Zaloguj się, aby obserwować  
Diagoras

Mass Effect 2

8089 postów w tym temacie

Dnia 06.09.2010 o 17:51, xkarionx napisał:

A tak na przyszłość powiem ci gdyz możesz mieć z tym problem

Spoiler

że Ulepszenia do statku
sie odblokowywuja po wykonaniu niektórych misji lojalnościowych np po misji Garusa.


No coś Ty! Można je wykupić od razu po zwerbowaniu danego członka załogi, nic więcej, jedyny warunek - Mordin musi być już zwerbowany. Uuuu, chyba dawno w ME2 nie grałeś, kolego ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.09.2010 o 18:22, xkarionx napisał:

Nieprawda!

Dzisiaj to sprawdzałem !
Mam wszystkich zwerbowanych i nie mam ani JEDNEGO dostepnego ulepszenia.

No to coś nie tak masz. Aż specjalnie zagrałem szybko misję z Archaniołem. Zwerbowałem i po przywitaniu w pokoju łączności od razu poleciałem na dół pogadać. I od razu była opcja dialogowa o "pomysłach na przygotowanie się do walki ze Zbieraczami". Zresztą, zawsze tak było ze wszystkimi członkami drużyny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://uk.xbox360.ign.com/articles/111/1117896p1.html
Ciekawy artykuł z pierwszej strony IGN, dla tych, którzy nie zaglądają regularnie. Traktuje on o informacjach, jakie zebrali twórcy gry na temat tego, jak gracze ciorają w ME2 poprzez opcje wysyłania informacji o grze. Redaktor IGN i Casey Hudson wspólnie analizują dane i rozmawiają o wpływie sugestii community na całokształt gry, założeniach podejmowanych podczas tworzenia ME oraz jak zebrane dane są i będą wykorzystywane w przyszłości, w tym w ME3.
Załączam obrazek z artykułu na zachętę ;)
BTW - są osoby, którym jedno przejście gry zajęło nawet 66 godzin. I jedną z nich jestem ja ;P

20100906204812

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.09.2010 o 20:48, Siriondel napisał:

Załączam obrazek z artykułu na zachętę ;)

Heh, to wynika z tego że jestem rzadkim przypadkiem bo:
1. Klasy, którymi najczęściej gram obejmują na początek inżyniera lub jego odmianę. Nigdy nie grałem czystym żołnierzem.
2. Średni czas grania... to może później.
3. Co prawda jestem w 80%, którzy ustawiają twarz, ale również w tych 20%, którzy zaczynają grę kierując jakąś panienką (słabość od czasów Tomb Raidera:).
4. Pomijając bugi gry jakimś cudem nie pomijam żadnej konwersacji (co okazuje się dopiero na końcu).

Dnia 06.09.2010 o 20:48, Siriondel napisał:

BTW - są osoby, którym jedno przejście gry zajęło nawet 66 godzin. I jedną z nich jestem ja ;P

I ja też... :)

ps. W tej grze nie uszkodzono i nie użyto ani jednego DLC. :) Z nimi byłoby pewnie o 30 więcej.

20100906220828

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

172 h???????
no no zgłębiłeś grę porządnie. Szacunek :). Ja zatrzymałem się na 47 godzinach, choć jeszcze kilka światów mi zostało do zwiedzenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.09.2010 o 22:39, Teokrata napisał:

jakos to nie przekonuje... :-///

A mi się nawet podoba. Ergonomia wydaje się zupełnie w porządku. Ma się klawę i kieruje się kciukiem.
Jednak to co mi się nie podoba, to LCD, zapewne soft, który to obsługuje oraz związana z tymi pierdołami cena.
Co jak co, ale płacić za pół pada i ćwierć klawiatury ćwierć tysiąca zł, to ostre przegięcie. Taka zabawka powinna kosztować góra 20-30 zł. Biorąc pod uwagę, że cała klawiatura kosztuje często 25 zł, a cały pad 30 zł, to pół pada i ćwierć klawiszy powinno kosztować 22 zł. :) Logitech chce ponad 10 razy więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.09.2010 o 20:48, Siriondel napisał:

http://uk.xbox360.ign.com/articles/111/1117896p1.html
Ciekawy artykuł z pierwszej strony IGN, dla tych, którzy nie zaglądają regularnie.

Faktycznie interesujący.

Trochę odstaję od obrazka, bo nigdy nie zagrałem czystym żołnierzem i przejście zajęło mi ok. 57 godzin. Nigdy też nie przeskakiwałem rozmów, bo były całkiem interesujące.

Podziwiam Olamagato, bo nie wiem co można robić przez 172 godziny podczas jednokrotnego przejścia... chyba, że przy każdym większym wyborze robi się save i od razu idzie alternatywną ścieżką. Z drugiej strony takie drzewko byłoby bardzo rozbudowane, żeby poznać każdą gałąź. Ciężko mi to sobie wyobrazić :).

Ciekawe jak/czy zebrane dane wpłyną na końcową postać ME3?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.09.2010 o 06:51, Melchah napisał:

Trochę odstaję od obrazka, bo nigdy nie zagrałem czystym żołnierzem i przejście zajęło
mi ok. 57 godzin. Nigdy też nie przeskakiwałem rozmów, bo były całkiem interesujące.

Ja akurat grałem każdą klasą. Ale coś jest z tym Inżynierem. Nie jest on jakiś słabszy od reszty, ale ciekawiej grało się innymi klasami. Żołnierzem także, ale moją ulubioną pozostaje Szturmowiec ;)
57h? Mi pierwszy playthrough zajął właśnie wspomniane na obrazku 66h z minutami. Potem chciałem to jakoś przyspieszyć. Wiedziałem, że ludzie robią w ME2 w 30h i pytałem sam siebie - jak to możliwe? Spróbowałem więc i najlepszy czas jaki uzyskałem to 55h. Nie wiem, nie umiem szybciej. Oczywiście nie ma dla mnie ukończenia ME2 bez wszystkich możliwych misji, może to dlatego. Wyjątkiem była gra na najlepsze zakończenie, ale tego nie liczę - wszystko było spreparowane pod uzyskanie właściwej końcówki - jakieś 40h.

Dnia 07.09.2010 o 06:51, Melchah napisał:

Podziwiam Olamagato, bo nie wiem co można robić przez 172 godziny podczas jednokrotnego
przejścia... chyba, że przy każdym większym wyborze robi się save i od razu idzie alternatywną
ścieżką. Z drugiej strony takie drzewko byłoby bardzo rozbudowane, żeby poznać każdą
gałąź. Ciężko mi to sobie wyobrazić :).

Mi również. Przecież tam nie ma tyle do roboty, chyba że Olagamato np. czyścił całą galaktykę z surowców, by na wszystkich planetach widniał stan "brak złóż" ;) Poza tym... nie wiem. Misje w ME2 są krótkie, więc na questach się nie pojedzie ;P

Dnia 07.09.2010 o 06:51, Melchah napisał:

Ciekawe jak/czy zebrane dane wpłyną na końcową postać ME3?

Z pewnością. Zbierane są by dowiedzieć się, jak gra społeczność, co lubi i czego chce. ME3 będzie na pewno tworzone przez pryzmat tych wyników, by dać graczom jeszcze więcej frajdy ;)
BioWare robi różne gry, lepsze i gorsze, ale rzadko można im zarzucić, że odstawili fuszerkę. I w przypadku takiej premiery jak ME3 - również sobie na to nie pozwolą, będzie dobrze ;)

Maykowiec wspomina o nowym DLC. Właśnie, czas ściągnąć ME2 DDE, kupić punkty i oczekiwać, aż wreszcie poznamy tożsamość Handlarza Cieni.
Kiedy dowiemy się, o co chodzi z tą niekompatybilnością z polską wersją i czy da się to obejść, czy nie, zaktualizuję FAQ o niezbędne informacje na ten temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.09.2010 o 07:15, Siriondel napisał:

> Trochę odstaję od obrazka, bo nigdy nie zagrałem czystym żołnierzem i przejście
zajęło
> mi ok. 57 godzin. Nigdy też nie przeskakiwałem rozmów, bo były całkiem interesujące.

Ja akurat grałem każdą klasą. Ale coś jest z tym Inżynierem. Nie jest on jakiś słabszy
od reszty, ale ciekawiej grało się innymi klasami. Żołnierzem także, ale moją ulubioną
pozostaje Szturmowiec ;)

Też od niego zacząłem :). Żołnierz wydał mi się zbyt klasycznym rozwiązaniem (bo zawsze tylko ten żołnierz, albo wojownik, bo to na ogół najłatwiejsze klasy do poprowadzenia - w jaką grę by się nie grało).

Dnia 07.09.2010 o 07:15, Siriondel napisał:

57h? Mi pierwszy playthrough zajął właśnie wspomniane na obrazku 66h z minutami. Potem
chciałem to jakoś przyspieszyć. Wiedziałem, że ludzie robią w ME2 w 30h i pytałem sam
siebie - jak to możliwe? Spróbowałem więc i najlepszy czas jaki uzyskałem to 55h. Nie
wiem, nie umiem szybciej. Oczywiście nie ma dla mnie ukończenia ME2 bez wszystkich możliwych
misji, może to dlatego.

Ukończyłem wszystko co można było ukończyć (tak mi się wydaje ;)). Zostało mi już tylko jedno, ostatnie zadanie załatwienia ostatecznie sprawy ze Zbieraczami za przekaźnikiem Omega-4. Wcześniej odwiedziłem jeszcze te układy, których nie miałem na 100% zbadanych i dzięki temu odkryłem kolejnych parę drobnych misji pobocznych. Ale koniec końców już nic mi nie zostało i gdzie się nie pojawiałem nikt nic dla mnie nie miał. Ale nawet jeśli coś przypadkiem ominąłem to nie zaglądam do poradników, bo lepiej czasem być mile zaskoczonym :).

Dnia 07.09.2010 o 07:15, Siriondel napisał:

> Podziwiam Olamagato, bo nie wiem co można robić przez 172 godziny podczas jednokrotnego

> przejścia... chyba, że przy każdym większym wyborze robi się save i od razu idzie
alternatywną
> ścieżką. Z drugiej strony takie drzewko byłoby bardzo rozbudowane, żeby poznać każdą

> gałąź. Ciężko mi to sobie wyobrazić :).
Mi również. Przecież tam nie ma tyle do roboty, chyba że Olagamato np. czyścił
całą galaktykę z surowców, by na wszystkich planetach widniał stan "brak złóż" ;) Poza
tym... nie wiem. Misje w ME2 są krótkie, więc na questach się nie pojedzie ;P

Chciało mu się spędzić ok. 100 godzin na czyszczeniu surowców? :) To akurat w końcu się nudzi, kiedy już odblokujesz wszystkie badania i wszystkie zrobisz, potem nawet nie ma sensu zbierać surowców (sprzedać też się ich nie da, ale na dobrą sprawę i tak wszystko miałem pod koniec kupione/znalezione, więc też bez sensu).

Dnia 07.09.2010 o 07:15, Siriondel napisał:

> Ciekawe jak/czy zebrane dane wpłyną na końcową postać ME3?
Z pewnością. Zbierane są by dowiedzieć się, jak gra społeczność, co lubi i czego chce.
ME3 będzie na pewno tworzone przez pryzmat tych wyników, by dać graczom jeszcze więcej
frajdy ;)

Z artykułu wynika, że są zaskoczeni jak wiele osób skorzystało z sejwa ME1. Mam nadzieję, że jeszcze bardziej podkręcą znaczenie importu postaci. Może w dwójce ten mechanizm nie był jeszcze idealny, ale i tak miło było, kiedy jakieś echo drobnej sprawy wracało choćby w postaci prostego, krótkiego maila od znajomego NPCa.

A najbardziej jestem ciekawy co dla mnie wyniknie z tego, że

Spoiler

zostawiłem Człowiekowi Iluzji Bazę Zbieraczy do zbadania. Ekipa nie była z tego zadowolona

. Tu mam nadzieję wyniknie wielkie BUM w ME3 :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.09.2010 o 20:48, Siriondel napisał:

/ciach

Gram Infiltratorem (kiedyś spróbowałem czymś innym, aleee to nie to)
Pierwsze moje przejście gry to było 34h (ale nie wszystkie misje), drugie 44h + wszystkie DLC, wczoraj zakończyłem "the end run" save specjalnie przygotowany pod nowe DLC (w poprzednim coś mi nie wyszło i Kelly się zakumała z moją Shepard, nie lubię Kelly zbytnio :p) wszystkie misje 100% all done ledwo ruszyłem skanowanie tylko tyle, żeby mieć surowiec na ulepszenia 42h (choć przyznam, że misje lojalnościowe to speedruny robiłem :) )
Custom - tak
Od zawsze gram female Shepard bez zmian ciągle ta sama postać, jak próbowałem zagrać inną to jakoś mi nie szła gra :)
I nie omijam dialogów przecież to esencja gry !

Co do dzisiejszego DLC jak tam obstawiacie BioWare zrobi wielkie bum ujawniając Shadow Brokera czy będzie to typowy przedstawiciel ras np. człowiek (oby nie :p)
Wolałbym jakby Nas zaskoczyli np. Shadow Broker to

Spoiler

Protean



Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem sobie Mass Effect 2 i mam pytanko odnośnie gry:
- Czy DLC dużo ważą? Lepiej je zainstalować odrazu czy po przejściu gry na podstawowej wersji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.09.2010 o 07:48, Melchah napisał:

Z artykułu wynika, że są zaskoczeni jak wiele osób skorzystało z sejwa ME1. Mam nadzieję,
że jeszcze bardziej podkręcą znaczenie importu postaci. Może w dwójce ten mechanizm nie
był jeszcze idealny, ale i tak miło było, kiedy jakieś echo drobnej sprawy wracało choćby
w postaci prostego, krótkiego maila od znajomego NPCa.

Zgadza się. Ale i tak nie było, źle, jak na dość rzadko stosowane rozwiązanie. A teraz będzie kopiowanie (W2) ;) Jak by to nie działało, miało za zadanie uczynić grę jak najbardziej "osobistą". Twoje decyzje, Twoje konsekwencje. I to się udało, a ME2 swój sukces dość mocno oparło właśnie na tym. Ale z drugiej strony - rozbudować o jakieś bardziej złożone wątki tyle zmiennych z obu poprzedniczek... to chyba zadanie z kategorii tych monumentalnych ;)

Dnia 07.09.2010 o 07:48, Melchah napisał:

A najbardziej jestem ciekawy co dla mnie wyniknie z tego, że

Spoiler

zostawiłem Człowiekowi
Iluzji Bazę Zbieraczy do zbadania. Ekipa nie była z tego zadowolona

. Tu mam nadzieję
wyniknie wielkie BUM w ME3 :).

Właśnie trochę obawiam się, że zakończenie ME2 jest dla picu trochę. Dlaczego?

Spoiler

Zauważ, że niezależnie od decyzji co do bazy, rozmowa Sheparda z TIMem sprowadza się do tego samego. Troszkę się sprzeczają i Shepard obrażony stwierdza, że teraz gra na swoich zasadach. Czyli wybór traci na znaczeniu już w tej chwili.
I najważniejsze. Ból jest w tym, że Mass Effect 3 nie jest bezpośrednim sequelem ME2, tylko sequelem powieści Mass Effect: Retribution. A tam jest napisane wprost - TIM wszczepia technologię odzyskaną z bazy Zbieraczy człowiekowi. Wiesz, kanon. Nie ważne co się stało z bazą - TIM i tak zdobywa technologię. A jeżeli ME3 będzie się toczył też "parę lat" po ME2.... skutki zostają zniwelowane do zera, w najlepszym wypadku do jakiegoś marginalnego wydarzenia jak mail na skrzynkę czy krótki dialog.


Ale oczywiście - obym nie miał racji ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.09.2010 o 09:48, Ziggy napisał:

Zamówiłem sobie Mass Effect 2 i mam pytanko odnośnie gry:
- Czy DLC dużo ważą? Lepiej je zainstalować odrazu czy po przejściu gry na podstawowej
wersji?

Wszystkie darmowe z Cerberus Network ważą max. 450 mb, przechodzisz je w trakcie gry - oczywiście możesz po zakończeniu, jak kto woli.
Co do płatnych Kasumi DLC i Overlord tak samo, możesz wykonać podczas wykonywania głównego wątku bądź po.
Nowy dodatek, który ukaże się dziś (wg. głównych piśmiaków ME2) ma bardziej wzbogacony dialog po przejściu gry, bo zdali sobie sprawę, że większość ludzi będzie chciało zagrać w to DLC po ostatniej misji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie waza bardzo duzo razem wszystkie darmowe ważą 1.03GB. Najlepiej zainstaluj je odrazu chociaż możesz je zainstalowac po przejsciu gry, nie ma to wiekszego znaczenia.

* Exelius
Sam Zead wazy 498 MB wiec razem nie moga wazyc 450 MB

P.S. Ciekawe o której godzinie bedzie ten nowy DLC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować