Zaloguj się, aby obserwować  
Diagoras

Mass Effect 2

8089 postów w tym temacie

Mi się jednak wydaje, że twórcy zwyczajnie uznali, że żołnierzowi taka broń jest zbędna. No i raczej słusznie, bo ani to karabin szturmowy, ani ciężki pistolet, taki półśrodek. A skoro żołnierz ma na wyposażeniu obie wcześniej wymienione bronie to ja przynajmniej nie widzę powodu by miał korzystać z pistoletu maszynowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Idąc tym tropem teoretycznie zbędny jest też mu pistolet bo w końcu na krótkim dystansie lepszy jest shotgun, na średnim karabin szturmowy a na długim snajperka. Mój żołnierz pistoletem bawił się jedynie w cut-scenkach w których z niewiadomych przyczyn sięgał właśnie po tą broń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tu się akurat nie zgodzę. Ciężki pistolet na lepiej opancerzonych przeciwników (jak Kroganie) jest na średni dystans idealny, no i ładnie z niego wchodzą headshoty. Shotgun ma niestety w tej grze tak wielki rozrzut, że ja osobiście używałem go tylko do rozczłonkowywania zombie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do broni, to po jedynce myślałem, że tutaj najlepszy jest karabin szturmowy. I niezły błąd popełniłem, bo snajperka po prostu wymiata. Ta pierwsza, bo druga szybkostrzelna ale ma słabą moc....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.07.2010 o 21:18, le2enda napisał:

Co do broni, to po jedynce myślałem, że tutaj najlepszy jest karabin szturmowy. I niezły
błąd popełniłem, bo snajperka po prostu wymiata. Ta pierwsza, bo druga szybkostrzelna
ale ma słabą moc....


Jak dostaniesz w łapki Wdowę to dopiero będziesz zachwycony :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.07.2010 o 21:41, nov_pl napisał:

Jak dostaniesz w łapki Wdowę to dopiero będziesz zachwycony :)


Własnie słyszałem, o niej ale nie wiem gdzie ją można znaleźć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.07.2010 o 21:55, le2enda napisał:

> Jak dostaniesz w łapki Wdowę to dopiero będziesz zachwycony :)

Własnie słyszałem, o niej ale nie wiem gdzie ją można znaleźć...

Nie bój żaby, znajdziesz ją. Nie musisz jej szukać nawet, po prostu dostajesz ją podczas pewnej misji (będziesz miał do wyboru trzy mocne pukawki, jedną z nich będzie właśnie Wdowa)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.07.2010 o 21:55, le2enda napisał:

> Jak dostaniesz w łapki Wdowę to dopiero będziesz zachwycony :)

Własnie słyszałem, o niej ale nie wiem gdzie ją można znaleźć...

W dalszej części gry :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.07.2010 o 21:41, nov_pl napisał:

Jak dostaniesz w łapki Wdowę to dopiero będziesz zachwycony :)

Używam, ale nie jestem do końca zachwycony. Każda broń ma jakieś zalety i wady, a ta ma tę wadę, że jest ciężka i w efekcie Shepard rusza się jak mucha w zupie. Pewnie z tego samego powodu nie jest tak stabilna jak ta snajperka na 10 strzałów. O ile tamtą *nigdy* nie pudłowałem i *zawsze* trafiałem między oczy lub prosto w czubek głowy, to wdową zmarnowałem już 4-5 pocisków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Otóż to. Sprawdza się ukuta przeze mnie myśl, że dla Szpiega tylko i wyłącznie Żmija, ze względu na lekkość i szybkostrzelność. Mniejszy DPS, ale - cóż, Szpieg nie jest postacią od metody "tank rush". Potrzeba precyzji, a przy używaniu Zmiji jedno pudło to strata niewielka. Pudło przy Wdowie to utrata cennego pocisku a przede wszystkim sekund.
Dlatego Wdowa nadaje się tylko dla żołnierza, który jednocześnie minimalizuje ryzyko chybienia jak i zwiększa i tak duży dmg za pomocą Skoku Adrenaliny, szczególnie podwyższonego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Pozwolę sobie zmienić temat i wyskoczyć z takim pytaniem - czy istnieje już sposób na angielskie dialogi w polskiej wersji ME2 na Xboxa? Chciałbym osiągnąć taki sam efekt, jak w przypiętym poście, ale nie wiem jak to zrobić (o ile jest to w ogóle możliwe).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Ta pierwsza, bo druga szybkostrzelna

Dnia 17.07.2010 o 21:18, le2enda napisał:

ale ma słabą moc....


Dla mnie lepsza była ta druga :) Headshoty ciągle się strzelało i taka słaba nie była. Po za tym nie było problemu z amunicją

Ale Wdowa i tak wymiata :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.07.2010 o 23:39, Noristias napisał:

Witam. Pozwolę sobie zmienić temat i wyskoczyć z takim pytaniem - czy istnieje już sposób
na angielskie dialogi w polskiej wersji ME2 na Xboxa? Chciałbym osiągnąć
taki sam efekt, jak w przypiętym poście, ale nie wiem jak to zrobić (o ile jest to w
ogóle możliwe).


Tu masz temacik na social.bioware, są wypisane wszystkie możliwe opcje "moddingu" na X''a.

http://social.bioware.com/forum/1/topic/103/index/2277020/1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ha. Ja dwójkę już skończyłem więc przeoczyłem... Trudno za drugim razem znajdę.

Jakich broni może używać adept i technik?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.07.2010 o 00:56, Exelius napisał:

Tu masz temacik na social.bioware, są wypisane wszystkie możliwe opcje "moddingu" na
X''a.

http://social.bioware.com/forum/1/topic/103/index/2277020/1


A jesteś pewien, że tam znajdę informację jak to zrobić? Bo osobiście nie chcę czytać całego wątku, tylko po to żeby się dowiedzieć, że moje marzenie się nie spełni ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.07.2010 o 23:36, Siriondel napisał:

Otóż to. Sprawdza się ukuta przeze mnie myśl, że dla Szpiega tylko i wyłącznie Żmija,
ze względu na lekkość i szybkostrzelność.

Nie do końca się z tym zgodzę. Zależy to po prostu od rodzaju przeciwnika. Na biotyków żmija jest bardzo dobra, ale już na roboty nie bardzo.

Dnia 17.07.2010 o 23:36, Siriondel napisał:

Pudło przy Wdowie to utrata cennego pocisku a przede wszystkim sekund.

Dla mnie snajperka, której nie trzeba przeładowywać, to nie snajperka. Pomijając już to, że skonstruowanie takiej broni nie jest możliwe bo nie da się pogodzić ogromnej prędkości początkowej pocisku (czyli efekt natychmiastowy) z brakiem odrzutu broni. A tylko brak odrzutu gwarantowałby brak utraty celu w obiektywie i możliwość powtórnego wystrzału w to samo miejsce.
Konstrukcyjnie sprzeczne.

Dnia 17.07.2010 o 23:36, Siriondel napisał:

Dlatego Wdowa nadaje się tylko dla żołnierza, który jednocześnie minimalizuje ryzyko
chybienia jak i zwiększa i tak duży dmg za pomocą Skoku Adrenaliny, szczególnie podwyższonego.

No nie wiem. Szpieg z kamuflażem nie tylko ma spowolnienie czasu, nie tylko może przez te 6 sekund celować bez obawy o oberwanie, ale na dodatek każdy strzał daje obrażenia powiększone o 50%. Im większa siła pojedynczego strzału, tym większy dmg.
Wdowa nadaje się dla szpiega, tyle że mój wskaźnik trafień nieco się obniżył ze 100% do ~95%. :)
Przyczyną mógłby być również wzrost poziomu przeciwników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.07.2010 o 22:06, Olamagato napisał:

Nie do końca się z tym zgodzę. Zależy to po prostu od rodzaju przeciwnika. Na biotyków
żmija jest bardzo dobra, ale już na roboty nie bardzo.

Hmmm... nie tyle nie jest dobra, co na pewno słabsza od Wdowy. Jednak nie mam ochoty latać do zbrojowni co misja i męczyć się z powolnym wczytywaniem, jeżeli Żmija mimo to wystarczy. Zawsze można skrócić dystans i szarpnąć się z ciężkim pistoletem (działa też to w drugą stronę ofkors).

Dnia 18.07.2010 o 22:06, Olamagato napisał:

Dla mnie snajperka, której nie trzeba przeładowywać, to nie snajperka. Pomijając już
to, że skonstruowanie takiej broni nie jest możliwe bo nie da się pogodzić ogromnej prędkości
początkowej pocisku (czyli efekt natychmiastowy) z brakiem odrzutu broni. A tylko brak
odrzutu gwarantowałby brak utraty celu w obiektywie i możliwość powtórnego wystrzału
w to samo miejsce.
Konstrukcyjnie sprzeczne.

Być może, ale to fizyka oraz technologia współczesna, a tu mamy Mass Effect, gra, XX wiek. Odrzut może pochłaniać choćby odpowiedni efekt masy, który zresztą i tak nadaje prędkość pociskom. Do tego Żmiję jako zwykły karabin samopowtarzalny, trzeba przeładowywać.

Dnia 18.07.2010 o 22:06, Olamagato napisał:

No nie wiem. Szpieg z kamuflażem nie tylko ma spowolnienie czasu

Grałem szpiegiem i nie zauważyłem, wybacz.

Dnia 18.07.2010 o 22:06, Olamagato napisał:

nie tylko może przez te 6 sekund celować bez obawy o oberwanie, ale na dodatek każdy strzał daje obrażenia powiększone o 50%.

Żołnierz celuje bez obawy o pudło dzięki Skokowi Adrenaliny, a jego obrażenia przy strzale rosną o 140%. Jak maksymalizować, to po całości ;)

Dnia 18.07.2010 o 22:06, Olamagato napisał:

Im większa siła pojedynczego strzału, tym większy dmg.

Zgoda, tyle że z Wdowy oddajesz jeden strzał i tracisz kamuflaż, co może prowadzić do jego skrócenia, kiedy masz czyste pole na trafienie we wrażliwe miejsce i nie potrzebujesz precyzyjnego celowania. Żmija ma 13 pocisków, dzięki czemu możesz wypruć spokojnie cały magazynek. Chodzi mi o to, że Wdowa ma większy wskaźnik obrażeń na sekundę. Ale możesz w kamuflażu oddać jeden strzał na 6 - 8 sekund. Żmiją w tym samym czasie oddasz ich 13, co sprawia, że jest bardziej efektywna. No i do tego strzelasz z kamuflażu z reguły odsłoniętym (strzelanie zza osłony jest IMO trochę bez sensu), celem zaskoczenia i zalania wroga gradem kul. Używanie tu Wdowy mija się z celem, kiedy precyzyjne heady powinno się walić zza osłony, do czego żołnierz jest najlepszy, zaś kamuflaż może przeszkodzić..

Dnia 18.07.2010 o 22:06, Olamagato napisał:

Wdowa nadaje się dla szpiega, tyle że mój wskaźnik trafień nieco się obniżył ze 100%
do ~95%. :)

Ja tam jestem ślepy, nawet Wdową zdarzają mi się głupie pudła, kiedy jestem zestresowany i naciskam spust przedwcześnie. Ofkors nie chcę, by ta wypowiedź była odebrana, jako dowód na wyższość jednej klasy nad inną, bo akurat w ME2 żadna nie jest lepsza. Jedynie mój pogląd na relację klasa a dobór broni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak wiadomo, przy zabójcy w profesji agent dostajemy 100% pkt prawości.

Teraz pytanie, mając ileś tam pkt, to podwaja jednorazowo, czy dostając też za misje dostajemy podwójnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować