeForce 7800 GT - 256 MB
AMD Athlon 64 3200+

To poczytaj na czym ja właśnie sobie gram (żadnych zacięć itp.)
2 GB RAM
Radek 1950GT
Athlon XP 2500+ (@1833 MHz)
Można z powodzeniem założyć, że jest to najsłabszy sprzęt z jakim gra współpracuje. I robi to bardzo dobrze. Gra działa o niebo lepiej niż ME 1.
Warunkiem jest zainstalowanie patcha 1.02. Najlepiej przed pierwszym uruchomieniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.07.2010 o 13:36, le2enda napisał:

A dlaczego w zasadzie CDP nie jest już polskim dystrybutorem dwójki?

Pewnie dlatego, że BioWare zostało wykupione przez EA, a ten ma w zwyczaju sam wydawać swoje gry (ME1 wydane było przez CDP, bo umowa o tym była wcześniej niż wykupienie BW).;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.07.2010 o 13:40, cichy10 napisał:

> A dlaczego w zasadzie CDP nie jest już polskim dystrybutorem dwójki?
Pewnie dlatego, że BioWare zostało wykupione przez EA, a ten ma w zwyczaju sam wydawać
swoje gry (ME1 wydane było przez CDP, bo umowa o tym była wcześniej niż wykupienie BW).;]


Szkoda, bo wydanie CDP była takie... pełniejsze. A jeszcze ta polonizacja. Miranda brzmi jak skrzecząca żaba, a Shepard moim zdaniem utracił klimat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.07.2010 o 13:48, le2enda napisał:

Szkoda, bo wydanie CDP była takie... pełniejsze. A jeszcze ta polonizacja. Miranda brzmi
jak skrzecząca żaba, a Shepard moim zdaniem utracił klimat.


Prawda. Dlatego grałem z angielskim dubbingiem. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kilka pytań wyprzedzających. Jak już pisałem idę pierwszy raz od zera na insane i bez żadnych DLC (żeby było trudniej) i choć gra mi się fajnie, to 120 godzin już zeszło ponieważ robię wszystko co się da łącznie z tym głupim i nużącym skanowaniem planet (co jest dla mnie sporo nudniejsze niż mako). Jak na razie kompletowałem załogę i olewałem wszystkie zadania lojalnościowe (tych przyłączonych), żeby całą drużynę podnosić równomiernie. Co może akurat nie jest korzystne, ale tego jeszcze nie wiem.

Pewnie większość pytań była już zadana, ale jakoś nie wszystko mogę znaleźć.
Pytania z serii "was is das".
1. Zauważyłem, że warto zbierać mapy gwiezdne bo wtedy mam więcej układów do odwiedzenia. Czy znajdę więcej map niż 4 na Illium? Proszę o nie spoilerowanie, tylko "tak/nie".\
2. Rybki. Czy warto napychać akwarium kolejnymi gatunkami? Zakładając oczywiście, że będę je karmił lub zaprzęgnę do tego niewolnicę Kelly. No i czy rybki nie zeżrą się wzajemnie? Czy przydadzą się do czegoś innego niż wystrój kajuty?
3. Modele statków. Czy mogą się przydać do czegokolwiek? Czy coś dzieje się jeżeli wykupi się wszystkie? Albo gdzie to cholerstwo stoi w SR2?
4. Boo, czyli kosmiczny chomik. Czy będzie miał jakiekolwiek znaczenie w fabule?
5. Żarcie w sklepach. Jaki sens kupowania?

Kilka spostrzeżeń. Może mi ktoś rozjaśni czy są prawidłowe:
1. Na poziomie insane biotyk jest prawie bezbronny ponieważ żeby użyć na kimkolwiek swoich mocy musi najpierw zdjąć bariery/tarcze/pancerze. Czyli zanim cokolwiek zrobi to albo już jest po walce, albo będzie kandydatem do żelowania.
2. Jedyne postacie jakie mogą zdejmować osłony, to Miranda i Thane (jak napisałem olałem DLC). Oznacza to, że dla osoby technicznej (technik, szpieg, biotyk/technik) przynajmniej jedna z tych postaci jest w drużynie istotna. Są jakieś inne rozwiązania problemu zdejmowania osłon przeciwnikom bez narażania się na ostrzał?
3. Mirandę zawsze fiksuję gdzieś daleko z tyłu ponieważ głupia pinda pcha się zawsze pod lufy przeciwników jak jakiś szturmowiec. Jest na to jakiś inny sposób? Poza nie zabieraniem jej oczywiście.
4. Często biorę ze sobą Tali ponieważ i moja postać i ona mamy hakowanie, do tego z robotów od razu ściągam pancerze za pomocą Thane lub Mirandy i masowo kieruję roboty na przeciwników. Jest z tego kupa radochy kiedy oni się ze sobą miotają, a ja odstrzeliwuję tyłki biotykom tym łatwiej im większe metalowe paskudztwo z nimi idzie. To dlatego walki zajmują mi trochę więcej czasu niż powinny.
Czy wykombinował ktoś równie łatwy myk na biotyków/zbieraczy?
5. Broń ciężka nie jest dla mnie jakoś mocno użyteczna (na insane). Mało pocisków, trudniej celować, łatwiej oberwać i efekty nie wyróżniają się zbytnio skutecznością. Czy komuś z was udało się wyhaczyć najlepsze efekty konkretnych rodzajów tych broni w zależności od rodzajów przeciwników?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. Z tego co wiem to nie.
2. Nie, tylko ozdoba.
3. Za zebranie wszystkich nie ma nic, chyba nawet achievmenta. A znajdują się w twojej kajucie, w gablocie na wprost komputera.
4. Nie, easter egg.
5. Z tego co kojarzę do żarcie można dostać tylko w jednym sklepie na Cytadeli. Potrzebne jest do questa dla

Spoiler

szefa kuchni na Normandii

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.07.2010 o 14:21, Olamagato napisał:

Kilka spostrzeżeń. Może mi ktoś rozjaśni czy są prawidłowe:
1. Na poziomie insane biotyk jest prawie bezbronny ponieważ żeby użyć na kimkolwiek swoich
mocy musi najpierw zdjąć bariery/tarcze/pancerze. Czyli zanim cokolwiek zrobi to albo
już jest po walce, albo będzie kandydatem do żelowania.


Na poziomie Insenity praktycznie grę solowałem biotykiem. Heavy Shockweave + Reave i jesteś jak czołg.

Dnia 13.07.2010 o 14:21, Olamagato napisał:

2. Jedyne postacie jakie mogą zdejmować osłony, to Miranda i Thane (jak napisałem olałem
DLC). Oznacza to, że dla osoby technicznej (technik, szpieg, biotyk/technik) przynajmniej
jedna z tych postaci jest w drużynie istotna. Są jakieś inne rozwiązania problemu zdejmowania
osłon przeciwnikom bez narażania się na ostrzał?


Najlepszy do ściągania osłon/pancerzy jest Reave + Warp. Harbingera na poziomie Insanity zdejmuje w ciągu 3-5 sekund.

Dnia 13.07.2010 o 14:21, Olamagato napisał:

3. Mirandę zawsze fiksuję gdzieś daleko z tyłu ponieważ głupia pinda pcha się zawsze
pod lufy przeciwników jak jakiś szturmowiec. Jest na to jakiś inny sposób? Poza nie zabieraniem
jej oczywiście.


Wydawanie rozkazów. Q+E FTW ;)

Dnia 13.07.2010 o 14:21, Olamagato napisał:

Czy wykombinował ktoś równie łatwy myk na biotyków/zbieraczy?


Warp + Reave ;)

Dnia 13.07.2010 o 14:21, Olamagato napisał:

5. Broń ciężka nie jest dla mnie jakoś mocno użyteczna (na insane). Mało pocisków, trudniej
celować, łatwiej oberwać i efekty nie wyróżniają się zbytnio skutecznością. Czy komuś
z was udało się wyhaczyć najlepsze efekty konkretnych rodzajów tych broni w zależności
od rodzajów przeciwników?


Arc Projector z DLC darmowego, nie ma lepszej broni. Olbrzymi DMG + razi kilka przeciwników na raz. W najgorszym wypadku dwa strzały i jesteś w stanie rozłożyć grupę sześciu przeciwników.

Tak czy owak właśnie udało mi się przeleźć po raz drugi ME2, tym razem na 100%, niestety zajęło mi to 28H i maksymalnie udało się wbić 27 lvl, chociaż wszystko zrobione.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.07.2010 o 14:05, Feallan napisał:

> Szkoda, bo wydanie CDP była takie... pełniejsze. A jeszcze ta polonizacja. Miranda
brzmi
> jak skrzecząca żaba, a Shepard moim zdaniem utracił klimat.

Prawda. Dlatego grałem z angielskim dubbingiem. :)


A jak się ma jedynka polska do angielskiej? Słyszałem, że u nas więcej przekleństw... A nie miałem okazji sam sprawdzić bo dopiero nie dawno kupiłem ME i jak skończyłem to akurat była promocja dwójki w EA Store... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.07.2010 o 15:14, le2enda napisał:

A jak się ma jedynka polska do angielskiej? Słyszałem, że u nas więcej przekleństw...
A nie miałem okazji sam sprawdzić bo dopiero nie dawno kupiłem ME i jak skończyłem to
akurat była promocja dwójki w EA Store... :)


Specem nie jestem, bo mało słuchałem polskiej jedynki - ale w zdubbingowanej wersji (druga płyta) przekleństw jest o wiele więcej. Najlepsze jest to, że w wersji kinowej ich nie widziałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z dwoma DLC z Overlord i Kasumi Stolen Memory.Gdy próbuję je zainstalować wczytuje się okienko z weryfikacją i gdy wczyta do 100% znika i nic się nie dzieje,a powinien ukazać się instalator.Jak mam zainstalować te DLC?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.07.2010 o 18:48, Szeryf1592 napisał:

Mam problem z dwoma DLC z Overlord i Kasumi Stolen Memory.Gdy próbuję je zainstalować
wczytuje się okienko z weryfikacją i gdy wczyta do 100% znika i nic się nie dzieje,a
powinien ukazać się instalator.Jak mam zainstalować te DLC?

Spróbuj uruchomić plik exe jako administrator.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.07.2010 o 14:45, 4ny4 napisał:

Najlepszy do ściągania osłon/pancerzy jest Reave + Warp. Harbingera na poziomie Insanity
zdejmuje w ciągu 3-5 sekund.

A nie wiesz czasem jak to w polskiej wersji brzmi? Bo zainstalowałem najpierw PL i nie chce mi się przeinstalowywać tylko po to, żeby sprawdzić.

Dnia 13.07.2010 o 14:45, 4ny4 napisał:

Wydawanie rozkazów. Q+E FTW ;)

To oczywiste. Ale wystarczy abym raz zapomniał, a wtedy Miranda zalicza bluescreen. :)
A ta gra ma to do siebie, że jak chwilowo wybiję wszystkich przeciwników, to wtedy wszyscy olewają rozkazy i włażą mi za plecy.
A co do śmierci, to dziwne dla mnie jest to, że nikt inny drużyny nie pcha się tak na łono Abrahama jak ona.
Tak jakby miała jakiś skrypt nadgorliwości. A jak to wiadomo gorsze od faszyzmu. ;)

Dnia 13.07.2010 o 14:45, 4ny4 napisał:

Arc Projector z DLC darmowego, nie ma lepszej broni.

Jak napisałem nie użyłem w ogóle DLC ponieważ gram zawsze offline. A grę odpalałem gdy była jeszcze wersja 1.01, która nie pozwalała wczytać zapisu bez podłączenia się do sieci. A to mnie wybitnie wnerwiło.
Poza tym z zasady nie cierpię DLC bo to nic innego jak DRM na własne podjudzone życzenie. Szczególnie te darmowe.

Dnia 13.07.2010 o 14:45, 4ny4 napisał:

Tak czy owak właśnie udało mi się przeleźć po raz drugi ME2, tym razem na 100%, niestety
zajęło mi to 28H i maksymalnie udało się wbić 27 lvl, chociaż wszystko zrobione.

Raczej nie wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.07.2010 o 18:53, Exelius napisał:

> Mam problem z dwoma DLC z Overlord i Kasumi Stolen Memory.Gdy próbuję je zainstalować

> wczytuje się okienko z weryfikacją i gdy wczyta do 100% znika i nic się nie dzieje,a

> powinien ukazać się instalator.Jak mam zainstalować te DLC?
Spróbuj uruchomić plik exe jako administrator.

Nic to nie daje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.07.2010 o 19:26, Olamagato napisał:

Jak napisałem nie użyłem w ogóle DLC ponieważ gram zawsze offline. A grę odpalałem gdy
była jeszcze wersja 1.01, która nie pozwalała wczytać zapisu bez podłączenia się do sieci.
A to mnie wybitnie wnerwiło.
Poza tym z zasady nie cierpię DLC bo to nic innego jak DRM na własne podjudzone życzenie.
Szczególnie te darmowe.


Skoro nie chcesz DLC to pozostaje bodajże tylko i wyłącznie wyrzutnia rakiet z automatycznym namierzaniem, bo granatnik to raczej kiepski pomysł.

Dnia 13.07.2010 o 19:26, Olamagato napisał:

Raczej nie wszystko.


Wszystkie questy główne, poboczne, anomalie, wszystkie systemy odwiedzone, wszystkie upgrade''y opracowane, wszyscy członkowie lojalni, wszyscy powrócili żywi więc raczej wsio. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.07.2010 o 19:26, Olamagato napisał:

Jak napisałem nie użyłem w ogóle DLC ponieważ gram zawsze offline. A grę odpalałem gdy
była jeszcze wersja 1.01, która nie pozwalała wczytać zapisu bez podłączenia się do sieci.
A to mnie wybitnie wnerwiło.


Nie pozwalała??? A ja to na 1.01 zrobiłem kilka razy, jestem pewien.

Dnia 13.07.2010 o 19:26, Olamagato napisał:

Poza tym z zasady nie cierpię DLC bo to nic innego jak DRM na własne podjudzone życzenie.
Szczególnie te darmowe.


Wcale nie jest darmowe. Gdyby było, to by nie sprawdzało swojej "autentyczności".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować