Zaloguj się, aby obserwować  
Diagoras

Mass Effect 2

8089 postów w tym temacie

Dnia 22.04.2010 o 22:53, Albii napisał:

Dzisiaj zacząłem swoją przygodę z ME2. Po tych 2h bardzo mi się podoba. ;) Pierwsze skojarzenie
jakie miałem to Fallout 3, ktorym też się praktycznie nie interesowałem i zagrałem w
niego przez ''przypadek'' i okazał się wspaniałą gierką. :)
Możecie mi powiedzieć ile godzin zajmuje przejście gry na najniższym poziomie(gram na
nim, ponieważ pierwszy raz stykam się z serią ME) grając wolnym tempem, spokojnie i zwiedzając
po drodze lokacje ?

Pozdrawiam.

20-30 godzin
Ja teraz gram na Hardcore i mam 37 godzin już nabite, a została jeszcze 1 misja dla pewnego towarzysza :)

Spoiler

Zdobyć Legiona i wykonać jego misje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do Morinth to wbrew waszym sugestiom da się wcielić ja do naszej drużyny nawet jeśli nie ma sie punktów renegata.

Spoiler

Wystarczy odpowiadać na pytania około 60% idealistą a podczas pojedynu dwóch biotyczek poprostu wybrać opcję zabicia Samary. Właśnie dotarłem o tej misji , tak że mam teraz Morinth.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.04.2010 o 22:53, Albii napisał:

Możecie mi powiedzieć ile godzin zajmuje przejście gry na najniższym poziomie(gram na
nim, ponieważ pierwszy raz stykam się z serią ME) grając wolnym tempem, spokojnie i zwiedzając
po drodze lokacje ?


Ja tak gram i mam na Xfire nabite 44 godziny (wraz dlc i przeskanowaniem 100% planet, choć na większości rzucona tylko 1 sonda).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mógłby mi ktoś podać listę miejsc gdzie można znaleść dodatkową pojemność do broni głównej( jest ich sześć a znalazłem tylko cztery), na wikia mass effect nie znalazłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2010 o 14:48, xkarionx napisał:

Mógłby mi ktoś podać listę miejsc gdzie można znaleść dodatkową pojemność do broni głównej(
jest ich sześć a znalazłem tylko cztery), na wikia mass effect nie znalazłem.


Jest jest :) Tam jest wszystko :P
http://masseffect.wikia.com/wiki/Upgrade_guide#Heavy_Weapon_Upgrades

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2010 o 20:59, xkarionx napisał:

Pobrałem dodatek z Młotem ale gdzie są jego misje?

Powinieneś dostać maila od Illusive Mana i tam było wszystko napisane.:]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Posiadam 6 dodatków do amunicji do ciężkiej broni a także spodnie ktore dają 10% do amunicji ciężkiej wiec razem powinno być 200% w broni Kain. A jest 190% wie może ktoś dlaczego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.04.2010 o 23:55, Kraju napisał:

W ME2 są jakieś dodatki do ciężkiej broni\

Tak. Dlaczego nie? Zwiększają limit amunicji, żadnych bajerów.

Dnia 24.04.2010 o 23:55, Kraju napisał:

i spodnie dające jakieś procenty do czegoś?

Kolega wyraził się mało ściśle. Pakiety amunicji jako element pancerza Shepard. Są zaimplementowane w jego "nogach", więc "spodnie" to takie uproszczenie.

@xkarionx
190% zyskuje się mając 6 gołych ulepszeń - musiałeś nie założyć spodni ;) Upewnij się w kajucie, że masz je wybrane. Mi za radą Exeliusa udało się osiągnąć 200%, 2 strzały z Caina pod rząd to jest to ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra popróbuje może mi tylko jakiś błąd wyskoczył, zaraz zobacze.

Właśnie przeszedłem wszystkie dodatki do ME2 i :

Spoiler

- Misje z Młotem są słabe a największy minus latania Młotem to brak możliwości zapisu przez co dziś o mało co nie kopnołem w biórko ze złości, gdy pod sam koniec mosji zaliczyłem deada.
-Miejsce gdzie sa resztki Normandi za to jest bardzo fanie zrobione, szczególnie te przerywniki - wspomnienia.
-Zaeed jest średnio zrobiony szkoda ze nie mozna z nim porozmawiac na Normandii.
-Wspomnienia Kasumi też są nieżłe tylko że za krótkie powinni coś jeszcze dodać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem ochotę zagrać po raz kolejny w oba Mass Effect''y, ale obiecałem sobie, że zagram dopiero w wakacje - gra w roku szkolnym byłaby profanacją tej gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.04.2010 o 17:03, nov_pl napisał:

Ja miałem ochotę zagrać po raz kolejny w oba Mass Effect''y, ale obiecałem sobie, że
zagram dopiero w wakacje - gra w roku szkolnym byłaby profanacją tej gry.


Nie graj w to przed wakacjami bo nie poprawisz żadnej oceny. Świat Mass Effect''a wciągnie Cię bez reszty i trudno się będzie wydostać :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.04.2010 o 19:17, Jedimax napisał:

Nie graj w to przed wakacjami bo nie poprawisz żadnej oceny. Świat Mass Effect''a wciągnie
Cię bez reszty i trudno się będzie wydostać :D


Taaa, jak kupiłem w piątek to akurat był u mnie koniec ferii, musiałem stosować techniki tybetańskich mnichów, żeby nie grać przez tydzień i dokończyć dopiero w następny weekend :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1.No dokładnie jak tylko zacznie się grać to całkowicie wciąga. A co do ocen to dziś obliczyłem sobie średnią i mi wyszła 4.06 . Całkiem nieżle jak na koniec liceum no nie?
2.Co do ME 2 no to właśnie przeszedłem go drugi raz no i jestem zmuszony chyba wystawić mu ocenę 98/100. Albowiem posiada mininalne nie dociągnięcia no i w misjach pobocznych na odległych planetach ( misje N7) nie ma w ogóle dialogów i nowych postaci z którymi można by porozmawiać . Nie mniej ocena ta oznacza że jest to najlepza gra w jaką grałem. Ale trzeci raz zagram sobie już może dobiero za jakieś parę dni, najlepiej po maturze.
3. Ciekawostka:

Spoiler

W jednej z misji pobocznych ( N7) można znaleść ciekawy artefakt który potem leży na naszym stoliku w Normandii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.04.2010 o 19:35, xkarionx napisał:

ciachu ciachu

Ja dałem me1 9,5, me2 10/10 (tak samo chyba CDA dało).
Gratulacje średniej podobna do mojej, ale uważam, że najważniejsza matura mimo wszystko :)
Na drugim przejściu gry miałem 42 godziny i 15 min zresztą napisałem to na swoim mini blogu heh.
Poziom ''tylko'' hardcore bo nie chciałem męczyć przed maturą, po maturze się wyżyje na insane !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli w końcowej misji zaliczy się deada to czy misja bedzie uważana za nieudaną czy poprostu bedzie można wczytać jak przy normalnym deadzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.04.2010 o 15:26, xkarionx napisał:

Jeśli w końcowej misji zaliczy się deada to czy misja bedzie uważana za nieudaną czy
poprostu bedzie można wczytać jak przy normalnym deadzie?


Wczytujesz normalnie.

@Exellus
Mi w sumie za pierwszym razem przejście zajęło 50h, a teraz jeszcze dwa dodatki... :D
Hardcore był w sumie łatwy, za to Insane... trzeba przy niem przysiąść.
Ale dopiero w wakacje ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować