Zaloguj się, aby obserwować  
Diagoras

Mass Effect 2

8089 postów w tym temacie

Dnia 22.08.2010 o 22:45, NdysH napisał:

Czy nie grając w pierwszą część dużo tracę ? Spotkałem się z opinią że prawie wszystko.


Taak, baaardzo dużo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niby da się grać, ale jaki w tym sens? Pomijając rozgrywkę, w samej fabule jest dużo nawiązań do jedynki, choćby spotkanie na Horyzoncie. IMO bez znajomości jedynki nie da się należycie wczuć w historię i postać Sheparda, bo sporo emocjonalnych, nostalgicznych fragmentów zwyczajnie wtedy zwisa.

BTW mógłbyś mi odpisać w temacie z kolekcjami gier, będę wdzięczny. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spoiler

Nie. Morinth udaje swoją matkę, ubiera jej ciuszki, nawet zmienia głos na taki jak ma Samara :P. Nie ma z nią nowych rozmów poza zwykłym "Dowiedz się więcej", a w załodze nikt nie wie o zamianie. Po zakończeniu gry można zginąć próbując się z nią przespać.
IMO Samara jest ciekawsza :P.



@Arry
Spoiler

Da się :P

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2010 o 22:45, NdysH napisał:

Czy nie grając w pierwszą część dużo tracę ? Spotkałem się z opinią że prawie wszystko.


Oj sporo szczególnie dotyczy to Vrexa i Rady a poza tym kilka pobocznych Q z ME1 ma swoje rozwinięcie z ME2
via Nassana Dantius oraz koleżanka z Noverii* :)

*no akurat ten w 1-ce to jeden z głównych ale coś mi się widzi że w 3-ce będzie miało to znaczenie co w 1-ce zrobiłem z ową postacią :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2010 o 23:09, Iiyama napisał:

> Czy nie grając w pierwszą część dużo tracę ? Spotkałem się z opinią że prawie wszystko.


Oj sporo szczególnie dotyczy to Vrexa i Rady a poza tym kilka pobocznych Q z ME1 ma
swoje rozwinięcie z ME2
via Nassana Dantius oraz koleżanka z Noverii* :)

a poprzez to (nie granie w ME1) tracisz mnóstwo punktów renegata/idealisty... i sporo zabawy przy wykonywaniu misji pobocznych związanych bezpośrednio z fabułą poprzedniczki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2010 o 08:58, Lord_of_the_force napisał:

Kupiłem ostatnio Mass Effect 2 w gram.pl, ale nie mam pancerza Terminus, w każdym rzie
nie był obecny w stacji dostowywania Cerberusa. W jaki sposób mogę otrzymać do niego
dostęp?



http://masseffect.bioware.com/universe/arsenal/armor/
Też go nie mam ale nie narzekam tłumacząc sobie to tym linkiem :)

A poza tym wie ktoś jak stosować to cudo http://na.llnet.bioware.cdn.ea.com/u/f/eagames/bioware/masseffect2/resources/assets/universe/weapons/m920.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2010 o 09:18, Iiyama napisał:

Eee... jak każdą broń należy to cudo stosować. Naciskasz spust i strzelasz. Przy celowniku wyświetla Ci się ilość energii w %. Byś mógł oddać strzał, energii musi być co najmniej 100%. Lepiej nie stać za blisko celu, bo można się lekko poparzyć ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2010 o 09:40, Siriondel napisał:


Eee... jak każdą broń należy to cudo stosować. Naciskasz spust i strzelasz. Przy celowniku
wyświetla Ci się ilość energii w %. Byś mógł oddać strzał, energii musi być co najmniej
100%. Lepiej nie stać za blisko celu, bo można się lekko poparzyć ;P



Yyyy że co to to wymaga czekania aż się naładuje... no to jest powód żeby tego nie brać na finał.(jakikolwiek on nie będzie )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2010 o 09:48, Iiyama napisał:

Yyyy że co to to wymaga czekania aż się naładuje... no to jest powód żeby tego nie brać
na finał.(jakikolwiek on nie będzie )

To nie jest ładowanie takie jak myślisz. Kain nie ładuje się tak jak sobie chodzisz tu i tam, tylko kiedy znajdujesz amunicję do broni ciężkiej. Czyli np. na misję zabrałeś Kaina, choć ma 80%, czyli z niego nie strzelisz. Ale musisz go mieć, by go naładować, dzięki czemu na następnej misji będzie miał już 101%, co pozwoli Ci oddać jeden strzał i energia spadnie do 1%.

Teraz musisz znów znaleźć ogniwa, by doładować go do minimum 100%. Do tego czasu nie strzelasz. Tak, to sprawia, że właściwie pozbawiasz się broni ciężkiej, nosząc coś, czego nie wykorzystasz, ale Kain jest za potężny by mogło być inaczej. W grze jest tylko dwóch przeciwników, których Kain nie rozłoży bezpośrednim trafieniem jednym strzałem. Do tego ogromny obszar działania, który może i załatwić strzelca. Ja tam zawsze latałem z Kainem.

I uwierz mi, naładowaną do maksa broń (200%) bardziej opłaca się zabrać na finał, niż cokolwiek innego ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2010 o 10:15, Siriondel napisał:

I uwierz mi, naładowaną do maksa broń (200%) bardziej opłaca się zabrać na finał, niż
cokolwiek innego ;)

Nie spotkałem się z tą bronią, poszukam jej za drugim razem.
Swoją drogą po twoim opisie wnioskuję, ze jeden strzał rozwala te ogniwa, na rękach ostatniego bossa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2010 o 11:10, Kirabaxior napisał:

> I uwierz mi, naładowaną do maksa broń (200%) bardziej opłaca się zabrać na finał,
niż
cokolwiek innego ;)

Nie spotkałem się z tą bronią, poszukam jej za drugim razem.
Swoją drogą po twoim opisie wnioskuję, ze jeden strzał rozwala te ogniwa, na rękach ostatniego
bossa? W sensie jeden strzał dwa ogniwa na ręku.
Edit: Double sie zrobił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ta broń jest dostępna tylko z DLC dołączonego do gry (sieć Cerberusa się nazywa).
A co do ogniw... rozwalisz je z pistoletu... nie warto marnować

Spoiler

przenośnego działa atomowego

na taką pierdołę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Używaj spojlerów. Ktoś już o tym mówił.
Tak jak Arry pisze, z Kaina nie strzela się do takich głupot. Jako że można użyć go raz lub dwa na kilka misji (aż się znajdzie wystarczająco amunicji), należy wiedzieć w co się strzela - rozważnie w jakiejś cięższej sytuacji.
Ale Arry nie ma racji mówiąc, że to broń z DLC. Kain jest normalnie w podstawce i otrzymasz go automatycznie, gdy znajdziesz 3 ulepszenia amunicji do broni ciężkiej.

A co do tych

Spoiler

tub

o których wspomniałeś - tu wystarczy jedna krótka seria z pistolecika lub karabinu, by bez kłopotu rozwalić dwa za jednym zamachem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2010 o 10:15, Siriondel napisał:

I uwierz mi, naładowaną do maksa broń (200%) bardziej opłaca się zabrać na finał, niż cokolwiek innego ;)

O ile ktoś wie co jest finałem, zanim on nastąpi...
Ja nie wiedziałem, więc musiałem dobijać "słabe punkty" z pistoletu i wdowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2010 o 14:42, Kirabaxior napisał:

BTW, a tentegesić można się z tym

Spoiler

gethem :O

?


Dobry pomysł - "tentegesił" byś się z

Spoiler

całą populacją gethów na raz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować