Zaloguj się, aby obserwować  
Diagoras

Mass Effect 2

8089 postów w tym temacie

>A przypomne że juz niedługo na targach PAX dowiemy sie czegos ciekawego o ME 3 miejmy nadzieje że teaser.

Wydaje mi się, że teraz Bioware skupi się na ME2 na PS3 i DA2, a potem dopiero (E3 2011?) rozpocznie podawanie inf. o kolejnej odsłonie ME.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

do premiery 3 jeszcze jest grubo ponad 1,5 roku więc nie widzę sensu żeby w ogóle cokolwiek mieli prezentować ;p
a swoją drogą ten nowy DLC jest drogi bo niezła atmosfera się wokół niego zrobiła, bioware to wyczuło i z pewnością podbili cenę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2010 o 12:31, GoToSle3p napisał:

Witam mam pytanie czy jeśli przejdę Mass Effect 1 to czy w 2 będę mógł zmienić klasę
po imporcie sevów ?


Tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2010 o 12:31, GoToSle3p napisał:

Witam mam pytanie czy jeśli przejdę Mass Effect 1 to czy w 2 będę mógł zmienić klasę
po imporcie sevów ?



Jeżeli dobrze pamiętam tylko imię zostaje takie samo:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2010 o 13:07, Kakax napisał:

Jeżeli dobrze pamiętam tylko imię zostaje takie samo:)


Specjalizacja, imię i mordka. Ale jeśli ktoś chce, to wszystko to można zmienić. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2010 o 17:11, Olamagato napisał:

> Ee nie było tak źle. Ta

Spoiler

misja samobójcza

nie była ciężka.
Nie była, ale tylko dlatego że miałem wszystkie potrzebne ulepszenia.

No to samo przez się rozumie że Power-upy muszą być.

Dnia 23.08.2010 o 17:11, Olamagato napisał:

Nie wyobrażam sobie
szybkiego przejścia na insane przez kogoś kto poszedł tam bez żadnych ulepszeń.

Prywatnie poziomy trudności powyżej Żołnierz mijają się dla mnie z celem. Chodzi po prostu o mechanikę ruchu do tego poziomu ta „wołowatość’’ naszego avatara zupełnie wystarcza. Ale w momencie kiedy przeciwnik jest silniejszy i ma lepszą broń no warto żeby poruszać się szybciej a tu niestety lipa. Wszystko poszło do góry a Shepard dalej ma prędkość na poziomie żołnierz . A to już jest za mało. Dla kogoś kto się wychował na ścigałkach i FPS-ach ( via Unreal seria i Quake czy Crysis) to już za wolno.
>Po prostu

Dnia 23.08.2010 o 17:11, Olamagato napisał:

zabrakłoby w paru miejscach amunicji. Gra sama dorzuca pochłaniacze ciepła kiedy graczowi
się kończą. Tak dzieje się w przypadku 1-3 sztuk, ale to czasem może być za mało bo częste
bieganie po amunicje może się łatwo skończyć widokiem na sufit. :)


No i tu mamy problem ja ME2 ( motywy strzelane ) przechodziłem w sposób w jaki bawiłem i bawię się w Crysis czyli model składanki* ( cała góra zabawy ) Więc w sumie niewiedziałem co to brak amunicji ( pomijam ciężkie mechy i krogan z nimi brutalnie tylko można)


*Oprócz części związanej z walką z obcymi oni dążą w większości do walki w zwarciu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Teraz pogram sobie po raz czwarty w ME2 a gdy wyjdzie nowe DLC bedę przy końcu gry więc z przyjemnościa przejdę sobie to DLC w trakcie zaliczania po raz kolejny wyśmienitej gry. Brakuje mi pewnej rzeczy na mianowicie własnej muzyki we własnej kajucie. Oczywiście nie wszystkim to pasuje ale przydałaby sie chociaz taka mozliwość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka pytań, czy mógłby ktoś udzielić odpowiedzi?;

Dlaczego Joker kuleje ? Coś przegapiłem ? Muszę zaznaczyć, że nie grałem w ME1 ;O. Mam jednak zamiar to nadrobić w niedalekiej przyszłości.

Dlaczego niektóre opcje dialogowe są dla mnie nie dostępne :< ?

Co mi daje bonus +10% do negocjacji ? Nie wiem czy mi się opłaca nosić tą śmiechową maskę (maska pośmiertna) dla takiego bonusu :D.

Doczekałem się wreszcie paru przyjemnych chwil w ramionach Miri :D ! Woah. Jutro zabieram się za misję samobójczą, mam nadzieję że będzie dużo emocji. Dużo jeszcze do końca gry ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2010 o 22:53, nolif3r napisał:

Mam kilka pytań, czy mógłby ktoś udzielić odpowiedzi?;

Dlaczego Joker kuleje ? Coś przegapiłem ? Muszę zaznaczyć, że nie grałem w ME1 ;O. Mam
jednak zamiar to nadrobić w niedalekiej przyszłości.

Dlaczego niektóre opcje dialogowe są dla mnie nie dostępne :< ?

Co mi daje bonus +10% do negocjacji ? Nie wiem czy mi się opłaca nosić tą śmiechową maskę
(maska pośmiertna) dla takiego bonusu :D.

Doczekałem się wreszcie paru przyjemnych chwil w ramionach Miri :D ! Woah. Jutro zabieram
się za misję samobójczą, mam nadzieję że będzie dużo emocji. Dużo jeszcze do końca gry
?

1.Joker cierpi na syndrom Vrolika czyli inaczej łamliwość kości.
2.Być może masz za mały wskaźnik punktów renegata lub idealisty.
3.Nie mam pojęcia, być może masz większe szanse powodzenia w perswazji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2010 o 22:53, nolif3r napisał:

Dlaczego Joker kuleje ? Coś przegapiłem ? Muszę zaznaczyć, że nie grałem w ME1 ;O. Mam
jednak zamiar to nadrobić w niedalekiej przyszłości.

Joker choruje na tzw. syndrom Vrolika, który w wielkim skrócie sprawia, że kości ma jak ze szkła i zbyt duże obciążenie łamie je na miejscu. W ME Joker nie mógł ruszyć się z fotela, w ME2 najprawdopodobniej Cerberus wyłożył kaskę by poprawić jego stan.

Dnia 24.08.2010 o 22:53, nolif3r napisał:

Dlaczego niektóre opcje dialogowe są dla mnie nie dostępne :< ?

Bo nie masz dostatecznej ilości punktów prawości lub egoizmu.

Dnia 24.08.2010 o 22:53, nolif3r napisał:

Co mi daje bonus +10% do negocjacji ? Nie wiem czy mi się opłaca nosić tą śmiechową maskę
(maska pośmiertna) dla takiego bonusu :D.

Wirtualne +10% do wartości prawości/egoizmu podczas dialogów. Beznadzieja. Wygląda obleśnie, bez tego i tak można naklepać masę punktów bez problemu, a i tak do najważniejszych testów nie można jej założyć.

Dnia 24.08.2010 o 22:53, nolif3r napisał:

Doczekałem się wreszcie paru przyjemnych chwil w ramionach Miri :D ! Woah. Jutro zabieram
się za misję samobójczą, mam nadzieję że będzie dużo emocji. Dużo jeszcze do końca gry
?

Najgorsza opcja romansowa w historii gier video ever ;P Do końca gry zostało Ci tak mało, że kiedy ukończysz grę, będziesz zawiedziony, że to już ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2010 o 22:53, nolif3r napisał:

Mam kilka pytań, czy mógłby ktoś udzielić odpowiedzi?;

Dlaczego Joker kuleje ? Coś przegapiłem ? Muszę zaznaczyć, że nie grałem w ME1 ;O. Mam
jednak zamiar to nadrobić w niedalekiej przyszłości.


Tu już Ci koledzy odpowiedzieli

Dnia 24.08.2010 o 22:53, nolif3r napisał:

Dlaczego niektóre opcje dialogowe są dla mnie nie dostępne :< ?

Tu się kłania posiadanie save z ME1 punkciki paragon/renegade przechodza z części pierwszej przynajmniej u mnie :)

Dnia 24.08.2010 o 22:53, nolif3r napisał:

Co mi daje bonus +10% do negocjacji ? Nie wiem czy mi się opłaca nosić tą śmiechową maskę
(maska pośmiertna) dla takiego bonusu :D.

Z tą maską to jest tak... że ona w zasadzie tylko wygląda kosmicznie nic wiecej.

Dnia 24.08.2010 o 22:53, nolif3r napisał:

Doczekałem się wreszcie paru przyjemnych chwil w ramionach Miri :D ! Woah. Jutro zabieram
się za misję samobójczą, mam nadzieję że będzie dużo emocji. Dużo jeszcze do końca gry
?


Doczekasz się doczekasz a jak pokombinujesz to nie tylko z Mirandą XD


PS. Jakiś czas temu trafiłem na którymś z forów anglojęzycznych na informację że podobno istnieje mod umożliwiający zwiększenie transparentności hełmu u Quarian. Był nawet link oraz scriny z buzią Tali i kilku innych quarian (

Spoiler

posiedzenie sądu

) tyle że akurat wtedy to ja nie przewidywałem że kupię ME2 no i stronka poszła w zapomnienie, teraz ME2 mam ale znów tego moda nie umiem namierzyć. Szukam i szukam i lipa
Po prostu frazy poprzez którą na niego trafiłem no nie pamiętam. I jestem w czarnej --- wiadomo gdzie XD-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2010 o 10:15, Siriondel napisał:

I uwierz mi, naładowaną do maksa broń (200%) bardziej opłaca się zabrać na finał, niż
cokolwiek innego ;)



dobra obadałem tego Kain-a ( pominę fakt że dłubałem z Coalesced.ini żeby zobaczyć jak się nim praży) i tak prywatnie... on psuje całą frajdę z walki. Że wolny, ok zniosę to bo "dymydż" ma ogromny .Ale jak dla mnie to Kain nadaje się jako lepsza wersja BFG do zupełnie innego typu gier ale nie tu w ME2.

Ot tyle słowem OT .


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm ciekawą rzecz napisała Truffle na swoim Twitterze, otóż odpisała na pytanie

"@truffle it seems like ME retribution ties in very strongly with the overall storyarc, any chance of ME3 being affected by all of it?"

A odp dostał taką "@scartrulez143 yeah books, comics, are all cannon, can effect ME3"

Fajnie by było jakby wszystko miało swoje zakończenie (wpływ) w ME3, ale z drugiej strony szkoda, że to już ostatnia część gry :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanko do posiadaczy Edycji Kolekcjonerskiej PL na X360. W PL-ce są wszystkie kody na dodatki i działają? W Empiku jest fajne promo i chciałem skorzystać (PC 55zł, X360 110zł).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2010 o 14:41, Maykowiec napisał:

Jeszcze chyba Samara i o dziwo adiutant Sheparda na mostu. Ta dziewczynka co mówi, że
są nowe wiadomości :).


Co do Samary to nie jestem pewien a u Kelly możemy sobie zasłużyć na striptease :D
A Miri owszem ma... ''to i owo'' ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.08.2010 o 12:14, GoToSle3p napisał:

Siemka mam małe pytanie otóż czytałem gdzieś (chyba w CDA) że jak jest się żły to można
mieć jakąś super bliznę to prawda ??

Tak,tylko wygląda z tymi bliznami jak Terminator.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Misja samobójcza skończona ! Myślałem, że będzie dużo trudniej :D.

Spoiler

Nie obyło się bez ofiar, straciłem paru członków drużyny których polubiłem ;<.


Spoiler

Garrus został porwany przez rój gdy przechodziłem z biotykiem, szkoda bo lubiłem go, ale przynajmniej ładnie wyglądała jego śmierć :O.
Thane dostał jeszcze zanim wylądowaliśmy, to nie było fajne :/. Co sprawić żeby on przeżył ?
Jack niestety też poszła do piachu, a szkoda bo miałem nadzieję że po zakończeniu coś z nią pokręcę, spróbuję następnym razem ale nie wiem jak wyjdzie bo niestety jest nielojalna. Zginęła jeszcze Tali podczas obrony drzwi, ale jej nie lubiłem więc nie jest mi jej szkoda ;D. I niestety straciłem jeszcze załogę bo jej nie odprowadziłem, i tym samym straciłem szanse na romans z Kelly ! Gosh. A gdy zniszczyłem żniwiarza przestraszyłem się, że Shepard nie zdąży złapać Mirandy, to by była przesada :p.


Nie wiedziałem, że lojalność ma taki ogromny wpływ na misję ;o. Da się jakoś zrobić by Jack i Miranda były lojalne równocześnie ? Mam zamiar przejść ta misję jeszcze na pare różnych sposobów by zobaczyć różne scenariusze ;d.

Jak zaimportować save''y? Gdy zostałem zapytany o to czy chce, wybrałem drugą opcje ( kontynuacja gry), ale teraz gdy się okazało że
Spoiler

Kelly nie żyje, Jack nie żyje

to wszystko jest bez znaczenia :p. I czy z tym savem będę mógł rozpocząć grę na nowo z zachowanymi punktami egoizmu i prawości ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować