Zaloguj się, aby obserwować  
Diagoras

Mass Effect 2

8089 postów w tym temacie

Ściągnij grę na Steamie. W katalogu z grą powinien być osobny katalog "Bonus" (czy coś takiego). Jeżeli nie będzie, to nie bardzo wiem jak Ci pomóc. Spróbuj znaleźć rozwiązanie za pomocą Google.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

social.bioware.com

Najpierw logujesz się danymi konta ea/origin, potem z lewego menu My games > - Reedem promo codes i przeklejasz klucz z steama. Drugi raz My games -> Your registered game content. Wszystkie dlc dostępne wraz z wersjąi deluxe będą do ściągnięcia stamtąd. Jeśli art booka czy soundracka tam nie będzie to poszukaj pod górnym menu Games -> Mass Effect 2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam dzisiaj zamówiłem używaną kopię gry ME2 na PS3. Zanim gra dojdzie chciałbym się dowiedzieć jak wygląda kwestia z dostępem do Cerberus Network po tym jak EA zrezygnowało z online passów. Nie ukrywam, że interesuje mnie przede wszystkim interaktywny komiks zawarty w DLC Cerberus Pack. Czy ktoś wie w jaki sposób obecnie można pobrać tą paczkę? Bezposrednio przez sklep się nie da. Zarówno za pośrednictwem konsoli jak i internetu na PSN ten plik posiada status niedostępny. NA XBL nie ma tego problemu i plik można sobie pobrać za darmo. Będę wdzięczny jeśli ktoś rozjaśni mi sytuację. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.01.2014 o 12:36, zerohunter napisał:

Misje poboczne nie odblokowywują nowych dialogów tak? A z postaciami typu mechanik gada się tylko raz? Nie licząc Kelly i Jokera?

Mechanicy, lekarka i kucharz mają dla Ciebie po małym zadaniu więc pewnie pogadasz sobie z nimi co najmniej po dwa razy ;) Potem już żadnego nowego dialogu z nimi nie ma ale ta dwójka w maszynowni czasami będzie gadała między sobą jak będziesz koło nich przechodził (ale to już tylko taka ciekawostka, nic z tego nie będziesz miał).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok, tak tylko chciałem sobie przypomnieć, bo grę przeszedłem z pięć razy;p

A jest jakiś save editor co by mi zmienił tylko klasę w trakcie gry? Po imporocie save miałem możliwość, ale zapomniałem że szturmowcem to ja grałem;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.01.2014 o 14:39, zerohunter napisał:

Ok, tak tylko chciałem sobie przypomnieć, bo grę przeszedłem z pięć razy;p

A jest jakiś save editor co by mi zmienił tylko klasę w trakcie gry? Po imporocie save
miałem możliwość, ale zapomniałem że szturmowcem to ja grałem;p


http://social.bioware.com/project/4373/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.01.2014 o 15:40, zerohunter napisał:

Jak zmienię klasę to mi się zresetują talenty?


Szczerze powiedziawszy, nie mam pojęcia, bo nigdy się w takie rzeczy nie bawiłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok, nie wiem czemu przedtem edycja nie działała, ale teraz śmiga pięknie, sposób jest bardzo prosty, otwieramy plik coalesced notepadem++, znajdujemy te linijki z z klasą i listą broni, i przenosimy wpisy między klasami, nie możemy nic usuwać ani dodawać, bo się posypie gra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.01.2014 o 12:54, Karharot napisał:

Potem już żadnego nowego dialogu z nimi nie ma ale
ta dwójka w maszynowni czasami będzie gadała między sobą jak będziesz koło nich przechodził
(ale to już tylko taka ciekawostka, nic z tego nie będziesz miał).

Jak to nic? A wygranie od nich trochę kasy i dorzucenie punktów altruisty/oportunisty?
Poza tym ta ciekawostka całkiem ładnie się rozwija i podnosi grę na wyższy poziom - podobnie jak rozmowy Jokera i SI.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.02.2014 o 18:08, Olamagato napisał:

> /.../


Tak te punkty nazywają się po polsku? Serio, większość z tych akcji, które dają punkty renegata wymaga grania najwredniejszą bezcelowo osobą w galaktyce...

Dorzucę własne pytanie- czy naprawdę nie można wykonać przynajmniej wszystkich misji, zanim

Spoiler

ilość porwanych do odratowania zacznie się poważnie zmniejszać

? To tani chwyt, by trzeba było grę przechodzić jeszcze raz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.02.2014 o 18:08, Olamagato napisał:

Jak to nic? A wygranie od nich trochę kasy i dorzucenie punktów altruisty/oportunisty?

To następuje wtedy gdy wykona się dla nich ich questa czyli druga interakcja o której mówiłem :)

Dnia 02.02.2014 o 18:08, Olamagato napisał:

Poza tym ta ciekawostka całkiem ładnie się rozwija i podnosi grę na wyższy poziom - podobnie jak rozmowy Jokera i SI.

Prawda. Rozmowy Jokera i EDI to prawdziwy majstersztyk przy których można się turlać ze śmiechu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.02.2014 o 18:24, Boguslav4 napisał:

Dorzucę własne pytanie- czy naprawdę nie można wykonać przynajmniej wszystkich misji,
zanim

Spoiler

ilość porwanych do odratowania zacznie się poważnie zmniejszać

? To tani
chwyt, by trzeba było grę przechodzić jeszcze raz?

Da się wykonać wszystkie, tylko trzeba je zrobić przed misją z pozyskaniem Legiona. Przed porwaniem załogi zdąży się jeszcze zrobić jego misję lojalnościową, po czym nastąpi porwanie i można od razu ruszyć na finałową misję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.02.2014 o 18:24, Boguslav4 napisał:

Dorzucę własne pytanie- czy naprawdę nie można wykonać przynajmniej wszystkich misji, zanim

Spoiler

ilość porwanych do odratowania zacznie się poważnie zmniejszać

? To tani chwyt, by trzeba było grę przechodzić jeszcze raz?

Możesz spokojnie wykonać wszystkie misje za jednym podejściem, musisz tylko zwrócić uwagę na to że kiedy

Spoiler

od Człowieka Iluzji dostajesz questa na wraku Żniwiarza to inaczej niż w przypadku wcześniejszych przydzielonych przez niego zadań nie zostajesz automatycznie na nie wysłany - w tym momencie masz dowolną ilość czasu na wykonanie wszystkich questów pobocznych (z wyjątkiem zadania dla Legiona które w normalnej grze można wykonać dopiero po misji na Żniwiarzu, na szczęście na wykonanie pojedynczego questra bez żadnych strat masz jednak czas i to powinno być właśnie to zadanie).

Poza tym grę można kontynuować po ostatniej misji
Spoiler

o ile w niej nie zginiesz

i wtedy można się jeszcze zabrać za pozostałe questy poboczne (wydaje mi się zresztą że niektóre DLC kanonicznie wykonuje się właśnie po finałowej misji).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.02.2014 o 18:24, Boguslav4 napisał:

Tak te punkty nazywają się po polsku?

Nie. Ja tak je osobiście nazywam ponieważ słowo "renegat" jest dla mnie użyte zupełnie bzdurnie. Renegat, to zdrajca, ktoś kto robi do własnego gniazda. A żaden element fabuły ME nie wskazuje na nic podobnego. Bydlak, czy oportunista, to nie renegat - w żadną stronę. Renegat nie musi się też posługiwać przemocą żeby być renegatem.

Dnia 02.02.2014 o 18:24, Boguslav4 napisał:

Serio, większość z tych akcji, które dają punkty
renegata wymaga grania najwredniejszą bezcelowo osobą w galaktyce...

Bezcelowo jak sam napisałeś. Renegat zwykle ma cel jakim jest przeciwdziałanie temu z czego się wywodzi.
Trochę dla mnie bez sensu użyto tego słowa.

Dnia 02.02.2014 o 18:24, Boguslav4 napisał:

Dorzucę własne pytanie- czy naprawdę nie można wykonać przynajmniej wszystkich misji,
zanim

Spoiler

ilość porwanych do odratowania zacznie się poważnie zmniejszać

? To tani
chwyt, by trzeba było grę przechodzić jeszcze raz?

Koledzy już odpowiedzieli.
Z DLC, o których wspomniał Karharot, Shadow Broker oraz Arrival powinno się raczej wykonać po misji "samobójczej" ponieważ część dialogów sugeruje (a w przypadku tego drugiego wręcz fabuła), że misja została już wykonana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Która misją jest tą po której

Spoiler

porywają załogę i trzeba lecieć przez Omega 4? Myślałem że to ta z unieruchomionym statkiem

ale na tą mnie wysłali bez możliwości odmówienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.02.2014 o 12:01, zerohunter napisał:

Która misją jest tą po której

Spoiler

porywają załogę i trzeba lecieć przez Omega 4? Myślałem
że to ta z unieruchomionym statkiem

ale na tą mnie wysłali bez możliwości odmówienia.


Spoiler

Atak Zbieraczy

następuje po misji na
Spoiler

nieaktywnym Żniwiarzu

, przy czym trzeba wykonać jedną misję, żeby zaskoczyło,
Spoiler

najlepiej zrobić lojalkę Legiona

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować