Zaloguj się, aby obserwować  
Diagoras

Mass Effect 2

8089 postów w tym temacie

Dnia 21.03.2012 o 14:34, Renzov napisał:

Jedno nie wyklucza drugiego. No cóż, zobaczę jak ta znajomość się rozwinie w trzeciej
części, bo intryguje mnie ta postać i obok Tali to imo jedna z lepiej wykreowanych członków
Normandii w "dwójce" ;-).


Skoro nie masz możliwości rozegrać związku z Jack to co stoi na przeszkodzie, żebyś zobaczył jak to wygląda na YT? :)
Tutaj masz dwa filmy, które pokażą Ci co siedzi w Jack.
http://www.youtube.com/watch?v=oMOJo0bzFKo
http://www.youtube.com/watch?v=ybRGbFTIbEI

Jack nawet nie jest psychopatką. Ona jest po prostu złamanym dorosłym dzieckiem, które będąc królikiem doświadczalnym nie znało innego życia niż takie pełne przemocy.
Jack to chyba jedna z najbardziej niedocenianych postaci w ME2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pamięta ktoś ile misji można było wykonać zanim zbieracze

Spoiler

zaatakują normandię po uzyskaniu modułu ze żniwiarza

? (Ten idiotyczny moment gdy nie wiadomo po cholerę wszyscy wynoszą się promem ze statku)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2012 o 17:38, Darkstar181 napisał:

Pamięta ktoś ile misji można było wykonać zanim zbieracze

Spoiler

zaatakują normandię po uzyskaniu modułu ze żniwiarza

?

Wydaje mi się że jedną albo dwie (ale raczej jedną). Najlepiej jest wykorzystać to że przed udaniem się

Spoiler

na wrak Żniwiarza można wykonać nieograniczoną liczbę misji pobocznych i zakończyć wszystkie możliwe wątki już wtedy a po zdobyciu modułu wykonać jedynie misję lojalnościową dla Legiona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.03.2012 o 17:45, Karharot napisał:

Wydaje mi się że jedną albo dwie (ale raczej jedną). Najlepiej jest wykorzystać to że
przed udaniem się

Spoiler

na wrak Żniwiarza można wykonać nieograniczoną liczbę misji pobocznych
i zakończyć wszystkie możliwe wątki już wtedy a po zdobyciu modułu wykonać jedynie misję
lojalnościową dla Legiona.


Czyli dobrze pamiętałem, thx.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2012 o 17:45, Karharot napisał:

Wydaje mi się że jedną albo dwie (ale raczej jedną). Najlepiej jest wykorzystać to że
przed udaniem się

Spoiler

na wrak Żniwiarza można wykonać nieograniczoną liczbę misji pobocznych
i zakończyć wszystkie możliwe wątki już wtedy a po zdobyciu modułu wykonać jedynie misję
lojalnościową dla Legiona.



Jak przechodziłem ME2 ostatnio by mieć save do ME3 to tak zrobiłem by

Spoiler

nie stracić załogi. Jednak fajnie jest jak się zabierze Legiona na misję lojalnościową Tali :D Nie ma to jak wprowadzić Getha do floty Quarian :D



A z innej beczki. Takie pyatnko mam. Zawsze przechodziłem ME od 1 do 3 jako ten miły (chciało by się napisać że ten dobry ale wtedy drugi sposób by oznaczał że Shepard jest zły a jako można być złym jeśli ratuje się galaktykę :D). Chcę przejsć ME2 zupełnie inaczj niż dotychczas, jako "zła" kobieta. I pytanie związane z tym:
Czy wybierając dolne wypowiedzi mogę sobie popsuć rozgrywkę np nie dostając zlecenia czy nie zyskując kolejnego towarzysza do załogi. Ogólnie rozchodzi się o to czy wybierając górną (miła wersja) czy dolną (niemiła wersja) wypowiedzi dojdziemy do tego samego tylko inną drogą ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W ME1 ma to dość spore znaczenie, bo można w ten sposób nie zrekrutować Garrusa i Wrexa. Oprócz tego, dolne odpowiedzi poskutkują odrzuceniem kilku zadań pobocznych. W ME2 również może się zdarzyć, że wybierając dolną kwestię, odmówimy przyjęcia zadania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.03.2012 o 23:44, Lfdracon napisał:

W ME1 ma to dość spore znaczenie, bo można w ten sposób nie zrekrutować Garrusa i Wrexa.
Oprócz tego, dolne odpowiedzi poskutkują odrzuceniem kilku zadań pobocznych. W ME2 również
może się zdarzyć, że wybierając dolną kwestię, odmówimy przyjęcia zadania.


Ale będzie w miarę przejrzyście opisane ?? Czyli mogę iść po bandzie ale trzeba czytać by nie odrzucić zadań :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.03.2012 o 23:50, Kerigun napisał:

Ale będzie w miarę przejrzyście opisane ?? Czyli mogę iść po bandzie ale trzeba czytać by nie odrzucić zadań :D

Będzie bardzo przejrzyście napisane. W większości przypadków przy podaniu odpowiedzi odmownej zostaniesz jeszcze ze dwa razy zapytany: "Shepard, NA PEWNO chcesz odmówić?"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.03.2012 o 23:29, Kerigun napisał:

Jak przechodziłem ME2 ostatnio by mieć save do ME3 to tak zrobiłem by

Spoiler

nie stracić załogi. Jednak fajnie jest jak się zabierze Legiona na misję lojalnościową Tali :D Nie ma to jak wprowadzić Getha do floty Quarian :D


Spoiler

Ja kiedyś pogrzebałem w sejwie edytorem i grałem z Legionem od momentu zdobycia Normandii zabierając go na wszystkie misje :) Co ciekawe ma on wiele do powiedzenia nawet w tych misjach w których teoretycznie nie ma prawa uczestniczyć ;)

Dnia 29.03.2012 o 23:29, Kerigun napisał:

Ale będzie w miarę przejrzyście opisane ?? Czyli mogę iść po bandzie ale trzeba czytać by nie odrzucić zadań :D

W większości wypadków tak ale czasami można się na tym naciąć. Najlepiej zapisuj grę przed dyskusjami i w razie czego wybieraj "milszą" opcję.
Droga renegata jest ogólnie ciekawa i miejscami daje sporo satysfakcji ale ma pewną wadę - wybierając zawsze "siłowe" rozwiązania zabijamy część postaci które inaczej mogłyby się pojawić w ME2 (i pewnie ME3 też) co sprawia że gra taką postacią jest nieco bardziej "pusta" (co prawda dotyczy to głównie trzecioplanowych postaci ale zawsze).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Początkowy zamysł na ME2 był taki, że wszystkie misje rekrutacyjne byłyby dostępne od samego początku i gracz wykonywał je w dowolnej kolejności. Dopiero później, już po nagraniu dialogów stwierdzili, że wprowadzą w tej kwestii ograniczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.04.2012 o 15:20, Ecko09 napisał:

Żeby móc zagrać w Arrival muszę mieć save po przejściu gry?


Raczej nie. Przy przechodzeniu gry od początku z tym DLC, misja aktywuje się zaraz po tym jak dostanie się SR-2 we władanie.
Więc teoretycznie można tę misję wykonać w dowolnym momencie, ale nie próbowałem :) Zawsze czekałem do końca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.04.2012 o 15:20, Ecko09 napisał:

Żeby móc zagrać w Arrival muszę mieć save po przejściu gry?


Możesz kiedy chcesz, ale jeśli rozegrasz je przed rozwaleniem bazy Zbieraczy to ominie cię rozmowa z Harbringerem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.04.2012 o 15:52, Nagaroth napisał:

> Żeby móc zagrać w Arrival muszę mieć save po przejściu gry?

Możesz kiedy chcesz, ale jeśli rozegrasz je przed rozwaleniem bazy Zbieraczy to ominie
cię rozmowa z Harbringerem.


Pff, z Harbingerem i tak sobie pogada, kwestia tylko

Spoiler

czy będzie on w formie Zbieracza, czy Żniwiarza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.04.2012 o 17:52, Ecko09 napisał:

Eh, zapomniałem, że te DLC są po eng. Fanowskie spolszczenie mi nie działa, pomimo, iż
instalacja przebiegła pomyślnie...

Tym lepiej, polskie tłumaczenie często jest ucięte i nie oddaje całości wypowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurde to żem schrzanił sprawę. Mam Lair of the Shadow Broker, tyle, że żeby zainstalować poleciałem krokami z tej strony http://forum.cdaction.pl/index.php?s=86ee6b4b818cbf764fa1b5ae1dea5c77&autocom=blog&blogid=2355&showentry=20047 . Teraz mam grę po angielsku całkowicie, nawet po przeinstalowaniu, a nawet jeśli wartości w rejestrze poprawiam na pl dalej wszystko jest po angielsku. Jakieś pomysły? Niestety, kopii rejestru nie mam (dobra, wiem, nic nie mówcie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.04.2012 o 17:23, KamyK_84 napisał:

Kurde to żem schrzanił sprawę. Mam Lair of the Shadow Broker, tyle, że żeby zainstalować
poleciałem krokami z tej strony http://forum.cdaction.pl/index.php?s=86ee6b4b818cbf764fa1b5ae1dea5c77&autocom=blog&blogid=2355&showentry=20047
. Teraz mam grę po angielsku całkowicie, nawet po przeinstalowaniu, a nawet jeśli wartości
w rejestrze poprawiam na pl dalej wszystko jest po angielsku. Jakieś pomysły? Niestety,
kopii rejestru nie mam (dobra, wiem, nic nie mówcie).

Na pewno wszystko dobrze przywróciłeś (w folderze "data" i CoockedPC)?
Po reinstalacji język powinien zmienić się na polski, bo rozumiem, że sprawdzałeś to zanim ponownie zainstalowałeś dodatek? Jeżeli nie, to wywal przygody pani T''Soni i sprawdź czy wszystko hula. Jak nie, to problem jest bardziej skomplikowany, bo nie powinno być absolutnie żadnych komplikacji po ponownym zainstalowaniu gry (i przywróceniu de facto ustawień domyślnych). A jak tak, to wtedy pomyślimy co dalej tym z dodatkiem.
Bo problem może wynikać z DLC właśnie. U mnie na przykład toto (LotSB) w ogóle nie chciało działać na wersji kinowej, musiałem grzebać w pliczkach samego dodatku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.04.2012 o 18:50, Renzov napisał:

Na pewno wszystko dobrze przywróciłeś (w folderze "data" i CoockedPC)?
Po reinstalacji język powinien zmienić się na polski, bo rozumiem, że sprawdzałeś to
zanim ponownie zainstalowałeś dodatek? Jeżeli nie, to wywal przygody pani T''Soni i sprawdź
czy wszystko hula. Jak nie, to problem jest bardziej skomplikowany, bo nie powinno być
absolutnie żadnych komplikacji po ponownym zainstalowaniu gry (i przywróceniu de facto
ustawień domyślnych). A jak tak, to wtedy pomyślimy co dalej tym z dodatkiem.
Bo problem może wynikać z DLC właśnie. U mnie na przykład toto (LotSB) w ogóle nie chciało
działać na wersji kinowej, musiałem grzebać w pliczkach samego dodatku.


Nie no, po przeinstalowaniu gry było wszystko po polsku. Później zmieniłem wersję gry na angielską z napisami (nie sprawdziłem czy działa, ale wcześniej zawsze działało po prostu) i przystąpiłem do instalacji kilku DLC (jakieś darmowe, sprzęt itp. a później Shadow Broker oraz Arrival, oba instalatorem, który instaluje dlc bez konieczności ręcznego zmieniania plików w rejestrze i instaluje spolszczenie). No a później odpalam grę i wszystko po angielsku. Próbowałem przywrócić wczesniejsze SKU oraz BioGame_Pol i INT ale to nic nie dało, gra pozostawała po angielsku. A co do DLC, to z tych co zainstalowałem usuwałem plik INT a POL zamieniałem na INT, żeby były napisy przetłumaczone. Ale wątpie żeby to miało znaczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No tak jak myślałem, to coś z tymi dodatkami dwoma, Arrival i SB. Na razie zmieniłem dialogi na angielski, napisy na polski, pozostałe dlc zainstalowałem, wszystko działa. Pozostaje pytanie co zrobić z Arrivalem oraz SB, niezbyt chce znowu się przekonać o zmienieniu całej gry na angielski żeby jeszcze raz przeinstalowywać grę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować