Zaloguj się, aby obserwować  
Diagoras

Mass Effect 2

8089 postów w tym temacie

Dnia 17.02.2010 o 17:05, Thalanthas napisał:

Spoiler

Czy moduł który znajdujemy we wraku Żniwiarza doprowadza do ataku na Normandię czy
też nie mają one związku?


Mają.

Spoiler

Po zdobyciu modułu 2 skok przez przekaźnik masy automatycznie włączy sekwencję, w której Shep bierze ekipę promem heń daleko, a Normandia jest atakowana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spoiler

Ale czy da się tego jakoś uniknąć? W sensie, że jeśli nie wezmę tego modułu to nie będzie ataku czy też go prędzej czy później trzeba będzie go zabrać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spoiler

Acha. A jak jest z romansem z Kelly? Karharoth powiedział że z niż też można mieć romans, ale jak skoro zostaje zabrana przez Żniwiarzy? Jeśli to się jakoś potem rozwiązuje to prosiłbym o niepodawanie szczegółów, wystarczy prosta odpowiedź. ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spoiler

Można ją uratować o ile od razu po porwaniu polecisz na ratunek (tzn. nie wykonasz żadnych misji pobocznych w międzyczasie) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.02.2010 o 17:16, Thalanthas napisał:

Spoiler

Acha. A jak jest z romansem z Kelly? Karharoth powiedział że z niż też można mieć
romans, ale jak skoro zostaje zabrana przez Żniwiarzy? Jeśli to się jakoś potem rozwiązuje
to prosiłbym o niepodawanie szczegółów, wystarczy prosta odpowiedź. ;-)


Spoiler

Zabranie modułu zostaw sobie na sam koniec, żeby być całkiem przygotowanym. Kiedy do drużyny dołączy Legion od razu rób dla niego misję. Potem kiedy załoga zostanie porwana od razu musisz lecieć przez Przekaźnik Omega 4. Wtedy uratujesz załogę w tym Kelly. Jeśli polecisz jeszcze gdzieś stracisz większość ekipy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spoiler

Romans z Kelly nie jest taki sam jak np. a Mirandą lub Tali i nie odblokowuje achivmenta związanego z romansem. gdy ją uratujemy ze statku zbieraczy i mieliśmy rozbudowane relacje z nią (czyli że była u nas na kolacji i potem karmi nam rybki) to po przejściu gry i po wyborze by grać dalej a nie importować save''a to odblokuje nam sie możliwość zaproszenia jej do kajuty wtedy przyjdzie ona w stroju jaki mają striptizerki na omedze i będziemy mieli z nią 3 interakcje czyli że dla nas tańczy, leży na łóżku i siedzi na kolanach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że będzie 12 członek drużyny. Kasumi. Ktoś pogrzebał w kodzie gry i znalazł jej opis, podobiznę i kilka plików dźwiękowych. Ciekaw jestem, czy faktycznie będzie to DLC, czy to postać pierwotnie planowana w grze, ale wycięta i porzucona z jakichś powodów. Jednak wygląda całkiem interesująco:
http://www.youtube.com/watch?v=NNumDS_jHb0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spoiler

Cóż, czegoż innego można oczekiwać po osobie która interesuje się każdym obcym na pokładzie? Oczywistym jest że musiała wyuczyć się takiego rodzaju "interakcji" jaki może być stosowany z gatunkami fizycznie niekompatybilnymi z ludźmi (nie każdy ma tak łatwo jak asarianki) ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.02.2010 o 19:21, Karharot napisał:

To już wiadomo nie od dziś :) Co ważniejsze DLC dodający Kasumi ma być dostępny za pośrednictwem
sieci Cerberusa.

A myślałem, że jestem na bieżąco. Widać za dużo gram xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.02.2010 o 23:35, GanD napisał:

To jak to jest z tym umieraniem członków załogi -

Spoiler

ten kogo wybierzemy na specjalistę
do szybu wentylacyjnego bezapelacyjnie ginie na końcu? Myślałem, że u mnie Tali zginęła,
bo na dowódcę drugiego teamu wybrałem Garriusa i źle się spisał, a Tali powinienem był
wysłać z powrotem na Normandię zamiast Grunta. Wtedy myślałem o tym, kto najlepiej osłoni
członków załogi, a nie o tym że Tali to w sumie dosyć krucha osóbka.



Spoiler

Ja właśnie Tali wysłałem do szybu... i przeżyła do samego końca. Po prostu nie powierzyłbym tej roboty nikomu innemu. :-)
Podczas ostatniej fazy natarcia straciłem Mirandę i Mordina. :-( Z Mirandą miałem przez większość czasu dość napięte stosunki, ale i tak zrobiło mi się jej żal. A Mordin ? Na początku aż mnie od niego odrzucało, takiego chłodnego i aż do bólu analitycznego podejścia do życia. Ale po jego misji to się zmieniło... i nawet zaczęliśmy się dogadywać. Tym bardziej mi go szkoda. A było mi o tyle głupio, że w ogóle nie wykorzystywałem go podczas tej ostatniej misji i... eh, szkoda słów. :-(
Gdyby to ode mnie zależało, kazałbym mu zostać na statku. I tak dużo dla nas zrobił w sprawie tych przeklętych rojów.


Dnia 16.02.2010 o 23:35, GanD napisał:

Spoiler

Może mnie jakaś znieczulica bierze, ale nic poruszającego w zakończeniu ME2 nie znalazłem.
Co prawda też posłałem wszystkich Zbieraczy i fabrykę w diabły, ale bardziej dlatego
iż wolałem być pewny, że Cerberus nie wykorzysta tego do własnych celów, a nie z czystej
zemsty za ludobójstwo. Za to niepomiernie wkurzyła mnie reakcja Mirandy na stracenie
całej załogi, gdyby nie była mi potrzebna, to bym ją zamknął w śluzie powietrznej, żeby
przemyślała swoje postępowanie.



Spoiler

Ja Mirandy chwilami w ogóle nie słuchałem. Zresztą i tak poróżniliśmy się już w momencie kiedy ją poznałem (a kiedy to zabiła jednego z gości w bazie Cerberusa). Ona nie popierała moich rozwiązań, ja nie brałem pod uwagę jej... aż do ostatniej misji, w której to oddała życie za sprawę (przynajmniej w moim scenariuszu). I za to darzę ją ogromnym szacunkiem... mimo wszystko.
Natomiast co do Zbieraczy, to chodziło może nie tyle o zemstę, co o reakcję na tak skrajny akt masowego mordu... nie mogłem przejść obok tego tak obojętnie.


Dnia 16.02.2010 o 23:35, GanD napisał:

ps ten film, który tak często wspominasz... Król Lew?;)


Zaskakuje mnie pan, panie GanD.
Nie pozostaje mi nic innego, jak pogratulować bystrości umysłu, nadzwyczajnej pamięci oraz zdolności kojarzenia i wyciągania wniosków... a może po prostu umiejętności wyłapywania z rozmów tego co najistotniejsze. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Maly question. Czy kiedy przejde ME2 jedna postacia, moge stworzyc kolejna i przejsc jeszcze raz, nie narazajc sie na to, ze ta 1 nie bedzie dostepna w ME3? Bo chce zaczac 2 raz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.02.2010 o 00:46, Izrafel92 napisał:

Maly question. Czy kiedy przejde ME2 jedna postacia, moge stworzyc kolejna i przejsc
jeszcze raz, nie narazajc sie na to, ze ta 1 nie bedzie dostepna w ME3? Bo chce zaczac
2 raz.


W jedynce tak było, że jak włączało się nową grę, to się wybierało czy chce się starą postacią dalej, czy stworzyć nową. Zresztą, nawet bez tego ficzeru można łatwo skopiować save z ME2 do innego katalogu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy jest jakiś wykaz możliwych romansów? Kogo można poderwać grając mężczyzną lub kobietą?
Zacząłem grać wczorajszego dnia i jest dobrze:) Początkowo wybrałem poziom trudności twardziel, ale był on nie trudny, a durny. Przeciwnicy mają strasznie dużo zdrowia i na pokonanie już kilku może zejść prawie cała amunicja. Sztucznie napakowani, zero frajdy z zabicia kogokolwiek. Poziom weteran wydaje mi się najlepszym wyborem i właśnie na nim gram.
Zaliczyłem już stacje Omega, zwiedziłem najlepsze planety i poleciłem sprawdzić co tam na Cytadeli.

Mam mały problem z ulepszeniami. Mam odkryte ulepszenie na karabin szturmowy, ale aby go ulepszyć muszę najpierw ulepszyć "1x Siła rażenia karabinu szturmowego" a ja nie wiem jak i gdzie. Czy ktoś mógłby mi to objaśnić?

btw Skanowanie planet jest super:D Wnerwia tylko konieczność kupowania paliwa.

Spoiler

Czy dowiemy się czegość więcej o Człowieku iluzji? Wydaje mi się, że ten gość jest robotem, a prawdziwy Człowiek Iluzja jest jeszcze gdzieś indziej:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Romans można mieć z Tali, Mirandą, Kelly ( ale ten jest specyficzny, bo nie ma cutscenki z pocałunkiem za to tańczy :D ), Garrusem, Jacobem i Jack chyba też. Ale na tych z facetami się nie znam bo sam gram facetem :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.02.2010 o 06:56, In_The_End napisał:

Czy jest jakiś wykaz możliwych romansów? Kogo można poderwać grając mężczyzną lub kobietą?

Mężczyzną możesz romansować z Mirandą, Kelly, Tali i Jack, kobietą z Jacobem, Kelly, Garrusem i Thanem. Oprócz tego możesz też romansować z Morinth (podobnie jak Kelly nie zwraca ona uwagi na płeć)

Spoiler

ale nie polecam tego bo tego romansu nie da się przeżyć...

Dnia 18.02.2010 o 06:56, In_The_End napisał:

Mam mały problem z ulepszeniami. Mam odkryte ulepszenie na karabin szturmowy, ale aby go ulepszyć muszę najpierw ulepszyć "1x Siła rażenia karabinu szturmowego" a ja nie wiem jak i gdzie. Czy ktoś mógłby mi to objaśnić?

Musisz kupić albo znaleźć i opracować ulepszenie zwiększające siłę ognia karabinu szturmowego. W pierwszym wypadku wystarczy po prostu obskoczyć różne sklepy w drugim jest to bardziej skomplikowane i wymaga abyś w czasie wykonywania misji (głównych, werbunkowych lub zwiększających lojalność) odnalazł technologi e do opracowania.

Dnia 18.02.2010 o 06:56, In_The_End napisał:

btw Skanowanie planet jest super:D Wnerwia tylko konieczność kupowania paliwa.

Na dłuższą metę jest to jednak dość nużące choć i tak jest o wiele lepsze niż przetrząsanie terenu w Mako jak to miało miejsce w ME1.

Spoiler

BTW - Jak już zatrudnisz Samarę to powie Ci ona jak zwiększyć zapas paliwa o 50% :) Podobnie Thane dwukrotnie zwiększy ilość sond które możesz zabierać.

Dnia 18.02.2010 o 06:56, In_The_End napisał:

Spoiler

Czy dowiemy się czegość więcej o Człowieku iluzji? Wydaje mi się, że ten gość jest robotem, a prawdziwy Człowiek Iluzja jest jeszcze gdzieś indziej:P


Spoiler

Robot by chyba tyle nie palił :) Człowiek Iluzja do samego końca zostaje zagadką, być może 2w ME3 dowiemy się o nim czegoś więcej (choć w sumie najistotniejsze czyli to że jest bardzo wpływowy i należy do Cerberusa już wiemy)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować