Zaloguj się, aby obserwować  
Diagoras

Mass Effect 2

8089 postów w tym temacie

Dnia 12.03.2010 o 11:02, Narusegawa napisał:

A wiecie że kolejny DLC po Hammerheadzie będzie już płatny :(

Tu jest info : http://www.gry-online.pl/S013.asp?ID=50761

Doda on nową postać : Złodziejka Kasumi (quest lojalnościowy i nowy sprzęt)

premiera : Kwiecień a jego cena to 560 punktów MS w wersji na X360, a także 560 punktów
BioWare w wersji PC.


Tylko ciekawe skąd wzięli ceny?
Joysticq czyli serwis który pierwszy opublikował tę informację nie podaje ceny...
http://www.joystiq.com/2010/03/11/mass-effect-2-dlc-kasumis-stolen-memory-lands-on-apr-6-don/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2010 o 07:54, Fran napisał:

To nie jest "przestrzeń Cytadeli", to są Układy Terminusa, pogranicze pogranicza czyli

Tyle ze to zdanie odnosilo sie do sytuacji "syn Thane i Bayley" wiec raczej nie masz racji.

@Dann
>Nie ma czegoś takiego jak kodeks moralny człowieka, nie rozumiesz tego ? Jest po prostu kodeks moralny i tyle.
Z tej wypowiedzi wychyla sie cichcem jeszcze wiekszy rasizm niz z poprzedniej. Jesli kanibale i lowcy glow zabijaja innych a nawet ich zjadaja na dodatek pozyskujac ich glowy do swoich celow to postepuja wedlug swojego kodeksu moralnego. Ale kodeks moralny BIALEGO czlowieka uwaza ze takie praktyki sa zle. Jezeli kroganie uwazaja ze krogana ocenia sie po sile jego wrogow to jest to ich kodeks. Jezeli uwazaja ze zabijanie kobiet i dzieci jest wedlug ICH kodeksu moralnego w porzadku to w dalszym ciagu nic nam do tego.
Dla hanarow nie jest niczym dziwnym ani niemoralnym wykorzystywanie 6letnich dzieci i szkolenie ich na mordercow. I wedlug ICH kodeksu moralnego jest to calkowicie na miejscu. Jezeli w spoleczenstwie batarian niewolnictwo jest kulturowo uzasadnione i calkowicie akceptowalne to tez, NIC NAM DO TEGO.

Naprawde uwazasz ze my jako rasa jestesmy tak wspaniali ze mamy dyktowac innym jak powinni sie zachowywac? Jesli tak to jestem pelen podziwu ze przetrwal jeszcze wsrod niektorych sposob myslenia konkwistadorow.
Wiec twierdzenie ze istnieje jeden uniwersalny kodeks moralny ktory powinien panowac w calej galaktyce i tak zupelnie przy okazji powinien byc oparty na ludzkim systemie wartosci jest co najmniej arogancja. Skoro twierdzisz ze istnieje tzw. "po prostu kodeks moralny" to moze wytlumacz kto niby ustalil jego zasady.

>Pewne prawdy i wartości są i zawsze pozostaną uniwersalne.
Jak pokazuje nam universum ME absolutnie sie mylisz. Wez mi wytlumacz jakie mamy prawo oceniac fakt ktory mial miejsce w czasach mniej wiecej -1300 lat, gdy w tym samym czasie ludzkosc radosnie brala udzial w przedstawieniu zwanym inkwizycja i konkwista ameryki poludniowej, tyle ze my przy okazji posunelismy sie nieco dalej i wycielismy w pien wspaniale cywilizacje Inkow i Aztekow przy okazji niszczac calkowicie ich dorobek kulturalny, ale tak! zapewne mielismy racje! poniewaz ONI skladali ofiary z LUDZI co bylo czescia ich KULTURY ale wedlug wydumanego universalnego kodeksu moralnego jest zle i zaslugiwali na to. Wiec kodeks moralny FTW! Co za bzdura.

>W takim razie wyrżnąć ich wszystkich, bo niewiele różnią się od zwierząt.
Jesli mialbys na mysli ludzi to batarianie zapewne by sie z tym zgodzili i podpisali pod takim stwierdzeniem obiema rekami, w ich rozumowaniu bylby to zapewne nawet czyn heroiczny, a co daje nam prawo do twierdzenia ze my wiemy lepiej od innych co jest dla nich dobre? Quarianie nie mieli na poczatku zadnych oporow zeby wyrżnac wszystkie gethy w pien, teraz podzielili sie na trzy stronnictwa, ktore z nich wedlug Twojej "teori powszechnej szczesliwosci" ma racje? Potrafisz przewidziec konsekwencje wynikajace z zastosowania rozwiazan proponowanych przez kazde z nich?
Widzisz, doszedles do momentu ze potepiasz salarian za to co zrobili kroganom a sam oceniasz postepowanie innych ras zaslaniajac sie "kodeksem moralnym ktory jest jeden i niezmienny dla wszystkich". Wiec niczym sie od salarian nie roznisz. Mozna to nazwac hipokryzja.

@kocur69

Dnia 12.03.2010 o 07:54, Fran napisał:

Jeżeli asari nie chce podpaść Egzekutorkom i żyć, to musi stosować się do zakazów zawartych w kodeksie.

Naprawde nie musza, i jak widac wiele z nich tego nie robi, chociazby najemniczki Zacmienia, a jakos Samara nie zabija na slepo kazdej z nich "on sight". Znamy tylko jedna zasade tego kodeksu a juz probujemy stworzyc na jej podstawie hipotetyczne konstrukcje siegajace nieba. Wiec sadze ze omawiany przez nas fragment kodeksu odnosi sie do "tu i teraz", egzekutorka widzi konkretna sytuacje w ktorej zagrozone jest zycie i MUSI zareagowac. Nie wiemy jak kodeks precyzuje zachowania w sytuacjach typu: "...oooo, popatrz na tamta asari, 3 lata temu zabila kogos..."

>Usprawiedliwianie zabijania "krwawym szałem" niczego nie usprawiedliwia, to prawda.
Dlatego wlasnie uwazam ze przez zastosowanie genofagium kroganie maja czas na ochloniecie i zmiane swojego punktu widzenia, bo teraz nie moga bezmyslnie niszczyc wszystkiego a musza skupic sie na przetrwaniu i rozwoju cywilizacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2010 o 11:46, Terrorite napisał:

@Dann
...


Rozmowę w podobnym tonie (nota bene dosyć długą) odbyłem już z kimś (tylko nie pamiętam imienia) w temacie "Film - co warto obejrzeć..." całkiem niedawno.
I wybacz, ale nie mam teraz ani siły ani ochoty wałkować tego raz jeszcze, także zapraszam do tamtego tematu bo Tobie napisałbym dokładnie to samo.
Poza tym wnioskuję (poprzez analogię), że czego bym tu nie napisał, i tak będziesz trwał przy swoim. So what''s the point anyway ?
Jak to ktoś bardzo zgrabnie ujął: między naszymi poglądami jest przepaść, której jak sądzę nie da się zasypać, także pozostańmy przy swoim.
Ty nie jesteś w stanie zrozumieć mnie, a ja Ciebie. Może kiedyś będzie nam jednak dane przekonać się, kto ma rację, who knows. :-)

In the meantime... this is where I get off.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2010 o 14:06, Dann napisał:

Rozmowę w podobnym tonie (nota bene dosyć długą) odbyłem już z kimś (tylko nie pamiętam
imienia) w temacie "Film - co warto obejrzeć..." całkiem niedawno.

Wiesz, szukanie w watku ktory ma 1019 stron, nawet jesli to bylo niedawno nie jest najlepszym zajeciem na piatkowy wieczor.

Dnia 12.03.2010 o 14:06, Dann napisał:

Poza tym wnioskuję (poprzez analogię), że czego bym tu nie napisał, i tak będziesz trwał
przy swoim. So what''s the point anyway ?

Oczywiscie, chyba ze bedziesz w stanie przedstawic cos co skloni mnie do zmiany zdania, jak na razie niczym nie poparte twierdzenia o "nadrzednym kodeksie moralnym" mnie nie przekonuja.

Dnia 12.03.2010 o 14:06, Dann napisał:

Ty nie jesteś w stanie zrozumieć mnie, a ja Ciebie. Może kiedyś będzie nam jednak dane
przekonać się, kto ma rację, who knows. :-)

Chyba nieco sie mylisz, jakbysmy sie nie rozumieli to nie byloby podstaw do rozmowy. Ja rozumiem Twoj punkt widzenia natomiast zupelnie sie z nim nie zgadzam.

Tak na zakonczenie przypomne Ci: Człowiek jest mieszaniną pychy i nikczemności, wielkości i nędzy; pragnie cnoty, a służy grzechowi; pragnie trwałego szczęścia, a goni za chwilowymi rozkoszami; pan ziemi i nędzny robak - Blaise Pascal

Howgh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanko do edytujących save''y. Czy jeśli przejdę grę na najłatwiejszym poziomie trudności, a potem w edytorze zmienię, że poziom trudności nie był zmieniany w trakcie gry, to zaliczy mi osiągniecie - przejdź grę na szaleńcu.

Nie wiem jak wam, ale dla mnie gra żołnierzem na tym poziomie to katorga, szczególnie walce z Mechami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2010 o 14:31, Terrorite napisał:

Wiesz, szukanie w watku ktory ma 1019 stron, nawet jesli to bylo niedawno nie jest najlepszym
zajeciem na piatkowy wieczor.


Tak tylko o tym wspomniałem. Nic zobowiązującego, po prostu uznałem, że może lepiej Ci będzie wtedy zrozumieć moją niechęć do kontynuowania tej rozmowy. ;-)

Dnia 12.03.2010 o 14:31, Terrorite napisał:

Oczywiscie, chyba ze bedziesz w stanie przedstawic cos co skloni mnie do zmiany zdania,
jak na razie niczym nie poparte twierdzenia o "nadrzednym kodeksie moralnym" mnie nie
przekonuja.


Takie rzeczy może poprzeć tylko życie.
To jest po części coś jak z miłością: nikt Ci nie powie, że jesteś zakochany, sam o tym wiesz. :-)

Dnia 12.03.2010 o 14:31, Terrorite napisał:

Chyba nieco sie mylisz, jakbysmy sie nie rozumieli to nie byloby podstaw do rozmowy.
Ja rozumiem Twoj punkt widzenia natomiast zupelnie sie z nim nie zgadzam.


Ja powiedziałbym, że tak Ci się tylko wydaje... chociaż mogę się mylić.

Dnia 12.03.2010 o 14:31, Terrorite napisał:

Tak na zakonczenie przypomne Ci: Człowiek jest mieszaniną pychy i nikczemności, wielkości
i nędzy; pragnie cnoty, a służy grzechowi; pragnie trwałego szczęścia, a goni za chwilowymi
rozkoszami; pan ziemi i nędzny robak
- Blaise Pascal


Prawda jest taka, że dobro i zło muszą istnieć obok siebie, a my musimy dokonywać wyboru.
Apropo cytatów, które w dużej mierze pasują do naszej rozmowy, pozwól że i ja na koniec przytoczę kilka "swoich"... znaczy się nie moich, tylko innych osób. ;-)

Chcemy, aby coś miało sens, tylko wtedy, gdy jest nam to na rękę. [...] Ludzie postępują źle i uchodzi im to na sucho. Obrywają niewłaściwe osoby. Wolałbyś, żeby tylko dobrzy ludzie byli nagradzani? Jak często jesteś dobry? Jak często zasługujesz na dobro, które cię spotyka?

Kto jest dobry? Kto zły? Nie ma ludzi dobrych i złych, są tylko złe albo dobre uczynki. I Ci, którzy miotają się między nimi.

... odróżnienie dobra i zła jest dziełem intuicji moralnej i że, co więcej, jest to odróżnienie odnoszące się do tego, co w rzeczy samej w naszym świecie zachodzi.

I na sam koniec najprostsza, a zarazem jedna z najpiękniejszych myśli, jakie kierują moim życiem:
Czy nie lepiej byłoby, zamiast tępić zło, szerzyć dobro?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Raczkowski1 - mój problem polegał na tym, ze poszedłem wykonywać misję, w której mam do czynienia z silnymi przeciwnikami, a nie miałem prawie żadnych ulepszeń wykonanych, dlatego ciężko mi było sobie poradzić. Po za tym faktycznie szaleniec nie jest taki trudny, choć bywa denerwujący.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam otóż takie pytanie. Dostałem do wykonania quest: Fałszywe Wyniki, przy czym w Cytadeli nie mogę znaleźć owych osób, którym mogę oddać dokumenty, nie wiem czy jest to bug czy po prostu coś muszę zrobić aby bodajże te dwie kobiety pojawiły się ? Ktoś ewentualnie może opisać bardzo dokładnie jak owe zadanie zrobić i gdzie tego npca znaleźć ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.03.2010 o 13:43, 4ny4 napisał:

Witam, mam otóż takie pytanie. Dostałem do wykonania quest: Fałszywe Wyniki, przy czym
w Cytadeli nie mogę znaleźć owych osób, którym mogę oddać dokumenty, nie wiem czy jest
to bug czy po prostu coś muszę zrobić aby bodajże te dwie kobiety pojawiły się ? Ktoś
ewentualnie może opisać bardzo dokładnie jak owe zadanie zrobić i gdzie tego npca znaleźć
?

Fałszywe dokumenty raczej. Po przejściu misji dla Thane''a na lewo wychodząc z SOC (tam gdzie Bale jest) będą siedzieć 2 asari. Zaraz przy schodach. To jest bodajże 27lvl Cytadeli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie "wykonałem" quest zbierania danych dla Isha (te przeciwko Arii). Przekonałem go jako ten dobry, że powinien dać sobie z tym spokój. Oczywiście dostałem kasę i pd, ale w dzienniku ten quest dalej jest aktywny. Ogólnie pisze, że przesyłka dostarczona itd, ale jak kliknę po szczegóły to pisze żeby dostarczyć przesyłkę Ishowi na bazarze na omedze. Bug? Jeśli nie to niech ktoś mi to wytłumaczy. A jeśli chodzi o te sfałszowane dokumenty to dalej nie ma tych 2 asari.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też miałem ten błąd z misją dla Isha. Trafiają się inne jak niewidzialna Miranda na stacji przed rozmową z Człowiekiem Iluzją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1: Dane zbierasz mając Mirandę, quest ma dwie części.
2: Jeśli robisz quest dla Thena to go skończ wtedy asari będą na kanapie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.03.2010 o 20:44, Some_kind_of_Devil napisał:

To nie błąd. Idź teraz do batariańskiego ochroniarza Arii i mu powiedz o Ishu, wtedy
quest się skończy
Asari - jak wyżej


Tak to błąd nie da się zrobić tego zadania korzystając z opcji dialogowych paragona.

http://masseffect.wikia.com/wiki/Omega:_Packages_for_Ish

BUG: There is a known bug where turning in the mission to Ish and using the Paragon option will leave the mission open in the Journal. The only way to bypass this is to turn the mission to Anto or not use the Paragon option with Ish. The bug seems to be the result of the Paragon points for the likewise action with Ish not resolving, thus leaving the assignment open.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.03.2010 o 03:31, Fang napisał:

Tak to błąd nie da się zrobić tego zadania korzystając z opcji dialogowych paragona.

Ah pod tym względem to fakt. Jakoś nigdy nie podchodziłem do tej gry na zasadzie paragon/renegate.
I tak najbardziej irytującym bugiem jest Conrad Verner, który niezależnie od tego jak go potraktowaliśmy w 1 zawsze będzie mówił, że Shep mu groził ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.03.2010 o 14:53, conan8 napisał:

Jak się przejdzie grę, to w jaki sposób wezwać Tali do kabiny Sheparda?


Podobno można wezwać Kelly Chambers komunikatorem który masz na ściance działowej w kabinie ale nie jestem pewna czy w przypadku Thali i po zakończeniu głownego wątku to także zadziała.

Dnia 14.03.2010 o 14:53, conan8 napisał:

Czy do tej gry są jakieś mody?


Jedynie dodatki; najbliższy pod koniec marca, następny na poczatku kwietnia.

Terrorite --> lol. I wyjaśniam, nie smieję się z Ciebie, brońcie mnie bogowie ale z siebie, Ty już powinieneś się przyzwyczaić i nie reagować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować