Zaloguj się, aby obserwować  
Diagoras

Mass Effect 2

8089 postów w tym temacie

Dnia 20.10.2010 o 21:23, Chlorofil napisał:

Gra jest wręcz świetnie zoptymalizowana. Chodzi płynnie na takim sprzęcie:
AMD Athlon 64 3000+ 1.81GHz
1 GB RAM
ATI Radeon HD4350 512mb

Chodzi płynnie w wersji 1.02 na jednordzeniowym Athlonie XP 2200+ z X1950GT/Pro w full HD (1920x1080@60Hz)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak się spytam bo zrobiłem sobie angielskie dialogi z polskimi napisami (zmieniałem przed zainstalowaniem) ale Zaeed - cena zemsty jest po angielsku jak to zmienić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.10.2010 o 18:58, Karol44 napisał:

Tak się spytam bo zrobiłem sobie angielskie dialogi z polskimi napisami (zmieniałem przed
zainstalowaniem) ale Zaeed - cena zemsty jest po angielsku jak to zmienić.

Musisz znaleźć folder z DLC Mass Effect 2\BioGame\DLC\DLC_UNC_Pack01\CookedPC tyle, że nie jestem pewien czy UNC PACK01 to akurat DLC z Zaeed i działasz identycznie jak wcześniej z polskimi napisami w całej grze :)

Tak mi to kiedyś znajomy wytłumaczył

"Wejdź do Mass Effect 2\BioGame\DLC i tam w każdym folderze znajdź i zmień nazwy plików z końcówkami _INT.tlk na _INT_old.tlk a potem zmień pliki z końcówkami _POL.tlk na _INT.tlk"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko, jak rozegrać misje lojalnościową Zeada tak aby on

Spoiler

umarł? Albowiem właśnie dzisiaj przeszedłem ME2 i postanowiłem kontynłować grę po zakończeniu wątku głównego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spoiler

Z tego co mi wiadomo, musisz zdecydować się ratować robotników zamiast lecieć za Videm. Misja kończy się tak, że Vido na końcu ucieka, a Zaeed zostaje przygnieciony jakimś złomem. Podczas rozmowy, która wtedy zajdzie masz możliwość zostawienia go. Nie wiem, czy nie potrzeba jakiejś wysokiej wartości Prawości/Egoizmu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A to spoko właśnie przeszedłem gre idealista i mam 100% moraliności.
Dzieki.

P.S. Dzkoda że BW nie zmieniło

Spoiler

wygladu Normandii po misji samobójczej. A miałem taka małą nadzieje że będzie bardzo zniszczona a tu żadnej zmiany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.10.2010 o 16:31, xkarionx napisał:

A to spoko właśnie przeszedłem gre idealista i mam 100% moraliności.
Dzieki.

P.S. Dzkoda że BW nie zmieniło

Spoiler

wygladu Normandii po misji samobójczej. A miałem taka
małą nadzieje że będzie bardzo zniszczona a tu żadnej zmiany.


Do tego co napisał Siriondel -

Spoiler

musisz zrobić jego lojalnościową po misji samobójczej, żeby go tak zostawić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Czy ktoś mógłby mi opisać fabułę najnowszego DLC o Handlarzu Cieni. Przeczytałem dziś w CDA, że jest ona ważna w kontekście 3, a więc fajnie by było ją poznać. Z góry dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.10.2010 o 20:40, darth_16 napisał:

Mam pytanie. Czy ktoś mógłby mi opisać fabułę najnowszego DLC o Handlarzu Cieni. Przeczytałem
dziś w CDA, że jest ona ważna w kontekście 3, a więc fajnie by było ją poznać. Z góry
dzięki.

W CDA było ? nice.
Od razu zaznaczam, że sam się o to prosiłeś :)
Gigantyczny spoiler dla Ciebie - cała misja w 3 minuty :P

Spoiler

W dodatku masz za zadanie pomóc Liarze odzyskać Ferona i zabić SB, który jest Yagh''iem, dużym brzydkim ''ogrem'' Mass Effecta, kilkakrotnie większym od Krogana. W czasie pościgu za SB, spotykamy Vasir - Spectre, która pracuje dla SB, zabijamy ją, ona daje nam potrzebne informacje na temat położenia bazy samego SB jest nią planeta Hagalaz - a dokładniej statek, który dryfuje w atmosferze planety, napędzany wyładowaniami elektrycznymi i innymi anomaliami atmosfery tejże planety.
Shepard i Liara przedostają się do wnętrza bazy SB, spotykają Ferona, który jest uwięziony na krześle, aby go uwolnić trzeba przejść do sterowni, w której jest SB. Sam SB wspomina kilka ciekawych rzeczy zależnie czy robi się misję przed SM czy po SM, generalnie po tylu przejściach dodatku jestem definitywnie przekonany, że dialog przed SM (suicide mission) jest słabszy i mniej ciekawy od tego po SM :) (moje zdanie !)
SB ginie, Liara przejmuje dowództwo nad statkiem i staję się nowym Shadow Brokerem, po całej walce możesz używać statku jako drugiej Normandii tyle, że nie możesz się tą bazą przemieszczać - niestety :)
Po walce też jest dostęp do różnych nagrań z kamer Shadow Brokera, można porozmawiać Feronem, zaprosić Liarę na "Catch-up Tour" po Normandii, jak również kontynuować z nią romans lub go przerwać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.10.2010 o 22:13, darth_16 napisał:

A co z ważnymi informacjami na temat ME3?
PS. Dzięki za tą część oczywiscie :)


Spoiler

Właśnie przejęcie przez Liarę roli Handlarza Cieni jest tu najważniejsze. Tym samym Shepard zyskał potężnego sojusznika w walce ze Żniwiarzami w Mass Effect 3 - Liara będzie tam Handlarzem bez względu na to, czy importujemy stan gry z ukończonym DLC czy też nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj znalazłem pare ciekawych aczków w grze. Ciekawe czy o tym wiedzieliscie.
1. Gdy pare razy z rzędu zamówiesz sobie drinka na cytadeli to wydarzy sie cos ciekawego:
http://www.xfire.com/profile/xkarionx/screenshots/?view#106013358
http://www.xfire.com/profile/xkarionx/screenshots/?view#106013366
http://www.xfire.com/profile/xkarionx/screenshots/?view#106013370
http://www.xfire.com/profile/xkarionx/screenshots/?view#106013382
http://www.xfire.com/profile/xkarionx/screenshots/?view#106013393

2. Natomiast podczas pobytu na tuczance pewnie wielu z Was nakarmiło Warena i przez to mozna było go obstawiać na arenie. Ale ciekawe ile z Was wie że po przegranej walce naszego podopiecznego mozemy go potem spotkać u krogańskiego medyka na stole, regenerującego siły:
http://www.xfire.com/profile/xkarionx/screenshots/?view#106013461
A nastepnie poparu chwilach możemy spotkać go u innego kroganina nadal odpoczywającego po walce.
http://www.xfire.com/profile/xkarionx/screenshots/?view#106013482
Po wszystkim Waren mimo wszystko nadal bedzie za nami chodził i znowu można go będzie obstawiać na zakładach.

P.S. Wczoraj udało mi sie zdobyc chyba rekordową jednorazową ilość palladu - 3190. A wam udało sie zdobyc kiedykolwiek wiecej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziś nareście postanowiłem skończyć na jakis czas z ME2 a to dlatego że akurat wczoraj skonczyłem przechodzic go piąty raz. No i cóz moge napisać. Gra mimo iż grałem w nią dokładnie 138h nadal zdaje sie byc fenomenalna pod każdym wzgledem. Fajne jest w niej to że mimo iż przechodziłem grę juz po raz piąty to nadal gra raczyła mi ukazać nowe nieznane mi "aczki", których jak wiemy w całej gdrze jest mnóstwo. Teraz po ponad 9 miesiącach po premierze nadal bez wachania dałbym jej ocene 10/10.
Myśle że do kolejnej partyjki wróce dopiero w wakacje i tym razem jednak przejde ją całkowicie od dechy do dechy nie pomijając żadnego szczegółu a to dlatego że będzie to mój ostateczny save do trójki. A ja tymczasm zajme sie przejściem Dead Space którego tak długo odkładałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2010 o 08:52, xkarionx napisał:

P.S. Wczoraj udało mi sie zdobyc chyba rekordową jednorazową ilość palladu - 3190. A
wam udało sie zdobyc kiedykolwiek wiecej?

Mi udało się kilka razy wyciągnąć ponad 4k. A nawet ze dwa razy po prawie 4K w każdym z trzech zasobów jednocześnie (poza pierwiastkiem zero bo on jest mocno limitowany).
Ostatecznie na wszystkich planetach można zebrać ok. 1,5 mln każdego z pierwiastków i ok. 200 tys. pierwiastka zero.
Najlepsze żniwa robi się na planetach na których można wylądować - chyba autorzy założyli, że gracze będą zapominać o zbieraniu kiedy odkryją anomalię, wyślą sondę i od razu wylądują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować