Zaloguj się, aby obserwować  
Diagoras

Mass Effect 2

8089 postów w tym temacie

No dobra a zkąd to wiesz? Bo chodzi o to ze potrzrebuje wiarygodnego żródła. bo oprócz grania na kompie mam swoje obowiążki i nie bede miał czasu przechodzic gre jeszcze raz żeby tylko przeżyc a raczej nie przeżyc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2010 o 20:40, xkarionx napisał:

A no własnie mi sie wydaje że trzeba tylko tak samo jak przypomniał nam Lfdracon niektóre
misje lojalnosciowe można poprostu " spieprzyc" i przez to tacy przyjaciele zginom na
końcu.

Misje lojalnościowe są w pełni opcjonalne. Nie trzeba wykonywać nawet jednej. Inna sprawa, że można wykonać wszystkie i nadal ukształtować temat tak, że wszyscy zginą, o czym kiedyś pisałem, bo sam tak zrobiłem ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi zginęli akurat towarzysze lojalni, więc nie ma takiej zasady. Większość zależy od Twoich wyborów już w ostatniej fazie gry, podczas samej misji samobójczej.
BTW, da się nie wykonać czyjejś lojalnościówki poza Samarą i Zaeedem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aha dobra tobie uwierze. W takim razie mam o wiele mniej roboty. Co do twojego dawnego posta to go znalazlem pare dni temu i skopiowałem sobie do notatnika, tak aby wiedziec jak przejsc aby nie przejsc.:D

Robercik: Tak, np Thana, no i zostaja dwie kłutnie mirandy z Jack i Tali z Legionem. Mozna je zepsuć przez co potem moga zginąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2010 o 20:50, xkarionx napisał:

No dobra a zkąd to wiesz? Bo chodzi o to ze potrzrebuje wiarygodnego żródła. bo oprócz
grania na kompie mam swoje obowiążki i nie bede miał czasu przechodzic gre jeszcze raz
żeby tylko przeżyc a raczej nie przeżyc.

Szczerze mówiąc, mam lepsze rzeczy na głowie niż szukanie wiarygodnych źródeł dla Ciebie :) Wiem, bo sam ze dwóch nie zrobiłem przy drugiej grze, i tyle.
A jak nikomu nie wierzysz, to chyba sam musisz wczytać jakiegoś sejwa sprzed samobójczej misji, jeżeli nie chce ci się jeszcze raz gry przechodzić żeby to sprawdzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2010 o 20:53, Robertcik1 napisał:

BTW, da się nie wykonać czyjejś lojalnościówki poza Samarą i Zaeedem?

To w sumie zależy kogo zostawisz sobie na koniec. Nie zrobisz lojalnościówki jednej osoby, bo pojawi się komunikat że to "coś" zostało zamontowane. U mnie był to na przykład

Spoiler

Geth, który potem zginął przecież.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Omawiany tutaj temat zmobilizował mnie do wyszukania informacji w kwestii jakiegoś speedruna. Nie znalazłem nic a nic jeśli o to chodzi, ale mam co innego - najlepszy, absolutnie najlepszy gameplay z ME2 jaki w życiu widziałem. Właśnie tak gra się Szturmowcem. To się nazywa bliski dystans. Dynamika akcji powala.

http://www.youtube.com/watch?v=uGKMwGrS46E
Uwaga - spojlery. Gameplay z misji samobójczej. Rewelacja. Opad szczeny. I wszystko na Insanity.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no rzeczywiscie świetny gameplay, akcja na całego, akurat tak sie złozyła że zaczołem grać szturmowcem, więc mam taki mini poradnik dla mnie w tej kwestii.Dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ten kawałek na youtube pokazujący

Spoiler

ew. niepowodzenie misji samobójczej

jest naprawdę świetny. Myślę, że nie ma co się obawiać o trójkę, bo po prostu nie może wyjść coś nie udanego.

A co myślicie o fabule dwójki?
Spoiler

Wiadomo, początek daje w kość, no ale potem w zasadzie wszystko opiera się na stworzeniu drużyny. Jak się o tym pisze to wydaje się nudne, ale przecież takie nie jest, tak samo lojalnościowe misje, na nich też nie można się nudzić. W zasadzie nie ma zwrotów akcji... a mimo to nie uważam, że fabuła jest zła... A Waszym zdaniem?



Siriondel - rewelacyjny filmik, już wiem kim zagram następnym razem :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2010 o 20:47, Darkstar181 napisał:

/ciach

Mrm dokładnie

Spoiler

, odkryj tylko możliwość lotu do reaper IFF i wtedy na Suicide Mission, do tego nic nie ulepszaj (statku), Legiona możesz w ogóle nie uruchamiać albo oddać Cerberusowi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2010 o 21:34, le2enda napisał:

A co myślicie o fabule dwójki?


Imo - typowa, ale jednocześnie zupełnie inna.

Typowa, ponieważ na początku dostajemy zadanie:

Spoiler

zniszcz bazę Żniwiarzy

(tak bym to określił w kilku słowach), ale oczywiście, jak na RPG-a przystało,
Spoiler

musi być tam milion fabuł w fabule (zbierz drużynę -> każdy członek drużyny ma swoja historię -> każdy członek drużyny ma swoją misję lojalnościową -> misje poboczne) - nie uznaję tego za wadę, bo przecież jest to cecha charakterystyczna dla każdej gry gatunku RPG (p. słowo typowa).



Zupełnie inna, ponieważ, overall, zakończenie naprawdę jest świetne i sprawiło, że przez kilka minut po skończeniu ME2 po raz pierwszy, po prostu siedziałem i zastanawiałem się "What the hell just happened?!"

Edit - jest to odczucie mocno subiektywne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2010 o 21:55, Michlocks napisał:

Zupełnie inna, ponieważ, overall, zakończenie naprawdę jest świetne i sprawiło, że przez
kilka minut po skończeniu ME2 po raz pierwszy, po prostu siedziałem i zastanawiałem się
"What the hell just happened?!"


Tak, nie dość, że emocjonujący finał, to jeszcze ostatnia scenka po której przychodzi ciekawość co będzie dalej...

A co do nowego DLC, to na stronie ME2 znalazłem takie cuś: "Adds the Shadow Broker intel center, new research, and five new achievements – and the chance to continue a relationship with Liara."
Chodzi mi o to, "relationship with Liara". Czyli dochodzi nowy wątek romansowy? Jeśli tak, to jest przecież cholernie ważne dla gry, i nie wprowadzenie tego do polski i tych innych krajów jest co najmniej nierozważne. Po za tym jak będzie wyglądalo kupno gry u nas? Po prostu przez social Bioware?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2010 o 22:23, le2enda napisał:

Ciachu ciachu

Ważne dla gry, zgadzam się. Ale jak zwykle wydawcy to nie obchodzi. Nie będą się szarpać z graczami z tej części globu, jak widać. Nadal więc czekam na ostateczny krach systemu korporacji, albo koniec odwalania fuszerki chociaż. Na pewno nie zaburzy linii fabularnej trylogii. A nawet jeśli... i tak nikt się tym nie przejmie. Smutne, ale taka rzeczywistość.

Chodzi Ci o kupno nowego DLC? Pewnie tak jak inne, przez stronę Mass Effect będzie się kupowało. Zastanawia mnie jakie problemy to będzie powodować w polskiej wersji. Na pewno ktoś przetestuje i info podadzą różne serwisy. Tak czy siak, ja ściągam grę z EA Store, przerzucam zapisy, zaliczam nowy dodatek, a potem zaczynam od początku ze wszystkimi DLC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2010 o 20:53, Robertcik1 napisał:

Mi zginęli akurat towarzysze lojalni, więc nie ma takiej zasady. Większość zależy od
Twoich wyborów już w ostatniej fazie gry, podczas samej misji samobójczej.
BTW, da się nie wykonać czyjejś lojalnościówki poza Samarą i Zaeedem?


Tak. Jack po kłótni z Mirandą może nie być lojalna. Oraz jak skopiesz sprawę* to Thane

* raz mi sie pomyrdały w jednym miejscu drzwi i musialem od nowa zaczynać jego misję lojalnościowa :/


PS. Udało mi się się bzyknąć Jack i Miri. Co ciekawe Jack po "tym" dostała lojalkę a Miri nie tylko jej nie straciła ale jeszcze mnie zaciągnęła do maszynowni w wiadomym celu XD. Niestety z Tali ten numerek nie przeszedł walnęła mi tekstem że mam się zdecydować XD. No i psycholog się kapnęła w tym drugim przypadku i strzeliła tekstem że jestem typowym samcem i mam się do niej nie zbliżać jak tylko w sprawach służbowych, skutkiem czego nawet rybki przestała mi karmić :] a poza tym jedyna sentencja aktywna teraz to ...czy o czymś powinienem wiedzieć XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2010 o 20:53, Robertcik1 napisał:

BTW, da się nie wykonać czyjejś lojalnościówki poza Samarą i Zaeedem?

Do posta przedmówcy dodam jeszcze Tali, gdzie też można zawalić i nie zdobyć jej lojalności. Cóż, to razem daje 4 osoby.

Spoiler

Dodawszy do tego stanięcie po stronie Jack i Tali podczas odpowiednio pierwszej i drugiej kłótni daje dodatkowo nielojalnych dwóch członków gratis - Mirandę i Legiona. To już pół składu.
Odpowiedni dobór ludzi do walki z Oculusem sprawi, że podczas turbulencji zginie trzech lojalnych członków załogi - Garrus, Kasumi i Jack, po jednym na każde ulepszenie, a raczej jego brak.



Podsumowanie? Wszystkie misje lojalnościowe wykonane, a mimo to na misję samobójczą zostaje 9 osób, w tym 6 nielojalnych. Dalej droga prosta - ciach, recepta na martwego Sheparda zapodana ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2010 o 22:45, Siriondel napisał:

>ciach


Tak o kupno. Pewno zrobię tak jak Ty. Problemy? To się da w ogóle zainstalować do polskiej wersji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Istnieje jakiś sprawdzony sposób by zdobyć 100% egoizmu/prawości ?

Myślałem, że jak skończę gre i wczytam save z me2 to będę mógł zmienić klasę a jednak nie można ;<. A nie chce mi się za bardzo przechodzić jeszcze raz gry Szpiegiem. Tym bardziej, że się troche zawiodłem na tej klasie ;o.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.08.2010 o 14:19, nolif3r napisał:

Istnieje jakiś sprawdzony sposób by zdobyć 100% egoizmu/prawości ?


Dla prawości - Wybieraj zawsze podczas scenek niebieskie ikonki które beda mrygac na dole ekranu no i zawsze wypieraj pierwsza odpowiedz od góry w dialogach.
Dla egoizmu - Analogicznie przeciwnie to co dla prawości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.08.2010 o 14:19, nolif3r napisał:

Istnieje jakiś sprawdzony sposób by zdobyć 100% egoizmu/prawości ?


Jeśli zależy Ci na tym, by twoja postać była wkurzającym dupkiem przekonanym o własnej sile, albo aniołkiem zesłanym z nieba z nienagannym słownictwem, to możesz robić tak, jak napisał xkarionx. Inna sprawa, że nie ma w tym żadnej zabawy, zmiksowaną postacią gra się fajniej. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować