Zaloguj się, aby obserwować  
Diagoras

Mass Effect 2

8089 postów w tym temacie

Dnia 27.08.2010 o 22:38, xDeuSx napisał:

1. Czy żeby grać w wersję z angielskim dubbingiem i polskimi napisami trzeba jakoś szczególnie
kombinować, czy po prostu jest to jedna z opcji do wyboru?


Kombinować. Masz w przypiętym poście.

Dnia 27.08.2010 o 22:38, xDeuSx napisał:

2. Czy możliwe jest granie z angielskim dubbingiem i angielskimi napisami?


Robisz tak samo, jak w przypiętym poście, tylko w sku.ini zmieniasz jedną wartość:

TextLanguage=INT zmieniasz na TextLanguage=POL

Pewności całkowitej nie mam, ale chyba właśnie tak zrobiłem i miałem wszystko ang. Że się da, to jestem pewien, bo chcąc mieć kinówkę coś namieszałem i mi wyszło full eng. ;)

Dnia 27.08.2010 o 22:38, xDeuSx napisał:

3. Czy w skład pudełkowej wersji gry wchodzą jakieś dodatkowe darmowe DLC?


Pięć bodajże. Jeden dodający nową, nawet fajną postać, jeden dodający kilka misji z takim poduszkowcem, podobnym trochę do Mako, pozostałe to jakieś pierdółki.

Dnia 27.08.2010 o 22:38, xDeuSx napisał:

4. Czy część "DLC" jest darmowa? Piszę celowo w cudzysłowie, bo jakoś głupio mi określać
3 nowe bronie i zbroje mianem pełnoprawnego DLC...


"Sieć Cerberusa" - w nowej grze masz taki kod, gdzieś to wpisujesz i możesz pobrać kilka darmowych DLC.

Dnia 27.08.2010 o 22:38, xDeuSx napisał:

5. Lepsze toto od jedynki? :P


Duuużo lepsze. Przynajmniej moim zdaniem. Twórcom udała się rzecz niesamowita - odchudzili warstwę "techniczną" gry - umiejętności, bronie - wszystkiego jest o wiele mniej. I wyszła gra... lepsza. I bardziej... realistyczna.

Bo który normalny Komandor Shepard latałby po pobojowisku i szukał nowej broni, zamiast po prostu wykonywać aktualne zadanie? ;)

Dnia 27.08.2010 o 22:38, xDeuSx napisał:

6. Ojciec, prać? - Tzn. - Warto? :D


Tak. Ale spóźniłeś się trochę, była niedawno propocja EA Classic 2za1 - wziąłbyś 2 gry i by Ci wyszło za Mass Effecta 25 zł. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Garrusowi parę razy bodajże zdarzyło się pokaszleć, a Mordin chyba podawał mu jakieś lekarstwo, ale rzeczywiście, spodziewałem się, że inaczej zareaguje na zarazę śmiertelną dla turian.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kto wie, może gdyby zostać tam z Garrusem kilka dni czasu gry (w ogóle czas w tej grze jest dosyć abstrakcyjny jak to w kosmosie i trudno ocenić, ile ta kampania trwa), to uaktywniłaby się ukryta scenka kaszlącej agonii towarzysza. Jak każda zaraza zaczyna się to dosyć niewinnie, więc trudno wymagać, by Garek zaraz z posępnego mściciela, przeistoczył się w mściciela z obolałym brzuszkiem delikatnego Quarianina (pozdrowienia dla Tali) ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2010 o 12:01, Feallan napisał:

"Sieć Cerberusa" - w nowej grze masz taki kod, gdzieś to wpisujesz i możesz pobrać kilka
darmowych DLC.


Rozumiem, że większość to właśnie pierdółki, a pełnoprawne DLC z nowymi misjami itp. w stylu Pinnacle Spacestation trzeba już sobie wykupić?

Dnia 28.08.2010 o 12:01, Feallan napisał:

Duuużo lepsze. Przynajmniej moim zdaniem. Twórcom udała się rzecz niesamowita - odchudzili
warstwę "techniczną" gry - umiejętności, bronie - wszystkiego jest o wiele mniej. I wyszła
gra... lepsza. I bardziej... realistyczna.


No właśnie, słyszałem, że m.in. broń doczekała się w końcu magazynków - chociaż czytając codex w jedynce dowiedziałem się, że broń korzysta z bloków metalu, z których to odrywane są małe kawałeczki służące za pociski. Jakaś mała niekonsekwencja się twórcom wdarła.
A czy takie odchudzenie wyszło grze na dobre? Głównie zbiera bardzo dobre oceny, ale ja właśnie lubię rozbudowane RPG. Takie z masą skilli, drzewek talentów itd. Ale już nawet jedynka taka nie była, a jako całość była świetna.

Dnia 28.08.2010 o 12:01, Feallan napisał:

Bo który normalny Komandor Shepard latałby po pobojowisku i szukał nowej broni, zamiast
po prostu wykonywać aktualne zadanie? ;)


Zgadza się, chociaż czyż ideą wszelkich RPG nie jest właśnie stopniowe kolekcjonowanie coraz lepszego sprzętu? Ale tutaj również się zgodzę, w jedynce czasami można się było pogubić w tych wszystkich przedmiotach, tym bardziej, że limit 150 przedmiotów przychodził dość szybko.

Dnia 28.08.2010 o 12:01, Feallan napisał:

Tak. Ale spóźniłeś się trochę, była niedawno propocja EA Classic 2za1 - wziąłbyś 2 gry
i by Ci wyszło za Mass Effecta 25 zł. ;)


Dopiero niedawno zainteresowałem się Mass Effect''em, teraz dopiero co kończę jedynkę, a chciałbym przejść ją jeszcze raz, także do zakupu dwójki dopiero się przymierzam. Jedyne co mnie jeszcze martwi ( poza tym, że nie trzeba grać z tym okropnym polskim dubbingiem i napisami, bo to mi już wyjaśniłeś - wiwat Jennifer Hale jako Pani Komandor! :) ), to czy mój trzyletni już sprzęt poradzi sobie z dwójką. Przy jedynce zdarzały się delikatne spadki klatek przy najostrzejszych akcjach, naturalnie na najwyższych detalach, ale teraz nie będzie już tak kolorowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2010 o 17:48, xDeuSx napisał:

Rozumiem, że większość to właśnie pierdółki, a pełnoprawne DLC z nowymi misjami itp.
w stylu Pinnacle Spacestation trzeba już sobie wykupić?

Są dwa większe ok. 0,5h gry.

Dnia 28.08.2010 o 17:48, xDeuSx napisał:

No właśnie, słyszałem, że m.in. broń doczekała się w końcu magazynków - chociaż czytając
codex w jedynce dowiedziałem się, że broń korzysta z bloków metalu, z których to odrywane
są małe kawałeczki służące za pociski. Jakaś mała niekonsekwencja się twórcom wdarła.

To jest patent z przegrzewaniem się broni, tzn.te magazynki absorbują ciepło wydalane z broni.

Dnia 28.08.2010 o 17:48, xDeuSx napisał:

Przy jedynce zdarzały się delikatne spadki klatek przy najostrzejszych akcjach, naturalnie na najwyższych > detalach, ale teraz nie będzie już tak kolorowo.

No nie wiem, mi ME2 chodzi płynniej niż jedynka.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A to dlatego że w ME2 zastosowano prawdziwą grę światła i cieni, ponadto o duzo polepszono tekstury, stworzone lepszą minike i naturalniejsze odruchy. Oprócz tego wała gra sprawia wrażenie w 100% zagospodarowanej. Każdy fragment mapy jest wykozystany całkowicie. Natomiast SAMA grafika zmieniła sie tylko troszeczke dzieki czemu gra ma prawie identyczne wymagania jak i jedynka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2010 o 17:48, xDeuSx napisał:

Rozumiem, że większość to właśnie pierdółki, a pełnoprawne DLC z nowymi misjami itp.
w stylu Pinnacle Spacestation trzeba już sobie wykupić?


Akurat Pinnacle to była pierdółka. :) Zaeed - postać z darmowego DLC ma swoją misję, ale trwa z pół godziny max. Aktualnie są dwa sensowne DLC - Kasumi (też nowa postać z misją) i Overlord (misja, ze 3 godziny). Na dniach będzie też trzecie DLC, wygląda na to że sensowne.

Dnia 28.08.2010 o 17:48, xDeuSx napisał:

No właśnie, słyszałem, że m.in. broń doczekała się w końcu magazynków - chociaż czytając
codex w jedynce dowiedziałem się, że broń korzysta z bloków metalu, z których to odrywane
są małe kawałeczki służące za pociski. Jakaś mała niekonsekwencja się twórcom wdarła.


Bo w dwójce to nie są magazynki - to "pochłaniacze ciepła". Pasują do każdej broni i są uniwersalne przez to. ;)

Dnia 28.08.2010 o 17:48, xDeuSx napisał:

A czy takie odchudzenie wyszło grze na dobre? Głównie zbiera bardzo dobre oceny, ale
ja właśnie lubię rozbudowane RPG. Takie z masą skilli, drzewek talentów itd. Ale już
nawet jedynka taka nie była, a jako całość była świetna.


Skilli itd jest w dwójce mało - ale to, co jest esencją RPG, czyli podejmowanie wyborów, jest dopracowane do perfekcji. Bo RPG to jest fabuła, bohaterowie, wybory, świat. Skille niech idą do diabła. :)

Dnia 28.08.2010 o 17:48, xDeuSx napisał:

Zgadza się, chociaż czyż ideą wszelkich RPG nie jest właśnie stopniowe kolekcjonowanie
coraz lepszego sprzętu? Ale tutaj również się zgodzę, w jedynce czasami można się było
pogubić w tych wszystkich przedmiotach, tym bardziej, że limit 150 przedmiotów przychodził
dość szybko.


To nie idea RPG. To idea Diablo i jego spadkobierców. Idea RPG to "odgrywanie ról" (Role Playing Game)

Dnia 28.08.2010 o 17:48, xDeuSx napisał:

(...) to czy mój trzyletni już sprzęt poradzi sobie z dwójką.


Poradzi. Grafika jest w dwójce lepsza, ale to nadal tylko Unreal Engine 3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2010 o 19:55, Feallan napisał:

Aktualnie są dwa sensowne DLC - Kasumi (też nowa postać z
misją) i Overlord (misja, ze 3 godziny). Na dniach będzie też trzecie DLC, wygląda na
to że sensowne.


Rozumiem, że te dwa sensowne wymagają już wysupłania kilku drobnych z sakiewki? Bo w dwójce to nie są magazynki - to "pochłaniacze ciepła". Pasują do każdej broni i są uniwersalne przez to. ;)

Ok, niech i tak będzie. Co sobie tylko twórcy wymyślą... :P

Dnia 28.08.2010 o 19:55, Feallan napisał:

Skilli itd jest w dwójce mało - ale to, co jest esencją RPG, czyli podejmowanie wyborów,
jest dopracowane do perfekcji. Bo RPG to jest fabuła, bohaterowie, wybory, świat. Skille
niech idą do diabła. :)


To najważniejsze. Tylko właśnie wkurza mnie to, że za doświadczenie pełni gry ( tzn. wszystkiego co zaplanowali sobie w niej twórcy ) trzeba dodatkowo dopłacać. Co za diabelski wynalazek, to całe DLC.

Dnia 28.08.2010 o 19:55, Feallan napisał:

To nie idea RPG. To idea Diablo i jego spadkobierców. Idea RPG to "odgrywanie ról" (Role
Playing Game)


Jak dla mnie to i jedno i drugie, naturalnie z naciskiem na odgrywanie ról właśnie. Kiedyś nie wyobrażałem sobie dobrego RPG bez "Miecz Dwuręczny; obrażenia 2d12 +1 Siła +1d6 vs. Nieumarli" ( NWN robi swoje ;) ), a teraz to już jakieś takie archaiczne.

Dnia 28.08.2010 o 19:55, Feallan napisał:

Poradzi. Grafika jest w dwójce lepsza, ale to nadal tylko Unreal Engine 3.


Grunt żeby dało się płynnie grać na medium, resztę zniosę. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2010 o 20:19, xDeuSx napisał:

Rozumiem, że te dwa sensowne wymagają już wysupłania kilku drobnych z sakiewki?


Dokładnie. :)

Dnia 28.08.2010 o 20:19, xDeuSx napisał:

To najważniejsze. Tylko właśnie wkurza mnie to, że za doświadczenie pełni gry ( tzn.
wszystkiego co zaplanowali sobie w niej twórcy ) trzeba dodatkowo dopłacać. Co za diabelski
wynalazek, to całe DLC.


Nie trzeba. Dodatkowe misje są naprawdę dodatkowe, jak przechodzisz bez nich, to nie masz wrażenia, że czegoś brakuje w fabule.

Dnia 28.08.2010 o 20:19, xDeuSx napisał:

Grunt żeby dało się płynnie grać na medium, resztę zniosę. :P


A jaki masz sprzęt?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2010 o 20:35, Feallan napisał:

Dokładnie. :)


Ach, ten dzisiejszy marketing... :)

Dnia 28.08.2010 o 20:35, Feallan napisał:

A jaki masz sprzęt?


Niemłody. GeForce 7900 GTO, 2 GB RAM, Core 2 Duo @1.86. Z tym, że gram w rozdzielczości 1440x900 ( optymalna dla mojego LCD ), więc komp musi się trochę więcej napocić niż np. przy standardowym 1024x768. Dość powiedzieć, że lata jego młodości już minęły, ale co się wyszalał przy wszystkich Crysis''ach, S.T.A.L.K.E.R.-ach i BioShock''ach, to jego. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

E to jak udzwignął Crysisa to chyba jakis cud, nawet jesli na minimalnych wymaganiach.
Ja mam Geforce 9600GT Intel Core Duo 2.4, więc na dziś dzisiejszy to dobry komp udzwiga każdą grę no może pierwsze problemy pojawią sie przy najnowszym Crysisie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2010 o 22:58, xDeuSx napisał:

Niemłody...


Powinien uciągnąć. W medium i długimi ładowaniami, ale powinien.

A dla mnie standardowa rozdzielczość to 1920x1080. ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No własnie DLC z Kasumi i Overlordem one do wersji PL pasują czy niet ???

Tak poprostu pytam bo o ile za pierwszym razem przeszedłem ME2 jak burza to teraz już staram sięw tym rozsmakować i zrobić to jak bozia kazała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uff, ukończyłem.
Takiego maniactwa nie miałem chyba od dawna. Tyle godzin w kilka dni...
Suicide Mission musiałem powtarzać "tylko" 3 razy.
Najpierw niefortunnie padł mi

Spoiler

Thane, bo wpadłem na niezbyt inteligentny pomysł przekazania mu dowódca drugiego oddziału w trakcie sekwencji z barierą biotyczną. Od razu przerwałem.


Bez oporów zacząłem po raz drugi i tym razem spotkał mnie incydent ze
Spoiler

śmiercią Mordina. I to mnie już lekko zirytowało, ale z tego co pojmuję to rzecz w tym, by pozostawić przynajmniej 3 hardkorowców przy bramie... A ja Grunta oddelegowałem z ocalałymi, a Garrusa wziąłem ze sobą, więc... Przy trzecim podejściu Mordina pozbyłem się przy pomocy eskorty, a Gruncik uczestniczył w obronie bramy i tym razem wszyscy przeżyli.



Niemniej mój idealny save to nie jest na pewno, gdyż
Spoiler

przepadła cała załoga Normandy poza panią doktor... Uch.



Ekipie z BioWare należą się brawa, zdecydowanie moje osobiste top 3 gier. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2010 o 13:03, Iiyama napisał:

No własnie DLC z Kasumi i Overlordem one do wersji PL pasują czy niet ???

Tak poprostu pytam bo o ile za pierwszym razem przeszedłem ME2 jak burza to teraz już
staram sięw tym rozsmakować i zrobić to jak bozia kazała.



Tak są one całkowicie w polskiej wersji językowej inaczej natomiast ma byc z najnowszym DLC z Liara który ukaże sie za pare dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zastanów się nad ściągnięciem wersji ANG z EA Menagera, bo jak chcesz pograć w najnowszy dodatek, który dodaje questy związane z Liarą T''soni, to w polskiej wersji , jak już wcześniej xkarionx pisał, tego nie uświadczysz :(.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2010 o 14:12, Maykowiec napisał:

Zastanów się nad ściągnięciem wersji ANG z EA Menagera, bo jak chcesz pograć w najnowszy
dodatek, który dodaje questy związane z Liarą T''soni, to w polskiej wersji , jak już
wcześniej xkarionx pisał, tego nie uświadczysz :(.


Pff i znów Polska brana jest od tylca ... Nie po to kupowałem ME2 w Empiku żeby go drugi raz ssać za prawie 40$
No nic przeżyjemy bez niebieskiej damy ( i tak jej nie lubiłem w 1-ynce jakaś taka przesadnie cukrowa była )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2010 o 14:36, Iiyama napisał:

> Zastanów się nad ściągnięciem wersji ANG z EA Menagera, bo jak chcesz pograć w najnowszy

> dodatek, który dodaje questy związane z Liarą T''soni, to w polskiej wersji , jak
już
> wcześniej xkarionx pisał, tego nie uświadczysz :(.

Pff i znów Polska brana jest od tylca ... Nie po to kupowałem ME2 w Empiku żeby go drugi
raz ssać za prawie 40$
No nic przeżyjemy bez niebieskiej damy ( i tak jej nie lubiłem w 1-ynce jakaś taka przesadnie
cukrowa była )

Jak masz zarejestrowanego Mass Effect 2 na EA to możesz ściagnąć za darmo angielską wersję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Całą Europę Wschodnią olali, podobno ze względów technicznych nie może to działać, ale nie byli w stanie wyjaśnić z niby jakich :/.
Tak jak szeryf pisał, wystarczy że kod ze swojej kopii gry wpiszesz do EA Menagera i zaznaczysz opcję gry jako wersję ENG, to będziesz ja mógł pobrać za free. Mi już właśnie się pobrała i czekam do 7 września. Bo savy z polskiej wersji bez problemu działają także w angielskiej :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować