Zaloguj się, aby obserwować  
Diagoras

Mass Effect 2

8089 postów w tym temacie

>
Sporo jest w dwójce postaci i nawiązań do przygód z pierwszej części, ale czasem musisz uważać, żeby jakiejś nie przegapić.
Możesz też spotkać Helenę Blake albo Pięść, ale z nimi co najwyżej zamienisz parę słów.

Moim zdaniem warto jednak poczekać do trzeciej części z prawdziwym zamknięciem wielu wątków. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No Pięść już spotkałem podobnie jak Helenę czy Fana, ale nie wykluczone że misje z dawnymi znajomymi bedziemy mogli znaleść np w kolejnych DLC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2010 o 17:24, Amdor6 napisał:

Raczej nic nie zostało. :D

Eeee, jest pare watkow ktore by sie nadawaly,np. Parasini i te dwie asari np. jedna z Toriana i druga z laboratorium Sarena. Albo watek z BDtS jesli sie wypuscilo batarianina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2010 o 17:35, Terrorite napisał:

No nie wiem, o batarianinie tylko jest w newsach tak samo jak o procesie cerberusa i
paru innych rzeczach. Akurat cos na DLC.


A jak ktoś zdecydował się go zabić? Wtedy DLC mu na nic.
Poza tym spotkanie batarianina-terrorysty uwarunkowane jest koniecznością przejścia BDtS - znowu część (pewnie niewielka, ale jednak) graczy odpada.
No pewnie, wiele osób przechodziło grę dwa razy podejmując różne decyzje, ale postaw się na miejscu ekipy tworzącej: jeżeli już robić zawartość dodatkową, to tak, żeby skorzystać z niej mógł bezwarunkowo każdy (mam na myśli podjęte decyzje i wczytany save, nie forsę).
Gdyby chcieć robić misję z nim związaną, byłaby najprawdopodobniej w grze od początku.

Poza tym te "wspomnienia" i postaci z ME1 w ME2 to tylko takie miłe dodatki wiążące obie gry, a teraz chodzi o to, by iść naprzód. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No co do DLC do mass effect to były one bardzo słabe, dlatego też w dwójce w DLC raczej ich nie rozwiniemy ale np historie rakni mogliby dać. Za to historia z genofagium rozwiąże się raczej dopiero w trzeciej części.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2010 o 17:36, xkarionx napisał:

A mi sie wydaje jednak że niektóre wątki bedą dalej ciągnięte np wątek Liary i handlarza
cieni.


Spoiler

A wiesz, że w grze znajdują się ukryte dialogi właśnie tego wątku dotyczące?
W nich Shepard przekazuje Liarze informacje dotyczące miejsca pobytu Handlarza Cieni, a ta znajduje go i zabija (sama albo z pomocą Sheparda). Koniec. ;)
http://www.youtube.com/watch?v=lSNdH6PBTB8
Może autorzy wycięli ten fragment, żeby jakoś inaczej to pociągnąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ukończyłem misję Kasumi i muszę przyznać, że DLC był wart zakupu. I na pewno dodatek ów jest znacznie lepszy, niż zestaw misji z poduszkowcem (który IMO był tragiczny, wykonałem 2 zadania i odechciało mi się grać). Tu natomiast dostałem to, co w ME jest najlepsze - fabularyzowaną misję, dialogi, nowa członkinie załogi. Chciałoby się więcej. ^^

Szkoda jedynie, że na statku monolog zamiast dialogu, choć kwestie wypowiadane przez Kasumi są całkiem fajne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2010 o 17:42, Amdor6 napisał:

A jak ktoś zdecydował się go zabić? Wtedy DLC mu na nic.

Ale jest wersja "kanoniczna" np. dla tych ktorzy w ogole nie grali w ME1 ustalona odgornie przez Bioware. Wiec to tylko kwestia chcenia. Poza tym nie wszystkie watki musialbys "napoczac" w ME1, Parasini moglaby sobie byc nawet jakbys jej nie pomogl w 1. To tylko kilka wiecej dialogow startowych. To samo z batarianinem, procesem i np. metresa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spoiler

Widziałem to już kiedyś. Należy zauwazyć iż podobnie było z złodziejką Kasumi, której dialogi są w podstawowej wersji gry a dopiero potem w DLC jest dalsza reszta dodatku. Dlatego też mysle że sprawa z Liarą i handlarzem cienii w kolejnych DLC jest prawie na 100% pewna.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2010 o 17:54, Terrorite napisał:


Wersji kanonicznej w gruncie rzeczy nie ma - ta ustalona przez scenarzystów jako "domyślna" nie jest w gruncie rzeczy lepsza od jakiejkolwiek innej wersji innego gracza.
Z tą wersją "oficjalną" jest też taki problem, że wg niej Shepard jest bardzo zły i zabija kogo tylko się da zabić - wątpię, by batarianin się uchował. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Vido tez myslal ze zabil Zaeda. A tu surprise ;) Shepard zdaje sie tez stal sie troche martwy na poczatku ME2. Jak widac w tym universum zmartwychwstanie to wcale nie taka wielka sprawa ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2010 o 15:45, Terrorite napisał:

> Hmm... Nie. :)
A tam. Jak szalec to szalec! szesciu szepardow w teamie! ;)


A co to? Wojny klonów? ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No przeciez do tego sprowadzaloby sie multi w takiej grze ;) Tu nie ma anonimowych postaci ktorym mozna przypisac dowolne imie. Sa od poczatku charakterystyczne z jasno okreslona przeszloscia, nazwiskami itd. Jedyna opcja to ewentualny shooter w universum ME z najemnikami jako frakcjami. Ale tego raczej po Bioware bym sie nie spodziewal. No, moze za jakis czas pomysla nad MMO, ale to zalezy jak im pojdzie z SW:TOR.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować