Zaloguj się, aby obserwować  
Diagoras

Mass Effect 2

8089 postów w tym temacie

Dnia 01.09.2010 o 22:18, Infes napisał:

A w pierwszą część grałeś?


Naturalnie, grałem trochę ale szczerze mówiąc nie za długo. Pożyczyłem od kolegi ale wtedy miałem wykupiony abonament do LOTRO to nie miałem czasu na inne gry po prostu. Więc pograłem 3-4h i oddałem :P

Pożyczę od niego znowu może i wtedy się zobaczy ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to jesli najpierw grałeś w dwójke a teraz chcesz zagrać w jedynke no to napewno się rozczarujesz bo róznica między obydwiema produkcjami jest duża. W ME2 wszystkiego jest więcej, lepiej i dokładniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.09.2010 o 08:43, xkarionx napisał:

No to jesli najpierw grałeś w dwójke a teraz chcesz zagrać w jedynke no to napewno się
rozczarujesz bo róznica między obydwiema produkcjami jest duża. W ME2 wszystkiego jest
więcej, lepiej i dokładniej.

Nie powiedziałbym, że więcej. Raczej inaczej lub coś trochę innego, bo bardziej rozwinięte są inne, nowe miejsca niż stare. Wielka szkoda, że Cytadela w dwójce została tak mocno okrojona. Spodziewałem się, że moje spotkanie z Radą, rozmowy z tamtejszymi NPCami będą mocniej nawiązywały do części pierwszej. Może kilka lokacji w nadwyrężonych starciem z Suwerenem Okręgach. Większa ilość przypadkowych znajomych, którzy rozpoznają Sheparda? Itd. W końcu jestem bohaterem dużego formatu :). Niestety w dwójce Cytadela to ledwie kilka lokacji i tyleż samo NPCów. Praktycznie nie byłoby tam po co wracać. To mnie rozczarowało.

Ale cóż... właśnie skończyłem grać w dwójkę i śmiało mogę powiedzieć, że tak dobrze opowiedzianej i dojrzałej fabuły jak w serii ME dawno nie spotkałem. Ostatnio chyba w Wiedźminie. Zdecydowanie warto zagrać, chyba, że ktoś zatrzymał się na poziomie Wrót Baldura (oczywiście to bardzo dobra produkcja) i jakimś cudem nie wie, że "wojna się skończyła" i już można wyjść z dżungli. Naprawdę moim zdaniem szkoda się ograniczać.

Ja polecam obie części tej gry. Naprawdę solidna robota ekipy Bioware.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 02.09.2010 o 09:16, Melchah napisał:

Nie powiedziałbym, że więcej. Raczej inaczej lub coś trochę innego, bo bardziej rozwinięte
są inne, nowe miejsca niż stare. Wielka szkoda, że Cytadela w dwójce została tak mocno
okrojona. Spodziewałem się, że moje spotkanie z Radą, rozmowy z tamtejszymi NPCami będą
mocniej nawiązywały do części pierwszej. Może kilka lokacji w nadwyrężonych starciem
z Suwerenem Okręgach. Większa ilość przypadkowych znajomych, którzy rozpoznają Sheparda?
Itd. W końcu jestem bohaterem dużego formatu :). Niestety w dwójce Cytadela to ledwie
kilka lokacji i tyleż samo NPCów. Praktycznie nie byłoby tam po co wracać. To mnie rozczarowało.



No dodam tylko że cytadela wdwójce to tak naprawdę tylko same sklepy no i kilka dosłownie kilka drobiazgów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 02.09.2010 o 09:16, Melchah napisał:

Nie powiedziałbym, że więcej. Raczej inaczej lub coś trochę innego, bo bardziej rozwinięte
są inne, nowe miejsca niż stare. Wielka szkoda, że Cytadela w dwójce została tak mocno
okrojona. Spodziewałem się, że moje spotkanie z Radą, rozmowy z tamtejszymi NPCami będą
mocniej nawiązywały do części pierwszej.

Zadziałała stara, i ostatnio bardzo irytująca mnie w grach zasada. Mianowicie : "nie wrzucimy NPC i lokacji z jedynki, by nowi gracze nie czuli się przytłoczeni tym, co ich ominęło, by się nie pogubili. A jak chcą te elementy ujrzeć, to niech kupią pierwszą część !"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.09.2010 o 23:01, Pietro87 napisał:

Wygląda jak najbardziej grywalnie, wątpię żeby to był render/cut scenka.


Jak powiedział Chris Priestly na forum BioWare:

Spoiler

"Yes, that is indeed a new flying car chase/battle through the skies of Illium."
Czyli odpowiedź brzmi tak :)



Poza tym
Spoiler

dialogi w DLC będą się nieco różnić w zależności od tego, czy przejdziemy dodatek przed czy po rozwaleniu bazy Zbieraczy. Z tym, że bardziej zostały ukierunkowane na tą drugą opcję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.09.2010 o 09:22, Darkstar181 napisał:

Zadziałała stara, i ostatnio bardzo irytująca mnie w grach zasada. Mianowicie : "nie
wrzucimy NPC i lokacji z jedynki, by nowi gracze nie czuli się przytłoczeni tym, co ich
ominęło, by się nie pogubili. A jak chcą te elementy ujrzeć, to niech kupią pierwszą
część !"

Być może tak myśleli twórcy, a może inaczej, ale końcowy efekt jest niezadowalający. Szkoda, że akurat z tą Cytadelą tak wyszło, bo tak potężne miejsce, tak duża lokacja aż prosi się o poważniejsze potraktowanie, a już szczególnie w drugiej części. Skoro odegraliśmy naprawdę historyczną rolę w dziejach tej budowli/stacji i wracamy do niej po burzliwych wydarzeniach z ME1.

A akurat tak nawiązałem do tej Cytadeli, bo analogicznie było, kiedy kilka lat temu grałem w Gothic i Gothic II. To naprawdę świetne uczucie, kiedy wraca się na stare śmieci (Górnicza Dolina) i widzi zmiany, jakie zaszły w otoczeniu. Dlatego akurat w ME2 rozczarowało mnie podejście twórców. Ot, po łebkach.

No cóż, może ME3 ładnie zepnie wszystko solidną klamrą :). A sądząc po zakończeniu będzie co spinać, tym bardziej, że ja zakończenie wybrałem takie,

Spoiler

że Bazę Zbieraczy jednak ocaliłem dla Cerberusa. Pomyślałem, że ta technologia może się jednak przydać ludzkości. Mam nadzieję, że Człowiek Iluzja nie okaże się ostatnim skurczybykiem i właściwie wykorzysta szansę. W końcu dobrze jednak byłoby poznać wroga najlepiej jak się da, a przecież Rada nie wierzyła w istnienie Żniwiarzy dopóki jeden nie ugryzł ich w tyłek i niewiele brakowało do kompletnej katastrofy. Załoga nie była do końca zadowolona z mojego wyboru, woleliby zniszczyć Bazę, ale co wyniknie z mojego wyboru okaże się - mam nadzieję - w ME3 :)

.

A co do kupienia pierwszej części: polecałbym chętnym jednak najpierw zagrać w ME1, a potem ME2. To wszystko naprawdę fajnie się łączy i tworzy się długa, zajmująca historia. Granie w odwrotnej kolejności... pewnie się da, ale jaki to ma wpływ na odbiór całości? Ale to już jak kto woli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I to będzie najlepsze rozwiązanie. Dziwne że udało Ci się odejść. Ja, gdy grałem w 1 to wszystkie gry czy to na PC czy na x360 były odłożone :p Zresztą, z 2 częścią też tak miałem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaczał się wrzesień, najnowsze DLC w drodze, a do konca roku jeszcze 4 miesiące. Czy myslicie że ME2 zdobedzie nagrodę gry roku 2010? ma poważnych konkurentów - StarCraft 2 - CoD 7?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.09.2010 o 16:24, xkarionx napisał:

Zaczał się wrzesień, najnowsze DLC w drodze, a do konca roku jeszcze 4 miesiące. Czy
myslicie że ME2 zdobedzie nagrodę gry roku 2010? ma poważnych konkurentów - StarCraft
2 - CoD 7?


ME2 jest na razie najlepszą grą na konsole, wg serwisu IGN ( http://uk.xbox360.ign.com/articles/104/1045042p26.html)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cod 7? A daj spokój ;d Dla mnie to to samo co roku, singiel na 5h i multi, które i tak jest podobne do siebie. Ona na pewno nie wygra.
Natomiast Starcraft 2... cóż, ta gra będzie miała ogromne poparcie. Nie mniej ME2 również jest bardzo silnym konkurentem. Jeśli miałbym wybór, bez kiwnięcia głową zagłosowałbym na ME2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>/ciach
Na konsolę Xbox 360.
Co do GOTY, ME2 zdobędzie GOTY awarda na pewno od jednego serwisu, a od jakiego ja stawiam Game Trailers / IGN z naciskiem na IGN oni ubóstwiają ME :)
A czy zdobędzie więcej ? może, już jedno GOTY award to ogromny sukces.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.09.2010 o 23:08, Siriondel napisał:

http://www.masseffect2faces.com/ - jeżeli nie masz Shaparda własnego, zaimportuj sobie
czyjegoś ;) Dzięki temu gra nie straci swojego osobistego wymiaru i wszystkich ukrytych
smaczków.


Nie wiesz czy da się to do jedynki także zastosować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.09.2010 o 23:08, Siriondel napisał:

http://www.masseffect2faces.com/ - jeżeli nie masz Shaparda własnego, zaimportuj sobie
czyjegoś ;) Dzięki temu gra nie straci swojego osobistego wymiaru i wszystkich ukrytych
smaczków.


Ciekawie by było zagrać Shepardem z twarzą Brada Pitta ;P. Ale niestety nikt nie wpadł na ten pomysł i nie zrobił takiej facjaty :<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.09.2010 o 16:24, xkarionx napisał:

Zaczał się wrzesień, najnowsze DLC w drodze, a do konca roku jeszcze 4 miesiące. Czy
myslicie że ME2 zdobedzie nagrodę gry roku 2010? ma poważnych konkurentów - StarCraft
2 - CoD 7?

CoD? Od MW2 CoD to miernota, ale fakt, ze miernota jadąca na marce, więc z tym ciężko wygrać. Ja jednak nie postawiłbym na tę grę funta kłaków, pomimo, że jej na oczy nie widziałem. Kotick zarżnął tę serię.

Sam miałbym natomiast wielki problem co do Starcraft II vs. Mass Effect 2. W tę pierwszą nie grałem, ale widziałem gameplaye, trailery, czytałem recki, no i grałem w część pierwszą. Wszystko wskazuje na to, że SC II to solidna robota (również pod względem fabularnym, co akurat dla mnie ma bardzo duże znaczenie), choć moim zdaniem to zaledwie 1/3 całej gry za cenę dwóch. Choć oczywiście cena nie podlega osądowi przy wyborze gry roku to na mój głos - głos pojedynczego człowieka - miałaby spory wpływ.

Ale głosowałbym jednak na ME2, bo właśnie skończyłem i jestem pod wrażeniem fabuły i gry jako takiej. Za 40zł dostałem kilkadziesiąt godzin bardzo intensywnej rozrywki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.09.2010 o 20:25, Melchah napisał:

CoD? Od MW2 CoD to miernota

Ee? Toć MW2 jest najnowsze, więc jak można pisać, że od tej części seria stała się mierna? Nie trzeba poczekać na jakieś potwierdzenie? Ja na BO nie czekam jak na MW2 [które mnie nie rozczarowało], ale to nie znaczy, że od razu grę skreślam. Damn, jedna gorsza [wg niektórych] odsłona i już cały CoD został przez wielu spisany na straty...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.09.2010 o 20:25, Melchah napisał:

> Zaczał się wrzesień, najnowsze DLC w drodze, a do konca roku jeszcze 4 miesiące.
Czy
> myslicie że ME2 zdobedzie nagrodę gry roku 2010? ma poważnych konkurentów - StarCraft

> 2 - CoD 7?
CoD? Od MW2 CoD to miernota, ale fakt, ze miernota jadąca na marce, więc z tym ciężko
wygrać. Ja jednak nie postawiłbym na tę grę funta kłaków, pomimo, że jej na oczy nie
widziałem.

Nie widziałeś, nie grałeś, ale funta kłaków byś nie postawił ?
To może najpierw zagraj ?
I jeszcze jedna uwaga...MW2 to najnowsza część serii, więc jak możesz pisać że od niej stała się ona słaba ? Swoją drogą ma jeszcze wyjść niedługo BO, nie ?
>Kotick zarżnął tę serię.
Tylko dlatego że nie wprowadził dedykowanych serwerów ? Owszem, kontrowersyjne, ale sama gra jest co najmniej dobra. Nawet bez dedyków.
No i nie przesadzałbym z zarżnieciem całej serii. Raz, że Treyarch będzie robił teraz kontynuacje bez nadzorowania Koticka, dwa, że nie wiadomo jak będzie wyglądać następne MW. Może jednak dedyki będą.
Co do ME2... tu już nie chodzi nawet o Cod. Ta gra może z kretesem przegrać z Dragon Age, Starcraftem II... no i właśnie MW2. Moim zdaniem konkurencja jest zbyt silna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.09.2010 o 15:09, Darkstar181 napisał:

Raz, że Treyarch będzie robił teraz
kontynuacje bez nadzorowania Koticka, dwa, że nie wiadomo jak będzie wyglądać następne
MW. Może jednak dedyki będą.


Akurat. Jak się powiedziało "a", to teraz trzeba z alfabetem do końca dojechać. Zresztą MW to już nie to samo, co CoD. A że bez Koticka? Drugie akurat. Acti wkłada grube pieniądze w grę, to chce mieć wpływ. Tak zawsze będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.09.2010 o 14:57, JayL napisał:

> CoD? Od MW2 CoD to miernota
Ee? Toć MW2 jest najnowsze, więc jak można pisać, że od tej części seria stała się mierna?
Nie trzeba poczekać na jakieś potwierdzenie? Ja na BO nie czekam jak na MW2 [które mnie
nie rozczarowało], ale to nie znaczy, że od razu grę skreślam. Damn, jedna gorsza [wg
niektórych] odsłona i już cały CoD został przez wielu spisany na straty...

Panowie JayL i Darkstar181 zbiorczo - to nie ten wątek zasadniczo i mój post też tylko po części był zgodny z wątkiem. Uzasadnienie dlaczego moim zdaniem MW2 jest słabe można bez trudu znaleźć czytając moje wypowiedzi w wątkach, które swego czasu dość często pojawiały się na gramie (Statystyki -> mój nick -> szukać wątków z MW2 w nazwie, choć mogłem też przy innych okazjach dawać wyraz frustracji na widok tego, co z CoDem zrobił Kotick i pomagierzy). Co do kolejnych odsłon serii to wierzę, że strategia Activision się cudownie nie zmieni - będą te gry robić inni ludzie pod starym szyldem. Czy te gry mogą być lepsze niż poprzedniczki? Mogą, ale moim zdaniem nie będą. Oczywiście mogę się mylić.

Krótko tylko: MW2 to moim zdaniem już tylko skok na kasę i powielenie tego co wprowadziło pierwsze MW, z jednoczesnym wycięciem fragmentów, które o sile MW stanowiły. Właśnie dedyki, mody i własne mapy. Za to wprowadzenie śmiesznych i niebotycznie drogich map packów. Do tego cały ambaras z IW w ogóle. Całość pozostawia taki niesmak, że od MW dla mnie seria się skończyła i zrobiła się z tego "Moda na sukces" (nomen omen).

Nie wydaje mi się, aby popłuczyna po tej serii gier była w stanie jakością dorównać temu, co robią Blizzard i Bioware. Mass Effect naprawdę mnie pozytywnie zaskoczył; nie wątpię, że i Blizzard odwalił kawał porządnej roboty. Produkty tych firm stawiałbym w wyścigu o tytuł gry roku. Gdyby mnie było stać na wywalenie 200zł za 1/3 gry (kupno samego kodu - jak robią niektórzy - to dla mnie minimalizm nie do przyjęcia :)) to może i Blizzarda bym pochwalił z własnych doświadczeń, a tak to tylko na opiniach się opieram.

Koniec off-topu :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok, takie jest Twoje zdanie i temu nie zaprzeczę. Mi osobiście chodziło tylko o pewną niefortunność sformułowania "od MW2 CoD to miernota". Nic po tej grze z serii jeszcze się nie ukazało, więc nie ma ono w sumie sensu. :P Ale dobrze, wiadomo o co chodzi, nie ma co się spierać.

Dnia 03.09.2010 o 16:57, Melchah napisał:

Nie wydaje mi się, aby popłuczyna po tej serii gier była w stanie jakością dorównać temu,
co robią Blizzard i Bioware. Mass Effect naprawdę mnie pozytywnie zaskoczył; nie wątpię,
że i Blizzard odwalił kawał porządnej roboty. Produkty tych firm stawiałbym w wyścigu
o tytuł gry roku. Gdyby mnie było stać na wywalenie 200zł za 1/3 gry (kupno samego kodu
- jak robią niektórzy - to dla mnie minimalizm nie do przyjęcia :)) to może i Blizzarda
bym pochwalił z własnych doświadczeń, a tak to tylko na opiniach się opieram.

Mnie ME [a konkretnie dwójka, jedynka dobra, ale bez rewelacji moim zdaniem] też pozytywnie zaskoczył. MW2 z kolei co prawda nie posiadało nic oryginalnego, ale dało mi drugi raz to, co najlepsze w MW w o wiele większym natężeniu. Dlatego też grę tę polubiłem. Jednak jeśli ktoś szczególnie upodobał sobie multi, z wszelkimi jego wielkimi zaletami w postaci modów, map i dedyków - rozumiem. Dla mnie akurat w tej serii najbardziej liczy się szybki, efektowny i satysfakcjonujący single, dlatego byłem zachwycony.

W sprawie tytułu gry roku też wątpię w BO. Pewnie będzie to powtórka z rozrywki, a czy miła - to się okaże. Będę kibicował ME2 [strategii nie lubię, cena SCII woła o pomstę do nieba, a i sama gra podobno wiele nowego nie wprowadza - choć to nie moja opinia, nie grałem i nie planuję], BioWare stworzył jedną z najlepszych gier, w jakie dane mi było zagrać. Poza tym może Brotherhood, ale wątpię, by od czasu ACII zmieniło się na tyle dużo, by nowy asasyn przebił poprzednika. Zobaczy się. :P

BTW zacząłem właśnie dodatek do DAO. Ehh, ME2 do pięt on nawet nie dorasta. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować