Zaloguj się, aby obserwować  
Diagoras

Mass Effect 2

8089 postów w tym temacie

Dnia 31.12.2012 o 13:49, NeroNarmeril napisał:

Tali wypadli świetnie, jak każdy wypominał drętwego Sheparda czy EDI rodem z Dworca Centralnego),

Ja tam "Fioną" (Różczka w jedynce faktycznie nazbyt drewniana) grałem i ją lubię (facet faktycznie drętwy). EDI też bardziej mnie się podoba i w ogóle nie wpadłbym na pomysł aby porównać ją z dworcem centralnym xd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.12.2012 o 12:16, Olamagato napisał:

No chyba żartujesz. Agent specjalnej troski jako szef dużej organizacji?
Zatrudnienie Sheena do tej roli to dla mnie katastrofa. Angielski podkład tej postaci
dosłownie leży i kwiczy. Bo głos TIMa jest po prostu tak skopany jak tylko mógłby być.
Polski natomiast jest dokładnie taki jaki być powinien.

Dlaczego agent specjalnej troski? To ma być lepsze od oryginału? http://www.youtube.com/watch?v=oqqTsi6eyT0
W dużej mierze jest to kwestia gustu, jaka barwa głosu do postaci pasuje, ale nie da się ukryć, że polskie głosy w porównaniu z amerykańskimi są dość drętwe. Zresztą samo tłumaczenie Człowiek Iluzja nie oddaje znaczenia z oryginału, aczkolwiek takie tłumaczenie zapewne wybrali tylko z powodu lepszego brzmienia. Co do Mirandy się zgodzę, ale tej postaci i tak nigdy specjalnie nie lubiłem.
Bracio:
>Warto tu też wspomnieć o polskim Garusie czy Legionie. Szczególnie ten ostatni jest rewelacyjny i oryginał zjadł >jak dla mnie na śniadanie. Głos polskiego Legiona był świetny.
Polski Garrus jest w najlepszym wypadku średni - imo w polskiej duża część aktorów zabrzmiała zwyczajnie drętwo i mówią tak, jakby na siłę starali się wszystko możliwie najdokładniej wymawiać. Oryginalnego głosu Garrusa mógłbym słuchać na okrągło. Legion ma inny filtr, więc jak dla mnie to też jest minus, bo nie zastosowali tego, co w oryginale, chociaż podkładał za niego aktor ze świetnym głosem. Niestety, nawet gdyby powstał dubbing ME3, to głos Legiona by już nie wrócił, bo tamten aktor nie żyje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.12.2012 o 14:38, Arcling napisał:

Dlaczego agent specjalnej troski?

To chyba oczywiste. Dokładnie ten sam głos, tego samego aktora. Najwyraźniej nie oglądałeś tego filmu (parodia Bonda)

Dnia 31.12.2012 o 14:38, Arcling napisał:

To ma być lepsze od oryginału? http://www.youtube.com/watch?v=oqqTsi6eyT0

Moim zdaniem tak. To co tu jest fatalne, to tragiczny głos Nowickiego, który chyba zapomniał, że w tym wypadku nie podkładał głosu do reklamy proszków (w ogóle niepolski akcent).

Dnia 31.12.2012 o 14:38, Arcling napisał:

Oryginalnego głosu Garrusa mógłbym słuchać na okrągło. Legion ma inny filtr,
więc jak dla mnie to też jest minus, bo nie zastosowali tego, co w oryginale, chociaż
podkładał za niego aktor ze świetnym głosem.

Kompletnie nie ma znaczenia czy barwa głosu lub tłumaczenie ściśle pasuje do oryginału czy nie. Ważne jest czy po lokalizacji całość jest ze sobą spójna. Polska wersja ME1 była bardzo spójna, mimo, że gra była słaba, natomiast dubbing do ME2 nie był już taki spójny, ale głównie z powodu skopanego wyboru podstawowego głosu męskiego (czas pokazał, że podkład z ME1 okazał się całkiem udany, ale ten z ME2 leży).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.12.2012 o 21:20, Olamagato napisał:

To chyba oczywiste. Dokładnie ten sam głos, tego samego aktora. Najwyraźniej nie oglądałeś
tego filmu (parodia Bonda)

Austin Powers? Przecież go grał Mike Myers a nie Martin Sheen. Zupełnie inny aktor.

Dnia 31.12.2012 o 21:20, Olamagato napisał:

Kompletnie nie ma znaczenia czy barwa głosu lub tłumaczenie ściśle pasuje do oryginału
czy nie. Ważne jest czy po lokalizacji całość jest ze sobą spójna. Polska wersja ME1
była bardzo spójna, mimo, że gra była słaba, natomiast dubbing do ME2 nie był już taki
spójny, ale głównie z powodu skopanego wyboru podstawowego głosu męskiego (czas pokazał,
że podkład z ME1 okazał się całkiem udany, ale ten z ME2 leży).

Cóż, przynajmniej w kwestii Sheparda się zgadzamy. Niemniej, odchodząc już od jakoś tego dubbingu lub jego braku, granie w taką wersję mija się z celem. Inne głosy pomiędzy częściami, brak zdubbingowanej części dlc do dwójki i cała trójka bez dubbingu. Mimo wszystko mocno psuje to ogólne wrażenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko dodam od siebie, że jeszcze nigdy nie słyszałem takiej tragedii jak w przypadku dubbingu ME 2. Kiedyś kombinując z DLC przestawił mi się język na polski i szczerze przeżyłem ciężki szok, że można coś tak tragicznego w ogóle zaimplementować.

Ale co kto lubi. Dla mnie jest to lekcja na przyszłość, pozostałych - przestrzegam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.12.2012 o 21:36, Arcling napisał:

Austin Powers? Przecież go grał Mike Myers a nie Martin Sheen. Zupełnie inny aktor.

Ło Boze - faktycznie wtopa na całej linii. Jakim cudem kiedyś mi się Ci dwaj aktorzy pomylili, to nie mam pojęcia. Podejrzewam, że kiedyś musiałem sobie w wiki kliknąć w niewłaściwego linka.
Oczywiście cofam cały zarzut co do wyboru aktora. Chociaż Zbrojewski zwyczajnie mi bardziej pasuje barwą głosu.

Dnia 31.12.2012 o 21:36, Arcling napisał:

Cóż, przynajmniej w kwestii Sheparda się zgadzamy. Niemniej, odchodząc już od jakoś tego
dubbingu lub jego braku, granie w taką wersję mija się z celem.

W przypadku dynamicznych dialogów - a już szczególnie z czasówką - dubbing czyli słuchanie w języku, który się rozumie znacznie polepsza klimat gry. W przypadku napisów nie ma się tego komfortu.

Dnia 31.12.2012 o 21:36, Arcling napisał:

Inne głosy pomiędzy częściami, brak zdubbingowanej części dlc do dwójki i cała trójka bez dubbingu.

No wiesz przyczyną takiego stanu rzeczy jest fakt iż są to trzy osobne gry z zaawansowanym importem (2 i 3) , a nie trzy części tej samej gry.

Dnia 31.12.2012 o 21:36, Arcling napisał:

Mimo wszystko mocno psuje to ogólne wrażenie.

Mi trochę bardziej psują bugi, no ale co kto lubi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2013 o 06:45, Olamagato napisał:

Definitywny koniec gry (Arrival) z pożegnalnym akcentem... ;)

Ożesz, a ja myślałem, że ME2 to pełna kulturka, a tutaj takie niedopatrzenie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanie mam odnośnie Mass Effect 2 Digital Deluxe Edition z origin. W sklepie gram jest napisane, że jest to wersja w całości po angielsku, osoby mające taką wersję potwierdzają, że tak faktycznie jest? Nie można w grze i w tych dlc które zostały przetłumaczone włączyć napisów pl?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak dubbing, bo na razie mam problemy by w ogóle odpalić grę, ale jak wcześniej udało mi się włączyć, to miałem normalnie polskie napisy, domyślnie włączone.

EDIT: Mam "normalne" Mass Effect 2, kupiłem całe Mass Effect Trilogy. Jeśli chodzi o DE, to faktycznie może być inaczej i tylko po angielsku, nieraz taka sytuacja już była, że podstawowa wersja jest po polsku, a np. kolekcjonerska już nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam ME2 od premiery, całą serię często sobie odświeżam, co sprawiło że płyta Disc One z ME2 jest już w kiepskim stanie (tylko ME2 wymaga CD do uruchomienia), w związku z tym mam pytanka: Czy można dodać klucz z ME2 do Origin? Czy po dodaniu będzie można grać bez płyty? Bo z DLC nie powinno być problemów, gdyż te pobiera się jako exe z bioworld, prawda? No i czy będzie konieczna reinstalacja po ewentualnym dodaniu gry do Origin?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.03.2013 o 11:57, damlon napisał:

Mam ME2 od premiery, całą serię często sobie odświeżam, co sprawiło że płyta Disc One
z ME2 jest już w kiepskim stanie (tylko ME2 wymaga CD do uruchomienia), w związku z tym
mam pytanka: Czy można dodać klucz z ME2 do Origin?

Da się. Przynajmniej EK się dało.

Dnia 02.03.2013 o 11:57, damlon napisał:

Czy po dodaniu będzie można grać bez płyty?

Tak.

Dnia 02.03.2013 o 11:57, damlon napisał:

Bo z DLC nie powinno być problemów, gdyż te pobiera się jako exe z bioworld, prawda?

Nie ma problemów z DLC, ale koniecznie muszą być zainstalowane z tych exeków. EA próbowało zintegrować te dodatki w Originie i wyszło to tragicznie. DLC się pobierają, ale nie chcą zainstalować.

Dnia 02.03.2013 o 11:57, damlon napisał:

No i czy będzie konieczna reinstalacja po ewentualnym dodaniu gry do Origin?

Nie będzie konieczna. Chyba, bo dawno się w to nie bawiłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ponoć ME2 zakupione na Steam da się przenieść do Origin. No więc podaje kod ze Steam na Origin i tu pojawia się pytanie, bo muszę zdecydować na tym etapie jaką wersję językową wybrać: czy można ją potem zmienić, czy też wyboru dokonuje się na stałe? Jak to w końcu było z polską wersją, jest pełna lokalizacja czy same napisy (tylko na napisach mi zależy)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam
Jako że mam parotygodniowe problemy techniczne z netem i wykorzystuję "cenny" limit z fona używanego jako modem, mam pytanko:
Czy łącząc się z kontem EA jednorazowo autoryzuję mój zakupiony pakiet dodatków do ME2 czy za każdym włączeniem gry muszę mieć połączenie z netem? (lub stosować entitlements''a?)
Z góry dzięki za odpowiedz
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.06.2013 o 09:35, Karharot napisał:

Z tego co pamiętam zawartość musi być weryfikowania za każdym razem.


Nie, w ME2 wystarczy raz się połączyć z siecią Cerberusa, żeby zautoryzować dodatki i tyle. To w ME3 trzeba za każdym razem się łączyć z netem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.06.2013 o 10:21, NeroNarmeril napisał:

Nie, w ME2 wystarczy raz się połączyć z siecią Cerberusa, żeby zautoryzować dodatki i tyle. To w ME3 trzeba za każdym razem się łączyć z netem.

A to przepraszam za dezinformację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Czy grając panią komandor, można być z Jack? Przechodzę chyba już 10 raz, ale tym razem właśnie żeńską postacią, i zaczęło mnie to zastanawiać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować