Zaloguj się, aby obserwować  
Diagoras

Mass Effect 2

8089 postów w tym temacie

Z tego co wiem w ME2 nie można stworzyć Femshep. Co się stanie, gdy Femshep zaimportujemy z pierwszej gry?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.02.2014 o 02:11, Sigu napisał:

Z tego co wiem w ME2 nie można stworzyć Femshep.

A niby skąd ten absurdalny pomysł? :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś tam czytałem, że ponoć tak jest. Można stworzyć żeńską postać?

Właśnie kończę grę po raz piąty (Hardcore, Insane, Hard, Casual, LVL 60). Zostanie jeszcze jedno przejście i zastanawiam się nad zakupem drugiej części, ale nie chcę stracić postaci na 60 poziomie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.02.2014 o 03:25, Sigu napisał:

Kiedyś tam czytałem, że ponoć tak jest. Można stworzyć żeńską postać?

No pewnie. Na samym początku wybierasz, czy grasz dziewczynką/chłopczykiem/importowaną postacią. ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam parę pytań, jakie osoby spoza panelu badawczego dają różne ulepszenia do statku, i da się np. mieć 100% dobrej strony i 50 złej? Żeby wszystkie decyzje "rozwiązać" muszę mieć 100% jednego? Z tego co kojarzę spory są po ukończeniu obu misji lolajnościowych, np. Jack i Miranda.Aha i takie zwiększenie o ileś % dobra/zła jest do ogólnego stanu punktów, czy tylko do tych które mamy podczas zwięskszania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.02.2014 o 21:46, zerohunter napisał:

Mam parę pytań, jakie osoby spoza panelu badawczego dają różne ulepszenia do statku,
i da się np. mieć 100% dobrej strony i 50 złej? Żeby wszystkie decyzje "rozwiązać" muszę
mieć 100% jednego? Z tego co kojarzę spory są po ukończeniu obu misji lolajnościowych,
np. Jack i Miranda.Aha i takie zwiększenie o ileś % dobra/zła jest do ogólnego stanu
punktów, czy tylko do tych które mamy podczas zwięskszania?

Wiesz co, że bym Ci pomógł, ale strasznie niezrozumiałe jest to co napisałeś. Możesz jaśniej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok, to wypiszę te pytania po kolei:

Którzy członkowie załogi odblokowywują dodatkowe badania dla Normandii?
Można mieć pełnego paragona i pół renegata, czy pkt. jest tylko tyle żeby się dało wypełnić jeden maks a drugi wcale?
Ile pkt. potrzeba żeby rozwiązać konflikt między 2 członkami załogi?
To zwiększenie klasowe w procentach pkt. paragonu/renegata tyczy się wszystkich zdobywanych pkt czy tylko tylko które już mamy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.02.2014 o 22:16, zerohunter napisał:

Którzy członkowie załogi odblokowują dodatkowe badania dla Normandii?

Na pewno Tali... a reszta? nie mam pojęcia.

Dnia 19.02.2014 o 22:16, zerohunter napisał:

Można mieć pełnego paragona i pół renegata, czy pkt. jest tylko tyle żeby się dało wypełnić
jeden maks a drugi wcale?

Można mieć jedno pełne i dużą ilość drugiego, nie wiem na ile starczy, ale wiem że po tym jak wypełniłem pasek paragona to miałem jeszcze dużo okazji wypełnić ten drugi (czego i tak nie zrobiłem :P)

Dnia 19.02.2014 o 22:16, zerohunter napisał:

Ile pkt. potrzeba żeby rozwiązać konflikt między 2 członkami załogi?

Tego to nie wiem.

Dnia 19.02.2014 o 22:16, zerohunter napisał:

To zwiększenie klasowe w procentach pkt. paragonu/renegata tyczy się wszystkich zdobywanych
pkt czy tylko tylko które już mamy?

Wydaje mi się, że wszystkich zdobywanych punktów, biorąc pod uwagę jak szybko rosną po ulepszeniu w stosunku do początku gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.02.2014 o 22:16, zerohunter napisał:

Którzy członkowie załogi odblokowywują dodatkowe badania dla Normandii?

Każdy członek załogi którego możesz brać na misje może Ci udostępnić jedną technologię do opracowania (zdaje się że Miranda jest wyjątkiem i oferuje 2 ale tu już nie wiem czy czegoś nie kręcę). Te technologie albo wprowadzają jakieś usprawnienie dla Normandii (lepszy pancerz, lepsze osłony, więcej paliwa, większy magazyn sond badawczych, ulepszenie uzbrojenia) albo też dają upgrade przeznaczony dla członka załogi który Ci udostępnił tą technologię (będzie miał/a dostęp do lepszej broni lub otrzyma bonus do statystyk).

Dnia 19.02.2014 o 22:16, zerohunter napisał:

Można mieć pełnego paragona i pół renegata, czy pkt. jest tylko tyle żeby się dało wypełnić jeden maks a drugi wcale?

Jak już powiedział Bezi_113 można w pewnym stopniu rozwijać oba paski ale od siebie dodam jeszcze ostrzeżenie - gra skaluje poziom trudności testów na perswazję/zastraszenie, za każdym razem kiedy ukończysz jakąś misję gra podnosi próg trudności uwzględniając wszystkie punkty paragon/renegade które mogłeś zdobyć w czasie tej misji, czyli jeśli zamiast koncentrować się na jednej ścieżce będziesz dokonywał wyborów naprzemiennie możesz nagle obudzić się w sytuacji w której oba paski są poniżej progów trudności i specjalne opcje dialogowe pozostaną dla Ciebie zamknięte (co jest tym gorsze przez to że właśnie za wybieranie tych opcji dialogowych dostaje się sporo punktów paragon/renegade czyli będziesz mieć coraz mniej szans na nadrobienie zaległości). Ciekawostką jest tu to że punkty bonusowe które dostaje się za zaimportowanie postaci z ME1 nie są uwzględniane przy naliczaniu progów trudności co daje zaimportowanej postaci znacznie więcej luzu przy opcjach dyplomatycznych.

Dnia 19.02.2014 o 22:16, zerohunter napisał:

Ile pkt. potrzeba żeby rozwiązać konflikt między 2 członkami załogi?

Tak jak napisałem powyżej nie ma stałego poziomu i próg będzie tym wyższy im więcej misji wykonasz. Do tego na pokładzie będziesz miał dwie takie kłótnie do rozwiązania i jedną łatwiej jest rozwiązać jako paragon a drugą jako renegat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok, a te badania są w panelu badań, czy muszę bezpośrednio gadać z załogą?

A da się ewentualnie edytorem zmienić poziom, np. wbiłbym sobie teraz po 90% obu i bym miał swobodę działań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.02.2014 o 14:51, zerohunter napisał:

Ok, a te badania są w panelu badań, czy muszę bezpośrednio gadać z załogą?

Najpierw musisz z nimi porozmawiać i wybrać odpowiednią kwestię dialogową (coś w stylu "czy masz jakieś pomysły na ulepszenia") a wtedy odblokują Ci tą technologię do opracowania i jednocześnie otworzą okno panelu badań (na wypadek gdybyś nie miał jeszcze Mordina w drużynie i nie miał dostępu do laboratorium), jeśli od razu nie opracujesz tej technologii to później będzie czekała w panelu badań.

Dnia 20.02.2014 o 14:51, zerohunter napisał:

A da się ewentualnie edytorem zmienić poziom, np. wbiłbym sobie teraz po 90% obu i bym miał swobodę działań.

Nie przypominam sobie abym korzystał z takiej funkcji ale całkiem możliwe że gdzieś jest, poszukaj albo poczekaj aż ktoś bardziej zaznajomiony z edytorem się wypowie na ten temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanie dt. Handlarza Cienii,

Spoiler

czy po wykonywaniu np. misji lolajnościowych zmieniają się akta, albo w ogóle w ciągu gry? Mam wszytkich członków, zostało mi z 5 misji dla nich, i nie mam Legiona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zacząłem grać w grę i co uruchomienie muszę cały czas wklepywać e-mail oraz hasło by połączyć się z tym cholernym cerberusem bo błąd wywala gdy próbuje się połączyć podczas włączania gry. Jak to naprawić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.03.2014 o 14:36, Crew_900 napisał:

Zacząłem grać w grę i co uruchomienie muszę cały czas wklepywać e-mail oraz hasło by
połączyć się z tym cholernym cerberusem bo błąd wywala gdy próbuje się połączyć podczas
włączania gry. Jak to naprawić ?


O ile pamiętam, to wystarczy jednorazowe połączenie, potem w opcjach możesz wyłączyć, żeby się nie domagało logowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.03.2014 o 17:32, Crew_900 napisał:

A macie w grze takie dziwne błędy, że postacie z jednego miejsca pojawiają się w innym,
takie przeskoki podczas dialogów ?

Jak masz bardzo spowolniony CPU, na przykład przez wiruska, to takie rzeczy mogą się zdarzać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.04.2014 o 19:50, Crew_900 napisał:

Ale nie mam przycinek, tylko wygląda to tak jakby scenki były zrobione na odwal .

Bo własnie tak jest. W ME1 i ME2 było to naprawdę naganne. BioWare jak i EA, nie sprawdza tego co tworzą. W nowszych produkcjach już tego nie ma, ale tutaj dali ostro ciała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować