Zaloguj się, aby obserwować  
Diagoras

Mass Effect 2

8089 postów w tym temacie

Dnia 05.05.2011 o 13:17, Eye-Maze napisał:

A jeśli zmieniam klasę to resetuje level czy oddaje mi wszystkie punkty umiejętności i mogę rozdać na nowo?

Nieco uzupełnię odpowiedź Olamagato - podczas importu postaci z ME 1 level jest zawsze resetowany do zera ale zależnie od tego jaki poziom miała ta postać w jedynce otrzymujesz na starcie bonus w postaci punktów doświadczenia które pozwolą Ci awansować do bodajże 5 levelu (jeśli Twoja postać miała 60 poziom). Wszystkie zapewnione przez ten awans punkty umiejętności możesz potem rozdysponować sam wedle własnej woli. Z kolei jeśli postać jest zaimportowana z sejwa z ME2 to zachowuje poziom jednak nie możesz już zmienić swojej klasy (opcja zmiany wyglądu wciąż jest dostępna).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ukończyłem grę Mass Effect 2 z importem zapisu z ME (

Spoiler

ocalenie rady, Wrex żyje, Allenko zginął i decyzje w większości dobre, lvl marny, ale grałem na luzie- chyba 36

[co więcej mogę napisać?]) i mam pytanie- czy fabuła może zmienić się bardzo, bardzo- tak, że warto grać jeszcze raz w ME 1 i podjąć decyzje całkowicie odwrotne? Nie musicie pisać co się zmieni tylko oceńcie czy warto.
Nie będę pisał w dwóch wątkach jak tu mi może ktoś odpowiedzieć- czy w ME 1 są możliwe jakieś inne zakończenia gry? Wiem, że w dwójce tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.05.2011 o 11:02, Malevyn napisał:

a w ogole jak jest z dlc? ma sie do nich dostep jezeli jest sie w polowie gry czy trzeba zaczynac gre od nowa ?

DLC możesz aktywować w każdej chwili, niezależnie od postępu w grze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem
Ściągnąłem demo, żeby zobaczyć jak sobie mój komp poradzi z ME2. Gdy uruchamiam to pojawia mi sie napis

Failed to initialize the physics sytem. Please ensure you have an updated version of the PhysX Software installed.

I niezabardzo wiem co mam zrobic bo ściągnąłem najnowsze sterowniki do mojej karty graficznej (GF 8600GT) a do samego PhysiX nie włancza sie instalator (po zaakceptowaniu licencji pojawia się w oknie napis "tekst" i mozna tylko anulowac)
Ma ktoś jakiś pomysł?
pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2011 o 14:20, Radekl2 napisał:

Witam. Ukończyłem grę Mass Effect 2 z importem zapisu z ME (

Spoiler

ocalenie rady, Wrex żyje,
Allenko zginął i decyzje w większości dobre, lvl marny, ale grałem na luzie- chyba 36

[co więcej mogę napisać?]) i mam pytanie- czy fabuła może zmienić się bardzo, bardzo-
tak, że warto grać jeszcze raz w ME 1 i podjąć decyzje całkowicie odwrotne? Nie musicie
pisać co się zmieni tylko oceńcie czy warto.
Nie będę pisał w dwóch wątkach jak tu mi może ktoś odpowiedzieć- czy w ME 1 są możliwe
jakieś inne zakończenia gry? Wiem, że w dwójce tak.

Według mnie ma duże znaczenie. Gdy przechodziłem postacią, która w jedynce podjęła zupełnie inne decyzje (nawet płeć miała inną), czułem się trochę, jakbym grał w inną grę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2011 o 19:13, MasterOfPuppets4 napisał:

Ma ktoś jakiś pomysł?

Ja mam pomysł. Miałem dokładnie taki sam problem, kiedy chciałem zagrać w ME2 po dłuższej przerwie.

Ściągnij jeszcze raz drajwery do karty graficznej, ale w instalatorze nVidia odznacz wszystkie opcje, pozostawiając tylko sterownik graficzny. W tym momencie nie masz PhysX na kompie w ogóle. Teraz zobacz do folderu do którego wypakowały się sterowniki (domyślnie jest co C:\NVIDIA\DisplayDriver\ i coś tam dalej) - znajdź tam sterowniki które zainstalowałeś i będzie tam folder "PhysX" a w nim instalator do PhysXa w formacie .msi. Spróbuj z tego.
U mnie dopiero w ten sposób udało się zainstalować, a od tamtej pory już normalnie PhysX aktualizuje się ze sterami do karty bez problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pewnie kiedyś sobie może zagram nawet kobietą :D Ale jeszcze trochę muszę poczekać, bo jak chciałem grać drugi raz jakieś dwa tygodnie po ukończeniu gry to nie dałem rady. Muszę dać mojemu mózgowi trochę zapomnieć fabuły. Pogram w inne gry i wrócę na 99%. Tylko jak próbowałem być "tym złym", to czasami serio trzeba z bohatera głupka robić... Zobaczymy czy dam radę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jest dobry pomysł (z odpoczęciem ku zapomnieniu fabuły). Teraz przechodząc 5 raz głównie dla zadań pobocznych - przez wątek główny lecę na pamięć. Za to jeszcze przy 3 przejściu mocno wczuwałem się w klimat gry. A granie kobietą ma wiele zalet. Np. jeśli pamiętasz kolesia zwanego Harkin - łatwiej przekonać go do mówienia, a także to on zacznie rozmowę w niezbyt elegancki sposób ("słodka dupeczko" o ile dobrze pamiętam).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja zadania poboczne całkowicie olałem :/ Fabuła tak mnie zainteresowała, że nie miałem serca latać za innymi zadaniami :) Straciłem pewnie dużo, ale to się nadrobi :) Wiem jeszcze tyle, że było ich dużo i pewnie o nawet kilka godzin mogłyby wydłużyć grę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.05.2011 o 18:00, xkarionx napisał:

Na targach E3 zobaczymy po raz pierwszy Mass Effect 3, to juz potwierdzone, nie zostało
nic innego jak czekac te pare dni.

Tak. Na E3 zawsze warto zobaczyć co szykuje BioWare - oni robią idealne teasery - zachęcające do gry jeszcze bardziej, ale niezdradzające zbyt dużo fabuły (w przeciwieństwie do Valve).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i jak widać jestesmy juz po E3. Mi ME3 przypadł do gustu co praawda grafika jest prawie ta sama poprawiono tylko cienie i minike ale mi to wystarcza, fajnie że pododawali więcej walk z bosami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś jest zainteresowany najnowszą książką z serii ME czyli Mass Effect: Deception to można ją już zamawiać w pre-orderze. Oczywiście na razie tylko po angielsku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.05.2011 o 18:34, DiegoPOL napisał:

Tak. Na E3 zawsze warto zobaczyć co szykuje BioWare - oni robią idealne teasery - zachęcające
do gry jeszcze bardziej, ale niezdradzające zbyt dużo fabuły (w przeciwieństwie do Valve).


Za teasery CGI (czy to DA, ME czy ToR) odpowiada BLur Studios a nie Bioware.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować