Zaloguj się, aby obserwować  
Diagoras

Mass Effect 2

8089 postów w tym temacie

Dnia 16.03.2010 o 22:50, Przedlack napisał:

Bywa różnie, bo czasem wychodzi naprawdę
bardzo ładnie (Olbrychski w Assassin''s Creed). Ale oczywiście, Olbrychski to zaiście
porządny aktor, więc nie powinienem go ustawiać w jednej linii z poprzednim przykładem...


O tak. Ostatnio byłem w weekend we Wrocławiu i poszliśmy z dziewczyną obejrzeć Panoramę Racławicką. Jeśli ktoś był to wie, że właśnie pan Olbrychski udzielił swojego głosu i opowiada o historii i treści obrazu. Wydawałoby się, że kurczę, Powstanie Kościuszkowskie, nuda i w ogóle, ale jak tam stałem, oglądałem Panoramę i słuchałem głosu Olbrychskiego... Ciary... Po prostu zrobił taki klimat samym głosem, że mógłbym tam stać i słuchać cały dzień... Jeśli ktoś nie był to polecam ;)
W AC też pokazał klasę... Może zaproszą go do lokalizacji ME3?? ;)

Dnia 16.03.2010 o 22:50, Przedlack napisał:

Bo z polskim nie jest tak dobrze. Lub ludzie zwyczajnie oczekują lepszej "naszej" roboty
niż "ich". Ja przynajmniej tak mam.


Ja nie oczekuję lepszej... Ja oczekuję po prostu równie dobrej. A niestety jakoś nie mogę się doczekać :) Jest dokładnie tak jak mówisz. Pojedyncze głosy, przebłyski w miernej całości. Ale, może w końcu to się zmieni i będzie więcej takich głosów Tali, Samary, Garrusa, Thane''a i więcej aktorów z umiejętnościami i talentem p.Olbrychskiego :) Oby...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.03.2010 o 23:58, Some_kind_of_Devil napisał:

Sam już tu chyba wrzucałem z Wrexem ;]


Wy ludzie macie wrodzoną skłonność do robienia sobie żartów ze wszystkiego.
I choć czasami służy to podtrzymaniu pozytywnej atmosfery, to jednak są takie kwestie, z których nigdy nie powinno się żartować.
Na szczęście prawdziwy wizerunek Tali, ukrywany pod maską, do takich kwestii nie należy. ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.03.2010 o 10:22, Dann napisał:

Wy ludzie macie wrodzoną skłonność do robienia sobie żartów ze wszystkiego.
I choć czasami służy to podtrzymaniu pozytywnej atmosfery, to jednak są takie kwestie,
z których nigdy nie powinno się żartować.
Na szczęście prawdziwy wizerunek Tali, ukrywany pod maską, do takich kwestii nie należy.
;-)

Cieszę się pradawna istoto z kosmosu, że my ludzie mamy twoje błogosławieństwo w żartowaniu sobie z Tali. Obdarzony możliwością wyrażenia wdzięczności wszystkich ludzi chcę abyś wiedział, że skorzystamy z tego przywileju w godny i nie uwłaczający TYM kwestiom sposób, a wizerunek Tali zostanie wykorzystany do propagowania dobra i miłości aby nie zmarnować drzemiącego w jego popularności potencjału. Mamy szczerą nadzieję, że w waszej nieskończoności jesteście zadowoleni z naszych poczynań i zdecydujecie się nie zbawiać świata w 2012 roku.
;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.03.2010 o 12:06, Some_kind_of_Devil napisał:

Cieszę się pradawna istoto z kosmosu, że my ludzie mamy twoje błogosławieństwo w żartowaniu
sobie z Tali. Obdarzony możliwością wyrażenia wdzięczności wszystkich ludzi chcę abyś
wiedział, że skorzystamy z tego przywileju w godny i nie uwłaczający TYM kwestiom sposób,
a wizerunek Tali zostanie wykorzystany do propagowania dobra i miłości aby nie zmarnować
drzemiącego w jego popularności potencjału. Mamy szczerą nadzieję, że w waszej nieskończoności
jesteście zadowoleni z naszych poczynań i zdecydujecie się nie zbawiać świata w 2012
roku.
;]


Please, please, don''t make a fuss. I''m just plain Dann.
;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.03.2010 o 10:22, Dann napisał:

Wy ludzie macie wrodzoną skłonność do robienia sobie żartów ze wszystkiego.
I choć czasami służy to podtrzymaniu pozytywnej atmosfery, to jednak są takie kwestie,
z których nigdy nie powinno się żartować.

Witaj ziemska istoto.
Niestety nie zgadzam sie z ta wypowiedzia poniewaz nalezaloby najpierw dowiedziec sie co ma w sprawie Tali do powiedzenia np. takie jedno "opiniotworcze" radio dosc znane w jednym z krajow europy centralnej. Ogolnie rzecz biorac narod tego kraju przez usta swoich blizniaczych wodzow raczej z patosem by obwiescil cos w stylu: "Nie bedzie zniwiarz plul nam w twarz" niz smial sie z przedstawicielki obcej rasy, zapewne uznanej przez w/w radio za mocno podejrzana (zabawa w boga, tworzenie inteligencji i nowych istot, herezja!) a nastepnie szybciutko zabralby sie za szukanie kolejnej afery z np. gethami w roli glownej przy pomocy rownie "opiniotworczej" sieci tefałen-net.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.03.2010 o 14:46, Terrorite napisał:

Niestety nie zgadzam sie z ta wypowiedzia poniewaz nalezaloby najpierw dowiedziec sie
co ma w sprawie Tali do powiedzenia np. takie jedno "opiniotworcze" radio dosc znane
w jednym z krajow europy centralnej.


Co Was tak napadło z tym ripostowaniem mojej wypowiedzi ? O_O
Wiem, że prawda boli ;-), ale nie musicie z tego powodu robić sobie wyrzutów. Przecież to naturalne.
Poza tym teraz już wiem, że się myliłem... wy, ludzie wcale nie żartujecie sobie ze wszystkiego. Bo najtrudniej przychodzi Wam żartowanie z samych siebie. Wtedy od razu startujecie z pięściami, bronią białą, palną, krótką i długą, na pociskach balistycznych kończąc. Taka Wasza "duma"... gdybyście jeszcze zdawali sobie chociaż sprawę ze znaczenia tego słowa.

I jeszcze apropo niniejszej wypowiedzi na temat pewnego radia.
Przecież to zupełnie tak samo jak Cerberus. Uważają się za głos ludzkości, jej jedyną, pierwszą i ostatnią linię obrony. Osobiście nie popieram ani jednej ani drugiej inicjatywy, ale tak to bywa, kiedy nie potrafimy zrozumieć, że nasza wolność kończy się tam, gdzie zaczyna się ograniczać wolność innych.
Dlatego właśnie jeszcze bardziej nie popieram żadnych liberalno-wolnościowych bzdetów, praw jednostki oraz tolerancji, bo my po prostu jeszcze do tego nie dojrzeliśmy.
Ale coś mi się wydaje, że to nie temat na ten temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.03.2010 o 15:20, Dann napisał:

Poza tym teraz już wiem, że się myliłem... wy, ludzie wcale nie żartujecie sobie ze wszystkiego.
Bo najtrudniej przychodzi Wam żartowanie z samych siebie... dziab...

Dramatyzujesz ;) Zwykli ludzie juz dawno potrafia smiac sie z samych siebie, a ci co nie potrafia zostaja politykami, stad Twoje mylne wrazenie ;)

Dnia 17.03.2010 o 15:20, Dann napisał:

I jeszcze apropo niniejszej wypowiedzi na temat pewnego radia.
Przecież to zupełnie tak samo jak Cerberus. Uważają się za głos ludzkości, jej jedyną,
pierwszą i ostatnią linię obrony.

Kurde, wiedzialem ze Illusive man kogos mi przypomina!! Tylko troche wyszczuplal ale reszta sie zgadza, nawet te przenikliwe oczęta ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.03.2010 o 15:20, Dann napisał:

Przecież to zupełnie tak samo jak Cerberus. Uważają się za głos ludzkości, jej jedyną,
pierwszą i ostatnią linię obrony. Osobiście nie popieram ani jednej ani drugiej inicjatywy,
ale tak to bywa, kiedy nie potrafimy zrozumieć, że nasza wolność kończy się tam, gdzie
zaczyna się ograniczać wolność innych.


No ale to przecież jest właśnie ludzka natura. Niezależnie gdzie i kiedy wszystko zbiega ku pewnemu, jakże trafnie ujętemu w pewnym filmie zdaniu: "Moja jest racja. Bo nawet jak jest Twoja, to moja jest mojsza niż twojsza. Bo moja racja jest racja najmojsza." ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.03.2010 o 15:20, Dann napisał:

Poza tym teraz już wiem, że się myliłem... wy, ludzie wcale nie żartujecie sobie ze wszystkiego.
Bo najtrudniej przychodzi Wam żartowanie z samych siebie. Wtedy od razu startujecie z
pięściami, bronią białą, palną, krótką i długą, na pociskach balistycznych kończąc. Taka
Wasza "duma"... gdybyście jeszcze zdawali sobie chociaż sprawę ze znaczenia tego słowa.

*facepalm*
Jeśli to co pisałem wcześniej było wg Ciebie startowaniem z pięściami czy czymkolwiek innym w obronie mojej "dumy", to ja tak tylko zaznaczę, że moja "duma" zwykle dla świętego spokoju każe mi się odwrócić i wyjść z miejsca wypadku, bo i po co się spierać?
Rozbroiło mnie "wy ludzie" jakbyś był przybyszem z innej planety próbującym nas zrozumieć. Więc i do tego piłem ("zbawienie" - wydawało mi się, że może nasuwać myśl, że zwracam się do Ciebie jako Żniwiarza, ale wiem, mam dziwny tok myślenia :). Ciekawe, że oceniasz moją osobowość po kilku postach. Nie wiem kogo takie generalizowanie bardziej definiuje ;]
Jeśli moje intencje w poprzednim poście były dla Ciebie niejasne to cóż, następnym razem będę pisać całkiem serio i jednoznacznie, nie mam w zwyczaju utrudniać życia innym nawet kiedy staram się żartować.
BTW fuss to chyba jednak Ty narobiłeś :D
No ale miałem się nie odzywać.. :P
Proponuję się zachować jak nasz ulubiony konsul (może bardziej przyjaźnie ;) i zapomnieć o sprawie ;]

20100317154133

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.03.2010 o 15:31, Terrorite napisał:

Dramatyzujesz ;) Zwykli ludzie juz dawno potrafia smiac sie z samych siebie, a ci co
nie potrafia zostaja politykami, stad Twoje mylne wrazenie ;)


Doesn''t seem that way from where i''m standing.

Dnia 17.03.2010 o 15:31, Terrorite napisał:

Kurde, wiedzialem ze Illusive man kogos mi przypomina!! Tylko troche wyszczuplal ale
reszta sie zgadza, nawet te przenikliwe oczęta ;D


OK, teraz to naprawdę mnie rozśmieszyłeś. ;-P
Jeszcze tylko brakuje na pewnym samochodzie napisu "Normandia". ;-)

@ Phobos_s

Właśnie dlatego napisałem, że my po prostu jeszcze do tego nie dojrzeliśmy.


@ Some_kind_of_Devil

Naszego Devila chyba znowu poniosło. ;-) Zdarza się każdemu.
Gdybyś był Volusem, powiedziałbym coś w stylu: "Proszę wziąć głęboki wdech". ;-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.03.2010 o 18:45, Dann napisał:

Naszego Devila chyba znowu poniosło. ;-) Zdarza się każdemu.
Gdybyś był Volusem, powiedziałbym coś w stylu: "Proszę wziąć głęboki wdech". ;-D

Nie powiesz mi, że te zarzuty względem obrony były prowokacją, nie uwierzę ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.03.2010 o 20:57, Some_kind_of_Devil napisał:

Nie powiesz mi, że te zarzuty względem obrony były prowokacją, nie uwierzę ;]


;-)

"Proponuję zapomnieć o sprawie. ;]"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zacząłem grać w ME2... i zgłupiałem. Gdzie się podziały statystyki broni? Gdzie są statystki pancerzy?

To jest absurd że na wikipedii muszę sprawdzać jakie bonusy daje " Pancerz Krwawych Smoków"(Pancerz zwiększający siłę mocy o 15% i tarcz o 10%) bo twórcy nie raczyli umiescić tej informacji w opisie przedmiotu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.03.2010 o 22:58, Minsc_i_Boo napisał:


Nie twórcy, tylko polski tłumacz. W pełnej angielskiej wersji są te informacje w opisie pancerza w grze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.03.2010 o 22:58, Minsc_i_Boo napisał:

Właśnie zacząłem grać w ME2... i zgłupiałem. Gdzie się podziały statystyki broni? Gdzie
są statystki pancerzy?
To jest absurd że na wikipedii muszę sprawdzać jakie bonusy daje " Pancerz Krwawych Smoków"(Pancerz
zwiększający siłę mocy o 15% i tarcz o 10%) bo twórcy nie raczyli umiescić tej informacji
w opisie przedmiotu

Ależ w przypadku sprzętu jego bonusy są rozpisane. Owszem broń trzeba brać na wyczucie(co nie jest trudne), podstawowy pancerz ma można powiedzieć domyślne statystyki 100% a resztę bonusów do niego dobierasz sam (zasobnik + 10% do ammo, osłony +5% do tarcz). A pancerze z DLC mają w opisie bonusy jakie dają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Mass Effect 2 fans, get ready to get your "hover-tank" on.

That''s right, the eagerly awaited Firewalker mission pack, including the Hammerhead vehicle, will be availble this coming Tuesday, March 23. IT will be available for both the PC and Xbox 360 versions of Mass Effect 2 and will be free with your activated Cerberus Network.

Get ready. " - Chris Priestly, info z social bioware forums

Więc teraz czekamy na dlc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy to tylko moje wrażenie, czy xboxowy ME2 jest strasznie "ciemny"? W Dead Space, który z złożenia jest mroczniejszą produkcją lepiej widac było elementy otoczenia i postaci- a w ME2 zieje czarnymi zaciemnionymi dziurami.Zmiana w menu jasności niewiele pomaga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie pytanko. Właśnie ukończyłem ME 2 i tak się zastanawiam czy podczas importu save''a do ME 3 własnoręczna zmiana dubbingu może doprowadzić do jakiś problemów? Swoją drogą coś nie mogę przekonać Tali do siebie, ciągle mówi, że pamięta o czym gadaliśmy i że kiedyś przyjdzie (gram na savie po ukończeniu i nie mam już żadnych misji). Jeśli chodzi o zakończenie to moim zdaniem rzeczywiście trochę mniej dramatyczne niż w jedynce, ale ogólnie gra jest niesamowita.

Spoiler

Tak się zastanawiam czy Illusive man i handlarz cieni nie mają ze sobą coś wspólnego? Oboje potrafią wykorzystać informacje do swoich celów w sposób perfekcyjny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować