Zaloguj się, aby obserwować  
Diagoras

Mass Effect 2

8089 postów w tym temacie

Dnia 18.04.2010 o 15:39, Siriondel napisał:

(

Spoiler

2xKain+3 strzały z Wdowy położyły Human-Reapera, trwało to trochę ponad
minutę

).



łoł no nieżle chyba tez tak zrobie. Ale pokonałeś go tak szybko na twardzielu? No to widzę że jesteś naprawde prawdziwym fanem Mass Effect''u ja za bardzo nie mam teraz czasu grać bo mam maturę i musze sie uczyć duzo ale gdy tylko zdam ją to odrazu mocniej zaczne pracować z ta grą. Tym bardziej że jedynke przeszedłem sześć razy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.04.2010 o 15:47, xkarionx napisał:

łoł no nieżle chyba tez tak zrobie. Ale pokonałeś go tak szybko na twardzielu?

Tak, na Twardzielu. Hej, ale naprawdę, nie ma co podziwiać, bo to bardzo łatwe. I tak jak napisałem, dość niefortunne, jak na grę RPG. W pierwszym ME też za trudno nie było. Liczę na prawdziwie epicki pojedynek na zakończenie całej trylogii.

Dnia 18.04.2010 o 15:47, xkarionx napisał:

widzę że jesteś naprawde prawdziwym fanem Mass Effect''u

Od zawsze :P Ale to jak wszyscy, aktywni w tym temacie. Wyjątkowe gry, wyjątkowe uniwersum, historia już oklepana, ale i tak jest fantastycznie :) Choć klimaty s-f nigdy wcześniej mnie nie bawiły.

Dnia 18.04.2010 o 15:47, xkarionx napisał:

ja za bardzo nie mam teraz czasu grać bo mam maturę i musze sie uczyć duzo ale gdy tylko zdam ją to odrazu mocniej zaczne pracować z ta grą. Tym bardziej że jedynke przeszedłem sześć razy.

Jedynkę ukończyłem tylko dwa razy, ale z pewnością zrobię to jeszcze w przyszłości, kiedy wyjdzie ME3, by zrobić jedną postać i przejechać nią pod rząd przez całą trylogię.
Uczysz się do matury? Daj spokój, ja się 3 lata tamu w ogólne nie uczyłem, kompletna olewka, od Rodziców ochrzan każdego dnia, ale i tak zdałem z dobrymi wynikami ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Dnia 18.04.2010 o 15:59, Siriondel napisał:

Jedynkę ukończyłem tylko dwa razy, ale z pewnością zrobię to jeszcze w przyszłości, kiedy
wyjdzie ME3, by zrobić jedną postać i przejechać nią pod rząd przez całą trylogię.


Tak samo mam zamiar zrobić to pewnie bedzie najlepszy tydzień w mojim życiu - tydzień z trylogią Mass Effect''u.

Dnia 18.04.2010 o 15:59, Siriondel napisał:

Uczysz się do matury? Daj spokój, ja się 3 lata tamu w ogólne nie uczyłem, kompletna
olewka, od Rodziców ochrzan każdego dnia, ale i tak zdałem z dobrymi wynikami ;)


Matematykę już mam opanowaną tak że zdobedę gdzieś 80-90 %( na postawie)
Geografię umiem ale pewne pojedyncze rzeczy przypomnę sobie pomiedzy 7 a 13 maja, bo 13 mam z niej maturę.
Angielski też mam opanowany a maturę ustną mam dopiero 19maja.
Inna sprawa jest z polskim bo teoretycznie tylko on mi został do nauki, pisemny mam juz obkuty ale sotał mi ustny do nauczenia na pamięć no i musze przeczytać jeszcze pare lektór.
Czyli ogólnie zostało mi już tylko nauczyc sie polskiego i przeczytać parę lektór.

P.S. Rodzice wszystkich męczą tymi maturami mnie także:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.04.2010 o 15:39, Siriondel napisał:

Co do uwagi Exeliusa, to mniemam, że chodzi o kwestię... sumienia, nie umiejętności
- też czułem to brzemię cały czas, a gdy

Spoiler

musiałem słuchać wyrzutów Tali po specjalnie
schrzanionej misji na Alarei, aż mnie ściskało

:) Ale przemogłem się, chęć zobaczenia
zakończenia wygrała.

Owszem, tak samo nigdy nie wybiorę 2 dolnej opcji w rozmowie z Liarą ... :)

Co do matury ja się o matmę obawiam, uczę się tyle co chodzę na lekcje dodatkowe z matmy - zawsze byłem kiepski w ścisłych przedmiotach :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O to widzę że większość z nas to osoby już dorosłe. To fajnie tak rozmawiać z rówieśnikami, tym bardziej że czesto się spotyka osoby majace po 10-16 lat. No w koncu na pudełku z gra widnieje napis +18.

A co do gry. Jak silny jest Miotacz antymaterii wdowa? Nigdy nie miałem tej broni bo gywam żołnierzem a na statku zbieraczy wybrałem karabin szturmowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.04.2010 o 16:26, xkarionx napisał:

Czyli ogólnie zostało mi już tylko nauczyc sie polskiego i przeczytać parę lektór.

To sie *żóca* w oczy ;)

Dnia 18.04.2010 o 16:26, xkarionx napisał:

Jak silny jest Miotacz antymaterii wdowa?

Bardzo mocna bron, jedna z najsilniejszych w grze. Wlasciwie powinna byc w broniach ciezkich a nie w snajperkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.04.2010 o 18:12, xkarionx napisał:

A co do gry. Jak silny jest Miotacz antymaterii wdowa? Nigdy nie miałem tej broni bo
gywam żołnierzem a na statku zbieraczy wybrałem karabin szturmowy

Ja to bym raczej powiedział, że jest mega-kozacki z naciskiem na mega. Generalnie broń ma chyba mniejszy DPS od Żmii, ale w końcu jest zaprojektowany do zabijania wszystkiego jednym strzałem. Strąca czapki niesamowicie, jednak to chyba też zależy od klasy. Dla Żołnierza jest najlepszą dostępną bronią, strzały w głowę spowolnione dzięki Skokowi Adrenaliny z dodatkowym bonusem 140% do obrażeń - bezcenne. Ale grając Infiltratorem, chyba wybrałbym Żmiję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z zaczęciem nowej gry, zaimportowaniem sejwa i wczytaniem gry. Postanowiłem wrócić do ME2, instaluję grę, chcąc zaimportować postać gra wywala do Windy i "Mass Effect 2 - Program przestał działać". Kiedyś też miałem ten problem, ale sobie poradziłem, nie pamiętam jak. Więc co zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.04.2010 o 19:16, xkarionx napisał:

A gdy drugi raz przechodzi sie gre tą samą postacią to można zabrać inną broń ze statku
zbieraczy?

Nie mozna.

@Siriondel Infiltrator tez ma spowolnienie i to nie jako skill tylko jako instant przy kazdym namierzaniu ze snajperki, wiec tez jest to najlepsza bron dla niego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.04.2010 o 18:32, Siriondel napisał:

/ciachu ciachu/

Nope Sir... Żmija(Mantis) ma 263,1 obrażeń, a Wdowa(Widow) 368,3,
problem polega na tym, że jest tylko dla soldiera i infiltratora, jak na razie reszty snajperek nawet nie ma co wspominać bo wymiękają :)
Info z Masskipedii -> http://masseffect.wikia.com/wiki/Sniper_Rifles

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.04.2010 o 19:45, Terrorite napisał:

> Żmija(Mantis) ma 263,1 obrażeń, a Wdowa(Widow) 368,3,
Z tym ze M92 Mantis to Modliszka, Zmija to M97 Viper.

Dzięki za poprawke ja już nie mogłem zmienić :)
Tak czy siak jeszcze lepiej bo Viper ma 81,9 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.04.2010 o 19:48, Exelius napisał:

Tak czy siak jeszcze lepiej bo Viper ma 81,9 :)

Ja pisałem o DPS, nie o bazowym dmg na strzał :P I Wdowa ma znacznie mniejszy DPS ze względu na to, że to broń jednostrzałowa, a Viper to broń półautomatyczna :P I ze względu na tę cechę wolałbym ją podczas gry Infiltratorem, lepiej łączy się z nim IMO, niż Wdowa, która pasuje do Żołnierza i jego bullet-time''a :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.04.2010 o 19:48, Exelius napisał:

Tak czy siak jeszcze lepiej bo Viper ma 81,9 :)

No tak, ale to jest base damage a nie dps. DPS mozna sobie policzyc z:
Base DPS = [Magazine Capacity * Base Damage] / [(Magazine Capacity / Fire Mode) * (Fire Mode * (1 / (Rate of Fire / 60)) + Refire Delay) + Reload Delay]
potem mamy:
Damage per shot * shots per mag = damage per cycle,
i
Damage per cycle / seconds per cycle = damage per second.

A staty snajperek wygladaja tak:
Health Armor Barriers/Shields
M-29 Incisor 129/193 193/322 129/193
M-92 Mantis 112/167 167/279 112/167
M-97 Viper 218/328 295/513 251/360
M-98 Widow 156/234 234/391 156/234

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Właśnie ostatnio doszedłem do momentu, w którym można była aktywować getha, przyłączającego się do drużyny i właśnie to zrobiłem. W związku z tym mam pytanie do osób, które juz przeszly grę: czy aktywowanie i włączenie getha do drużyny nie wpłynie negatywnie na sznanse powodzenia misji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanko: da się zmienić klasę postaci importując save''a z ME2? Jakoś na taką opcję nie trafiłem, a nie chciałbym ponownie grać soldierem, ani stracić leveli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.04.2010 o 23:32, cichy10 napisał:

Takie pytanko: da się zmienić klasę postaci importując save''a z ME2? Jakoś na taką opcję
nie trafiłem, a nie chciałbym ponownie grać soldierem, ani stracić leveli.


Jasne, że możesz zmienić klasę. Jedyne czego nie możesz zmienić to pochodzenie i profil psychologiczny.
Leveli też nie stracisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować